اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرق فست شارژ با شارژ معمولی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرق فست شارژ با شارژ معمولی

سلام و خسته نباشید
    دوستان من در حال طراحی پروژه ای هستم و سوالی برام پیش اومده.
    میخوام بدونم دقیقا فرق شارژر های فست با شارژر های معمولی چیه...
    توی ولتاژ و جریان دهی چه فرقی باهم میکنن؟؟و اینکه آیابرای استفاده از شارژر فست نیاز به کابل قوی تر داریم؟؟

پاسخ : فرق فست شارژ با شارژ معمولی

شارژرهای فست که من دیدم بیشترشون 2 امپر بودن وکابلشون هم قویتر بود و در بیشتر موارد کوتاه بود تا جریان کمتری از دست بره.
    ولتاژشون زیاد فرقی نداره بعضیهاشون فقط چند دهم ولت فرق داره ولی همشون تو محدوده 5 ولت هستن.
    با کابل رابط USB ضعیف من گوشیمو شارژ کردم 8 ساعت طول کشید شارژ بشه.کابل مناسب خیلی مهمه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirhosseinstar10 نمایش پست ها
      سلام و خسته نباشید
      توی ولتاژ و جریان دهی چه فرقی باهم میکنن؟؟و اینکه آیابرای استفاده از شارژر فست نیاز به کابل قوی تر داریم؟؟
      سلام و درود،
      شارژر های فست شارژ معمولی، ولتاژشون همون 5 ولت هست و جریانشون هم بالای 1 آمپر هست.
      اما شارژر های فست شارژ جدید، ولتاژشون بین 8 تا 9.5 ولت با جریان دهی 1.5 تا 6 آمپر هست.
      سوالی بود در خدمتم.
      موفق و پیروز باشید.
      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

تو گوگل سرچ کردم دیدم بعضی فستها تا 20 ولت و 10 امپر هستن.این حجم از ولتاژ و جریان باعث خرابی باتری نمیشه

دیدگاه

با سلام به دوستان .......
          این دستگاه*ها منبع تغذیه هستند و شارژر اصلی در واقع
          داخل گوشی هستش ،....که ولتاژ و جریان را سنس می کنه
          ...و زمانی که باتری داغتر از حد معمول بشه جریان را قطع می کند
          ...... متشکرم

دیدگاه

سلام و خسته نباشید
            باسلام
            بله توانشون متفاوته
            شارژرهای معمولی در رنج 5 ولت و جریان 1-2 آمپر ساخته میشن و توانشون حداکثر 10-12 وات هستش
            ولی شارژرهای فست یا کوئیک شارژها مقوله متفاوتی دارن. بحث برمیگرده به توان . شما هرچقدر به توان بیشتر به موبایل برسونید اون رو سریعتر شارژ میکنید. یکی از راه های افزایش توان افزایش جریان هستش ولی بخاطر نازک بودن سیم ها و محدودیت کابلها، افزایش جریان بیش از حد ممکن نیست. پس تنها راهش میشه افزایش ولتاژ.
            در شارژرهای فست هم میان ولتاژ رو افزایش میدن و این افزایش ولتاژ از 9 تا 20 ولت بسته به دستگاه مورد نظر و همچنین تکنولوژی شارژ متفاوت هست. برای نمونه گوشی های فست شارژ سامسونگ 15-25 واتی هستند و حداکثر 9 ولت با جریان 1.6 الی 2.5 آمپر رو میتونند انتقال بدهند ولی برای گوشی های شیاومی توان از 33 تا 67 وات هم بالا میره . در شارژرهای سریع شیاومی ولتاژ معمولا بین 10 تا 15 ولت هم افزایش می یابد.
            *** کمترین توقع از یک فرد تحصیل کرده، دانستن املاءِ صحیحِ کلمات است ***

