اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در تلویزیون ال سی دی وستل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در تلویزیون ال سی دی وستل

دوستان و اساتید محترم سلام امیدوارم حالتون خوب باشد:
    تلویزیون ال سی دی وستل مشکلش اینکه یه مدتی هست وقتی شب خاموش میکنی صبح میخوای روشن کنی روشن نمیشه یا اگه هم بشه صدا و تصویر نداره حتی چراغ پاورش هم روشن نمیشه البته در بعضی مواقع وقتی دکمه لمسی روی پنل تلویزیون و دست میزین تیک تیک صدا میده وقتی دوشاخه رو از برق میکشی بعد چند دقیقه دوباره به برق بزنی یا باید چندبار دوشاخه رو بکشی و بزنی تا روشن بشه
    دوستان آیا مشکل از قسمت تغذیه تلویزیون هستش؟
    ممنون میشم بزرگواری کنید و راهنمایی بفرمایید
    جدیدترین ویرایش توسط دیوانه الکترونیک; ۲۳:۱۵ ۱۴۰۰/۰۲/۰۵.

پاسخ : مشکل در تلویزیون ال سی دی وستل

نوشته اصلی توسط دیوانه الکترونیک نمایش پست ها
    دوستان و اساتید محترم سلام امیدوارم حالتون خوب باشد:
    تلویزیون ال سی دی وستل مشکلش اینکه یه مدتی هست وقتی شب خاموش میکنی صبح میخوای روشن کنی روشن نمیشه یا اگه هم بشه صدا و تصویر نداره حتی چراغ پاورش هم روشن نمیشه البته در بعضی مواقع وقتی دکمه لمسی روی پنل تلویزیون و دست میزین تیک تیک صدا میده وقتی دوشاخه رو از برق میکشی بعد چند دقیقه دوباره به برق بزنی یا باید چندبار دوشاخه رو بکشی و بزنی تا روشن بشه
    دوستان آیا مشکل از قسمت تغذیه تلویزیون هستش؟
    ممنون میشم بزرگواری کنید و راهنمایی بفرمایید
    سلام و درود،
    بله به نظر بنده با این توصیفاتی که عرض کردین به احتمال زیاد مشکل از خازن ها یا یکی از ماسفت های برد تغذیه هست.
    امید وارم مشکلتون حل بشه.موفق و پیروز باشید.
    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
      سلام و درود،
      بله به نظر بنده با این توصیفاتی که عرض کردین به احتمال زیاد مشکل از خازن ها یا یکی از ماسفت های برد تغذیه هست.
      دمتگرم دوست عزیز
      جدیدترین ویرایش توسط دیوانه الکترونیک; ۰۲:۰۸ ۱۴۰۰/۰۲/۰۶.

دیدگاه

سلام و درود،
        سلام این عکس برد تغذیه و اینکه دقت کردم وقتی به برق میزنی چه در حالت وصل بودن سوکت ها و چه نبودن صدای سوت کشید خفیفی داره و اینکه خازنها از نظر ظاهری مشکلی ندارند از نظر ظرفیتی هم مشکلی نداره البته فعلا خازن ورودی رو تست کردم
        ماسفت رو هم تست کردم خارج از مدار و مشکلی نداره
        جدیدترین ویرایش توسط دیوانه الکترونیک; ۱۹:۳۲ ۱۴۰۰/۰۲/۰۷.

دیدگاه

از دوستان دیگر هم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

دیدگاه

از دوستان عزیز و اساتید محترم خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید

دیدگاه

با سلام به شما دوست عزیز .....
              برای راهنمایی شما در تعمیر بورد منبع تغذیه....
              عرض شود ...
              ....چون من خودم این بوردها را تعمیر نمی کنم اما از دوستانی که تعمیر کردند شنیدم
              ....۱.به مقاومتهای اهم پایین حتما با وسواس اندازه گیری کنید حتی روی دهم* اهم هم باید حساس بود...
              ۲...خازنهای با ولت بالا را با دقت بنگرید.،چون خازنها الکترولیتی زودتر خراب می شوند..
              ۳...افت ولتاژ دیود ها را اندازه گیری کرده..نباید بیشتر از یک ولت دوسرشان افت کند ...مقاومتهای R977 و مقاومت کناری را هم چک بفرمایید....
              ....موفق باشید....
              جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۱۶:۴۱ ۱۴۰۰/۰۲/۰۸.

