اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تفاوت ریموت های لرنینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تفاوت ریموت های لرنینگ

سلام
    تفاوت انواع ریموت لرنینگ چیه؟
    یک مدل دیدم بنام hopping که از نوع لرنینگ است ولی قابلیت ریست شدن یا کپی روی آن وجود ندارد
    مدل دیگری دارم که برای پارکینگ وغیره استفاده میشود ولی قابلیت ریست وکپی روی آن وجود دارد
    معنی لرنینگ در نوع اول که قابلیت کپی نداره چیه؟
    یعنی لرنینگ هم انواع مختلف داره؟

مثلا:یک ریموت فیکس دارم که از آی سی ev1527 در آن استفاده شده
    این ریموت مخصوص روشنایی لوستر است وروی مرکز گیرنده آن ست میشود وخودش قابلیت ریست شدن یا کپی از ریموت دیگر نداردوبه اسم فیکس هم فروخته میشود
    ریموت دیگری را دیدم که از همین آی سی استفاده کرده ولی لزنینگ است یعنی میشه از روی ریموت دیگر با همان فرکانس رویش کپی کرد
    تفاوت اینها چیست چون در همین فروم وآموزشهای دیگر دیدم هر دو را بنام لرنینگ معرفی کرده؟

پاسخ : تفاوت ریموت های لرنینگ

نوشته اصلی توسط isfahan نمایش پست ها
    سلام
    تفاوت انواع ریموت لرنینگ چیه؟
    یک مدل دیدم بنام hopping که از نوع لرنینگ است ولی قابلیت ریست شدن یا کپی روی آن وجود ندارد
    مدل دیگری دارم که برای پارکینگ وغیره استفاده میشود ولی قابلیت ریست وکپی روی آن وجود دارد
    معنی لرنینگ در نوع اول که قابلیت کپی نداره چیه؟
    یعنی لرنینگ هم انواع مختلف داره؟

مثلا:یک ریموت فیکس دارم که از آی سی ev1527 در آن استفاده شده
    این ریموت مخصوص روشنایی لوستر است وروی مرکز گیرنده آن ست میشود وخودش قابلیت ریست شدن یا کپی از ریموت دیگر نداردوبه اسم فیکس هم فروخته میشود
    ریموت دیگری را دیدم که از همین آی سی استفاده کرده ولی لزنینگ است یعنی میشه از روی ریموت دیگر با همان فرکانس رویش کپی کرد
    تفاوت اینها چیست چون در همین فروم وآموزشهای دیگر دیدم هر دو را بنام لرنینگ معرفی کرده؟
    با درود
    یه سری ایسی هست با پیشومند های پی تی و یا شاید غیره .. این ها همون کد فیکس ها هستن چون ادرس دهی ثابت میشن
    حالا میریم سراغ لرینگ
    لرینگ یعنی یاد گیرنده ..؟ یعنی کد این ایسی ها تو حافظه گیرنده ثبت میشه و اینجور ریموت برای گیرنده شناسایی میشه
    اون ایسی که نام بردی برمیگرده به همین لرینگ ها
    اون لوستر هم که قابلیت یادگیری نداره برمیگرده به گیرنده اون که فقط یه ریموت بهش شناسایی شده و قابلیت شناسایی بهش اضافه نکردن

خب میریم سراغ هاپینگ ؟ اینو اطلاعات زیادی ازش ندارم ولی بار ها شنیدم و ساختار متفاوتنی در ارتباط دارن .. یه چیزی شبیه به اینکه هر بار یه کد خاص میفرستن و اینجوری هک نمیشن

خب کافی در موردش سرچ کنی تا اطلاعات بیشتری بدست بیاری توی انجمن تاپیک در موردش هست منظورم لرینگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
      با درود
      یه سری ایسی هست...
      با سپاس از پاسخ شما،
      البته قبل از ایجاد این تاپیک همه پستهای مربوطه وپیشنهادی در این فروم وهمچنین سایتهای بسیاری را در اینترنت مطالعه کردم وبغیر از یکی دوتا مطالب کاملی ارائه نداده بودند