دیدگاه

با درود
              افزایش ولتاز هیچ کاری بغیر اینکه جریان شارز بالا ببره نمیکنه
              در واقع از خداتون باشه باتریتون ارام تر شارز بشه .. چون باعث افزایش طول عمر باتری میشه
              مگر اینکه درون خود گوشی از مدارات خاصی استفاده بشه با توجه به تکنولوزی همون باتری و کاملا علمی این کارو انجام بدن که اسیبی به باتری نرسه
              و همون جور که دوستمونم گفتن این های که ما بهشون شارژر میگیم چیزی بغیر یه اداپتور نیست و ایسی شارژر درون خود گوشی قرار داره
              و علم شارژ کردن هم در حال ارتقاست و همچنین ساخت خود باتری و الیاژ های بکار رفته
              ولی در کل نخواید که باتری تون سریع شارژر بشه چون حداقلش این که شارژر کاذب به شما میده .. همون فول شارژ های که یهو خالی میشن
              شارژ ارامتر یعنی شارژ واقعی تر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
                با درود
                افزایش ولتاز هیچ کاری بغیر اینکه جریان شارز بالا ببره نمیکنه
                در واقع از خداتون باشه باتریتون ارام تر شارز بشه .. چون باعث افزایش طول عمر باتری میشه
                مگر اینکه درون خود گوشی از مدارات خاصی استفاده بشه با توجه به تکنولوزی همون باتری و کاملا علمی این کارو انجام بدن که اسیبی به باتری نرسه
                و همون جور که دوستمونم گفتن این های که ما بهشون شارژر میگیم چیزی بغیر یه اداپتور نیست و ایسی شارژر درون خود گوشی قرار داره
                و علم شارژ کردن هم در حال ارتقاست و همچنین ساخت خود باتری و الیاژ های بکار رفته
                ولی در کل نخواید که باتری تون سریع شارژر بشه چون حداقلش این که شارژر کاذب به شما میده .. همون فول شارژ های که یهو خالی میشن
                شارژ ارامتر یعنی شارژ واقعی تر
                درود..حالا یه سوال الان من رو شارژر گوشیم که شیائومی هستش چهار مدل ولتاژ نوشته...نوشته 5 ولت 3 آمپر نهایتا 15وات...بعدش نوشته 9 ولت 2/23 آمپر نهایتا 20 وات...بعد نوشته 12 ولت 1/67 آمپر نهایتا 20 وات...بعدش نوشته 10 ولت 2/25 آمپر نهایتا 22/5 وات..
                دقیقا منظورش از این همه اعداد و ارقام چیه..چجوری تشخیص میده که کی باید کدوم ولتاژ و جریانو ارائه بده؟؟؟و اینکه این جریان هایی که نوشته نهایی هست درسته؟؟یعنی بیشتر از اون جریانو نمیده و گوشی خودش جریان رو میکشه و این ماکزیمم ها هستن که کنترل میکنن؟؟درسته؟؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط shahinb007 نمایش پست ها
                باسلام
                بله توانشون متفاوته
                شارژرهای معمولی در رنج 5 ولت و جریان 1-2 آمپر ساخته میشن و توانشون حداکثر 10-12 وات هستش
                ولی شارژرهای فست یا کوئیک شارژها مقوله متفاوتی دارن. بحث برمیگرده به توان . شما هرچقدر به توان بیشتر به موبایل برسونید اون رو سریعتر شارژ میکنید. یکی از راه های افزایش توان افزایش جریان هستش ولی بخاطر نازک بودن سیم ها و محدودیت کابلها، افزایش جریان بیش از حد ممکن نیست. پس تنها راهش میشه افزایش ولتاژ.
                در شارژرهای فست هم میان ولتاژ رو افزایش میدن و این افزایش ولتاژ از 9 تا 20 ولت بسته به دستگاه مورد نظر و همچنین تکنولوژی شارژ متفاوت هست. برای نمونه گوشی های فست شارژ سامسونگ 15-25 واتی هستند و حداکثر 9 ولت با جریان 1.6 الی 2.5 آمپر رو میتونند انتقال بدهند ولی برای گوشی های شیاومی توان از 33 تا 67 وات هم بالا میره . در شارژرهای سریع شیاومی ولتاژ معمولا بین 10 تا 15 ولت هم افزایش می یابد.
                بسیار متشکرم..حالا یه سوال...فرض میکنیم ما میخوایم یه شارژر یا همون منبع تغذیه بسازیم که باهاش بتونیم همه مدل گوشی رو شارژ کنیم..دقیقا مثل مدار خروجی پاوربانک ها که همه مدل گوشیرو شارژ میکنن..اونوقت چجوری باید محاسبه کنیم و یک ولتآژ و جریان مشترک بین همه گوشی ها پیدا کنیم...این ولتاژ رو هم برای شارژ معملوی و هم برای شارژ فست میگم

