اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در خروجی بوست پوش پول 12 به 350 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در خروجی بوست پوش پول 12 به 350 ولت

سلام خدمت همگی دوستان
    من تو یه مدار بوست پوش پول به یه مشکلی خوردم و اینکه محاسبات ترانسمو که انجام میدم باید 58 دور در ثانویه بپیچم .ولی با این وجود در خروجی 510 ولت دارم و نمیدونم باید تعداد دور ترانسم رو پایین بیارم یا کار دیگه ای انجام بدم.

پاسخ : مشکل در خروجی بوست پوش پول 12 به 350 ولت

با سلام به شما دوست عزیز
    ....ایا محاسبات ترانس با نرم افرار است یا از روی جداول محاسبه
    ترانس...یا خودت دستی محاسبه می کنی ....ایا ولتاژهای طرف
    اولیه ترانس صحیح است وبا ولتمتر همه را تست کرده*اید.
    ....خب. فرکانس مدار چقدر است ..فرکانس باید دقیق باشد ..وگرنه ولتاژ تغییر خواهد کرد..... محاسبات ترانس را میتوانی بگویی چکار کردی....
    موفق و مویید باشید..
    جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۲۱:۰۷ ۱۴۰۰/۰۲/۲۲.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Sodokom نمایش پست ها
      سلام خدمت همگی دوستان
      من تو یه مدار بوست پوش پول به یه مشکلی خوردم و اینکه محاسبات ترانسمو که انجام میدم باید 58 دور در ثانویه بپیچم .ولی با این وجود در خروجی 510 ولت دارم و نمیدونم باید تعداد دور ترانسم رو پایین بیارم یا کار دیگه ای انجام بدم.
      سلام و درود،بهتره مدارتون رو اینجا بذارین تا بشه نظر داد.
      موفق و پیروز باشید.
      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزاد الکترونیک نمایش پست ها
        با سلام به شما دوست عزیز
        ....ایا محاسبات ترانس با نرم افرار است یا از روی جداول محاسبه
        ترانس...یا خودت دستی محاسبه می کنی ....ایا ولتاژهای طرف
        اولیه ترانس صحیح است وبا ولتمتر همه را تست کرده*اید.
        ....خب. فرکانس مدار چقدر است ..فرکانس باید دقیق باشد ..وگرنه ولتاژ تغییر خواهد کرد..... محاسبات ترانس را میتوانی بگویی چکار کردی....
        موفق و مویید باشید..

سلام و عرض ادب
        معذرت می خوام یه دو سه روزی نتونستم سر بزنم
        فرکانس کاری مدار 30 کیلو هرتز تا 100 کیلو هرتزه، از 16 ماسفت 3205 استفاده شده که از طریق مدار توتم پل tip127 و tip122 کنترل میشه.ترانس رو هم تورویید گرفتم که ضریب نفوذپذیریش 75 هستش.دو تا تورویید 225 رو به هم چسبوندم و ارتفاع هسته شد 52 میل و عرض موثرش هم 11 هست ،که ضرب هم کردم و سطح مقطع شد 5.7 سانتی متر مربع.و از فرمول vin*10^8/(4*f*bmax*s) .که vin=12 , f=30000 , bmax=2000 , s=5.7 که جواب دور اولیه بدست میاد 2 دور 1+1 .و از نسبت تناسب بدست میاد در ثانویه 58 دور.

دیدگاه

سلام کسی نیست کمک کنه
          حتی یه adj هم براش گذاشتم به این صورت که از پایه 1 آی سی sg3525 یه مقاومت به پایه مثبت خروجی وصل کردم ولی ولتاژ حتی یک ولتم پایین نیومد.
          تعداد دور ترانس رو هم کم کردم با کمال تعجب هیچ تغییری نکرد.نمیدونم مشکل از کجاست . فرکانس رو هم پایین آوردم بازم نشد.
          فقط یه نکته این که وقتی فرکانس کاریم رو که در محاسباتمم از 30kh استفاده کرده بودم رو به 60kh رسوندم ماسفتا کمتر داغ کردن .

