اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر فرز آب خورده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر فرز آب خورده

سلام
    به راهنمایی شما احتیاج د ارم ، لطفا راهنمایی کنید
    جای که ابزارهای من است به علت زیر زمین بودن و قدیمی بودن رطوبت بسیار دارد جعبه ابزارم را برای همین از دست دادم.......
    اما دیروز که روفتم درب کمد را باز کردم تا فرزم را بردارم با صحنه ای شوک آو برخورد کردم با اینکه فرز طبقه دوم کمد بود ولی زیر آن پر آب شده بود که بدنش به فنا رفت البته تا حدودی اصلا چسبیده بود دیگه.

برای ورود علم ، تکنولوژی ، پیشرفت به اجازه کسی احتیاج نیست !

پاسخ : تعمیر فرز آب خورده

نوشته اصلی توسط HOOMAMIRS نمایش پست ها
    سلام
    جای که ابزارهای من است به علت زیر زمین بودن و قدیمی بودن رطوبت بسیار دارد جعبه ابزارم را برای همین از دست دادم.......
    اما دیروز که روفتم درب کمد را باز کردم تا فرزم را بردارم با صحنه ای شوک آو برخورد کردم با اینکه فرز طبقه دوم کمد بود ولی زیر آن پر آب شده بود که بدنش به فنا رفت البته تا حدودی اصلا چسبیده بود دیگه.

سلام این رطوبت بالا واقعا دردسر ساز هست ابزارآلات به این گرونی
    منم مجبور شدم یک یخچال خراب در اتاق داشتم بلا مصرف قفسه های
    اون رو اختصاص دادم به این ابزار آلات و در زیر زمین و محیط رطوبتی
    دیگه قرار ندادم البته ابزار آلات رو میشه داخل پلاستیک های بلا استفاده
    میوه هم که سوراخ نباشه قرار داد تا رطوبت داخل نره یا کمتر بره
    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط خلبان نمایش پست ها
      سلام این رطوبت بالا واقعا دردسر ساز هست ابزارآلات به این گرونی
      منم مجبور شدم یک یخچال خراب در اتاق داشتم بلا مصرف قفسه های
      اون رو اختصاص دادم به این ابزار آلات و در زیر زمین و محیط رطوبتی
      دیگه قرار ندادم البته ابزار آلات رو میشه داخل پلاستیک های بلا استفاده
      میوه هم که سوراخ نباشه قرار داد تا رطوبت داخل نره یا کمتر بره
      بله منم یه جعبه میوه از این پلاستیکها برداشتم ابزارها مثل پیچ گوشتی آچار و... ریختم توش

دیدگاه

بله منم یه جعبه میوه از این پلاستیکها برداشتم ابزارها مثل پیچ گوشتی آچار و... ریختم توش
        نه دوست عزیز منظورم جعبه پلاستیکی نیست
        منظور مشما فریزر یا کیسه فریزر یا چیزی مثل اینها هست که قطعه
        فلزی داخلش قرار می گیره و وقتی درش بسته بشه حالت ایزوله
        پیدا می*کنه از هوای پر رطوبت اطراف

دیدگاه

سلام دوستان من تازه وارد شده به این سایت ، راستش برای این اینجا ثبت نام کردم چون برای خودم یک مشکل الکترونیکی پیش اومده و گفتم شاید بتونم از تجربیات کار بران این سایت استفاده کنم ، فقط میخواستم بدونم چطوری میشع یک موضوع گذاشت که دیگران بیاییند ئ نظر بدهند ؟ ببخشید اگر زیر پست شما دارم همچین سوالی را میپرسم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SHAYAN.2007 نمایش پست ها
            سلام دوستان من تازه وارد شده به این سایت ، راستش برای این اینجا ثبت نام کردم چون برای خودم یک مشکل الکترونیکی پیش اومده و گفتم شاید بتونم از تجربیات کار بران این سایت استفاده کنم ، فقط میخواستم بدونم چطوری میشع یک موضوع گذاشت که دیگران بیاییند ئ نظر بدهند ؟ ببخشید اگر زیر پست شما دارم همچین سوالی را میپرسم
            در پایین سایت اگه دقت کنین موضوعات مختلفی هست که قبل از
            ارسال می تونین دنبال جواب سوال خودتون در اونجا بگردین اگر
            نبود وارد موضوع مرتبط با سوال خودتون میشین و در بالا اگه دقت
            کنید نوشته ارسال موضوع جدید روی اون می زنین بعد عنوان رو
            می*نویسید و در پایین سوال رو مطرح می کنید و سپس ارسال میکنید

دیدگاه

خب واقعا تسلیت میگم بهتون البته لازم به ذکره ماهم از 2 ماه پیش تا الان یدونه دریل خراب کردیم و یدونه مبدل برق سوزوندیم.ولی بهرحال خرابی فرز شما منو یاد زیر زمین خونه مادربزرگم انداخت وقتی پیاز نگهداری میکرد تا سقف ازش علف رشد میکرد

