اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار "پوزیشن" برای دیش ماهواره

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار "پوزیشن" برای دیش ماهواره

اگر یکی ( یا بیشتر ! ) از دوستان جواب عملی از مدار پوزیشن دیش ماهواره گرفته ، ما رو هم به فیض برسونه !

اغلب مدارهای رایج رو با PIC ساختند و طبیعتا نمیشه اونها رو کپی کرد ( محض اطلاع )
    It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
    گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
    چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل

پاسخ : درخواست مدار "پوزیشن" برای دیش ماهواره

نوشته اصلی توسط رضا چراغی فر
    اگر یکی ( یا بیشتر ! ) از دوستان جواب عملی از مدار پوزیشن دیش ماهواره گرفته ، ما رو هم به فیض برسونه !

اغلب مدارهای رایج رو با PIC ساختند و طبیعتا نمیشه اونها رو کپی کرد ( محض اطلاع )
    با سلام خدمت استاد خودم

اگه ممکنه یه مقداری بیشتر مورد رو شرح بدید .

دیدگاه

کوچیک جناب معیری هم هستیم

برای اینکه دیش متحرک باشه ، به اون یه مکانیسم با موتور DC وصل می کنن که در اصطلاح بازاری "جک" میگن.

یه مدار هم بین ماهواره (زبانم لال) و جک قرار میگیره که چند سالیه میکروکنترلری ساخته میشه. یعنی علاوه بر حرکت دادن دیش ، چند تا موقعیت توی حافظه اش ثبت میشه که دفعه بعد بلافاصله دیش رو روی همین موقعیت ها قرار بده.

واضحه که مدارش رو دارن توی ایران درست می کنند. چند مدلش رو هم که دیدم با PIC ساخونده بودند*.

حالا ، آیا کسی از دوستان مدار آماده اش رو داره ؟

پاورقی :
      * = ساختن با زور و کلک از روی نمونه خارجی و قالب کردن به مردم !
      It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
      گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
      چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل

دیدگاه

سلام
        من هم چند وقت پیش دنبال این موضوع گشتم.
        قدیمی ترین نوع پوزشن ها به نوع سوریه معروفه که بعدا از روی اونها مدلهای چینی هم زدن.که واقعا افتضاحه.!
        اما امکانات جدیدی براشون ایجاد کردن. این که میتونی براشون یک ریموت کنترل معرفی کنی و با اون به موقعیت به صورت دستی بری .!!! :eek:

مدار و .... تو سایت های خارجی براش پیدا نکردم. فقط یک ایرانی اهل تبریز ! :applause: جند نمونه مدار و فایل و چند تا برنامه دمو تو سایت edaboard.com گذاشته بود.

براتون پ می کنم.

http://bahramelectron.kilu.de/files/positioner_16f630.zip

http://bahramelectron.kilu.de/files/DiseqC_pos.zip

http://bahramelectron.kilu.de/files/DiseqC12_positioner_16F630.zip

اگه موافق باشین این پست رو تا رسیدن به نتیجه ادامه بدیم . و مداری با avr براش آماده کنیم.؟
        من رو با نام " بهرام الکترونیک " میتونید تو نت پیدا کنید. !!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X