اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

واکی تاکی با آردوینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

واکی تاکی با آردوینو

سلام دوستان من میخوام با آردوینو یک واکی تاکی یا بیسم درست کنم که صدا رو با ماژولnrfمیفرسته و دریافت میکنه.بعد گشتن تو اینترنت اموزش زیر رو پیدا کردم ولی مدار رو که میبندم و کد رو اپلود میکنم هیچ نتیجه ای نمیده.ممکنه ماژولnrfمن سوخته باشه؟کسی از دوستان این پروژه رو انجام داده؟
    لینک پروژه:

پاسخ : واکی تاکی با آردوینو

نوشته اصلی توسط alex200 نمایش پست ها
    سلام دوستان من میخوام با آردوینو یک واکی تاکی یا بیسم درست کنم که صدا رو با ماژولnrfمیفرسته و دریافت میکنه.بعد گشتن تو اینترنت اموزش زیر رو پیدا کردم ولی مدار رو که میبندم و کد رو اپلود میکنم هیچ نتیجه ای نمیده.ممکنه ماژولnrfمن سوخته باشه؟کسی از دوستان این پروژه رو انجام داده؟
    با درود
    شما برای اطمینان از سالم بودن ماژول و سیم کشی مدارتون ابتدا یه ارایه دیتا با ماژول بفرستید ببینید دیتا درست ارسال و دریافت میشه یا نمیشه.اگه مشکل از ماژول بود برطرف کنید اگه سیم کشی ایراد داشت برطرف کنید.
    اگه دیتا درست ارسال و دریافت شد ایراد از قسمت میکروفن و نمونه برداری انالوگ به دیجیتال هست.
    مراحل عیب یابی رو با حوصله انجام بدید مطمئنا مشکلتون بسادگی برطرف میشه.
    موفق باشید

دیدگاه

درود
      هیچوقت مدارات فرستنده وگیرنده را روی بردبورد نبندید که کارنخواهد کرد حتما از مدار چاپی و یا بورد سوراخدار استفاده کنید پس از اتمام لحیمکاری حتما بوردها را با تینر فوری شستشودهید .

دیدگاه

ممنونم از شما

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

حتما تستشون میکنم ممنونم ازتون

دیدگاه

تست ماژول رو انجام دادم درست بود.اما برای ورودی صدا ابتدا از ماژول های میکروفون استفاده میکردم بعد مداری که سایت داده بود رو هم تست کردم هیچ کدوم جواب نداد.
          احساس میکنم مشکل از اطلاعاتی که سایت آموزش دهنده میده باشه.به نظر دوستان مشکل از کد نمیتونه باشه؟یا اتصالاتی که تو سایت ذکر شده؟

دیدگاه

با سلام و احترام
            حتما به بخش setup که در کامنتهای ابتدای کد هست توجه کنید و بررسی کنید با توجه به نوع برد آردوینویی که استفاده میکنید پایه ها رو درست وصل کرده اید. سپس کد رو در هر دو آردوینو آپلود کنید و بعد همونطور که در آیتم سوم گفته در قسمت سریال مانیتور پارامترهای ارسال و ولوم رو بررسی کنید. البته این رو هم در نظر بگیرید که از ماژولهای nrf موجود در بازار انتظار برد بیشتر از 10 متر نداشته باشید.
            موفق باشید.
            Setup:
            1. Change the CE,CS pins below to match your chosen pins (I use 7,8 on 328 boards, and 48,49 on Mega boards)
            2. Upload this sketch to two or more devices
            3. Send serial commands via the serial monitor to control transmission and volume (volume only affects receiving devices)

Default Pin Selections:
            Speaker: pins 9,10 on UNO, Nano, pins 11,12 on Mega 2560
            Input/Microphone: Analog pin A0 on all boards

دیدگاه

این پروژه هم جالبه
              hxxps://circuitdigest.com/microcontroller-projects/arduino-walkie-talkie-using-nrf24l01
              با اردوینو و NRF24l01 و چند چیز دیگه واکی تاکی درست کرده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X