بله در مورد فیکس از دو آی سی سازگار با یکدیگر فرستنده pt2262 و سری گیرنده pt2272 استفاده میشود که کاری با آنها ندارم وموضع بحث نیستند
      در hopping هم قبلاً تحقیق کردم ونمونه شرکتی آن دزدگیر سایلکس است که در بین فروشندگان به امنیت بالا معروفه والبته برخی ها نیز از این مدل ایراداتی گرفته بوند

واما بطور مشخص لرنینک:
      سوال اصلی تفاوت لرنینگ است
      1- یک مدل دارم که با نگهداشتن کلیدهایش خام میشود وقابلیت کپی از ریموت مشابهش دارد.مانند پارکینگها که معمولا واحدهای بسیاری از روی یکدیگر کپی میکنند
      2- یک مدل هست که آن هم به لرنینگ معروفه ولی قابلیت خام شدن وکپی شدن روی خود ریموت امکان نداره و بازهم به نام لرنینگ معروفه(مانند همان هاپینگ که درپست یک وهمین پست نوشتم)
      به طور مشخص تفاوت وکارکرد این دو را میخواستم
      ومیخواستم مداری طراحی کنم با کمک میکرو واینکه آیا جایگزینی این دو بجای یکدیگر امکان پذیره؟چون طبق برخی دیتاشیتها و توضیحات برخی سایتهای سازنده از روی نقشه امکانپذیره وبعضا از ic های مشابه ev1527 استفاده کردند ولی در عمل و طبق نظر برخی فروشندگان امکانپذیر نیست

دیدگاه

با سپاس از پاسخ شما،
        البته قبل از ایجاد این تاپیک همه پستهای مربوطه وپیشنهادی در این فروم وهمچنین سایتهای بسیاری را در اینترنت مطالعه کردم وبغیر از یکی دوتا مطالب کاملی ارائه نداده بودند

بله در مورد فیکس از دو آی سی سازگار با یکدیگر فرستنده pt2262 و سری گیرنده pt2272 استفاده میشود که کاری با آنها ندارم وموضع بحث نیستند
        در hopping هم قبلاً تحقیق کردم ونمونه شرکتی آن دزدگیر سایلکس است که در بین فروشندگان به امنیت بالا معروفه والبته برخی ها نیز از این مدل ایراداتی گرفته بوند

واما بطور مشخص لرنینک:
        سوال اصلی تفاوت لرنینگ است
        1- یک مدل دارم که با نگهداشتن کلیدهایش خام میشود وقابلیت کپی از ریموت مشابهش دارد.مانند پارکینگها که معمولا واحدهای بسیاری از روی یکدیگر کپی میکنند
        2- یک مدل هست که آن هم به لرنینگ معروفه ولی قابلیت خام شدن وکپی شدن روی خود ریموت امکان نداره و بازهم به نام لرنینگ معروفه(مانند همان هاپینگ که درپست یک وهمین پست نوشتم)
        به طور مشخص تفاوت وکارکرد این دو را میخواستم
        ومیخواستم مداری طراحی کنم با کمک میکرو واینکه آیا جایگزینی این دو بجای یکدیگر امکان پذیره؟چون طبق برخی دیتاشیتها و توضیحات برخی سایتهای سازنده از روی نقشه امکانپذیره وبعضا از ic های مشابه ev1527 استفاده کردند ولی در عمل و طبق نظر برخی فروشندگان امکانپذیر نیست
        البته که من تخصص کاملی ندارم در این رابطه ولی تا حدودی خودت جواب سوال های خودت دادی
        شما گول کلمه لرینگ رو میخورید .. و به اصطلاحات بازاری دل خوش میکنیم ..
        خب
        لرینگ یعنی یاد گیرنده ... ؟ یعنی گیرنده کد ریموت رو یاد میگیره و حفظش میکنه و در دفعات بعد ریموت میشناسه

