اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد انتخاب ماسفت درایور برای مبدل تمام پل با همپوشانی پالس های کنترلی!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد انتخاب ماسفت درایور برای مبدل تمام پل با همپوشانی پالس های کنترلی!

سلام من یه مبدل تمام پل در مد جریانی طراحی کردم که سویچینگ نرم هم هست. حالا مشکلی که داره اینه که لبه های پالس های کنترلی ماسفت ها روی هم قرار داره یعنی زمان هایی هست که هر چهارتا ماسفت با هم روشن میشند (طوریش نمیشه حال مدار اینه خخخ) حالا من شک دارم که گیت درایورهایی مثل IR2113 بتونند به خاطر اون زمان مرده ای که خود ای سی ایجاد میکنه (به منظور جلوگیری از زمان روشن شدن هم زمان ساق های تمام پل) این زمان هم پوشانی رو ایجاد کنند. فرکانس سویچ زنی 30KHz و ولتاژ دوسر تمام پل 400 ولت هست. کسی نظر یا پیشنهادی نداره؟
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

پاسخ : راهنمایی در مورد انتخاب ماسفت درایور برای مبدل تمام پل با همپوشانی پالس های کنترلی!

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
    سلام من یه مبدل تمام پل در مد جریانی طراحی کردم که سویچینگ نرم هم هست. حالا مشکلی که داره اینه که لبه های پالس های کنترلی ماسفت ها روی هم قرار داره یعنی زمان هایی هست که هر چهارتا ماسفت با هم روشن میشند (طوریش نمیشه حال مدار اینه خخخ) حالا من شک دارم که گیت درایورهایی مثل IR2113 بتونند به خاطر اون زمان مرده ای که خود ای سی ایجاد میکنه (به منظور جلوگیری از زمان روشن شدن هم زمان ساق های تمام پل) این زمان هم پوشانی رو ایجاد کنند. فرکانس سویچ زنی 30KHz و ولتاژ دوسر تمام پل 400 ولت هست. کسی نظر یا پیشنهادی نداره؟
    سلام وقت بخیر. به نظرم بهتره از HCPL3120 استفاده کنین ( و خب منابع تغذیه مجزا برای هر آیسی -دو منبع تغذیع مجزا کافیه- یکی برا های ساید ها یکی برا لو ساید ها)(راستی IR2110 اصلا دد تایم نمیده تو دیتاشیت چیزی از دد تایم نگفته- ولی خانواده ی هف بریج درایور های این شرکت مثل ir2104 دد تایم میدن)

امیرحسین ضیا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X