اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی جهت خرید قطعات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی جهت خرید قطعات

با عرض سلام و خسته نباشیدبه اساتید بنده تابلوساز هستم میخواستم ترانس های 12 ولت و 5 ولت تعمیر کنم از اونجایی که تو منطقه ما لوازم فروش نیست میخواستم بپرسم میشه راهنمایی کنید چه قطعات پر کاربردی تهیه کنم برای ترانس که به مشکل بر نخورم باید از تهران جنس بخرم از مقاومت و خازن و ترانزیستور تا چیزهای دیگه مقاومت مثلا چه سری مقاوت یا خازن ، پل دیود ، ترانزیستور برای شروع کار تهیه کنیم یا چیزهای دیگه ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر

پاسخ : راهنمایی جهت خرید قطعات

نوشته اصلی توسط pouya.shafiee نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشیدبه اساتید...
    سلام دوست عزیز،
    اینکه تو شهر شما لوازم فروش و قطعات نیست اصلا مهم نیست
    امروزه معمولا از سایتها خرید میکنند به چند دلیل:1-راحتی خرید وانتخاب قطعات با وقت فراوان 2-عدم نیاز به مراجعه حضوری در این اوضاع محدودیتها 3- صرفه جویی در وقت 4-قیمت مناسب و...
    مثلا شاید در شهر من لوازم وقطعات فروشهای فراوانی باشه ولی با مقایسه قیمتی متوجه میشوم برخی قطعات در برخی سایتها قیمت مناسبی دارند واز آنجا خرید میشود.
    واینکه معمولا سایتها قطعات،ماژول،برد ولوازمشون تکمیل هست
    حتی بسیاری از سایتها از یک مبلغ به بالا ارسال رایگان دارند وبرای خرید به تعداد بالا قیمت همکار یا تخفیف هم میدهند

در مورد اینکه چه لوازمی بخرید:
    یک سری قطعات هست که در هر شغلی مصرفش بالاست وبستگی به نوع کار شما دارد
    برخی قطعات هم کلا کاربردی هست.مثلا دیود 1n4007،ترانزستور bc547،مقاومت 10k, مقاومت 330 واز این قبیل
    خوب اینها رو باید در یک لیست جدا تهیه کنید ومعمولا این لیست خرید ماهیانه یا دوره ای هم داره چون مصرفش بالاست
    یک سری لوازم هم هست که بصورت پک در فروشگاه هاست که پیشنهاد میشه.مثلا پک کامل ترانزیستور یا پک کامل رنج مقاومتی 25% که معمولا از هر رنج یک تعدد محدودی داره وبا اینکه ممکنه برخیشون هیچوقت بکار نیان ولی یه زمانی بسیار کار آمد هست

همچنین میتونید لیست قطعات مورد نیاز شغل خودتون رو همکاری که دقیقا با شما شغلش یکی هست بپرسید ومشورت کنید ولازم نیست حتمادر شهر شما باشه ومیتونید دراینترنت هم این شغل رو جستجو کنید ومشاوره بگیرید وهمون قطعات رو اینترنتی سفارش بدید

در مورد خرید هم برخی سایتهای خوب الزاما در تهران نیستند مثلا همین eca که هم تهران هم تبریز است یا در شیراز هم قطعات ولوازم فروشهای قوی وجود داره

در آخر اینکه کار سختی نیست و کم کم تجربه اش رو بدست می آورد

موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X