اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی جایگزین lm2596

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی جایگزین lm2596

با سلام.
    همانطور که میدانید دامنه ولتاژ وردی آی سی LM2596 حدود 40 ولت و در مدل HVT حدود 60 ولت است.
    آیا تراشه ای وجود دارد که برای ولتاژ حدود 250 ولت طراحی شده باشد ؟
    با تشکر.

پاسخ : معرفی جایگزین lm2596

با سلام به شما دوست عزیز و عرض،وقت بخیر
    ....،،ای سی، ،،به شماره LR645N5 ولتاژ ورودی..۱۵ تا ۴۰۰
    ولت...و جریان خروجی. 3 تا 30ma...کاربرد در محیطهای نویزی ..
    موفق باشید.....

دیدگاه

باسلام
      این ای سی در بازار موجود است ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehrdad2017 نمایش پست ها
        باسلام
        این ای سی در بازار موجود است ؟؟؟
        این ای سی را در سایت خود فروشنده. بود .....اما این ای سی هم در بازار. یافت می شود به شماره ::TNY264
        ولتاژ ورودی این ..ای سی ....از ...۸۵..... تا ....۲۶۵.....ولت با خروجی ....5..... ولت...DC......
        موفق باشی...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزاد الکترونیک نمایش پست ها
          این ای سی را در سایت خود فروشنده. بود .....اما این ای سی هم در بازار. یافت می شود به شماره ::TNY264
          ولتاژ ورودی این ..ای سی ....از ...۸۵..... تا ....۲۶۵.....ولت با خروجی ....5..... ولت...DC......
          موفق باشی...
          سلام. ممنون از پاسختون.
          دیتاشیت رو که بررسی کردم متوجه شدم همانند آی سی های سوئیچینگ DK124 یا امثال آنهاست. نیازمند ترانس و هسته هست.
          درسته یا من در اشتباهم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Elmidor نمایش پست ها
            سلام. ممنون از پاسختون.
            دیتاشیت رو که بررسی کردم متوجه شدم همانند آی سی های سوئیچینگ DK124 یا امثال آنهاست. نیازمند ترانس و هسته هست.
            درسته یا من در اشتباهم ؟
            ایزوله بودن یا نبودن مدار برام اهمیت نداره.
            هرچه ساده تر بهتر. دقیقا" همانند lm2596.
            با تشکر.

دیدگاه

با عرض سلام به شما دوست عزیز.... با ای سی. ...مورد نظر شما مطابقت ندارد ...نقشه را برای شما قرار می دهم تا خود ببینید.......در اینجا...ای سی TNY266 است......البته ای سی مورد نظر شما LM2596..ترانس احتیاج دارد ....در ورودی یک عدد ترانس برای کاهش ولتاژ برق شهر احتیاج دارد ....ترانس ۲۲۰ به ۹ یا ۱۲ ولت .....با تشکر
              جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۰۶:۳۷ ۱۴۰۰/۰۳/۰۸.

دیدگاه

با عرض سلام به شما دوست عزیز.... با ای سی. ...مورد نظر شما مطابقت ندارد ...نقشه را برای شما قرار می دهم تا خود ببینید.......در اینجا...ای سی TNY266 است......البته ای سی مورد نظر شما LM2596..ترانس احتیاج دارد ....در ورودی یک عدد ترانس برای کاهش ولتاژ برق شهر احتیاج دارد ....ترانس ۲۲۰ به ۹ یا ۱۲ ولت .....با تشکر
                سلام.
                منظور بنده هم همین موضوع بود. نیازدارم تا با یک مدار ساده کاهش ولتاژ رو انجام بدم. البته منبع برق من شهر نیست و 250 ولت DC هم هست. نیاز من مشابه lm2596 با دامنه ولتاژ وسیع
                با تشکر.

