ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22

موضوع: vga با avr

2020/11/17
    89
    24

vga با avr

سلام خدمت دوستان
    کسی هست که در مورد تایمینگ و اصطلاحات vga اطلاع داشته باشه؟ می خوام با اول با بسکام بتونم حداقل 120 در 64 رو راه بندازم. بعدش برای سریع تر کردنش (بعد از اینکه c رو یاد گرفتم) از سی استفاده کنم.
    لطفا هرکی بلده کمک کنه. برای ساخت برد توسعه ی atmega 128 / 64 می خوام (برد رو دارم می سازم). اگه این تایپیک به نتیجه برسه و قدرت نمایش vga با atmega8 و با سرعت 20 mhz به 320 در 240 (افقی) برسه ( اگه سرعت بسکام کم بود از اسمبلی توی بسکام استفاده می کنیم ) ، تقریبا تا آخر این تابستون شماتیک، فایل ها، نمونه کد و pcb اش رو می ذارم که همگی استفاده کنید. (یه چیزی تو مایه های آردوینو و رزبری پای میشه)(آردوپای)
    در آخر سعی می کنم که این برد هم برای آردوینو هم برای اتمل استودیو و هم برای بسکام قابل استفاده باشه. (لایبرری و کانفیگ ها)
    ممنون میشم کمک کنید.
    2020/11/17
    89
    24

پاسخ : vga با avr

سلام خدمت دوستان

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

این سایت درباره ی تایم بندی هاش گفته که من هرچی می خونم سر در نمیارم.
    لطفا یه نفر فقط برام توضیح بده که پالس های همزمانی و عمودی و افقی رو چجوری اعمال کنم.
    لطفا کمک کنید
    به زبان ساده فقط برام توضیح بدین که رنگ رو بذارم بعدش پالس رو چجوری بدم و رنگ بعدی رو چجوری اعمال کنم؟؟؟ لطفا
    2020/11/17
    89
    24

سلام خدمت دوستان

توی این لینک هم توضیح داده شده
    لطفا اگه کسی می تونه برام توضیح بده
    من نمی خوام خیلی درگیر پالس های همزمانی بشم.
    صرفا می خوام 320 در 240 پیکسل با تفکیک 16 رنگ با تازه سازی 30 بار در ثانیه داشته باشم.
    ممنون میشم کمک کنید
    برای پالس های همزمانی می خوام برام توضیح بدین که مثلا اینو 0 کنم اینو 1 کنم رنگه میاد حالا باید اینو 1 کنم اینو 0 کنم رنگ بعدی بیاد
    لطفا در این سطح برام توضیح بدین
    خیلی ممنون
    2010/05/24
    آمل
    764
    29

منظورتون اتصال ماژول دوربین به TftLcd هست??
    اگه منظورتون رو درست متوجه شدم باید بگم متاسفانه AVR سرعت لازم برای اینکار اونم سی فریم در ثانیه رو نداره,AVR حتی نمیتونه TftLcd رو به درستی راه اندازی کنه یعنی یجورایی تشکیل تصویر روی LCD به کندی انجام میشه طوریکه میتونید تشکیل شدن تصویر رو ببینید,اگه C بلد نیستید و دنبال سرعت بالاتر هستید این پروژه با Xmega انجام شده تو بخش پروژه با Xmega میتونید اونو دانلود کنید,
    2020/11/17
    89
    24

سلام خدمت دوستان
    برای vga می خواستم
    همون مانیتور های vga که چند تا سایت هم معرفی کردم اینکار رو کردن
    اما من می خوام بومی کنمش.
    فقط موندم این پالس های همزمانی چجوری اعمال میشن
    همین رو می خوام
    مثلا لطفا برام اینجوری توضیح بدین:
    اینو 0 می کنی رنگ رو می زنی حالا اون 1 می کنی و اینو 1 و....
    با 0 و 1 کردن بهتر می فهمم
    ممنون
    2010/05/24
    آمل
    764
    29

نقل قول نوشته اصلی توسط انگور

همون مانیتور های vga که چند تا سایت هم معرفی کردم اینکار رو کردن
    از سوکتش معلومه مانیتور کامپیوتره
    خب اینکه خودش نمونه کد و شماتیک داده که با اردینو شدنیه البته بشرط سرکاری نبودن
    اگه میخوای با AVR امتحان کنی و براش برنامه بنویسی کدهای اردینو هست و میتونی با یکم حوصله برای AVR بنویسیش.
    اگه سرکاری نباشه چیز جالبیه.من چند روز کار دارم تموم شد میام سروقت این.
    البته میدونم شما تا اونموقع تمومش کردی
    2020/11/17
    89
    24