دیدگاه

سلام

اینو نوش بخری بصرفه تره تا بخوای تعمیرش کنی. نوش الان 800 تومنه. بخوای آرمیچرش و بالشتک و قاب پلاستیکی ذغالش رو بگیری 700تومن پات درمیاد

دیدگاه

سلام

سلام دوست عزیز وقتت بخیر
                  نگران نباشید اگر آرمیچر و بالشتک های فرز سالمه مشکلی نداره دوربین گوشیتون رو روشن کنید و از شروع تا پایان جدا کردن قطعات فیلم بگیرید
                  قطعات رو کامل جدا کنید
                  از اسپری wd40 برای پاکسازی زنگ زدگیها استفاده کنید یادتون باشه قبل از باز کردن پیچهای دستگاه تمام پیچهارو ازین اسپری بزنید تا پیچهای زنگ زده راحت
                  باز بشه و پیچ به اصطلاح نبُره
                  بعد از باز کردن و جدا کردن قطعات همشون رو با یه مسواک و یا برس با سیم های برنجی اگر داشتید تمیز کنید
                  همه قطعات رو چک کنید و پیچ ها و قطعات پوسیده رو عوض کنید
                  گیربکس دستگاه رو کامل گریس کاری کنید
                  درصورت امکان بلبرینگ شفت آرمیچر رو هم عوض کنید
                  و قطعات رو به ترتیب فیلم دوباره سرهم کنید
                  ولی فیلم حتما بگیرید تا قطعات کمو زیاد یا جابجا نشه
                  اگر سیم پیچی سالم باشه مشکل خاصی نداره دستگاهتون و هزینه زیادی نخواهد داشت
                  وقتی بشینی کنار جاده زندگی چیزهای زیاد جالبی جز
                  رفت آمد ماشینهای توی جاده نمیتونی ببینی
                  باید بلند بشی و جاده زندگیتو خودت
                  قدم بزنی آروم قدم بزنی و
                  زیباییهاشو کشف کنی
                  بعضی چیزها فقط برای تو آماده شده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
                    اینو نوش بخری بصرفه تره تا بخوای تعمیرش کنی. نوش الان 800 تومنه. بخوای آرمیچرش و بالشتک و قاب پلاستیکی ذغالش رو بگیری 700تومن پات درمیاد
                    اگر قرار باشه یکی نو بخرم بزار تمام تلاشم را برای احیا انجام بدم یچیزی هم یاد می گیرم
                    وای تازه شانس آورم دریل( دیوالت ) هم اونجا بود

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط MILAD3410 نمایش پست ها
                    سلام دوست عزیز وقتت بخیر
                    نگران نباشید اگر آرمیچر و بالشتک های فرز سالمه مشکلی نداره دوربین گوشیتون رو روشن کنید و از شروع تا پایان جدا کردن قطعات فیلم بگیرید
                    قطعات رو کامل جدا کنید
                    از اسپری wd40 برای پاکسازی زنگ زدگیها استفاده کنید یادتون باشه قبل از باز کردن پیچهای دستگاه تمام پیچهارو ازین اسپری بزنید تا پیچهای زنگ زده راحت
                    باز بشه و پیچ به اصطلاح نبُره
                    بعد از باز کردن و جدا کردن قطعات همشون رو با یه مسواک و یا برس با سیم های برنجی اگر داشتید تمیز کنید
                    همه قطعات رو چک کنید و پیچ ها و قطعات پوسیده رو عوض کنید
                    گیربکس دستگاه رو کامل گریس کاری کنید
                    درصورت امکان بلبرینگ شفت آرمیچر رو هم عوض کنید
                    و قطعات رو به ترتیب فیلم دوباره سرهم کنید
                    ولی فیلم حتما بگیرید تا قطعات کمو زیاد یا جابجا نشه
                    اگر سیم پیچی سالم باشه مشکل خاصی نداره دستگاهتون و هزینه زیادی نخواهد داشت
                    ممنون از راهنمایی شما ، wd40 عالیه اما در این موارد استفاده نکرم چند سال پیش رفتم بگیرم گفت اصلش نیست

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط msm_a_b_e نمایش پست ها
                    خب واقعا تسلیت میگم بهتون البته لازم به ذکره ماهم از 2 ماه پیش تا الان یدونه دریل خراب کردیم و یدونه مبدل برق سوزوندیم.ولی بهرحال خرابی فرز شما منو یاد زیر زمین خونه مادربزرگم انداخت وقتی پیاز نگهداری میکرد تا سقف ازش علف رشد میکرد
                    نمی خوام برم بالایی سرش سرم درد می گیره
                    کاش از این چوب های جادویی هری پاتری بود ..... درست میشد . حالا که دارم فکر می کنم فناوری پیشرفت خاصی نداشته