دیدگاه

سلام این عکس برد تغذیه و اینکه دقت کردم وقتی به برق میزنی چه در حالت وصل بودن سوکت ها و چه نبودن صدای سوت کشید خفیفی داره و اینکه خازنها از نظر ظاهری مشکلی ندارند از نظر ظرفیتی هم مشکلی نداره البته فعلا خازن ورودی رو تست کردم
                ماسفت رو هم تست کردم خارج از مدار و مشکلی نداره
                سلام مجدد،دوست عزیز ببخشید که نتونستم جواب پستتون رو بدم ،این مشکلات شبکه و اینترنت چند روزی بنده رو درگیر کرده بود و نمیذاشت از هیچ سایتی بازدید کنم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

https://s18.picofile.com/file/843211...9636406438.png
                قطعاتی رو که با رنگ زرد مشخص کردم با دقت تست کنین و
                در صورت رفع نشدن مشکل هم آیسی که با دایره قرمز مشخص کردم رو عوض کنین.
                اینکه میگین یه صدای سوت هم میده نشانه عیب داشتن اسنابر هم میتونه باشه.
                متاسفانه درستی ظرفیت خازن حاکی از سالم بودن خازن نیست و بار ها پیش میاد که ظرفیت خازن کاملا درست باشه ولی ESR و تلفات درونیش بالا رفته. به همین خاطر تعمیر کار های باتجربه میگن که تا جای ممکن بهتره خازن ها عوض بشن.
                روی تست قطعات داخل دایره 1 و2 هم دقت کامل رو به عمل بیارید.بهتره دیود ها رو هم یه تست کوتاهی کنین.
                موفق و پیروز باشید.

دیدگاه

سلام مجدد،دوست عزیز ببخشید که نتونستم جواب پستتون رو بدم ،این مشکلات شبکه و اینترنت چند روزی بنده رو درگیر کرده بود و نمیذاشت از هیچ سایتی بازدید کنم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

https://s18.picofile.com/file/843211...9636406438.png
                  قطعاتی رو که با رنگ زرد مشخص کردم با دقت تست کنین و
                  در صورت رفع نشدن مشکل هم آیسی که با دایره قرمز مشخص کردم رو عوض کنین.
                  اینکه میگین یه صدای سوت هم میده نشانه عیب داشتن اسنابر هم میتونه باشه.
                  متاسفانه درستی ظرفیت خازن حاکی از سالم بودن خازن نیست و بار ها پیش میاد که ظرفیت خازن کاملا درست باشه ولی ESR و تلفات درونیش بالا رفته. به همین خاطر تعمیر کار های باتجربه میگن که تا جای ممکن بهتره خازن ها عوض بشن.
                  روی تست قطعات داخل دایره 1 و2 هم دقت کامل رو به عمل بیارید.بهتره دیود ها رو هم یه تست کوتاهی کنین.
                  موفق و پیروز باشید.
                  سلام صدای سوت که گفتم بیشتر حالت فس فس داره و اینکه این اسنابر کجا قرار میگره که چک کنمش
                  جدیدترین ویرایش توسط دیوانه الکترونیک; ۲۳:۵۶ ۱۴۰۰/۰۲/۰۹.

دیدگاه

سلام صدای سوت که گفتم بیشتر حالت فس فس داره و اینکه این اسنابر کجا قرار میگره که چک کنمش
                    سلام مجدد،خب خوشبختانه مشکلات شبکه موقتا رفع شد.
                    به جمع خازن ها،مقاومت ها و دیود های داخل دایره های 1 و 2 اسنابر میگن.
                    وظیفه اسنابر سرکوب کردن ولتاژ برگشتی،جلوگیری از آسیب قطعه سویچ زن( مثل ترانزیستور و ماسفت و آیسی سویچینگ) ،جلوگیری از جریان های عبوری ناخواسته و جلوگیری از صدا های آزار دهنده ترانسفورمر یا سلف هست.
                    اگه یکی از قطعات اسنابر آسیب ببینه،ممکنه منبع تغذیه وارد حالت حفاظت(در اصطلاح Protect) بشه و منبع تغذیه کاملا روشن نمیشه.
                    تست کنین و نتیجه رو اعلام کنین.
                    موفق و پیروز باشید.

دیدگاه

سلام مجدد،خب خوشبختانه مشکلات شبکه موقتا رفع شد.
                      به جمع خازن ها،مقاومت ها و دیود های داخل دایره های 1 و 2 اسنابر میگن.
                      وظیفه اسنابر سرکوب کردن ولتاژ برگشتی،جلوگیری از آسیب قطعه سویچ زن( مثل ترانزیستور و ماسفت و آیسی سویچینگ) ،جلوگیری از جریان های عبوری ناخواسته و جلوگیری از صدا های آزار دهنده ترانسفورمر یا سلف هست.
                      اگه یکی از قطعات اسنابر آسیب ببینه،ممکنه منبع تغذیه وارد حالت حفاظت(در اصطلاح Protect) بشه و منبع تغذیه کاملا روشن نمیشه.
                      تست کنین و نتیجه رو اعلام کنین.
                      موفق و پیروز باشید.
                      خیلی خیلی ممنونم دوست عزیز چشم

این قطعه به شماره نوشته روش PJ139 زیرش هم دوباره نوشته BD540 LYS
                      متاسفانه هردو شماره رو سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد
                      این قطعه چی هست
                      تست روی برد هم پایه های چپ و راست به هم اتصال هستند
                      جدیدترین ویرایش توسط دیوانه الکترونیک; ۱۸:۱۴ ۱۴۰۰/۰۲/۱۰.

