اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد تعویض فیوز برق خانه و انتخاب فیوز مناسب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد تعویض فیوز برق خانه و انتخاب فیوز مناسب

سلام
    دوستان ما وقتی که مثلا تلوزیون روشن هست و هواکش حمام و یا وسیله ای برقی رو توی سالن به برق میزنیم تلوزیون خاموش و روشن میشه و همچنین البته این رو خودم حس میکنم که وسایل شارژی رو وقتی توی خونه شارژ میکنم مدت زمان فول شارژ شدنشون بیشتر از زمانیه که توی مغازه شارژ میکنم و اینکه شارژها و وسایلی که باتری قابل شارژ دارن و کنترل کننده ی ریموتی لامپ ها همگی توی خونمون سریع خراب میشن درصورتی که همون مارک و مدل رو توی مغازه سالهاست بدون مشکل دارم استفاده میکنم یکی از دوستان گفت که مشکل از فیوزتونه باید امپر بالاتر بزاری حالا سوالم اینه که یک فیوز هست که کلی هست و بعد تقسیم میشه به چند تا فیوز که مربوط به قسمتهای مختلفه خونه هست یدونه هم که توی حیاط هست و اصلی هست حالا من کدوم رو عوض کنم مثلا اگه فیوزهای توی خونه اون که برای همه ی فیوزهاست 20امپر باشه ولی زیر مجموعه ها 16 باشه اون 16 هارو عوض کنم مشکل حل میشه یا نه باید همگی رو قویتر کنم حتی اون بیرون ساختمانی رو ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ : کمک در مورد تعویض فیوز برق خانه و انتخاب فیوز مناسب

با سلام به شما و عرض وقت بخیر
    دوست عزیز ...شما اگر کمی به برق وارد هستی..و احیانا اهم متر هم داری تو خونه.. دوسر هر فیوز را وقتی دستگاههای برقی روشن هست. با ولتمتر .بگیر ...ببین چند ولت بالا و پایین فیوز ولت داری...بهترین حالت وقتی است که کمتر از نیم ولت باشد...اگر بیشتر بود عوض کن.....یا اگر این روش میسر نشد ....به بدنه فیوز دست
    دست بگذار اگه فیوز داغ بود ...باید عوض کنی ....البته به فرض فیوز ۱۶ امپر نباید با جریان و مصرف ۶ امپر داغ بشه ...اما اگه داغ شده بود وقت عوض کردن فیوز هست ... و سعی کن فیوز با جنس مر غرب بخری ....من خودم فیوز Hyundai ..25 خریدم ...با ۱۱ امپر خیلی داغ میشه....اما فیوز Legrand در این حالت داغ نمیشه....فیوزهای داخل خانه باید بازبینی بشه اول و بعد فیوز بیرون ساختمان....فیوز ۱۶ امپر خوبه(داخل خانه) .... بیشتر نشه .......مو فق باشید..
    جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۰۳:۰۱ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزاد الکترونیک نمایش پست ها
      دوست عزیز ...شما اگر کمی به برق وارد هستی..و احیانا اهم متر هم داری تو خونه.. دوسر هر فیوز را وقتی دستگاههای برقی روشن هست. با ولتمتر .بگیر ...ببین چند ولت بالا و پایین فیوز ولت داری...بهترین حالت وقتی است که کمتر از نیم ولت باشد...اگر بیشتر بود عوض کن.....یا اگر این روش میسر نشد ....به بدنه فیوز دست
      دست بگذار اگه فیوز داغ بود ...باید عوض کنی ....البته به فرض فیوز ۱۶ امپر نباید با جریان و مصرف ۶ امپر داغ بشه ...اما اگه داغ شده بود وقت عوض کردن فیوز هست ... و سعی کن فیوز با جنس مر غرب بخری ....من خودم فیوز Hyundai ..25 خریدم ...با ۱۱ امپر خیلی داغ میشه....اما فیوز Legrand در این حالت داغ نمیشه....فیوزهای داخل خانه باید بازبینی بشه اول و بعد فیوز بیرون ساختمان....فیوز ۱۶ امپر خوبه(داخل خانه) .... بیشتر نشه .......مو فق باشید..
      سلام یک سوال مشکل ایشون می تواند از سیم کشی باشد ؟
      برای ورود علم ، تکنولوژی ، پیشرفت به اجازه کسی احتیاج نیست !