این کلمه لرینگ شما رو به اشتباه میندازه و این چند نوع سیستم مختلف با هم قاطی میکنه

من لرینگ رو با همون ریموت های میشناسم که قابلیت اضافه یا حذف یک یا چند ریموت به قسمت گیرنده دارن
        البته یاداوار میشم این قابلیت مختص گیرنده ست نه ریموت و فرستنده .. یادگیری .. حفظ کردن
        فرستنده در ایجا فقط یک کد ارسال میکنه و دیگه کاری به هیچی نداره

خب اگه لرینگ این پس هاپینگ چیه؟ هر چی هست تفاوتی داره که بهش هاپینگ میگن .. اصلا هاپینگ یعنی چی؟
        اگه لرینگ میشه یاد گیرنده ؟ // در حال یاد گرفتن // حتما هاپینگ میشه هر روز یادت خواهم داد خخ یه همچین چیزی
        پس لرینگ با هاپینگ فرق داره

خب هاپینگ ها هم شبیه به لرنینگ ها عمل میکنن با این تفاوت که هر بار کد جدیدی ایجاد میکنن و فقط هم فرستنده هستند ریموتشون
        از نظر یادگیری هم شبیه لرنینگ ها هستن ولی از نظر خود کد تولیدی فرق دارن

ولی یه نوع دیگه هم وجود داره که بهشون بلوتوثی میگن ؟ در واقع این ها برای این تولید شدن که ریموت جدیدی ایجاد کنیم یا کپی
        خب مطمئنا این ها فقط فرستنده نیستن و توانایی ارتباط با ریموت قابل کپی را دارن
        ولی گویا برای این ساخته شدن که ریموت لرنینگ ها رو کپی کنن و در نهایت به یه ریموت لرنینگ تبدیل میشن

فکر کنم سوال شما اینجا گیر کرده
        در واقع ریموت های لرینگ یا هاپینگ رو با مدل بلوتوثی اشتباه گرفتید
        بلوتوثی ها لرینینگ ها رو کپب میکنن ...خود ریموت بلوتوثی
        ولی هاپینگ ها با این روش کپی نمیشن
        ریموت شما که کپی میشه بلوتوثی
        و اون ریموتی که میگید کپی نمیشه نمونه ساده لرینگ و یا هاپینگ
        پس فقط مدل بلوتوثی که ریموتش کپی میشه یا در واقع یه ریموت لرنیگ رو کپی میکنه و خودش به یه ریموت لرنیگ تبدیل میکنه
        تامام
        جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۱۷:۵۰ ۱۴۰۰/۰۳/۱۰.

دیدگاه

امنیت در ریموت*های هاپینگ

سیستم کدگذاری KeeloQ، از یک کلید 64 بیتی برای رمزگذاری داده استفاده می*کند. در واقع پروگرام شدن آی سی به خاطر تنظیم همین کلید است. کاربر می*تواند کلید مورد*نظر خود را برای داده*های ارسالی توسط ریموت تنظیم کند، به صورتی که فقط گیرنده*ی مورد*نظر ما که کلید را دارد، قادر به دکد داده*های دریافتی از ریموت باشد. اما این رمز*گذاری چطور به بالا رفتن امنیت کمک می*کند؟ برای روشن شدن قضیه به عکس زیر دقت کنید:

همان*طور که در عکس می*بینید، کدهای ارسالی از سمت ریموت، دارای سه بخش مجزا هستند:
          1. بخش ابتدایی که طبق دیتاشیت 6 بیت است و حاوی 4 بیت وضعیت کلید*های فشرده است و 2 بیت هم وضعیت ریموت را گزارش می*کنند (مثل ضعیف شدن باطری).
          2. 28 بیت ادامه، سریال ریموت است. این بخش*ها کد*گذاری نشده است و به*راحتی می*توان آن*ها را شبیه*سازی کرد.
          3. 32 بیت بعد حاوی اطلاعات کدگذاری شده است. این 32 بیت باعث ایجاد تفاوت چشمگیری در امنیت این نوع ریموت*ها شده است. کدگذاری با استفاده از 64 بیت داده*ی ذخیره*شده در EEPROM صورت می*گیرد.