دیدگاه

با سلام به شما دوست محترم.....انواع ای سی های سوئیچینگ
                  که در دیتا شیت آنها بررسی کردم همه هر کدام فرکانس مختلفی داشتند....و بنابراین...سلف و بوبین حتما در مدارات لازم است.... و مقادیر مختلفی دارند .....و جایگزین هم نمی توانند باشند. ....
                  اما ....،،ای سی خطی LR645N5.....قطعات کمی احتیاج دارد ......دیتا شیت را بررسی کن.....در نقشه های ۳ و ۴....
                  ...ولتاژ ورودی از ۱۵ تا ۴۵۰ ولت است و با تقویت جریان تا ۱۵۰میلی امپر جریان می دهد ... از جمله ای سی...های
                  مشابه با ۲۵۹۶.....از جمله lm2576.....و bd9876 ....و act4523..و.... xl6009.....و .tps4530 .....و .
                  Mc34063....و. tny264.....همگی مشابه با ...LM2596 هستند. . و فقط 4530 ....فرکانس بالایی دارد ..۲۸۰ تا 1.6 مگاهرتز .....و همچنین 6009 .....۴۰۰ کیلو هرتز ..که باعث می*شود اندازه خازن و بوبین کوچکتر شود ....lm2596با ۱۵۰ کیلو هرتز اسیلاتور داخلی .... ...
                  موفق باشید.....
                  جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۲۲:۴۳ ۱۴۰۰/۰۳/۰۸.

دیدگاه

با سلام به شما دوست محترم.....انواع ای سی های سوئیچینگ
                    که در دیتا شیت آنها بررسی کردم همه هر کدام فرکانس مختلفی داشتند....و بنابراین...سلف و بوبین حتما در مدارات لازم است.... و مقادیر مختلفی دارند .....و جایگزین هم نمی توانند باشند. ....
                    اما ....،،ای سی خطی LR645N5.....قطعات کمی احتیاج دارد ......دیتا شیت را بررسی کن.....در نقشه های ۳ و ۴....
                    ...ولتاژ ورودی از ۱۵ تا ۴۵۰ ولت است و با تقویت جریان تا ۱۵۰میلی امپر جریان می دهد ... از جمله ای سی...های
                    مشابه با ۲۵۹۶.....از جمله lm2576.....و bd9876 ....و act4523..و.... xl6009.....و .tps4530 .....و .
                    Mc34063....و. tny264.....همگی مشابه با ...LM2596 هستند. . و فقط 4530 ....فرکانس بالایی دارد ..۲۸۰ تا 1.6 مگاهرتز .....و همچنین 6009 .....۴۰۰ کیلو هرتز ..که باعث می*شود اندازه خازن و بوبین کوچکتر شود ....lm2596با ۱۵۰ کیلو هرتز اسیلاتور داخلی .... ...
                    موفق باشید.....
                    ممنون.
                    یک سوال بزرگ برام پیش اومده : چرا نمیتوان یک مبدل باک با ورودی ولتاژ بالا داشت و همه آی سی ها حدود 40 ولت هستند؟

دیدگاه

ممنون.
                      یک سوال بزرگ برام پیش اومده : چرا نمیتوان یک مبدل باک با ورودی ولتاژ بالا داشت و همه آی سی ها حدود 40 ولت هستند؟
                      .....با سلام .....شاید بتوان با قطعات مجزا ساخت....

دیدگاه

.....با سلام .....شاید بتوان با قطعات مجزا ساخت....
                        بالاخره پیدا کردم : MP9488
                        اما یک مشکل وجود دارد و اینکه این آی سی جریان دهی پایینی دارد. در حدود 300 میلی آمیر. من نیاز به حداقل 2 آمپر دارم.

دیدگاه

اما یک مشکل وجود دارد و اینکه این آی سی جریان دهی پایینی دارد. در حدود 300 میلی آمیر. من نیاز به حداقل 2 آمپر دارم.
                          با سلام به شما دوست عزیز و گرامی......حالا این ،،ای سی
                          تو بازار الکترونیک. هست یا نه؟

دیدگاه

با سلام
                            آیسی های سری وایپر هم از نوع باک و ولتاژ بالا هستن. اما جریان 2 آمپر رو نمیتونن تامین کنن.
                            برای چنین جریانی باید از فلایبک استفاده کنین.
                            کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

با سلام به شما دوست عزیز و گرامی......حالا این ،،ای سی
                              تو بازار الکترونیک. هست یا نه؟
                              خیر . متاسفانه فعلا" پیدا نکردم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
                              با سلام
                              آیسی های سری وایپر هم از نوع باک و ولتاژ بالا هستن. اما جریان 2 آمپر رو نمیتونن تامین کنن.
                              برای چنین جریانی باید از فلایبک استفاده کنین.
                              وایپر 22 را بررسی کردم اون هم مشکل جریان داره.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X