ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 19 از 19
    2021/01/16
    158
    93

پاسخ : سوختن اینورتر(مبدل برق)ماشین

نقل قول نوشته اصلی توسط HS1386

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام و درود،
    به نظرم خیلی از بیچاره بار کشیدین
    1- به نظرم برای چهار تا ماسفت ،300 هزار خیلی زیاده .
    به نظرم همون IRF3205 خوبه( البته اصلی)
    ولی باید دقت کنین که اینورتر توان قبلی رو نخواهد داشت.
    البته یه چیزی هم که به ذهنم رسید اینه که دو تا IRF3205 رو با هم موازی کنین و بذارین جای ماسفت های سوخته( البته مطمئن نیستم جواب بده)
    تنها قطعاتی که احتمال سوختشون وجود داره، دیود های یکسو ساز و خازن های صافی هستن.
    موفق و پیروز باشید.
    ممنون چشم پس حتما خازن صافی و دیود های یکسو کننده رو هم چک میکنم.
    اتفاقا به فکر خودمم رسید که دوتا ماسفت اضافه بزارم.نمیدونم باید ببینم چی میشه
    2021/01/16
    158
    93

سلام مجدد وممنون از دوستان بخاطر راهنمایی هاشون خب راستش نتیجه این شد که به بجای ماسفت های اصلی خود اینورتر یعنی 80nf03l-04 اشتباهی ماسفت های p80nf55-08 انداخته شد که البته این هم ماسفت بدی نیست و حداکثر جریان80 آمپر رو بصورت نامی میتونه تحمل کنه خب به کمک دوستمون که گفته بود لامپ رو با اینورتر سری کنید تا از نداشتن اتصال کوتاه مطمئن باشید،این کارو کردیم و نتیجه روشن شدن لامپ با نور ضعیف بود.(به علت کار کردن فن اینورتر) پس از نداشتن اتصال کوتاه مطمئن شدیم و مستقیم به باتری وصل کردیم نتیجه خوب بود و اینورتر کار کرد اما پس از 1 دقیقه ماسفت منفجر شد
    اومدم ماسفت رو درآوردم و این بار کامل مدار رو چک کردم دیدم مقاومت گیت ماسفت ها نزدیک 700 اهمه!! خب بنده خدا بایدم میترکید درواقع ماسفت های خود اینورتر همون طور که گفتم ماسفت های خاصی بودن که مقاومت داخلیشون کمتر از 4 میلی اهم بود و حالا هم این مقدار واقعا زیاد مقاومت گیتشون باعث میشه هیچ ماسفت دیگه ای نتونه بجاشون کار کنه اگه بخوام 3205 بزارم بجاش باید مقاومت گیتشون رو تعویض کنم و 10 الی 20 اهمی بزارم که متاسفانه جریان خیلی زیادی میخواد ومطمئن نیستم مدار بتونه این مقدار جریان رو برای گیت ماسفت ها تامین کنه آیسی اصلی شون tl494 هست یکی برای ماسفت های خروجی و یکی برای ماسفت های ورودی یدونه هم lm324 داره نظری پیشنهادی کسی داره؟
    2017/11/05
    Amol
    965
    494

نقل قول نوشته اصلی توسط msm_a_b_e

سلام مجدد وممنون از دوستان بخاطر راهنمایی هاشون خب راستش نتیجه این شد که به بجای ماسفت های اصلی خود اینورتر یعنی 80nf03l-04 اشتباهی ماسفت های p80nf55-08 انداخته شد که البته این هم ماسفت بدی نیست و حداکثر جریان80 آمپر رو بصورت نامی میتونه تحمل کنه خب به کمک دوستمون که گفته بود لامپ رو با اینورتر سری کنید تا از نداشتن اتصال کوتاه مطمئن باشید،این کارو کردیم و نتیجه روشن شدن لامپ با نور ضعیف بود.(به علت کار کردن فن اینورتر) پس از نداشتن اتصال کوتاه مطمئن شدیم و مستقیم به باتری وصل کردیم نتیجه خوب بود و اینورتر کار کرد اما پس از 1 دقیقه ماسفت منفجر شد
    اومدم ماسفت رو درآوردم و این بار کامل مدار رو چک کردم دیدم مقاومت گیت ماسفت ها نزدیک 700 اهمه!! خب بنده خدا بایدم میترکید درواقع ماسفت های خود اینورتر همون طور که گفتم ماسفت های خاصی بودن که مقاومت داخلیشون کمتر از 4 میلی اهم بود و حالا هم این مقدار واقعا زیاد مقاومت گیتشون باعث میشه هیچ ماسفت دیگه ای نتونه بجاشون کار کنه اگه بخوام 3205 بزارم بجاش باید مقاومت گیتشون رو تعویض کنم و 10 الی 20 اهمی بزارم که متاسفانه جریان خیلی زیادی میخواد ومطمئن نیستم مدار بتونه این مقدار جریان رو برای گیت ماسفت ها تامین کنه آیسی اصلی شون tl494 هست یکی برای ماسفت های خروجی و یکی برای ماسفت های ورودی یدونه هم lm324 داره نظری پیشنهادی کسی داره؟
    سلام اگه مقاومت گیت ماسفت 700 اهمه احتمالا یا سوخته یا خطای اندازه گیری بوده! هیچ جا ندیدم مقاومت گیت ماسفت قدرت انقدر زیاد باشه! بهتره شکل موج پایه ی گیت و سورس رو بر روی پی سی بی زمانی که ماسفتی نگذاشتین پراب کنین تا از سالم بودن مدار گیت درایور مطمئن بشین ( البته من با احتمال بالایی میگم مدار درایور گیت آسیب دیده (با فرض اینکه مقاومت گیت 700 شده) چون ماسفتی که جایگزین کردین فرق چندانی نداره. توپولوژی هم طوری نیست که دد تایم مهم باشه . )
    ویرایش توسط Amir Zia : 2021/06/01 در ساعت 21:12