دیدگاه

سلام ، ممنون از راهنماییتون
                      باید بگم که توی یوتیوب ویدیو هایی با عنوان وسایل خراب و زنگ زده وجود داره که خودم تعمیر فرز زنگ زده را دیده ام ، ولی انها وسایل و ابزار های حرفه ای دارند که ما نداریم و فکر نکنم اگر نعمیرش کنید بشود مثل روز اول ،و تعمیر ان هم سخت است چون دریا ما چند وقت پیش خراب شده بود و حدود یک ماه فقط دنبال بوش دریل بودیم !!! بنظر من به صرفه نیست که تعمیرش کنید چون هم پیدا کردن قطعاتش سخته و هم این که مثل روز اولش نمیشه ، بنظر من بهتره که یک فرز دیگه بخرید ، فرز شما فکر کنم توسن هست ،نمیدونم ، فرز های توسن ، رونیکس وAEC عالی هستند. و اگر بتوانید بوش بخرید که عالیه یه عمر براتون کار میکنه !!
                      نمیدونم ، بنظر من اگه برید یهیه فرز جدید بخرید بهتره چون دیگه این فرز کارایی نداره و باید دو انداخته بشه ! و اگه بخواهید تعمیر بکنید هزینع بیشتری رو باید بدید چون قطعه هارو به صورت تمی میخرید و حتی از فرز کامل هم ممکنه گرون تر بشه ،
                      اگر میتونید 1میلیون جور کنید ، میتونید یه فرز رونیکس بخرید که در و بر 800 وات رو میتونید بخرید که کارتون رو راه بندازه ، اگه 500 تومن بزارید روش میشه فرز 3160 رونیکس رو خرید که فرقی با مدل3165 نداره و یکیه و قدرت هردرون دتاشون بین 1700 وات هست ولی مینی فرزه ! امید وارم تونسته باشم کمک کرده باشم

دیدگاه

اگر قرار باشه یکی نو بخرم بزار تمام تلاشم را برای احیا انجام بدم یچیزی هم یاد می گیرم
                        وای تازه شانس آورم دریل( دیوالت ) هم اونجا بود
                        اگر ورق های بالشتک و روتور زنگ نزده میشه با حوصله تمیزش بکنی و قطعات دیگه مثل بلبرینگ ها رو تعویض کنید و گیربکس رو سرویس کنید
                        ممنون از راهنمایی شما ، wd40 عالیه اما در این موارد استفاده نکرم چند سال پیش رفتم بگیرم گفت اصلش نیست
                        مارک ok بگیرید ایرانی هست و کیفیت خیلی خوبی داره. استفاده کردم راضی هستم

نمی خوام برم بالایی سرش سرم درد می گیره
                        کاش از این چوب های جادویی هری پاتری بود ..... درست میشد . حالا که دارم فکر می کنم فناوری پیشرفت خاصی نداشته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SHAYAN.2007 نمایش پست ها
                          سلام ، ممنون از راهنماییتون
                          باید بگم که توی یوتیوب ویدیو هایی با عنوان وسایل خراب و زنگ زده وجود داره که خودم تعمیر فرز زنگ زده را دیده ام ، ولی انها وسایل و ابزار های حرفه ای دارند که ما نداریم و فکر نکنم اگر نعمیرش کنید بشود مثل روز اول ،و تعمیر ان هم سخت است چون دریا ما چند وقت پیش خراب شده بود و حدود یک ماه فقط دنبال بوش دریل بودیم !!! بنظر من به صرفه نیست که تعمیرش کنید چون هم پیدا کردن قطعاتش سخته و هم این که مثل روز اولش نمیشه ، بنظر من بهتره که یک فرز دیگه بخرید ، فرز شما فکر کنم توسن هست ،نمیدونم ، فرز های توسن ، رونیکس وAEC عالی هستند. و اگر بتوانید بوش بخرید که عالیه یه عمر براتون کار میکنه !!
                          نمیدونم ، بنظر من اگه برید یهیه فرز جدید بخرید بهتره چون دیگه این فرز کارایی نداره و باید دو انداخته بشه ! و اگه بخواهید تعمیر بکنید هزینع بیشتری رو باید بدید چون قطعه هارو به صورت تمی میخرید و حتی از فرز کامل هم ممکنه گرون تر بشه ،
                          اگر میتونید 1میلیون جور کنید ، میتونید یه فرز رونیکس بخرید که در و بر 800 وات رو میتونید بخرید که کارتون رو راه بندازه ، اگه 500 تومن بزارید روش میشه فرز 3160 رونیکس رو خرید که فرقی با مدل3165 نداره و یکیه و قدرت هردرون دتاشون بین 1700 وات هست ولی مینی فرزه ! امید وارم تونسته باشم کمک کرده باشم
                          سلام نه دوست عزیز تعمیراتو چقد سخت میدونید اکثر دستگاه ها در صورتی که قطعات اصلی و با قیمت مناسب پیدا کرد بقیش حله وقت بذارید با حوصله تعمیر میشه کرد
                          چی نیست که داخلشون نشه تعمیر یا تعویض کرد
                          وقتی بشینی کنار جاده زندگی چیزهای زیاد جالبی جز
                          رفت آمد ماشینهای توی جاده نمیتونی ببینی
                          باید بلند بشی و جاده زندگیتو خودت
                          قدم بزنی آروم قدم بزنی و
                          زیباییهاشو کشف کنی
                          بعضی چیزها فقط برای تو آماده شده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X