اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سرجان پندری(مخترع شنل نامرئی هری پاتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سرجان پندری(مخترع شنل نامرئی هری پاتر

سلام خدمت شما دوستان عزیز
    یک خبر جالب

نامرئی شدن و نامرئی کردن همواره جزو آرزوهای بزرگ و در عین حال فانتزی بشر بوده که تجلی آن در ادبیات با رمان((مرد نامرئی)) نوشته هربرت جرج ولز در سال1897 رخ داد و بعد از آن نوع پیش و پاافتاده ترش در حرکات محیر القول و گول زننده شعبده بازها دیده شد.تا چندی پیش همه این ها داستان و نمایش بود اما ظاهرا باز هم علم به داد آرزوهای بزرگ و غیر قتبل دسترس انسان رسیده و نامرئی شدن راه درازی تا به عینیت رسیدن در پیش ندارد.در سری داستان های هری پاتر نوشته جی کی رولینگ قهرمان داستان صاحب شنلی جادویی ست که او را از دید اغیار پنهان می دارد و حالا سر جان پندری فیزیک دان بریتانیایی و استاد کالج امپریال لندن برای مخفی کردن اشیاء روشی را کشف کرده است که به عقیده بسیاری از دانشمندان اولین دریچه برای خلق شنل یا ردای نامرئی هری پاتر است.این روش که بر مبنای تاباندن امواج ماکرو بر اشیاء استوار است خاصیت تفرق و پراکندگی شئ جامد و سایه پخش شده از آن می کاهد.در واقع هر شئ جامد پرتویی را پخش می کند که این پرتو با خود آن شئ برخورد می کند.این انتشار باعث رویت شئ چه از طریق چشم یا با استفاده از سیستم های راداری یا فراصوتی می شود.به گفته سرجان پندری قرار ات بر اساس این سیستم یک ردا ساخته شود که از ضخامت کافی برخوردار است و مواد به کار رفته در آن در حلقه های متحدالمرکز نظم پیدا کرده اند.مواد به کار رفته در این سیستم به ((متا مواد)) (Metamaterial) مشهور شده اند.متاموادها امواج الکترو مغناطیس را منحرف می کنند که در سیستم پرفسور پندری چنین اتفاقی برای میکروموج ها رخ می دهد.سر جان پندری وقتی برای اولین بار توانست در آزمایشگاه یک لوله مسی را نامرئی کند با گسترش دامنه تحقیقات خود ایده ساخت شنل نامرئی را ارائه کرد.البته این اختراع با این که هنوز به سرانجام مشخصی نرسیده موجی از مخالفت ها را در پی خود داشته است.فکر سوءاستفاده از چنین اختراع ارزنده ای که یک از ناممکن ترین آرزوه و خیال های بشر را ممکن ساخته خیال بسیاری را آشفته کرده است مخصوصا که یکی از سرمایه گذاران اصلی این پروژه آژانس مخصوص پروژه های تحقیقاتی پیشرفته وزارت دفاع آمریکا(DARPA) است.
    منبع : نشریه مشق آفتاب

با تشکر

پاسخ : سرجان پندری(مخترع شنل نامرئی هری پاتر

به نام خدا

دوست عزیز ممنون که این مطلب رو قرار دادی من که واقعا حال میکنم به این تکنولوژی ها به امید استفاده صحیح.

مثل اینکه دوستان زیاد استقبال نکردن.
    نوکرتم به مولا
    به نام خدا

دیدم آن چشمه ی هستی که جهانش خوانند

_-_-_-_-_-_-_-_-
    آنقدر آب کزان دست توان شست نداشت به به به به

دیدگاه

پاسخ : سرجان پندری(مخترع شنل نامرئی هری پاتر

نوشته اصلی توسط ba_maram_shiraz
      به نام خدا

دوست عزیز ممنون که این مطلب رو قرار دادی من که واقعا حال میکنم به این تکنولوژی ها به امید استفاده صحیح.

مثل اینکه دوستان زیاد استقبال نکردن.
      نوکرتم به مولا
      سلام خدمت شما دوست عزیز
      قابلی نداشت
      با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X