امیرحسین ضیا
    2021/01/16
    158
    93

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Zia

سلام اگه مقاومت گیت ماسفت 700 اهمه احتمالا یا سوخته یا خطای اندازه گیری بوده! هیچ جا ندیدم مقاومت گیت ماسفت قدرت انقدر زیاد باشه! بهتره شکل موج پایه ی گیت و سورس رو بر روی پی سی بی زمانی که ماسفتی نگذاشتین پراب کنین تا از سالم بودن مدار گیت درایور مطمئن بشین ( البته من با احتمال بالایی میگم مدار درایور گیت آسیب دیده (با فرض اینکه مقاومت گیت 700 شده) چون ماسفتی که جایگزین کردین فرق چندانی نداره. توپولوژی هم طوری نیست که دد تایم مهم باشه . )
    سلام دوست عزیز باور کنید خودمم باورم نمیشه مقاومتش این همه زیاد باشهولی مطمئنم بخاطر اینکه جالبه بدونید مقاومت گیت هر 4 تا ماسفت smd هست!!!! و این تنها درصورتی امکان پذیره که مقدار مقاومت اونقدر زیاد باشه که تلفات زیادی نداشته باشه و بشه از مقاومت smd استفاده کرد.
    2017/11/05
    Amol
    965
    494

نقل قول نوشته اصلی توسط msm_a_b_e

سلام دوست عزیز باور کنید خودمم باورم نمیشه مقاومتش این همه زیاد باشهولی مطمئنم بخاطر اینکه جالبه بدونید مقاومت گیت هر 4 تا ماسفت smd هست!!!! و این تنها درصورتی امکان پذیره که مقدار مقاومت اونقدر زیاد باشه که تلفات زیادی نداشته باشه و بشه از مقاومت smd استفاده کرد.
    تلفات چندانی رو مقاومت گیت نیست. گیت و سورس یک خازن رو میسازن که در لحظه ی بسیار کوتاه پر و در لحظه بسیار کوتاه خالی میشن(با بی جی تی فرق داره). دراین لحظه های بسیار کوتاه توان تلفاتی زیادی روی اون مقاومت ها میفته اما در نهایت توان تلفاتی میانگین ناچیز هست

امیرحسین ضیا
    2021/01/16
    158
    93

سلام مجدد 8 تا مقاومت smd داره که روی 4 تاشون نوشته 102 و یه سرشون به گیت وصله و یه سرشون به زمین ;که باید 1 کیلو اهم باشن ولی اندازه گرفتم نبودن و 4 تا ی دیگه هم روشون نوشته 100 که قائدتا باید 10 اهم باشن ولی نیستن که یه سرشون به گیت وصله و یه سر دیگشون به ترانزیستور s8550 وصله که یه ترانزیستور pnp هست و بعد بیس ترانزیستورها وصلن به پایه های 9 و 10 tl494 خب با این اوصاف بنظر باید 8 تا مقاومت smd عوض کنم البته تا اونجایی که متوجه شدم آیسی سالمه و مشکلی نداره. چون با واسطه ی یک ترانزیستور ماسفت ها رو درایو میکنه.لازم هست اونم عوض کنم؟
    2021/01/16
    158
    93

سلام خب مقاومت هارو عوض کردم و ماسفت های 3205 رو گذاشتم ولی بلافاصله ترکیدن در صورتی که ماسفت های قبلی کاملا کار کردن و بخاطر مقدار زیاد مقاومت گیتشون سوختن مشکل از مشابه نبودن ماسفته؟ چه پارامتری تعیین کنندس؟ چه ماسفتی میشه گذاشت؟
    2015/08/28
    14
    4

سلام یه عکس بده اینجا از برد تا حلش کنیم
    2016/05/25
    900
    711

با توجه به اینکه به مدت یه دقیقه ماسفت ها کراکردن نشون از اینه که مدار نوسان ساز کار میکنه.ولی قیمت ماسفت ها خیلی زیاده.ریسک بالایی داره ممکنه با انداختن ماسفت ها جدید دوباره مرخص شوند.به هرحال ریسکه
    eshop-hodhod.ir
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 19 از 19