دیدگاه

درود..حالا یه سوال الان من رو شارژر گوشیم که شیائومی هستش چهار مدل ولتاژ نوشته...نوشته 5 ولت 3 آمپر نهایتا 15وات...بعدش نوشته 9 ولت 2/23 آمپر نهایتا 20 وات...بعد نوشته 12 ولت 1/67 آمپر نهایتا 20 وات...بعدش نوشته 10 ولت 2/25 آمپر نهایتا 22/5 وات..
                  دقیقا منظورش از این همه اعداد و ارقام چیه..چجوری تشخیص میده که کی باید کدوم ولتاژ و جریانو ارائه بده؟؟؟و اینکه این جریان هایی که نوشته نهایی هست درسته؟؟یعنی بیشتر از اون جریانو نمیده و گوشی خودش جریان رو میکشه و این ماکزیمم ها هستن که کنترل میکنن؟؟درسته؟؟

بسیار متشکرم..حالا یه سوال...فرض میکنیم ما میخوایم یه شارژر یا همون منبع تغذیه بسازیم که باهاش بتونیم همه مدل گوشی رو شارژ کنیم..دقیقا مثل مدار خروجی پاوربانک ها که همه مدل گوشیرو شارژ میکنن..اونوقت چجوری باید محاسبه کنیم و یک ولتآژ و جریان مشترک بین همه گوشی ها پیدا کنیم...این ولتاژ رو هم برای شارژ معملوی و هم برای شارژ فست میگم
                  این اعدادی که نوشته احتمالا مربوئط به نوع اداپتور شما یعنی اگر روی اداپتور شما نوشته خروجی 5 ولت و 3 امپر پس میشه به گوشی وصل بشه
                  5 ولت که 5 ولت ولی 3 امپر یعنی توانایی ارایه 3 امپر داشته باشه و بغیه هم به همین صورت
                  بعد شارزر داخل گوشی میاد این ولتاز و و جریان کنترل میکنه و مطمئنا خودش تشخیص میده چه ولتازی بهش وصل شده و میاد جریان 3 امپر میکشه و به باتری میده
                  گفتم که مگه اینکه تکنولوژی کاملا علمی بکار ببره تا اسیبی به باتری نرسه و حداقل طول عمرش کم نشه
                  امکان داره هیچ تکنولوژی خاصی هم در کار نباشه و اون نگران طول عمر یاتری شما نباشه و شما بعد مدتی مجبور بشیذ باتری بخرید و اون سود بیشتری میکنه
                  چون باید همون باتری بخرید که مختص گوشی شماست
                  ولی یه علومی وجود داره مخصوصا برای تکنولوزی های جدید باتری و روش شارز کردنشون که در دست همگان نیست
                  دوباره میگم ارام شارز کردن قابل اعتماد تر از سریع شارز کردن

دیدگاه

و اگر میخوای شارزری درست کنی که بشه همه نوع گوشی باهاش شارز کنی از منبع تغذیه استفاده کن که توانایی جریان بیشتری بده
                    یا مدار شارزت جوری بساز که چند امپر بتونه ارایه بده
                    چون شارزر اصلی داخل خود گوشی قرار داره شما فقط کافیه یه اداپتور 5 ولت و چند امپر مثلا همون 3 امپر
                    حالا فقط باید سوکت بهش خروجی این اداپتور وصل کنید ولی نباید اون ها رو اشتباه وصل کنید چون سوکتشون 4 سیمه هست و دو تاش مال ارتباط یو اس پی هست