دیدگاه

خیلی خیلی ممنونم دوست عزیز چشم

این قطعه به شماره نوشته روش PJ139 زیرش هم دوباره نوشته BD540 LYS
                        متاسفانه هردو شماره رو سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد
                        این قطعه چی هست
                        تست روی برد هم پایه های چپ و راست به هم اتصال هستند
                        سلام مجدد،
                        قطعه مورد نظر قطعا دیود هست و به احتمال 98 درصد هم یک دیود شاتکی هست.
                        دو پایه کناری هردو آند دیود هستن و پایه وسطی و بدنه فلزی هم کاتد دیود هستن.
                        برای تست کافیه که قطعه رو از برد در بیارین ،مولتی متر رو تو حالت تست دیود بزارین و یه پراب مولتی متر رو به پایه وسطی و اون یکی پراب مولتی متر رو هم به یکی از پایه های کناری دیود وصل کنین.بعد هم که عدد نمایش داده شد،جای پراب ها رو عوض کنین.
                        مولتی متر تو یه حالت عددی بین 10 تا 800 و تو یه حالت هم نباید عددی رو نشون بده.این یعنی سالم بودن قطعه.
                        فهمیدن نوع دیود:
                        اگه عدد نشان داده شده در تست بین 10 تا 330 بود،دیود مورد نظر یه دیود شاتکی هست.
                        اما اگه عدد نشان داده شده بین 360 تا 900 بود ،دیود مورد نظر یه دیود فست هست.( به دلیل اینکه این قطعه تو خروجی ترانسفورمر به کار رفته،و تحت فرکانس بالا هست،امکان اینکه این قطعه یه دیود معمولی باشه اصلا وجود نداره)
                        احتمال اینکه مشکل از این دیود باشه هم وجود داره.
                        حتما تست کنین.
                        موفق و پیروز باشید.

دیدگاه

سلام مجدد،
                          قطعه مورد نظر قطعا دیود هست و به احتمال 98 درصد هم یک دیود شاتکی هست.
                          دو پایه کناری هردو آند دیود هستن و پایه وسطی و بدنه فلزی هم کاتد دیود هستن.
                          برای تست کافیه که قطعه رو از برد در بیارین ،مولتی متر رو تو حالت تست دیود بزارین و یه پراب مولتی متر رو به پایه وسطی و اون یکی پراب مولتی متر رو هم به یکی از پایه های کناری دیود وصل کنین.بعد هم که عدد نمایش داده شد،جای پراب ها رو عوض کنین.
                          مولتی متر تو یه حالت عددی بین 10 تا 800 و تو یه حالت هم نباید عددی رو نشون بده.این یعنی سالم بودن قطعه.
                          فهمیدن نوع دیود:
                          اگه عدد نشان داده شده در تست بین 10 تا 330 بود،دیود مورد نظر یه دیود شاتکی هست.
                          اما اگه عدد نشان داده شده بین 360 تا 900 بود ،دیود مورد نظر یه دیود فست هست.( به دلیل اینکه این قطعه تو خروجی ترانسفورمر به کار رفته،و تحت فرکانس بالا هست،امکان اینکه این قطعه یه دیود معمولی باشه اصلا وجود نداره)
                          احتمال اینکه مشکل از این دیود باشه هم وجود داره.
                          حتما تست کنین.
                          موفق و پیروز باشید.
                          سلام و باز هم تشکر یک سوال دیگه درمورد خازنهای الکترولیتی آیا خازنی از نظر جثه باهم تفاوت داشته باشند مشکلی ایجاد میکنه مثلا همین برد من خازن 450 ولتی 22میکرو نو تهیه کرد که ازنظر اندازه با هم تفاوت داره یعنی قبلیه یخرده بزرگتره تفاوتشون ازنظر سایزهستش

دیدگاه

با سلام به شمادوست عزیز...
                            تفاوت ابعاد خازنهای الکترولیتی قدیم و جدید در همان ظرفیت و ولتاژ ...مربوط به تکنولوژی ساخت... و ضخامت دی الکتریک است و مشکلی ایجاد نمی کند.( و هر نوع خازن دیگر )....موفق و مویید باشید...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزاد الکترونیک نمایش پست ها
                              با سلام به شمادوست عزیز...
                              تفاوت ابعاد خازنهای الکترولیتی قدیم و جدید در همان ظرفیت و ولتاژ ...مربوط به تکنولوژی ساخت... و ضخامت دی الکتریک است و مشکلی ایجاد نمی کند.( و هر نوع خازن دیگر )....موفق و مویید باشید...
                              سلام دمتگرم دوست عزیز

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X