اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه برداشت از زبان C و C++

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه برداشت از زبان C و C++

سلام خدمت دوستان
    استفاده از توابع در ساختار

با این*که ساختارها از نقاط قوت زبان سی است؛ اما تفاوت C و ++C در این*جا مشهود است. چرا که امکان تعریف تابع در ساختار برای زبان C++ وجود دارد ولی چنین قابلیتی در زبان C وجود ندارد.
    اینو توی این سایت دیدم : تفاوت C و ++C - مقایسه جامع زبان*های سی و سی پلاس پلاس - میکرولرن (microlearn.ir)
    نمیشه توی C تابع نوشت؟
    آخه اکثرا با تابع ها کار می کنیم برای راه اندازی یه سری چیزا مثل LCD
    همیشه کامل توضیح بدهیم تا جواب کامل بگیریم.
    لطفا برای تشکر روی دکمه تشکر بزنید و بخاطر این پست نزنید که تایپیک شلوغ نشود
    تایپیک های من:
    حل تمام مشکلات atmega128a (eca.ir)
    آموزش کار با سایت (eca.ir)

پاسخ : یه برداشت از زبان C و C++

نوشته اصلی توسط electromohammad نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان

اینو توی این سایت دیدم : تفاوت C و ++C - مقایسه جامع زبان*های سی و سی پلاس پلاس - میکرولرن (microlearn.ir)
    نمیشه توی C تابع نوشت؟
    آخه اکثرا با تابع ها کار می کنیم برای راه اندازی یه سری چیزا مثل LCD
    سلام
    مقاله رو کامل مطالعه کنید! گفته شده در استراکچرها نمیشه تابع تعریف کرد. اگر زبان C تابع نداشت که به درد نمیخورد!!!!!

دیدگاه

چرا نشه آخه من با هر دو کار کردم زبان به این خوبی تابع نداشته باشه باید بندازنش آشغالی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.m98 نمایش پست ها
        سلام
        مقاله رو کامل مطالعه کنید! گفته شده در استراکچرها نمیشه تابع تعریف کرد. اگر زبان C تابع نداشت که به درد نمیخورد!!!!!

سلام خدمت دوستان
        میشه لطف کنید در مورد استراکچرها هم یه توضیحی بدین؟ (براش یه ذره تحقیق کردم ولی یکم گنگ بود)
        پس در متن اصلی میشه تابع داشت ولی توی ساختار ها (استراکچر ها) نمیشه؟
        نوشته اصلی توسط msm_a_b_e نمایش پست ها
        چرا نشه آخه من با هر دو کار کردم زبان به این خوبی تابع نداشته باشه باید بندازنش آشغالی
        نوشته اصلی توسط msm_a_b_e نمایش پست ها

دقیقا
        تایپیک های من:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electromohammad نمایش پست ها
          سلام خدمت دوستان
          میشه لطف کنید در مورد استراکچرها هم یه توضیحی بدین؟ (براش یه ذره تحقیق کردم ولی یکم گنگ بود)
          پس در متن اصلی میشه تابع داشت ولی توی ساختار ها (استراکچر ها) نمیشه؟

دقیقا
          فرض بگیرید شما میخوایید اطلاعات چند شخص مثل قد، وزن، سن، اسم و... رو ذخیره کنید. توی حالت عادی شما باید این اطلاعات رو در متغیرهایی که جدا از هم تعریف شدن و دارای انواع مختلفی هستن ذخیره کنید. اما توی زبان C چیزی داریم به اسم استراکچر که شما میایید باهاش یه نوع داده جدید میسازید که شامل همه موارد بالا میشه و هر وقت بخوایید شخص جدید وارد سیستم کنید کافیه از اون استراکچر یک نمونه بسازید.
          مفهوم کلی تر استراکچر توی زبان های شئ گرا میشه کلاس و شئ که امکانات خیلی بیشتری داره اما چون زبان C شئ گرا نیست، کلاس نداره.

دیدگاه

فرض بگیرید شما میخوایید اطلاعات چند شخص مثل قد، وزن، سن، اسم و... رو ذخیره کنید. توی حالت عادی شما باید این اطلاعات رو در متغیرهایی که جدا از هم تعریف شدن و دارای انواع مختلفی هستن ذخیره کنید. اما توی زبان C چیزی داریم به اسم استراکچر که شما میایید باهاش یه نوع داده جدید میسازید که شامل همه موارد بالا میشه و هر وقت بخوایید شخص جدید وارد سیستم کنید کافیه از اون استراکچر یک نمونه بسازید.
            مفهوم کلی تر استراکچر توی زبان های شئ گرا میشه کلاس و شئ که امکانات خیلی بیشتری داره اما چون زبان C شئ گرا نیست، کلاس نداره.
            سلام خدمت دوستان
            عالی توضیح دادین ممنون
            تایپیک های من:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X