اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با مداره ریش تراش فیلیپس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با مداره ریش تراش فیلیپس

درود.
    یه ریش تراش فیلیپس مدل5180 دارم.باتریش خراب شده بود. باتری اصلی خودش روش نزده بود چند ولته و چه نوعیه. ولی فکر کنم نیکل کادمیوم بود.یه باتری لیتیوم یون 3.7 ولت روش نصب کردم.چون باتریو از ریش تراش دیگه ای برداشته بودم گویا خراب بود.ولی در حالته متصل به برق بدون هیچ مشکلی کار میکرد.یه باتری لیتیوم یون3.7 ولت نو براش خریدم وقتی رویه ریش تراش انداختم و به برق زدم جرقه زد و بوی سوختگی از ریش تراش بلند شد.سئوالم اینه چرا همچین حالتی پیش اومد؟قبلشم یه باتری3.7 تازه با ظرفیت بالاتر وصل کرده بودم پس چرا با اون همچین جرقه ای نزد؟کلا مشکل از کجا بوده؟

پاسخ : مشکل با مداره ریش تراش فیلیپس

نوشته اصلی توسط mazyarrr نمایش پست ها
    درود.
    یه ریش تراش فیلیپس مدل5180 دارم.باتریش خراب شده بود. باتری اصلی خودش روش نزده بود چند ولته و چه نوعیه. ولی فکر کنم نیکل کادمیوم بود.یه باتری لیتیوم یون 3.7 ولت روش نصب کردم.چون باتریو از ریش تراش دیگه ای برداشته بودم گویا خراب بود.ولی در حالته متصل به برق بدون هیچ مشکلی کار میکرد.یه باتری لیتیوم یون3.7 ولت نو براش خریدم وقتی رویه ریش تراش انداختم و به برق زدم جرقه زد و بوی سوختگی از ریش تراش بلند شد.سئوالم اینه چرا همچین حالتی پیش اومد؟قبلشم یه باتری3.7 تازه با ظرفیت بالاتر وصل کرده بودم پس چرا با اون همچین جرقه ای نزد؟کلا مشکل از کجا بوده؟
    سلام و درود،
    به نظرم خیلی بهتره که چند تا عکس بذارین.
    هم از پشت و روی برد، هم از باتری ها.
    با اینا میشه خیلی بهتر کمک کرد.
    موفق و پیروز باشید.
    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mazyarrr نمایش پست ها
      درود.
      لطفا همیشه توضیحات کامل با عکس بدین که بشه بهترین کمک رو ارائه داد
      آیا اون باتری لیتیوم یونی که وصل کردین مدار محافظ داشته یا نه از همین باتری های مثل ایناست؟؟
      همیشه کامل توضیح بدهیم تا جواب کامل بگیریم.
      لطفا برای تشکر روی دکمه تشکر بزنید و بخاطر این پست نزنید که تایپیک شلوغ نشود
      تایپیک های من:
      حل تمام مشکلات atmega128a (eca.ir)
      آموزش کار با سایت (eca.ir)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط انگور نمایش پست ها
        آیا اون باتری لیتیوم یونی که وصل کردین مدار محافظ داشته یا نه از همین باتری های مثل ایناست؟؟

متاسفانه چون بستمش عکسی ندارم. اما از این باتریای معمولیه.با اداپتوره 5 ولت 550 میلی امپر بعد از حدودا دو ساعتو ربع بدنه ریش تراشه در حاله شارژ که گرم بود خنک میشه.معلوم میشه که فول شده.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

متاسفانه چون بستمش عکسی ندارم. اما از این باتریای معمولیه.با اداپتوره 5 ولت 550 میلی امپر بعد از حدودا دو ساعتو ربع بدنه ریش تراشه در حاله شارژ که گرم بود خنک میشه.معلوم میشه که فول شده.دقیقا باتریه14500 هست.

دیدگاه

سلام خدمت دوستان
          منظورتون از باتری معمولی باتری های aaa هستش یا همون قلمی خودمون؟
          یا که باتری گوشی؟؟
          و اینکه آداپتورتون برای باتری لیتیوم یونی ساخته شده؟؟؟ چون خطرناکه اگه درست شارژ نکنه
          همیشه کامل توضیح بدهیم تا جواب کامل بگیریم.
          لطفا برای تشکر روی دکمه تشکر بزنید و بخاطر این پست نزنید که تایپیک شلوغ نشود
          تایپیک های من:
          حل تمام مشکلات atmega128a (eca.ir)
          آموزش کار با سایت (eca.ir)

دیدگاه

سلام خدمت دوستان
            منظورتون از باتری معمولی باتری های aaa هستش یا همون قلمی خودمون؟
            یا که باتری گوشی؟؟
            و اینکه آداپتورتون برای باتری لیتیوم یونی ساخته شده؟؟؟ چون خطرناکه اگه درست شارژ نکنه
            باتری قبلیش در مورد ولت و مشخصات هیچی روش ننوشته بود.باتریی که روش انداختم باتری سر تخت14500 هست.اداپتور هم مال یه ریش تراشه دیگس که اونم باتریه لیتیوم یون دقیقا مثل این میخورده.چون قطع کن نداره رسید به4.2 ولت باید شارژ رو قطع کنم؟
            جدیدترین ویرایش توسط mazyarrr; ۱۲:۴۷ ۱۴۰۰/۰۲/۲۸.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X