دیدگاه

سلام از اونجا که گفتید فرکانس رو بالا میبرم ماسفت ها کمتر داغ میشن بنظرم دور اولیه تون کمه چون دور با فرکانس نسبت عکس داره برای اینکه توی همون رنج 30 کیلو هرتز کارکنید باید دور بیشتری داشته باشید بنظرم باید 2 تا 2 دور در اولیه داشته باشید.من برطبق فرمولی که یکی از دوستان تو این تاپیک گفته بود محاسبه کردم
            با سلام به هرکی این جاست و میتونه کمک کنه . مشکل سر محاسبه ترانسهای فریت یا سلف . البته عملی نه فقط بحث فرمولی که در آخر همه گیج بشند . در این باره کتابهای زیادی نیست ( من که پیدا نکردم) فقط دو تا بود که اولی بدرد نمی خورد و دومی را دکتر ابریشمی نوشته بود بسیار سربسته و گنگ بود (احتمالا برای سر کلاسهای خودش تالیف کرده ) ، به هر

دیدگاه

سلام دوست عزیز ممنون از پاسختون
              اتفاقا این کار رو هم انجام دادم باز هم نشد
              برای اینکه به صورت متغیر کنم خروجیم رو چه کاری باید انجام بدم؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز ممنون از پاسختون
                اتفاقا این کار رو هم انجام دادم باز هم نشد
                برای اینکه به صورت متغیر کنم خروجیم رو چه کاری باید انجام بدم؟
                سلام در صورتی که توی طراحی مدارش مشکل دارید. پیشنهاد میکنم به این تاپیک یه سر بزنید. پست اولش فایل pdf مدار پوش پول رو دوستان همراه قرار دادن واقعا دمشون گرم ضمن اینکه کل تاپیک مطالب بسیار مفیدی هست.
                سلام دوستان و اساتید گرامی من برای تاپیک اینورتر سینوسی , نیاز به یک مدار پوش پول 12 به 310 ولت دارم حدود 100 تا 200 وات توان واقعی دوستان در طراحی و ساخت این مدار کانورتر کمکم میکنند؟ این مدار خیلی میتونه مفید باشه از دوستان کسی یا کسانی هستند که بتونن آموزش طراحی چنین مدار افزاینده ولتاژ DC را در این تاپیک انجام دهند؟ دوستان

ولی کاش مدارتون رو هم قرار بدید تا دوستان خوب تر راهنمایی کنند
                جدیدترین ویرایش توسط msm_a_b_e; ۰۰:۴۵ ۱۴۰۰/۰۳/۰۹.

دیدگاه

سلام کسی نیست کمک کنه
                  حتی یه adj هم براش گذاشتم به این صورت که از پایه 1 آی سی sg3525 یه مقاومت به پایه مثبت خروجی وصل کردم ولی ولتاژ حتی یک ولتم پایین نیومد.
                  تعداد دور ترانس رو هم کم کردم با کمال تعجب هیچ تغییری نکرد.نمیدونم مشکل از کجاست . فرکانس رو هم پایین آوردم بازم نشد.
                  فقط یه نکته این که وقتی فرکانس کاریم رو که در محاسباتمم از 30kh استفاده کرده بودم رو به 60kh رسوندم ماسفتا کمتر داغ کردن .
                  سلام مجدد،
                  دوست عزیز، اگه خروجی مدار یکسو و DC هست، طوری مدار رو تغییر بدین که در صورت رسیدن ولتلژ خروجی به حد مورد نظر، سویچ زنی متوقف بشه و در صورت افت ولتاژ، سویچ زنی مجدداآغاز بشه، درست مثل سویچینگ های آماده.
                  این راهکار خیلی خوب جواب میده.
                  در ضمن احتمالش وجود داره که آیسی خراب باشه.
                  موفق و پیروز باشید.
                  مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                  https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                    سلام مجدد،
                    دوست عزیز، اگه خروجی مدار یکسو و DC هست، طوری مدار رو تغییر بدین که در صورت رسیدن ولتلژ خروجی به حد مورد نظر، سویچ زنی متوقف بشه و در صورت افت ولتاژ، سویچ زنی مجدداآغاز بشه، درست مثل سویچینگ های آماده.
                    این راهکار خیلی خوب جواب میده.
                    در ضمن احتمالش وجود داره که آیسی خراب باشه.
                    موفق و پیروز باشید.
                    بسیار عالی ممنونم

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون بزرگوار

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X