دیدگاه

با سلام به دوستان .....
        فکر نمی کنم از سیم کشی باشد...البته باید ولتاژ ورودی منزل
        ...هم بعد از فیوز ورودی و هم قبل از فیوزهای داخل باید اندازه گیری شود....ممکن هم هست که ولتاژ شبکه در این محله پایین باشد
        ...البته احتمالش کم است....اگر خانه قدیمی باشد... بعد از روشهای فوق الذکر..... باید ولتاژ پریز ها با ولتمتر گرفته
        شود و بعد ببینم کدام مسیر ایراد دارد.....در این حالت باید قوطی تقسیم هایی که از داخل آشپزخانه یا مسیرهای مرطوب وجود دارد. بازبینی شود........انشاالله که مشکل حل بشه..

دیدگاه

مشکل خیلی جدی است ممکنه و شاید هم احتمالا به وسایل آسیب وارد کند .
          فرزاد الکترونیک به نکته خوبی اشاره کرد خانه قدیمی هست ؟ سیمها ، اتصالات
          قبلا هم این مشکل را داشتین ؟
          برای ورود علم ، تکنولوژی ، پیشرفت به اجازه کسی احتیاج نیست !

دیدگاه

سیم ها بعد چندین سال میپوسن و به در دیوار خونه وصل میشن و میتونن جریان بکشن و خونه رو برق دار کنن
            من ولتمتر به دیوار خونه میزدم در دیوار برق داشت
            خب اول اینکه با ولتمتر پریز ها رو چک کنید که چه ولتازی دارن اصلا ولتاز در چه استانه ای هست اونم در تایم های مختلف مثل پیک بار
            و اینکه همه وسایل برقی خونه از پریز بکشید و همه لامپ ها خاموش بشه و ببینید کنتور جریان داره ؟ یعنی برق دزدی و اتصال به در دیوار یا خود فاز و نول

ایا تلویزیون محافظ برق داره و محافظ برق قطع میکنه یا خود تلویزو.ن خاموش میشه که
            و ولتاز قبل فیوز با ولتاز داخل خونه چقدر احختلاف داره
            و اینکه سیم ها شاید ضعیف هستن و نازک و باعث ایجاد افت ولتاز میشن

خونه های قدیمی از این مشکلات زیاد دارن و خیلی ها که اصلا رشته شون برق نبوده میرفتن شاگردی و بعد چند ماه اوستا میشدن

شایدم برق خونتون دیر پز
            جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۱۸:۲۵ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴.

دیدگاه

والا خونه نوسازه قبلا همینجا ویلایی داشتیم اصلا چنین مشکلی نبود
              مولتی متر هم دارم ولی یکبارچندسال قبل با مولتی متر یکی از دوستان خواستم ولتاژ acرو بگیرم با اینکه پراب ها درست بودن در جای خودشون و مولتی متر هم روی acبود ولی با اجازه ی گلتون منفجر شد مولتی متر جلوی چشممون و از اون موقع دیگه حقیقتش جراتش رو ندارم البته بعد مشخص شد که مولتی متره کلا مشکل داشته از قبل

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
              سیم ها بعد چندین سال میپوسن و به در دیوار خونه وصل میشن و میتونن جریان بکشن و خونه رو برق دار کنن
              من ولتمتر به دیوار خونه میزدم در دیوار برق داشت
              خب اول اینکه با ولتمتر پریز ها رو چک کنید که چه ولتازی دارن اصلا ولتاز در چه استانه ای هست اونم در تایم های مختلف مثل پیک بار
              و اینکه همه وسایل برقی خونه از پریز بکشید و همه لامپ ها خاموش بشه و ببینید کنتور جریان داره ؟ یعنی برق دزدی و اتصال به در دیوار یا خود فاز و نول

ایا تلویزیون محافظ برق داره و محافظ برق قطع میکنه یا خود تلویزو.ن خاموش میشه که
              و ولتاز قبل فیوز با ولتاز داخل خونه چقدر احختلاف داره
              و اینکه سیم ها شاید ضعیف هستن و نازک و باعث ایجاد افت ولتاز میشن