سلام خدمت دوستان
    من مشکلی ندارم که بیام از آردوینو استفاده کنم.
    فقط چیزی که هستش می خوام خودم ببینم ساز و کار این VGA چجوریه بعدش با ATMEGA 8 راش بندازم.
    اول تک رنگ بعدش اگه شد محاسبات توسط یه میکرو ی دیگه باشه و ارسال اون روی مانیتور به عهده ی ATMEGA 8
    اینطوری یه کامپیوتر ارزون میشه ساخت که نمایش تصویر (حداقل به صورت متن) رو داره
    بعدش می خوام این کامپیوتر رو با آردوینو ، بسکام ، اتمل استودیو هماهنگ کنم که بشه برنامه نویسیش کرد.
    این شماتیک برد خود کامپیوتره که با ATMEGA128 طراحیش کردم و میتونه به عنوان یه برد جدا و صرفا برد توسعه بودن استفاده بشه
    یا که به نمایش روی VGA هم مجهز بشه و یه لقمه ی کامل و راحت بشه
    در ضمن بعد از اینکه سی رو هم یاد گرفتم براش سیستم عامل هم می سازم (مفسر) که بیاد از SD بوت بشه و برنامه اش روی SRAM ریخته بشه و از روی همون اجرا بشه ( تقریبا به سرعت 8 مگاهرتز می رسه برای اجرای خود برنامه ها)
    چیز خوبی میشه نه؟؟؟

(اگه ارور ویروس داد مشکلی نیست. چون همون فایل اجرایی پروتئوسه)(حوصله نداشتم RAR کنم)(روش راست کلیک کنید و KEEP ANY WAY رو بزنید)
    اگه قیمت همین طوری باشه که الان هست تقریبا این کامپیوتر قیمتش یه 200 تومان میشه
    ان شاء الله اگه قیمتا کاهش پیدا کنه بشه 100 هزار تومان که چیز خوبیه.
    اگه این تایپیک به نتیجه برسه و برنامه اش ساخته بشه به زودی توی یه تایپیک دیگه انجام یه پروژه ساخت کامپیوتر رو می ذارم.
    پ.ن: لطفا بگین آیا این کار به صرفه هست یا نه؟ چون اگه نشه رم خارجی گیر آورد یا نشه به تولید انبوه رسوندش، کسی ازش استقبال نکنه.
    ویرایش توسط انگور : 2021/04/25 در ساعت 18:38
    2020/11/17
    89
    24

سلام خدمت دوستان
    لطفا کسایی که بلدن کمک کنن
    همیشه کامل توضیح بدهیم تا جواب کامل بگیریم.
    موضوع خود را همیشه قابل فهم و خلاصه بنویسیم.
    لطفا برای تشکر روی دکمه تشکر بزنید و بخاطر این پست نزنید که تایپیک شلوغ نشود
    من محمدم.لطفا منو محمد صدا کنید.
    2013/09/21
    تهران
    1,275
    849

نقل قول نوشته اصلی توسط انگور

سلام خدمت دوستان
    لطفا کسایی که بلدن کمک کنن
    دوست عزیز
    این نسبتا پروژه مفصلیه و اگر استفاده تجاری قصد انجام آن را دارید اطمینان داشته باشید بازدهی چندانی نداره ....اگر برای سرگرمیه قاعدتا تمام احساس رضایت از کار و کنکاش حودتان به دست میاید .... فقط یک حالت باقی میماند که تکلیف درسی یاشه ....با همه اینها ...
    پروژه بازها انجام شده و مستندات کاملش هم براحتی در اینترنت پیدا میشه ....قاعدتا از چنین کارتی VGA نباید انتظار زیادی داشته باشید ( در حد تصاویر ساده )

در ای سایت نمونه سخت افزار و سورس نرم افزار را میتوانید مشاهده کنید به علاوه لینک به مراجع فنی

ئر این سایت هم نمونه دیگه ای را مشاهده میکنید

با توضیحات کامل
    باز نمونه کاملا عملی دیگه ای را میتوانید ببینید که با گذرگاه ایزا قابل نصب برووی کامپیوترهای قدیمیه ..... این پروژه هم سورس نرم افزار به اضافه شماتیکه

دوست عزیز قاعدتا اگر مسلط به میکرو باشید براحتی هر کدام از اینها را میتوانید در عمل پیاده کنید ولی متاسفانه این سایتها هیچکدام توضیح خط به خط ندارند و لازمه خودتان منابع از منابه بسیاری که در نت وجود داره پاسخ سوالاتتان را پیدا کنید
    2020/02/18
    105
    14

سلام
    تا آنجا که میدانم اگربخواهیم بجای یک میکرو avr یک برد آردوینو مانند uno رو درنظر بگیریم که پایه avr است،یک کتابخانه tvout برای راه اندازی واتصال به تلویزیون داره
    البته محدودیتهایی هم دارد.مثلاً برای نمایش یک عکس باید حداکثر 64x128 باشد وتبدیل به فایل hex شود والبته متن رو هم میشه نمایش داد
    آموزشش در اینترنت هست ووقتی بشه با آردوینو اینکارو کرد حتماً با خود میکرو وبا بسکام هم میشه
    کلاً اینکار قبلاً انجام شده
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)