اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعویض باتری تبلت با باتری گوشی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعویض باتری تبلت با باتری گوشی

با سلام بنده میخواستم برای تبلت که بازریش خراب شده از یه باطری جداشدنی گوشی استفاده کنم آیا این کار عملیه؟ ولتاژ کاری بازذی جداشدنی گوشی یک دهم از ولتاژ کاری باطری تبلت بیشتره جریان باطری تبلت 3000 هست ولی جربان باطری گوشی 3500 هست . الان کسی تجربه انجام این کار رو داشته ؟ (استفاده از باطری گوشی در تبلت) ممنون میشم راهنمایی کنید . تصاویر باطری ها رو میزارم .

برای بزرگنمایی کلیک کنید
    معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

پاسخ : تعویض باتری تبلت با باتری گوشی

نوشته اصلی توسط mahdi210 نمایش پست ها
    با سلام بنده میخواستم برای تبلت که بازریش خراب شده از یه باطری جداشدنی گوشی استفاده کنم آیا این کار عملیه؟ ولتاژ کاری بازذی جداشدنی گوشی یک دهم از ولتاژ کاری باطری تبلت بیشتره جریان باطری تبلت 3000 هست ولی جربان باطری گوشی 3500 هست . الان کسی تجربه انجام این کار رو داشته ؟ (استفاده از باطری گوشی در تبلت) ممنون میشم راهنمایی کنید . تصاویر باطری ها رو میزارم .

برای بزرگنمایی کلیک کنید
    سلام و درود، این ولتاژ هایی که روی باتری های موبایل و تبلت و باتری های دیگر مینویسن، همگی ولتاژ نامی هست و در اصل ،ولتاژ فول شارژ تقریبا همه باتری های لیتیومی،حدودا 4.2 ولت هست.
    ولی در مورد جریان اطمینان ندارم، به نظرم باتری با جریان بالاتر،به شارژر و برد شارژ تبلت فشار وارد کنه.
    موفق و پیروز باشید.
    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
      سلام و درود، این ولتاژ هایی که روی باتری های موبایل و تبلت و باتری های دیگر مینویسن، همگی ولتاژ نامی هست و در اصل ،ولتاژ فول شارژ تقریبا همه باتری های لیتیومی،حدودا 4.2 ولت هست.
      ولی در مورد جریان اطمینان ندارم، به نظرم باتری با جریان بالاتر،به شارژر و برد شارژ تبلت فشار وارد کنه.
      موفق و پیروز باشید.
      ببخشید فشار میاره رو دقیقا متوجه نشدم یعنی چیکار میکنه ؟
      فکر میکنم باتری که جریان فرضا 2 آمپر میده یعنی تا 2 آمپر هم میتونه برای شارژ شدن ازش عبور داد . حالا شارژری که فرضا 1 آمپر هست به این معنیه که حداکثر یک امپر میتونه جریان دهی داشته باشه . خب این چطور میتونه به باتری که تا 2 امپر میتونه جریان تحمل کنه فشار میاره ؟ این زیر حد تحمل باتری هست .

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
      موفق و پیروز باشید.
      فکر میکنم باتری که جریان فرضا 2 آمپر میده یعنی تا 2 آمپر هم میتونه برای شارژ شدن ازش عبور داد . حالا شارژری که فرضا 1 آمپر هست به این معنیه که حداکثر یک امپر میتونه جریان دهی داشته باشه . خب این چطور میتونه به باتری که تا 2 امپر میتونه جریان تحمل کنه فشار میاره ؟ این زیر حد تحمل باتری هست .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi210 نمایش پست ها

برای بزرگنمایی کلیک کنید
        باسلام
        دوست عزیز اون نوشته جریان نیست بلکه ظرفیت باتری هست. جریان واحدش آمپر میباشد ولی ظرفیت باتریها با واحد آمپرساعت سنجیده میشود.
        نه مشکلی نیست میتونید استفاده کنید. هرچقدر از ظرفیت بالاتر استفاده کنید باتری شما دیرتر خالی شده ولی دیرتر نیز شارژ میشود.
        از شارژر قبلی هم میتونید برای شارژ استفاده کنید و هیچ مشکلی بوجود نمیاره. موفق باشید
        *** کمترین توقع از یک فرد تحصیل کرده، دانستن املاءِ صحیحِ کلمات است ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sorena01 نمایش پست ها

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام مجدد،
          کل سیستم تبلت دوستمون،برای باتری 3000 میلی آمپر ساعت طراحی شده،
          حالا اگه بخوایم از باتری 3500 استفاده کنیم،طبیعتا زمان بیشتری برای شارژ صرف میشه ،حالا هر چقدر زمان شارژ طولانی تر بشه( اونم با شارژر اصلی) یعنی یجورایی فشار طولانی تری وارد میشه.
          هر چند که قبول دارم این کار باعث آسیب به تبلت نمیشه، ولی خودم ترجیح میدم از باتری مناسب استفاده کنم.
          موفق و پیروز باشید.
          مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
          https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X