خونه های قدیمی از این مشکلات زیاد دارن و خیلی ها که اصلا رشته شون برق نبوده میرفتن شاگردی و بعد چند ماه اوستا میشدن

شایدم برق خونتون دیر پز
              نه محافظ نداره و خود تی وی خاموش روشن میشه

دیدگاه

خب اینکه میگید محافظ نداره زیاد جای تعجب نیست که با روشن کردن یه وسیله برقی موتوری مثل فن نویز ایجاد بشه و مقداری تلویزیونتونو گیج و بی حال کنه
                البته شاید به مدل تی وی تون هم مربوط باشه وگرنه نویز از طریق محافظ هم میتونه منتقل بشه ولی مدارات داخل کمی شاید خنثی ش کنن
                بهتره اگه یه برق کار اشنایی چیزی دارید بیاد و تست کنه و تجربه و وسایل لازم داشته باشه
                و همچنین شاید افت ولتاز دارید چه از شبکه و محله و یا اینکه توی خود خونه و یا حتی افزایش ولتاز

شایدم یه وسیله برقی دارید که اون مشکلاتی برای برق خونتون ایجاد میکنه
                در حال حاظر فقط میتونید ولتاز قبل و بعد فیوز بسنجید و خود ولتاز در چه استانه ای هست ؟ زیاد یا کم ..
                دیگه غیر این کار سخت میشه
                ولی احتمالا یه اشکال برقی در یه وسیله برقی یا ادوات برق کشی وجود داشته باشه

دیدگاه

با سلام به شما
                  ....در حال حاضر بهترین کار اینه که شما ...ولتاژهای از بعد از کنتور. و پشت فیوزها و بعد از آنها.و
                  تا داخل منزل و پریز ها را با یک عدد ولتمتر چک کرده و اینجا
                  ...اعلان بفرمایید تا بتوان شما را راهنمایی کرد....اگر هم خودت نتونستی...یکنفر برقکار بیار تا انجام*بده....
                  موفق باشید....

با سلام به شما
                  ....در حال حاضر بهترین کار اینه که شما ...ولتاژهای از بعد از کنتور
                  تا داخل منزل و پریز ها را با یک عدد ولتمتر چک کرده و اینجا
                  ...اعلان بفرمایید تا بتوان شما را راهنمایی کرد....اگر هم خودت نتونستی...یکنفر برقکار بیار تا انجام*بده....
                  موفق باشید....

دیدگاه

سلام دوستان من میخوام یه هیتر قطعات smdدرست کنم داخل گوگل یک نمونه دیدم میشه کمکم کنیدممنون میشم بایک کفی اتوبخارویک رله جامدssrویک سویچینگ ویک کنترل ترموستات هستش حالامیشه بگیدازچه نوع لوازمی بخرم که اشتباه نشه منظورم چه رله ای وچه ssr ,,,,,وووووممنون میشم راهنمایی کنیدوآموزش نصب هم بگیدباتشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Siavashxxxx نمایش پست ها
                      سلام
                      دوستان ما وقتی که مثلا تلوزیون روشن هست و هواکش حمام و یا وسیله ای برقی رو توی سالن به برق میزنیم تلوزیون خاموش و روشن میشه و همچنین البته این رو خودم حس میکنم که وسایل شارژی رو وقتی توی خونه شارژ میکنم مدت زمان فول شارژ شدنشون بیشتر از زمانیه که توی مغازه شارژ میکنم و اینکه شارژها و وسایلی که باتری قابل شارژ دارن و کنترل کننده ی ریموتی لامپ ها همگی توی خونمون سریع خراب میشن درصورتی که همون مارک و مدل رو توی مغازه سالهاست بدون مشکل دارم استفاده میکنم یکی از دوستان گفت که مشکل از فیوزتونه باید امپر بالاتر بزاری حالا سوالم اینه که یک فیوز هست که کلی هست و بعد تقسیم میشه به چند تا فیوز که مربوط به قسمتهای مختلفه خونه هست یدونه هم که توی حیاط هست و اصلی هست حالا من کدوم رو عوض کنم مثلا اگه فیوزهای توی خونه اون که برای همه ی فیوزهاست 20امپر باشه ولی زیر مجموعه ها 16 باشه اون 16 هارو عوض کنم مشکل حل میشه یا نه باید همگی رو قویتر کنم حتی اون بیرون ساختمانی رو ممنون میشم راهنمایی کنید
                      سلام و درود،احتمال اینکه مشکل از فیوز های فرعی باشه کمه....
                      بهتره فیوز اصلی رو با یه فیوز 25 یا 30 آمپری عوض کنین.
                      اگه باز هم مشکل حل نشد،مشکل میتونه از ضعیف بودن شبکه برق ناشی شده باشه که بهتره یه استابلایزر 6000 وات ( ترجیحا قدیمی) بخرین و برق خونتون رو باهاش تقویت کنین تا مشکلتون حل بشه.
                      موفق و پیروز باشید.
                      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                        سلام و درود،احتمال اینکه مشکل از فیوز های فرعی باشه کمه....
                        بهتره فیوز اصلی رو با یه فیوز 25 یا 30 آمپری عوض کنین.
                        اگه باز هم مشکل حل نشد،مشکل میتونه از ضعیف بودن شبکه برق ناشی شده باشه که بهتره یه استابلایزر 6000 وات ( ترجیحا قدیمی) بخرین و برق خونتون رو باهاش تقویت کنین تا مشکلتون حل بشه.
                        موفق و پیروز باشید.
                        سلام مشکل من همچنان حل نشده فیوزها رو هم تعویض کردم مشکل همچنان باقیست

