اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقاله در مورد انواع زبانهای برنامه نویسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقاله در مورد انواع زبانهای برنامه نویسی

سلام دوستان یه مقاله در مورد انواع زبانهای برنامه نویسی می خواستم.تاریخچه و خصوصیات هر کدوم رو بگه.پیشاپیش ممنون
    به جای اینکه یه اقیانوس کم عمق باشی, یه چاه ژرف باش.

پاسخ : مقاله در مورد انواع زبانهای برنامه نویسی

سلام
    کتاب طراحی و پیاده سازی زبان های برنامه سازی pratt شاید یه کمکی بکنه
    البته نه اینکه به این موضوع مستقیم پرداخته باشه
    ولی چون در مورد زبان ها صحبت میکنه یه اطلاعاتی میده/
    راستی محسن جان . بابت سوء تفاهمی که پیش اومده بود شرمنده م.
    Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

اقا عابد ممنون.ولی کار من به کتاب نمیکشه.من فقط دو خط راجع به تاریخچه طراحی و دلیل طراحی زبانها می خوام.البته از کتاب مبانی کامپیوتر سعادت یه چیزایی برداشتم ولی تو ++C #,C موندم که هدف و تاریخچه چی است.اگه خودت هم یه دو خط همین جا توضیح بدی کفایت می کنه.اقا دشمنت شرمنده.تو اون قضیه من باید معذرت بخوام.بی خیال اقا.اشتباه از من بود.
      عزیزان پس کمک کنید.من دو خط فقط توضیح می خوام.پیشاپیش ممنون
      به جای اینکه یه اقیانوس کم عمق باشی, یه چاه ژرف باش.

دیدگاه

سلام
        خب هدف از c++ ایجاد یه زبان شیء گرا با نحو C بوده که بدرد برنامه نویسی سیستمی بخوره. چون syntax زبان C از انعطاف خوبی برخوردار بوده و از طرفی این زبان فاصله ی کمتری با زبان سطح پایین و سخت افزار داشته ، سعی شده که شیء گرایی به نحو این زبان اضافه بشه که نور علی نور بشه.
        لازم به ذکره که C++ شیء گراییشو از Simula به ارث برده و نحوشو از سی.
        در مورد سی شارپ باید عرض کنم که چون نوشتن برنامه با VC++ گرچه قابلیت و سرعت بسیار زیادی داشت ، اما بعلت سختی مفرطش نسبت به ویژوال بیسیک ، برنامه نویسا رو از یاد گرفتنش منصرف میکرد. چون خیلیاشون نیاز به همه ی قابلیت ها و سرعت VC++ نداشتن.
        مایکروسافت میخواسته تو زبان های خانواده ی سی یه زبان اسونی داشته باشه با حفظ اکثر قابلیت های این زبان/
        نتیجه سی شارپ بود که بقول مایکروسافت اسونی ویژوال بیسیک و قابلیت C++ رو داره.
        از سیاستهای مایکرو سافت حمایت از دو زبان VB.net و C#.net بوده.
        سی شارپ با خلق دات نت بوجود اومد (از ویژوال استودیو 7 به بعد) و کاملا شیء گراست و هیچ قسمت ساخت یافته ای نداره.
        و بعض از مفاهیم مثل اشاره گر و ارث بری چندگانه از اون حذف شده (گرچه با اینترفیس ها میشه اونو شبیه سازی کرد )
        همه ی کارت تو کلاسه و بیرون کلاس حتی یه تابع هم نمی تونی داشته باشی و ....
        موفق باشی... امیدوارم بدردت بخوره.
        شهادت امام حسین تسلیت باد. :cry2:
        Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X