اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

GPS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

GPS

با سلام خدمت دوستان

((((در یک فیلمی فردی یک سگ بازیگوش داشت که خیلی گم میشد صاحب سگ برای آن ک قلاده GPS دار گرفته بود و هر موقع که سگ گم میشد اورا از روی نقشه با لپ تابش پیدا میکرد))))
    ببخشید داستان طولانی شد
    حال از دوستان کسی در این مورد میتواند توضیحاتی بدهد
    :question: که آیا چنین چیزی که بشود روی دستگاهی نصب کرد در ایران وجود دارد
    :question: اگر وجود دارد میتوان در ایران نیز این کار را کرد
    GPS :question: ای باشد بدون هیچ نوع امکانات فقط بتوان از طریق اینترنت آن را ردیابی کرد

با تشکر
    آنچه به پروردگار مدیونیم دوست داشتن دیگران است.

.

سلام

در ایران فقط گیرنده های GPS کار میکنند و قادرند که مختصات محلی که در آن قرار گرفته اند رو روی نمایشگر نشان دهند . هنوز فرستنده های GPS که در
    فیلم های جیمزباند کاربرد دارند در ایران ساپورت نمیشوند . چون ایران ماهواره ای برای دریافت امواجی که از زمین ارسال میشه ندارد .
    -
    کلکی که چندتا شرکت درپیتی در ایران میزنند اینکه مثلا به همن سگی که شما فرمودید یک ماژول گیرنده GPS متصل میکنند و خروجی دیتا های اونرو که
    بصورت سریال است و حاوی مشخصات اون مکان هست رو توسط فرستنده یا ماژول های GSM (موبایل) به صاحب سگ ارسال میکنند و توسط یک میکروکنترلر
    مختصات محل رو بصورت اعداد نشون میدهند . کاربر هم میتونه با وارد کردن این اعداد در google earth در اینترنت موقعیت حدودی سگ خود رو در کامپیوتر ببینه .
    -
    متاسفانه در ایران به این نوابغ در جشنواره های مختلف مدال هم میدن . کاربرد دیگر این مدل سیستم در دریابی وسایل نقلیه میباشد .
    در ایران کاری بیشتر این که عرض کردم نمیشه انجام داد . ضمنا باید از سگ های هیکلی برای این منظور استفاده کرد چون وزن ماژول GPS و فرستنده و باتری
    و جعبه ای که این وسایل داخلش قرار میگیره زیاد است . icon_redface

دیدگاه

پاسخ : GPS

سلام
      جناب عزیز میشه در مورد طریقه راه اندازی این ماژول ها بیشتر توضیح بدید؟؟
      اگر دیتاشیت یا کاتالوگی در این مورد دارید و هر نوع اطلاعات دیگری راجب راه اندازی لطف کنید اینجا لینکش رو بزارید؟
      در مورد مدلهایی از این ماژول که در ایران موجود است به همراه قیمت ؟؟

ممنون

دیدگاه

.

سلام

عکس ضمیمه شده پایین صفحه یک گیرنده GPS میباشد که خروجی دیتا سریال دارد . توسط یک ماژول فرستنده میتوان این
        دیتا های سریال رو به نقاط دوری ارسال کرد .
        این دیتا ها توسط یک ماژول گیرنده دیگر دریافت میشود . دیتا های آن به مداری که لینک آن در زیر است هدایت میشود .

http://www.qsl.net/iw2bc/disp_gps.html

این مدار بر اساس پروتکل GPS دیتا ها رو آشکار سازی میکند و مختصاتی که بصورت X و Y است رو روی LCD نمایش میدهد.
        شما این مختصات رو در برنامه google earth وارد میکنید و دوربینی که در ماهواره نصب شده است عکس های این نقطه رو
        به شما نشان میدهد .
        -
        البته تعدادی ماژول های چینی وارد بازار شده که هم GPS دارند و هم GSM و قیمت آنها حدود 100 هزار تومان میباشد . توسط
        این ماژول میتونید دیتا های سریال رو توسط خطوط موبایل به گیرنده منتقل کنید .
        انواع مختلفی ماژول با قیمت های مختلف در بازار وجود دارد که من هم اطلاع زیادی از وضعیت کارشون ندارم .
        فایل های پیوست شده

دیدگاه

سلام
          جناب عزیز واقعا ممنون خیلی مفید بود.
          میشه بگید چطوری موقعیت X و y را در میاره؟؟؟
          این ماژول خیلی دقیق نیست چون موقعیت Z را نمی تونه در بیاره با این تفاصیل خطای این ماژول چند متره؟؟

دیدگاه

.

سلام

بسته به اینکه اطلاعات اون مکان رو از چند ماهواره استخراج میکنه دقت مشخص میشه . اگه درست یادم باشه موقعیت
            یک مکان رو 4 تا ماهواره مشخص میکنه .اگه ماژول گیرنده اطلاعات همه آنها رو دریافت کنه دقتش خطاش یک متر میشود.