همان*طور که در عکس فوق مشخص است، داده*های کدگذاری شده، حاوی 16 بیت شمارنده و 10 بیت DISC (که خود شامل بیت*های دیگری است) و 4 بیت هم وضعیت کلید*های ریموت هستند. اما این داده*ها چطور به امنیت کمک خواهند کرد؟ شاید مهم*ترین بخش وجود شمارنده در داده*های ارسالی از ریموت است. شمارنده با هر بار فشرده شدن کلید، یک واحد اضافه می*شود.

فکر نکنم این اطلاعات بدردت بخوره اخه یه سرچ بزنی میاد برات
          قبلا تو نت در مورد لرینگ هم چیزی نبود

https://www.eca.ir/2018/05/08/%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%B1%DB%8C%D9%85%D9%88%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%88-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%DA%A9%D9%BE%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A2%D9%86%D9%87%D8%A7

و اینم از بلوتوث

https://www.iran-kerkere.com/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%B1%DB%8C%D9%85%D9%88%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C-%D8%B1%DB%8C%D9%85%D9%88%D8%AA-%D8%AF/
          جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۱۷:۰۱ ۱۴۰۰/۰۳/۱۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
            امنیت در ریموت*های هاپینگ
            سیستم کدگذاری...
            با تشکر از پاسخ شما،
            البته قبل از ایجاد تاپینک این صفحه از سایتی که آوردید وهمه این لینکها رو مطالعه کرده بودم
            نکات جالبی هم نوشته
            بله هاپینگ دیتایی رو که ارسال میکنه با کلید رمزگذاری است ویک عدد افزاینده هم داره
            وقبلا هم تست کردم ومتوجه شدم کلا فرکانسشون هم گمانم متفاوته یا روش دیگری داره
            چون ریموتش رو تست کردم کلا گیرنده چراغی داشتم کوچکترین عکس العملی نمایش نداد
            این تکنولوژی امنیت وارسال 64 بیتش رو کار ندارم ومنظورم وفرض بر این بگیریم که کلا همشون هم یکجور باشند
            منظور از نوع ارتباط وجایگزینیشون بود وتفاوت انواع مختلف لرنینگ.مثلا این مدل لرنینگ ریموت بلوتوثی با مدلی که فقط باید روی گیرنده تعریف شود چه تفاوتی دارد
            که با تحقیق بیشتر ونوشته شما دوست عزیز بیشتر متوجه شدم

حالا فقط مونده مرحله آخر که بتونم یک گیرنده هاپینگ بسازم.البته فقط جهت تست وبصورت ساده وامنیتش هم مهم نیست.چون ریموتهاشون با بلوتوثی فرق داره
            در اینترنت مدلهای گیرنده هاپینگ چندتایی هست ولی بخواهم خودم بسازم نمیدانم با ماژولهای توی فروشگاه میشه یا خیر.در فروشگاه ماژولهای گیرنده فراوانی هست ولی هیچکدام توضیحی ندادند وهیچ کدام از نظرات کاربران درصفحات آن کالا به این موضوع اشاره نکرده وپشتیبانی آن صفحات هم پاسخ میدهد که در فروم پرسیده شود.یعنی اینجا

فرستنده اش هم که یک ریموت آماده است دارم ولی در جایی خواندم که میشود علاوه بر کد یا سریال اختصاصی آی سی درون آن که منحصر به فرد است میتوان 4 بیت هم دستی به آن وارد کرد ولی هیچ روشی برای این کار یا پینی ندیدم.