دیدگاه

درود
                      سوال اولتون : اون ولتاژ ها و جریان هایی که نوشته شده نشون میده شارژر گوشی شما بسته به نوع مصرف کننده ای که بهش وصل میشه میتونه توان تا ماکزیمم 22.5 وات بده. تو مدل های بالاتر مثلا شیاومی پوکو ایکس تری شارژرش 33 وات هست و خود گوشی هم از 33 وات استفاده میکنه . و با توجه به تستی که بنده داشتم با گوشیم داشتم طبق عکس زیر، میتونه حداکثر 33 وات توان (10ولت 3.3 آمپر) رو به گوشی بده و گوشی شارژ بشه :

- بله اون جریان ماکزیمم هست و بیشتر ازون شارژر نمیتونه بده ، ضمنا جریان بالای شارژر دلیل بر شارژ سریع نیست. مهم مصرف کننده ست تا اون جریان رو بگیره و شما با اتصال گوشیتون به منبع 100 آمپری گوشیتون سریع شارژ نخواهد شد.

سوال دومتون: هر کمپانی میاد از یک سری پروتکل جهت شارژ فست استفاده میکنه و البته مادر تمام این پروتکل ها همشون از پروتکل کوالکام گرفته میشه. بخاطر همینه اکثر شارژرها (نه همشون) میتونن گوشی های مختلف رو روی فست شارژ بندازن و گوشی فست شارژ بشه. این اسامی کوئیک و رپید و VOOC و الترا فست و وری کوئیک و این اسامی هم همشون صرفا یک نام هستش ن بیشتر!

*** نکته مهم ***
                      شما اجازه ندارید به موبایلتون همینطوری با آداپتور ولتاژی بالاتر از 5 ولت بدید!!!!!! گوشی خودشششش باید این ولتاژ رو بخواد و اگر بردارید با منبع تغذیه بهش 10 ولت بدید احتمال اینکه گوشیتون سکته کنه بسیار زیاده!!!

************* ضمنا فست شارژ یا شارژ سریع به هیییییچ عنوان باعث خرابی باتری نمیشه. این جمله متاسفانه اشتباه جا افتاده، در داخل موبایل مدارات محافظی توان و دمای زیادی تعبیه شده و با حفاظت کامل باتری شارژ میشود پس با خیاااال راحت از فست شارژینگ استفاده کنید. ضمنا باتری های جدید با فست شارژهای توان بالا سازگاری مناسبی دارند.

و اگر میخوای شارزری درست کنی که بشه همه نوع گوشی باهاش شارز کنی از منبع تغذیه استفاده کن که توانایی جریان بیشتری بده
                      یا مدار شارزت جوری بساز که چند امپر بتونه ارایه بده
                      چون شارزر اصلی داخل خود گوشی قرار داره شما فقط کافیه یه اداپتور 5 ولت و چند امپر مثلا همون 3 امپر
                      حالا فقط باید سوکت بهش خروجی این اداپتور وصل کنید ولی نباید اون ها رو اشتباه وصل کنید چون سوکتشون 4 سیمه هست و دو تاش مال ارتباط یو اس پی هست
                      شما نمیتونید با دادن جریانی بیشتر از مورد نیاز موبایل، اون رو سریع شارژ کنید! قانون اهم رو بخاطر بیاورید! مصرف کننده یک مقاومتی داره و حتی اگر شما منبع تغذیه 100 آمپری هم به موبایل بزنید موبایل همچنان مثل قبل با جریان 1-2-3 یا ... شارژ خواهد شد!

در مورد ولتاژ هم شما اجازه ندارید به موبایلتون همینطوری با آداپتور ولتاژی بالاتر از 5 ولت بدید!!!!!! گوشی خودشششش باید این ولتاژ رو بخواد و اگر بردارید با منبع تغذیه بهش 10 ولت بدید احتمال اینکه گوشیتون سکته کنه بسیار زیاده!!!
                      جدیدترین ویرایش توسط shahinb007; ۱۶:۳۳ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱.