دیدگاه

سلام
              برای استفاده از این ماژول نیاز به آنتن نیست؟ چطوری با ماهمواره ارتباط برقرار می کنه؟؟

دیدگاه

من یه سری gps برای شرکت مون وارد کردم
                ts3310 و نیز gsm/gprs/gps sim508 اگه اطلاعات بیشتری خواستید بفرمایید

دیدگاه

من یکی از این ماژولها رو که تو بازاره راه انداختم
                  هم طول و عرض رو میده و هم ارتفاع از سطح دریا هم سرعت هم آزیموت حرکت و جهت شمال هم تاریخ هم ساعت و جالبتر از همه ارتفاع از سطح زمین رو در اون منطقه!
                  توی جاده وسط بیابون بعضی وقتا با 16 تا ماهواره ارتباط داره اما تو دیتاشیتش نوشته تا 20 تا رو هم ساپورت میکنه. تو اون شرایط حتی وقتی دستت رو جابجا میکنی عددهای طول و عرض تغییر میکنن.

اما ماژولهای آماده تو بازار خیلی عالیند. هم آفلاین دارن هم آنلاین که سیمکارت میخوره. وزنشون هم با باتری حدود 100 تا 200 گرمه. یه سرچ تو اینترنت بزنی پیدا میکنی. من یه کاتالوگ دارم اگه پیدا کردم شماره تلفونشون رو بهت میدم
                  استفاده راحت از رپیدشیر و مگاپلود و سایر سرورها
                  http://rapidbaz.com/from/26877

دیدگاه

.

سلام

این ماژول هیچ ارتباطی با ماهواره برقرار نمیکنه. این فقط گیرنده است و امواج ارسالی از ماهواره رو دریافت و پردازش میکنه. و
                    بخاطر فرکانس بالای آن (یعنی طول موج کوتاه) آنتن روی خودش هست.همون صفحه فلزی که روی قسمت بالایی ماژول قرار داره .

دیدگاه

دوستان همه چی گفتن جز قیمت اقای PAYAIMENبفرمایید

بیشتر توضیح بدین
                      علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

برای قیمت به سایت زیر مراجعه بفرمایید :
                        WWW.RFPHONE.COM
                        That`s It ...I`m out of here

دیدگاه

عجب تاپیک داغغغغغغغغغغیییییییییییی

ممنون از نظرات دوستان اگه همین جور ادامه داشته باشه یه GPS ساخت وطن (ECA)میشه طراحی و کاربردی کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط _reza_
                            من یکی از این ماژولها رو که تو بازاره راه انداختم
                            هم طول و عرض رو میده و هم ارتفاع از سطح دریا هم سرعت هم آزیموت حرکت و جهت شمال هم تاریخ هم ساعت و جالبتر از همه ارتفاع از سطح زمین رو در اون منطقه!
                            توی جاده وسط بیابون بعضی وقتا با 16 تا ماهواره ارتباط داره اما تو دیتاشیتش نوشته تا 20 تا رو هم ساپورت میکنه. تو اون شرایط حتی وقتی دستت رو جابجا میکنی عددهای طول و عرض تغییر میکنن.

اما ماژولهای آماده تو بازار خیلی عالیند. هم آفلاین دارن هم آنلاین که سیمکارت میخوره. وزنشون هم با باتری حدود 100 تا 200 گرمه. یه سرچ تو اینترنت بزنی پیدا میکنی. من یه کاتالوگ دارم اگه پیدا کردم شماره تلفونشون رو بهت میدم
                            سلام آقا رضا

میشه لطف کنی و توضیحات بیشتری در مورد خود ماژولی که به کار بردین - نحوه راه اندازی - ارتباط با اجزای دیگر - و اگه ممکنه شماتیک و ... را بزارید تا دیگر دوستان هم بتونن استفاده کنن (( به خصوص خود من که خیلی مشتاقم))
                            با تشکر :applause:

دیدگاه

اگه تلفیق gsm/gprs به همراه gps رو میخواهید من sim548c رو پیشنهاد میدم البته میتونید از sim508 هم استفاده کنید.
                              http://www.microchip.ua/simcom/GSM-GPRS-GPS/Release%20Notes%20Firmware/Spansion/1604B03SIM548C32_SPANSION.pdf
                              http://www.compile-it.com/simcom/SIM548/SIM548_HD_V1.01.pdf
                              http://www.mt-system.ru/documents/sim508_hd_v2.06.pdf
                              و برای استفاده از gps تنها میتونید از ts3310 استفاده کنید در ضمن من یه آنتن هم برای اون گرفتم که خیلی جالبه سعی میکنن کاتالوگ اونو رو هم قرار بدم

http://www.v-sun.cc/asp_bin/down_list/20081992056330.pdf

همونطور که گفتم من این ماژول ها رو با قیمت خیلی عالی وارد کردم ( که قابل مقایسه با قیمت بازار تهران نیست)و تعدادی از اونها رو توی پروژه های شرکت استفاده کردیم و تعدادی رو در اختیار دوستان در شهرهای مختلف فرستادم ولی نمیدونم دادن قیمت در فروم خلاف مقررات هست یا نه اگر مدیران اجازه بدن چشم وگرنه میتونید از طریق میل یا پیام خصوصی اقدام کنید
                              با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X