دیدگاه

با تشکر از پاسخ شما،
              البته قبل از ایجاد تاپینک این صفحه از سایتی که آوردید وهمه این لینکها رو مطالعه کرده بودم
              نکات جالبی هم نوشته
              بله هاپینگ دیتایی رو که ارسال میکنه با کلید رمزگذاری است ویک عدد افزاینده هم داره
              وقبلا هم تست کردم ومتوجه شدم کلا فرکانسشون هم گمانم متفاوته یا روش دیگری داره
              چون ریموتش رو تست کردم کلا گیرنده چراغی داشتم کوچکترین عکس العملی نمایش نداد
              این تکنولوژی امنیت وارسال 64 بیتش رو کار ندارم ومنظورم وفرض بر این بگیریم که کلا همشون هم یکجور باشند
              منظور از نوع ارتباط وجایگزینیشون بود وتفاوت انواع مختلف لرنینگ.مثلا این مدل لرنینگ ریموت بلوتوثی با مدلی که فقط باید روی گیرنده تعریف شود چه تفاوتی دارد
              که با تحقیق بیشتر ونوشته شما دوست عزیز بیشتر متوجه شدم

حالا فقط مونده مرحله آخر که بتونم یک گیرنده هاپینگ بسازم.البته فقط جهت تست وبصورت ساده وامنیتش هم مهم نیست.چون ریموتهاشون با بلوتوثی فرق داره
              در اینترنت مدلهای گیرنده هاپینگ چندتایی هست ولی بخواهم خودم بسازم نمیدانم با ماژولهای توی فروشگاه میشه یا خیر.در فروشگاه ماژولهای گیرنده فراوانی هست ولی هیچکدام توضیحی ندادند وهیچ کدام از نظرات کاربران درصفحات آن کالا به این موضوع اشاره نکرده وپشتیبانی آن صفحات هم پاسخ میدهد که در فروم پرسیده شود.یعنی اینجا

فرستنده اش هم که یک ریموت آماده است دارم ولی در جایی خواندم که میشود علاوه بر کد یا سریال اختصاصی آی سی درون آن که منحصر به فرد است میتوان 4 بیت هم دستی به آن وارد کرد ولی هیچ روشی برای این کار یا پینی ندیدم.
              پس الان تمرکزتون روی هاپینگ هاست
              باور کن هیچ اطلاعاتی راجبشون ندارم و حتی این چند خطی هم که کپی کردم نخوندم .. ذهنم دیگه نمیکشه .. خستم خخ
              ولی قبلا حتی در مورد لرنینگ ها هم هیچ اطلاعاتی تو نت نبود من فقط با توجه به دیتاشیت برنامه های نوشتم شاید ماه ها کار کردم روش و اره
              پس شما هم باید فقط متکی به خودتون باشید
              بهتره به فروم خارجی سر بزنید .. اونا همیشه جلوتر از ما هستن اصلا ما حرفی برای گفتن نداریم ما داریم با دانش بل اونا زندگی میکنیم
              اونجا بری شاید پروتکلشو ببینی و بعد روش کار کنی .. قبل از هر چیزی باید بتونی کد دریافت کنی فقط دریافت بعد رمزگشایی ها
              مطمئن باش از شدن میشه ..
              درضمن گیرنده هاپینگ لازم نداری باید خودت بسازی با میکرو .. شاید منظورت ماژول رادیویی و فرکانس مد نظر که اونا رو هم باید گیر بیاری
              برای شروع باید چند تا ریموت هاپینگ بخری و دیتاشیت و فروم خارجی و حداقل فرکانس کاری و پروتکل ارسال پیدا کنی و گیرنده بسازی و پردازش کنی

امیدوارم دوستان هم کمکت کنن
              جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۱۸:۰۳ ۱۴۰۰/۰۳/۱۲.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X