اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی در خصوص آمپر مورد نیاز مبدل برق خودرو 24 به 220 ولت 5000 وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی در خصوص آمپر مورد نیاز مبدل برق خودرو 24 به 220 ولت 5000 وات

سلام

من یک دستگاه اینورتر 5000 وات دارم که توان لحظه ای اون 15000 وات هست و میتونه 22 آمپر خروجی بده, ورودی دستگاه 24 ولت هست, برای اینکه بتونم از این مبدل با حداکثر توان بصورت دائمی استفاده کنم باید باتری 24 ولت چند آمپر تهیه کنم ؟

یک ماشین هم دارم که میخوام دینام 24 ولت بندازم روش که باتری مورد نظرم رو شارژ کنه که تا وقتی ماشین روشن هست بتونم از اینورتر استفاده کنم

ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ : درخواست راهنمایی در خصوص آمپر مورد نیاز مبدل برق خودرو 24 به 220 ولت 5000 وات

نوشته اصلی توسط iquest نمایش پست ها
    سلام

من یک دستگاه اینورتر 5000 وات دارم که توان لحظه ای اون 15000 وات هست و میتونه 22 آمپر خروجی بده, ورودی دستگاه 24 ولت هست, برای اینکه بتونم از این مبدل با حداکثر توان بصورت دائمی استفاده کنم باید باتری 24 ولت چند آمپر تهیه کنم ؟

یک ماشین هم دارم که میخوام دینام 24 ولت بندازم روش که باتری مورد نظرم رو شارژ کنه که تا وقتی ماشین روشن هست بتونم از اینورتر استفاده کنم

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
    باید دو تا باطری ماشین داشته باشی 12 ولت به صورت سری میشه 24 ولت . در مورد امپر هم به مشخصات باطری مربوط میشه مثلا روش نوشته 5 امپر ساعت یعنی اگر از باطری 1 امپر جریان بکشی 5 ساعت باطری دشارژ میشه . و اگر از باطری 2 آمپر بکشی بعد از 2.5 ساعت باطری دشارژ میشود . و اگر 0/5 امپر از باطری بکشی 10 ساعت میتونی از باطری استفاده کنی.
    اگر ماشینت سواری است 12 ولت نمیشه دینام 24 ولت نصب کنی . اگر ماشینت دو باطری داره خودش دینانم باطری را شارژ میکنه
    متشکرم

دیدگاه

پاسخ : درخواست راهنمایی در خصوص آمپر مورد نیاز مبدل برق خودرو 24 به 220 ولت 5000 وات

سلام حداکثر توانی که میکشید نباید 5000 وات باشه چون این توان نامی هست وقطعا کمی کمتر بکشید مثلا 4500 وات.(بستگی به اینورترتون داره این مورد)باتری هم بنظرم 24 ولت 200 آمپر ساعت کفایت میکنه البته به شرط روشن بودن ماشین و شارژ دائم باتری و اینکه دینام مورد نظری که وصل میکنید بالای 210 آمپر جریان بده یا همون بالای 5000 وات برق تولبد کنه.ولی مهمترین مورد قدرت موتور ماشین هست باید ببینید میتونه گشتاور مورد نظر رو برای دینام تهیه کنه یا نه اگه نتونه ممکنه آسیب ببینه واسه همین خاطره که تو ماشین های سنگین با موتور های قوی ازش استفاده میشه. این مورد هم باید تو حالتی بررسی بشه که شما درحال استفاده از اینورتر با توان 4000 وات یابالاتر هستید.تو این توان بایدببینید به موتور ماشین فشاری وارد میشه یا نه برای مثال ما موتور L90 رو امتحان کردیم تو توان زیر 2000 وات بود فکر کنم کمی صدای موتور ماشین کم شد که نمیدونم خیلی مهم هست یا نه و اگه گاز بدیم بهتره یا نه این مورد رو باید از متخصصش بپرسید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X