دیدگاه

درود
                        سوال اولتون : اون ولتاژ ها و جریان هایی که نوشته شده نشون میده شارژر گوشی شما بسته به نوع مصرف کننده ای که بهش وصل میشه میتونه توان تا ماکزیمم 22.5 وات بده. تو مدل های بالاتر مثلا شیاومی پوکو ایکس تری شارژرش 33 وات هست و خود گوشی هم از 33 وات استفاده میکنه . و با توجه به تستی که بنده داشتم با گوشیم داشتم طبق عکس زیر، میتونه حداکثر 33 وات توان (10ولت 3.3 آمپر) رو به گوشی بده و گوشی شارژ بشه :

- بله اون جریان ماکزیمم هست و بیشتر ازون شارژر نمیتونه بده ، ضمنا جریان بالای شارژر دلیل بر شارژ سریع نیست. مهم مصرف کننده ست تا اون جریان رو بگیره و شما با اتصال گوشیتون به منبع 100 آمپری گوشیتون سریع شارژ نخواهد شد.

سوال دومتون: هر کمپانی میاد از یک سری پروتکل جهت شارژ فست استفاده میکنه و البته مادر تمام این پروتکل ها همشون از پروتکل کوالکام گرفته میشه. بخاطر همینه اکثر شارژرها (نه همشون) میتونن گوشی های مختلف رو روی فست شارژ بندازن و گوشی فست شارژ بشه. این اسامی کوئیک و رپید و VOOC و الترا فست و وری کوئیک و این اسامی هم همشون صرفا یک نام هستش ن بیشتر!

*** نکته مهم ***
                        شما اجازه ندارید به موبایلتون همینطوری با آداپتور ولتاژی بالاتر از 5 ولت بدید!!!!!! گوشی خودشششش باید این ولتاژ رو بخواد و اگر بردارید با منبع تغذیه بهش 10 ولت بدید احتمال اینکه گوشیتون سکته کنه بسیار زیاده!!!

************* ضمنا فست شارژ یا شارژ سریع به هیییییچ عنوان باعث خرابی باتری نمیشه. این جمله متاسفانه اشتباه جا افتاده، در داخل موبایل مدارات محافظی توان و دمای زیادی تعبیه شده و با حفاظت کامل باتری شارژ میشود پس با خیاااال راحت از فست شارژینگ استفاده کنید. ضمنا باتری های جدید با فست شارژهای توان بالا سازگاری مناسبی دارند.

شما نمیتونید با دادن جریانی بیشتر از مورد نیاز موبایل، اون رو سریع شارژ کنید! قانون اهم رو بخاطر بیاورید! مصرف کننده یک مقاومتی داره و حتی اگر شما منبع تغذیه 100 آمپری هم به موبایل بزنید موبایل همچنان مثل قبل با جریان 1-2-3 یا ... شارژ خواهد شد!

در مورد ولتاژ هم شما اجازه ندارید به موبایلتون همینطوری با آداپتور ولتاژی بالاتر از 5 ولت بدید!!!!!! گوشی خودشششش باید این ولتاژ رو بخواد و اگر بردارید با منبع تغذیه بهش 10 ولت بدید احتمال اینکه گوشیتون سکته کنه بسیار زیاده!!!
                        راستش من نگفتم ایشون از هر ولتازی استفاده کنن
                        ایشون پرسیدن من اگه بخوام یه منبع تغذیه بسازم که بشه باهاش هر گوشی شارز کنم از چه ولتاز و جریانی استفاده کنم
                        منم گفتم از یه اداپتور 5 ولت با قابلیت جریان دهی چند امپری مثلا سه امپر
                        میشه گفت تقریبا همه شارزر ها از ولتاز 5 ولت استفاده میکنن و جالب برخی گوشی ها گویا ایسی درست حسابی برای شارز ندارن و اگه حتی 5.1 به اون گوشی بدید داغ میکنه یا عمکر باتری کاسته میشه
                        خب پس 5 ولت مخرب نیست
                        و قابلیت جریان دهی .. میدونم هر گوشی با توجه به شارزر داحخلی خودش جریان مورد نظر میکشه و من بر این باور نیستم که این قابلیت چند امپری یعنی شارز سریع تر ... نه
                        یعنی اینکه اگه گوشی به جریان بیشتری برای شارز معمولی خودش نیاز داشت این اداپتور بتونه تامین کنه
                        و دچار افت ولتاز هم نشه
                        در واقع ما جریان انتخاب نمیکنیم بلکه فقط توانایی تامینشو ایجاد میکنیم و ایشون هم فرمودن منبع تغذیه ای که بشه به همه گوشی ها وصل بشه

