اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کابل مورد استفاده برای انتقال برق به طول ۶۰ متر با توان ۴۵۰ کیلووات؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کابل مورد استفاده برای انتقال برق به طول ۶۰ متر با توان ۴۵۰ کیلووات؟

با سلام
    دوستی از من پرسیده که:

میخواهم کابل برق را از پست برق تا محل تابلو به طول 60 متر بکشم. کل مصرف 450 کیلو وات از چه کابلی استفاده کنم؟

چون من اصلا سر رشتهآ‌ای در این مورد ندارم گفتم اینجا مطرح کنم اگر دوستان میآ‌توانند کمک کنند.
    با تشکر
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

پاسخ : کابل مورد استفاده برای انتقال برق به طول ۶۰ متر با توان ۴۵۰ کیلووات؟

سلام !

در اینجا توان مهم نیست .جریان مهمه . توان 450 کیلووات اگه ولتاژش 450 کیلوولت باشه جریانش 1 آمپره که با یه سیم نازک هم می تونی انتقالش بدی به شرطی که فقط فاصله اونها رو ازهم رعایت کنی . درحالی که اگه منبع همین توان 450 کیلووات ، 1 ولت باشه جریانش 450 کیلو آمپره که اونوقت باید چندتا تیرآهن بعنوان سیم باهم موازی کنی تا بتونی انتقلش بدی . :icon_razz:

نتیجه : جریانت چه قدره ؟
    آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه کار به نام من دیوانه ردند
    سلطانی دو عالم باشد از آن آن کس سلطان بیامدست و درویش رفته باشد

دیدگاه

یقینا شما برای استفاده صنعتی سه فاز با ولتاژ 380 تا 400 ولت میخواهید. اگه به شرکت فروشنده کابل مراجعه کنید یه جدول دارن که توش هم فاصله و هم توان رو درنظر میگیرند و مناسب ترین کابل رو از نظر اقتصادی و بازده پیشنهاد میدن
      استفاده راحت از رپیدشیر و مگاپلود و سایر سرورها
      http://rapidbaz.com/from/26877

دیدگاه

نوشته اصلی توسط _reza_
        یقینا شما برای استفاده صنعتی سه فاز با ولتاژ 380 تا 400 ولت میخواهید. اگه به شرکت فروشنده کابل مراجعه کنید یه جدول دارن که توش هم فاصله و هم توان رو درنظر میگیرند و مناسب ترین کابل رو از نظر اقتصادی و بازده پیشنهاد میدن
        با سلام
        بله به احتمال زیاد ولتاژ سه فاز 380 ولت مد نظر این دوست ما بوده.
        با تشکر
        من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

سلام
          باید درجه حرارت محیط و تعداد کابلهایی که قراره بصورت مشترک از اون کانال عبور کنند هم مشخص باشه چون همه اینها در سایز کابل تاثیر دارند

دیدگاه

تو پروژه های عملی معمولا یه ضریب اطمینان رعایت میشه. بنابر این دیگه نیاز به توجه به فاکتورهای بیشتر مثل حرارت یا کیفیت مواد مورد استفاده در کابل نیست. تا جایی که من دیدم همون دو فاکتور رو درنظر میگیرن.
            استفاده راحت از رپیدشیر و مگاپلود و سایر سرورها
            http://rapidbaz.com/from/26877

دیدگاه

یا سلام
              توان 450 کیلو ات با ولتاژ 380 ولت جریان 855 آمپر
              در خاک
              کابل مورد نیاز
              240*1/240*1*6 نیاز دارد
              در صد افت ولتاژ
              1.12%

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X