ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    2012/05/13
    Planet Earth
    911
    392

Smile راهنمایی در مورد انتخاب ماسفت درایور برای مبدل تمام پل با همپوشانی پالس های کنترلی!

سلام من یه مبدل تمام پل در مد جریانی طراحی کردم که سویچینگ نرم هم هست. حالا مشکلی که داره اینه که لبه های پالس های کنترلی ماسفت ها روی هم قرار داره یعنی زمان هایی هست که هر چهارتا ماسفت با هم روشن میشند (طوریش نمیشه حال مدار اینه خخخ) حالا من شک دارم که گیت درایورهایی مثل IR2113 بتونند به خاطر اون زمان مرده ای که خود ای سی ایجاد میکنه (به منظور جلوگیری از زمان روشن شدن هم زمان ساق های تمام پل) این زمان هم پوشانی رو ایجاد کنند. فرکانس سویچ زنی 30KHz و ولتاژ دوسر تمام پل 400 ولت هست. کسی نظر یا پیشنهادی نداره؟
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)
    2017/11/05
    Amol
    965
    489

پاسخ : راهنمایی در مورد انتخاب ماسفت درایور برای مبدل تمام پل با همپوشانی پالس های کنترلی!

نقل قول نوشته اصلی توسط amin20107

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام من یه مبدل تمام پل در مد جریانی طراحی کردم که سویچینگ نرم هم هست. حالا مشکلی که داره اینه که لبه های پالس های کنترلی ماسفت ها روی هم قرار داره یعنی زمان هایی هست که هر چهارتا ماسفت با هم روشن میشند (طوریش نمیشه حال مدار اینه خخخ) حالا من شک دارم که گیت درایورهایی مثل IR2113 بتونند به خاطر اون زمان مرده ای که خود ای سی ایجاد میکنه (به منظور جلوگیری از زمان روشن شدن هم زمان ساق های تمام پل) این زمان هم پوشانی رو ایجاد کنند. فرکانس سویچ زنی 30KHz و ولتاژ دوسر تمام پل 400 ولت هست. کسی نظر یا پیشنهادی نداره؟
    سلام وقت بخیر. به نظرم بهتره از HCPL3120 استفاده کنین ( و خب منابع تغذیه مجزا برای هر آیسی -دو منبع تغذیع مجزا کافیه- یکی برا های ساید ها یکی برا لو ساید ها)(راستی IR2110 اصلا دد تایم نمیده تو دیتاشیت چیزی از دد تایم نگفته- ولی خانواده ی هف بریج درایور های این شرکت مثل ir2104 دد تایم میدن)

امیرحسین ضیا
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2