دیدگاه

با درود
                          اگه ولتمتر دارید همین الان ولتاز برق خونه رو بگیرید
                          در مراحل بعدی یعنی فردا هر چند ساعتی باز ثبت کنید
                          و همچنین افت ولتاز دو سر همه فیوز ها
                          و همچنین به دیوار ها و در های فلزی خونه فازمتر بزنید ببینید ایا فاز داره ؟ لامپ فازمتر روشن میشه

و اینکه میتونه زیر سر یک وسیله برقی خونه باشه که ایجاد جرقه و ارک کنه
                          اون وسیله رو پیدا کن و با تبر نصفش کن

دیدگاه

با سلام به شما....
                            لازم است که ولتاژ بیرون از خانه ..قبل از کنتور و قبل از فیوز ..وهمچنین ولتاژ داخل خانه با ولتمتر ..در مواقع مختلف روز
                            اندازه گیری شود ..اگر امکان دارد .. و لتاژ پای کنتور خانه همسایه
                            را همینطور با ولتمتر اندازه بگیرید ..و اعلام کنید ....
                            ممکن است که سیمها نازک باشند یا آلومینیومی باشند ..یا طول مسیر زیاد باشد......فیوزهای داخل خانه مسیرهای فرعی را یکی یکی..قطع کرد وتست کنید ..

دیدگاه

با سلام به شما....
                              لازم است که ولتاژ بیرون از خانه ..قبل از کنتور و قبل از فیوز ..وهمچنین ولتاژ داخل خانه با ولتمتر ..در مواقع مختلف روز
                              اندازه گیری شود ..اگر امکان دارد .. و لتاژ پای کنتور خانه همسایه
                              را همینطور با ولتمتر اندازه بگیرید ..و اعلام کنید ....
                              ممکن است که سیمها نازک باشند یا آلومینیومی باشند ..یا طول مسیر زیاد باشد......فیوزهای داخل خانه مسیرهای فرعی را یکی یکی..قطع کرد وتست کنید ..
                              درود
                              با مولتی متر متر ولتاژ برق رو اندازه بگیرید، اگر زیر 200 ولت
                              بود به اداره برق شکایت بدید تا ترانس نزدیک خونتون نصب
                              کنن.
                              اما اگر ولتاژ 200 تا 230 ولت بود، تنها علت تغییرات فرکانس و
                              یا هارمونیک در شبکه هست که تنها علتش می‌تونه این باشه که
                              در نزدیکی خونه شما وسایل موتور دار سنگین مثل موتور های 10 اسب
                              و یا منبع تغذیه سویچینگ غیر استاندارد در یکی از همسایه ها وجود داره.بهترین راه برای اطمینان اینه که از یک نفر در خواست کنید که با
                              اسیلوسکوپ برق خونتون رو آزمایش کنه.
                              مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                              https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X