اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایجاد اختلاف فاز 120 درجه فقط با یک تایمر؟؟!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایجاد اختلاف فاز 120 درجه فقط با یک تایمر؟؟!!

با سلام
    دوستان من این سوالو چندین بار پرسیدم کسی جوابی نداد ناچار یه تاپیک جدید براش زدم
    خب بنظرتون چطور میشه با استفاده از یک تایمر 8 بیتی (نکتش اینجاس فقط یک تایمر ) که دو خروجی داره مانند تایمر 0 در mega88 که دو تا خروجی داره دوتا موج pwm ساخت که اولا 120 درجه اختلاف فاز داشته باشند و دوما اینکه بشه دیوتی سایکلشون رو هم تغییر داد؟

پاسخ : ایجاد اختلاف فاز 120 درجه فقط با یک تایمر؟؟!!

نوشته اصلی توسط microoo نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من این سوالو چندین بار پرسیدم کسی جوابی نداد ناچار یه تاپیک جدید براش زدم
    خب بنظرتون چطور میشه با استفاده از یک تایمر 8 بیتی (نکتش اینجاس فقط یک تایمر ) که دو خروجی داره مانند تایمر 0 در mega88 که دو تا خروجی داره دوتا موج pwm ساخت که اولا 120 درجه اختلاف فاز داشته باشند و دوما اینکه بشه دیوتی سایکلشون رو هم تغییر داد؟
    ابتدا پایه های OCA, ,OCBرا خروجی کن تا موج PWMدر پین ظاهر بشه.
    بعدشم ایمررا در مد ctcراه اندازی کن.با تغییرات مقدار OCR0A و OCR0B می تونی دیوتی سایکل را تغییر بدی.در مورد اخلاف فاز هم فک کنم با تغییر مقدار OCR0Bمیتونی به یک مقدار قابل قبولی برسی.باید باهاشون ور بری تا قلق اخلاف فاز دستت بیاد.
    eshop-hodhod.ir

دیدگاه

پاسخ : ایجاد اختلاف فاز 120 درجه فقط با یک تایمر؟؟!!

اگر تو مد CTC راه اندازیش کنم میشه اختلاف فاز ایجاد کرد ولی تو تغییر دیوتی سایکل محدودیت زیادی هست مثلا شما فرض کن نمیتونی دوتا موج با دیوتی سایکل 80 درصد و اختلاف فاز 120 ایجاد کنی
      راهی مد نظرمه که تو اعمال دیوتی سایکل برای هر دو موج از صفر تا 100 درصد هیچ محدودیتی نباشه و درضمن همیشه اختلاف 120 درجشون حفظ بشه (اونم فقط با یک تایمر)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X