اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرستنده گیرنده مادون قرمز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرستنده گیرنده مادون قرمز

سلام میخواستم یه فرستنده گیرنده دو یا چهار کانال مادون قرمز درست کنم که ابعاد بسیار کوچکی داشته باشه گیرندش و بتونم دو یا چهار تا لامپ رو باهاش خاموش روشن کنم
    نکته:بخاطر این میخوام کوچیک باشه که داخل کلید برق جاش بدم
    گفتا خموش حافظ کین غصه هم سر اید

پاسخ : فرستنده گیرنده مادون قرمز

نوشته اصلی توسط Ehsan1100 نمایش پست ها
    سلام میخواستم یه فرستنده گیرنده دو یا چهار کانال مادون قرمز درست کنم که ابعاد بسیار کوچکی داشته باشه گیرندش و بتونم دو یا چهار تا لامپ رو باهاش خاموش روشن کنم
    نکته:بخاطر این میخوام کوچیک باشه که داخل کلید برق جاش بدم
    اگه مدار خیلی ساده و مطمئن میخوای از ایسی های PT2262-PT2272 استفاده کن.تو گوگل مدار و اموزشش فراوونه.
    اگه از قطعات نوع SMD استفاده کنی میتونی کوچیکتر بسازیش و تو کلید جاش بدی.

دیدگاه

ممنون از جواب برای منبع تغذیه چی استفاده کنم که جا بشه و قضیه رله که میخوام به برق 220 وصل کنم

دیدگاه

ممنون از جواب برای منبع تغذیه چی استفاده کنم که جا بشه و قضیه رله که میخوام به برق 220 وصل کنم
        برای منبع تغذیه میتونی از یه خازن-مقاومت-پل دیود و یه دیود زنر استفاده کنی که نقشه اون تو گوگل هست.معروف به تغذیه خازنی هست.
        اگه کلید برق قرار نیست ابزار با وات بالا رو راه اندازی کنه میتونی از رله با اندازه کوچیک استفاده کنی که مطمئنا جواب گوی کارت هست و براحتی داخل کلید جا میشه
        جدیدترین ویرایش توسط saeiddiod; ۰۱:۱۷ ۱۴۰۰/۰۳/۲۸.

دیدگاه

سلام یه مدار تو اینترنت دیدم و انجامش دادم جواب نداد گیرنده و فرستنده آماده تو بازار نیست؟

دیدگاه

سلام احسان
            میتونی از منابع تغذیه بدون ترانس استفاده کنی

این یه نمونه 12 ولته که با رگلاتور هایی مثل 7805 به ولتاژ مورد نیاز PT2272 برسی.
            با ارزوی موفقیت برای شما.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی فهاد نژاد نمایش پست ها
              سلام احسان
              میتونی از منابع تغذیه بدون ترانس استفاده کنی

این یه نمونه 12 ولته که با رگلاتور هایی مثل 7805 به ولتاژ مورد نیاز PT2272 برسی.
              با ارزوی موفقیت برای شما.
              سلام ممنون از راهنمایت
              مدار آماده ای نیست برای فرستنده گیرنده مادون قرمز استفاده کنم؟
              و نکته دوم اینکه این منبع تغذیه ای که گفتی ایزوله نیست و احتمال برق گرفتگی داره درسته؟

دیدگاه

سلام ممنون از راهنمایت
                مدار آماده ای نیست برای فرستنده گیرنده مادون قرمز استفاده کنم؟
                و نکته دوم اینکه این منبع تغذیه ای که گفتی ایزوله نیست و احتمال برق گرفتگی داره درسته؟
                تو لینک زیر ریموت 4 کانال هست که از نظر ظاهر هم قشنکه.تو قسمت کامنتها که کاربران نوشتن گیرنده مربوط بهش هم هست که میتونی تهیه کنی.برای راهنمایی بیشتر میتونی با پشتیبانی فروش فروشگاه تماس بگیری تا راهنماییت کنن

این لینک ریموت 12 کانال
                خرید اینترنتی ریموت 12 کانال 315MHz با آی سی PT2262/64 به صورت خرده و عمده و قیمت انواع ماژول فرستنده/گیرنده RF در فروشگاه آنلاین الکترونیک و رباتیک روبوایکیو

خرید اینترنتی گیرنده رله 12 کاناله 3 حالته با ریموت کنترل به صورت خرده و عمده و قیمت انواع ماژول رله در فروشگاه آنلاین الکترونیک و رباتیک روبوایکیو

ولتاژی که تو منابع تغذیه بهت معرفی کردم ایزوله نیستن و برای منبع کوچک ایزوله میتونی از شارژرهای فست با ولتاژ مناسب کارت استفاده کنی.
                مداری که ساختی رو بذار شاید بشه عیب یابی کرد.مدار خیلی ساده ای هست و چیز پیچیده ای نداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeiddiod نمایش پست ها
                  تو لینک زیر ریموت 4 کانال هست که از نظر ظاهر هم قشنکه.تو قسمت کامنتها که کاربران نوشتن گیرنده مربوط بهش هم هست که میتونی تهیه کنی.برای راهنمایی بیشتر میتونی با پشتیبانی فروش فروشگاه تماس بگیری تا راهنماییت کنن

این لینک ریموت 12 کانال
                  خرید اینترنتی ریموت 12 کانال 315MHz با آی سی PT2262/64 به صورت خرده و عمده و قیمت انواع ماژول فرستنده/گیرنده RF در فروشگاه آنلاین الکترونیک و رباتیک روبوایکیو

خرید اینترنتی گیرنده رله 12 کاناله 3 حالته با ریموت کنترل به صورت خرده و عمده و قیمت انواع ماژول رله در فروشگاه آنلاین الکترونیک و رباتیک روبوایکیو

ولتاژی که تو منابع تغذیه بهت معرفی کردم ایزوله نیستن و برای منبع کوچک ایزوله میتونی از شارژرهای فست با ولتاژ مناسب کارت استفاده کنی.
                  مداری که ساختی رو بذار شاید بشه عیب یابی کرد.مدار خیلی ساده ای هست و چیز پیچیده ای نداره
                  سلام ممنون ولی این مدار های اماده با فرکانس رادیویی هست من بنا به دلایلی میخوام از مادون قرمز آماده استفاده کنم توی بازار پیدا میشه؟

دیدگاه

سلام ممنون ولی این مدار های اماده با فرکانس رادیویی هست من بنا به دلایلی میخوام از مادون قرمز آماده استفاده کنم توی بازار پیدا میشه؟
                    تو گوگل سرچ کنید شاید باشه.اگه پیدا نکردید یدونه بسازید مدار خیلی ساده داره.

دیدگاه

سلام بر دوستان
                      کسی هست برای ساخت "گیرنده لیزر دیود مادون قرمز" اونم برای طول موجهای مختلف کمکم کنه؟
                      با سپاس فراوان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X