و راجب شارز سریع ... عملکردی که ما اطلاعات زیادی ازش نداریم و نمیدونیم واقعا علمی هست و به باتری اسیبی نمیرسه
                        نمیتونیم با جرعت بگیم که هیچ اسیبی وارد نمیکنه و سازنده های شارز سریع هم کاملا نگران باتری ما هستن و اصلا هم بفکر فروش شارزر های سریعع خودشون نیستن
                        نمیتونیم بگیم همه جا ارومه ما چقدر خوشبختیم
                        پس احتیاط شرط عقل .. و تا جایی که من میدونم شارز ارام خیلی بهینه تر از شارز سریع
                        جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۱۷:۲۵ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱.

دیدگاه

باتری با محافظت شارژ میشه و داخل گوشی مدارات کنترل برای حفاظت وجود داره که این مسئله درسته ولی سوالی برام پیش اومده که این حجم از ولتاژ و جریان از طرف شارژر برای چیه.اگه یه باتری 5 امپر نیاز داره دیگه چرا از شارژر 10 امپر استفاده میکنن.این کار جز تلف شدن توان چه فایده ای داره؟و البته بسیار دیدم که فست شارژها باتری زود خراب کردن که یکسری با ورم کردن ظاهری و یکسری با خالی شدن سریع باتری خودشونو نشون دادن.
                          بنظر این حقیر بعضی کمپانی ها دارن زیاده روی میکنن چون با این ولتاژ و جریان شارژرها-میشه باتری ماشین شارژ کرد

پس احتیاط شرط عقل .. و تا جایی که من میدونم شارز ارام خیلی بهینه تر از شارز سریع
                          من 6 ساله گوشی HUAWEY دارم و شارژر اصلیش 5 ولت 2 امپر بود.شارژرش رو از دست دادم و الان چند ساله با شارژر 5 ولت 0.5 امپر شارژ میکنم.تا الان مشکل باتری نداشتم و اتفاقا یه فست شارژ دارم که عمر باتریش به 3 ماه نکشید و گوشی مثه هندونه باد کرد و شرکت گارانتی هم ضمانت باتری رو قبول نکرد.جالبه که گوشی 6 ماه ضمانت تعویض بدون شرط داره ولی باتریشون هیچ ضمانتی نداره.

دیدگاه

و راجب شارز سریع ... عملکردی که ما اطلاعات زیادی ازش نداریم و نمیدونیم واقعا علمی هست و به باتری اسیبی نمیرسه
                            نمیتونیم با جرعت بگیم که هیچ اسیبی وارد نمیکنه و سازنده های شارز سریع هم کاملا نگران باتری ما هستن و اصلا هم بفکر فروش شارزر های سریعع خودشون نیستن
                            نمیتونیم بگیم همه جا ارومه ما چقدر خوشبختیم
                            نگرانی شما موجه هست عزیز! ولی نگران نباشید ، هر روزه تکنولوژی جدید برای فست شارژینگ ها توسط کوالکام و شرکت های دیگه تعریف میشه و روشون حسابی آزمایش میشه. ضمنا باتری گجت های جدید از فست شارژشون سازگاری کامل دارن. در مورد افزایش دما هم سنسورهای دمایی داخل گوشی هست و باتری رو کنترل میکنند من بخاطر شغلم (که بخاطر مسائل امنیتی اجازه ندارم بگم) این اطمینان رو به شما میدم که نگران نباشید مگرررررر اینکه از شارژر تقلبی یا باتری فیک استفاده کنید که این دگ بحثش جداست

*** اگر میخواید بدونید دقیقا شارژ سریع چجوری کار میکنه، فایل PDFی که کوالکام در مورد پروتکل فست شارژ ازائه داده رو میتونید بسادگی از گوگل پیدا کرده و خوب بخونید ! اطلاعات جالبی داره در مورد پروتکل و نحوه فست شارژ شدن و کنترل ولتاژ و پاوردلیوری توسط کوالکام ارائه شده و یجور میشه گفت این قضیه اپن سورس هستش ***

