اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نوسان خروجی تقویت کننده غیر معکوس کننده ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوسان خروجی تقویت کننده غیر معکوس کننده ؟

سلام یک مدار تقویت کننده غیر معکوس کننده با lm358 برای یک مداری بستم که قرار است ولتاژ 0.2 ولت را به 1.85 ولت تبدیل کنه اما ولتاژ خروجی روی 1.85 ثابت نمیمونه ! یعنی خروجی ثبات نداره ، میشه 1.85 بعد میشه 1 بعد میشه 0.85 ، بعد میشه 1.5 ، بعد میشه 1.2 ، دوباره میشه 1.85 همینطور رندومی تغییر میکنه ولی بیشتر از 1.85 ولت نمیشه ! ، مشکل از کجاست ؟! برای ورودی هم فیلتر گذاشتم ک شاید نویز در وردی مدار باشه ، جایی دیگر هم خوندم که مدار نیاز به خازن جبران ساز داره !
    جدیدترین ویرایش توسط fmicro; ۱۱:۴۰ ۱۴۰۰/۰۴/۰۷.
    خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

پاسخ : نوسان خروجی تقویت کننده غیر معکوس کننده ؟

نوشته اصلی توسط fmicro نمایش پست ها
    سلام یک مدار تقویت کننده غیر معکوس کننده با lm358 برای یک مداری بستم که قرار است ولتاژ 0.2 ولت را به 1.85 ولت تبدیل کنه اما ولتاژ خروجی روی 1.85 ثابت نمیمونه ! یعنی خروجی ثبات نداره ، میشه 1.85 بعد میشه 1 بعد میشه 0.85 ، بعد میشه 1.5 ، بعد میشه 1.2 ، دوباره میشه 1.85 همینطور رندومی تغییر میکنه ولی بیشتر از 1.85 ولت نمیشه ! ، مشکل از کجاست ؟! برای ورودی هم فیلتر گذاشتم ک شاید نویز در وردی مدار باشه ، جایی دیگر هم خوندم که مدار نیاز به خازن جبران ساز داره !
    با سلام و احترام
    برای تست من همینو بستم و در خروجی ثابت و بدون نوسان 1.85ولت وجود داره که درسته. چون بهره مدار شما 9.2 هست که وقتی در 0.2 ورودی ضربش کنید همین عدد 1.85 میشه و نباید از اون بالاتر بره. در مورد پایه 8 ای سی بهتره با کلیک روی ایکون power مقدار vcc رو از قسمت string انتخاب کنید.
    موفق باشید.

دیدگاه

در شبیه سازی هیچ مشکلی نداره اما در عمل مشکل بالا را داره
      خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....

دیدگاه

در شبیه سازی هیچ مشکلی نداره اما در عمل مشکل بالا را داره
        امکان اینکه ورودی کمی نوسان داشته باشد وجود ندارد؟

دیدگاه

درود، این مشکل معمولا به دلیل نوسانات جزئی
          تغذیه و نویز های محیطی اتفاق می افته..
          موفق باشید.
          مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
          https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

الان این خروجی آپ امپ رو من به میکروکنترلر متصل میکنم (واحد ADC) یکبار 1.85 میخونه ، یکبار1 یکبار 1.5 و...... واین مشکل داره چه المانی به آپ امپ اضافه کنم تا مشکل حل بشه ؟
            تغذیه آپ امپ را از یک رگولاتور 7805 گرفتم و مستقیم به پایه 8 متصل کردم یک خازن 10 میکروفاراد و یک خازن 100 نانوفاراد هم برای تغذیه 358 گذاشتم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم
            جدیدترین ویرایش توسط fmicro; ۱۴:۴۲ ۱۴۰۰/۰۴/۰۷.

دیدگاه

الان این خروجی آپ امپ رو من به میکروکنترلر متصل میکنم (واحد ADC) یکبار 1.85 میخونه ، یکبار1 یکبار 1.5 و...... واین مشکل داره چه المانی به آپ امپ اضافه کنم تا مشکل حل بشه ؟
              تغذیه آپ امپ را از یک رگولاتور 7805 گرفتم و مستقیم به پایه 8 متصل کردم یک خازن 10 میکروفاراد و یک خازن 100 نانوفاراد هم برای تغذیه 358 گذاشتم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم
              با سلام مجدد
              در مورد ورودی به آپ-امپ بیشتر توضیح بدیدکه چی به ورودیش وصله. و اگه اشکالی نداره دقیقتر بگید که چکار میخواهید بکنید تا شاید بهتر بشه کمک کرد.
              موفق باشید.

دیدگاه

ورودی از ولتاژ خروجی سنسور میاد و من میخوام ولتاژ خروجی سنسور توسط آپ امپ با میکرو بخوانم

دیدگاه

ورودی از ولتاژ خروجی سنسور میاد و من میخوام ولتاژ خروجی سنسور توسط آپ امپ با میکرو بخوانم
                  با سلام مجدد
                  نوع سنسور رو مشخص نکردید ولی قاعدتا خروجی سنسورها مقداری نوسان دارد. آیا مطمئنید که ولتاژ خروجی سنسور ثابت است ولی در خروجی تقویت کننده نوسان دارید؟
                  موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X