اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی بوبین شیر برقی با میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی بوبین شیر برقی با میکرو

با سلام
    من می خوام با میکرو بوبین یه شیر برقی 12 ولت 5 آمپر رو فعال کنم (بدون رله) اما نمی دونم از چه ترانزیستوری میتونم استفاده کنم (از ترایاک یا تریستور نمی خوام استفاده کنم) اگه مدار خاصی هم داره بگید
    لطفا کمکم کنید

پاسخ : راه اندازی بوبین شیر برقی با میکرو

نوشته اصلی توسط Mojtababm66 نمایش پست ها
    با سلام
    من می خوام با میکرو بوبین یه شیر برقی 12 ولت 5 آمپر رو فعال کنم (بدون رله) اما نمی دونم از چه ترانزیستوری میتونم استفاده کنم (از ترایاک یا تریستور نمی خوام استفاده کنم) اگه مدار خاصی هم داره بگید
    لطفا کمکم کنید
    ببینید رله اینجور جاها به درد میخوره ولی واسه راه اندازی با ترانزیستور میتونید از tip2955 استفاده کنید ولی بازم سخته چون باید حرارتشو درست کنترل کنید تا بتونه 5 آمپر رو بده ولی واسه راه اندازی همون ترانزیستور هم باید از یه ترانزیستور ضعیف تر استفاده کنید تا به میکرو فشار نیاد

دیدگاه

باسلام
      چرانمیخواید از رله استفاده کنید ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mojtababm66 نمایش پست ها
        با سلام
        لطفا کمکم کنید
        سلام
        میتونید از رله های کوچیک استفاده کنید اگه کمبود جا دارید
        در غیر این صورت میتونید از ماسفت IRFZ44N استفاده کنید که میتونه تا چند ده آمپر رو هم سوییچ کنه اما شاید یه هیت سینک کوچیک لازم باشه براش بزارید
        به راحتی با 5 ولت هم روشن میشه شاید با 3.3 ولت هم روشن بشه
        اما پیشنهاد میکنم اصلا از BJT ها استفاده نکنید چون یا باید جریان بیس قوی بهشون بدید تا مقاومت کلکتور امیترشون پایین بیاد ( تا داغ نشه ) یا یه هیت سینک قوی براش بزاری
        اما ماسفت ها برای کار های جریان بالا خیلی خوب عمل میکنند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X