نوشته اصلی توسط saeiddiod نمایش پست ها
                            باتری با محافظت شارژ میشه و داخل گوشی مدارات کنترل برای حفاظت وجود داره که این مسئله درسته ولی سوالی برام پیش اومده که این حجم از ولتاژ و جریان از طرف شارژر برای چیه.اگه یه باتری 5 امپر نیاز داره دیگه چرا از شارژر 10 امپر استفاده میکنن.این کار جز تلف شدن توان چه فایده ای داره؟و البته بسیار دیدم که فست شارژها باتری زود خراب کردن که یکسری با ورم کردن ظاهری و یکسری با خالی شدن سریع باتری خودشونو نشون دادن.
                            بنظر این حقیر بعضی کمپانی ها دارن زیاده روی میکنن چون با این ولتاژ و جریان شارژرها-میشه باتری ماشین شارژ کرد

من 6 ساله گوشی HUAWEY دارم و شارژر اصلیش 5 ولت 2 امپر بود.شارژرش رو از دست دادم و الان چند ساله با شارژر 5 ولت 0.5 امپر شارژ میکنم.تا الان مشکل باتری نداشتم و اتفاقا یه فست شارژ دارم که عمر باتریش به 3 ماه نکشید و گوشی مثه هندونه باد کرد و شرکت گارانتی هم ضمانت باتری رو قبول نکرد.جالبه که گوشی 6 ماه ضمانت تعویض بدون شرط داره ولی باتریشون هیچ ضمانتی نداره.
                            مشکل شما همینجاست!!!!
                            ببینید دوست عزیز وقتی شما موبایلتون رو از 0 تا 100 میزنید شارژ بشه این پروسه شارژ به چند مرحله تقسیم میشه و اینطوری نیست که کلااااااا روی مثلا 10 ولت شارژ بشه!
                            همه موبایل ها اینطوری نیستن ولی در حالت کلی :::
                            مرحله اول 0 - 20درصد بالاترین توان به باتری داده میشه و چون باتری ولتاژش پایین اومده (دشارژه) مشکلی نداره و سریع تا 50 درصد شارژ میشه.
                            مرحله بعدی 50 - 70 درصد میان ولتاژ کم کم ( به میزان 0.2 ولت) کم میکنند . مثلا اگ روی 9 ولت بود (مثل بعضی گوشی های سامسونگ) یا روی 10 ولت بود (مثل بعضی گوشی های جدید شیاومی) میاد کم کم ولتاژ کم میشه و روی 5 یا 6 میمونه ولی جریان همچنان بالاست
                            مرحله سوم 70 - 100 درصد که علاوه بر ولتاژ، جریان هم رفته رفته کم میشه و سرانجام باتری فول میشه.
                            البته همه گوشی ها اینطور نیستن من سامسونگ A720 قبلا داشتم و تو 90 درصد هم روی 9 ولت بود! ولی جریان خیییلی کمی از شارژر میکشید.
                            در مورد زیاده روی کمپانی که بله یکم زیادی پررو شدن خخخخخ ولی دگ الان باتری ها پیشرفته شدن، لایه محافظی و ایزولیتور باتری ها ضخیم تر شده و دگ مناسب توان های بالای 30 وات هستند.

*** دوستان باتری رو نباااید با توان خیلی کم یا خیلی بیشتر از حدش شارژ کنید!!!!!! اصلا فکر نکنید که اگ شارژر کم وات به گوشی وصل کنید اینطوری عمر باتریش بالا میره!! ب هیچ وجه اگر با جریان کم شارژ کنید سلول های باتری کم کم بهم میچسبن و ظرفیت باتری میاد پایین و دگ عملا بلا استفاده میشه. اگرم با جریان بیشتر از حدش شارژ کنید هم بووووووووم

دیدگاه

سلام مجدد ،عید فطر مبارک،

https://s18.picofile.com/file/843360...1000288618.png
                              ]

https://s18.picofile.com/file/843360...8%B3%D8%AA.png
                              مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                              https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X