اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات در مورد راه اندازی کارگاه چاپ pcb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوالات در مورد راه اندازی کارگاه چاپ pcb

با سلام
    مشغول راه اندازی کارگاه چاپ pcb هستم یه سری کارها و خرید تجهیزات رو هم انجام دادم ، ولی چند جا به مشکل خوردم
    اول : برای چاپ روی فیبر:
    روش چاپ سیلک رو تست کردم ، دقتش در حدی که میخوام نیست
    روش لمینت رو تست کردم ، خیلی دردسر داره و زمان بر هست
    روش پرینت با اتو هم که مشخصه اصلا دقت خوبی نداره و زمان بر هست ، با کاغذهای مختلف هم تست کردم ، کالک ، گلاسه و با طلق ترنسپرنت هم تست کردم ، یا طرح روی کاغذ خوب چاپ نمیشد ، یا موقع انتقال خوب منتقل نمیشد یا کاغذ به کار میچسبید و برای کار تیراژ نمیشه کاغذ رو با اب شست و جدا کرد
    ولی یکی از دوستان که یه بار رفته داخل کارگاه چاپ pcb میگه ، پرینت میگرفت و با اتو پرس هم کار میکرد و برگه کاغذی هم به فیبر نمیچسبیده ، با تحقیقی که انجام دادم دیدم میشه از جوهر سابلیمیشن با کاغذ سابلیمیشن استفاده کرد ولی باز هم طرح بصورت خیلی خوبی روی مس منتقل نمیشه ، با جستجو تو اینترنت دیدم که میشه از مایع کوتینگ استفاده کرد ، اونو هم امتحان کردم ولی مشکل اینه که یه لایه روی مس ایجاد میکنه و چاپ بصورت عالی روش منتقل میشه ولی اون لایه کل مس رو میگیره و اگر بخواید قسمت های بدون چاپ رو جدا کنید کل کوتینگ جدا میشه و عملا مس خام تحویل میگیرید
    دوستان کسی در جریان هست که کارگاهها دقیقا از چه روشی استفاده میکنند؟

دوم : بحث اسید کاری (که اصلا فکر نمیکردم قرار باشه اذیتم کنه )
    با پرکلردوفر انجام دادم برای یه برد خیلی خوبه ولی واسه تعداد سرد میشه و دیگه کار نمیده ، بخاری اکواریم گرفتم و داخلش گذاشتم بازم خیلی جالب کار نکرد ، مخصوصا که خیلی زمانبر هست
    از ترکیب اسید کلریدریک و اب اکسیژنه استفاده کردم ، وضعیت خیلی بهتر شد ولی اونم با زدن 3 تا برد A4 دیگه کار نداد ، نسبت استفاده هم 250 میلیلیتر اب اکسیژنه ، 500 میلیلیتر اسید کلریدریک و 1000 میلیلیتر آب استفاده کردم
    با دوستان شیمی مشورت کردم که گفتن از اسید نیتریک استفاده کن با نسبت یک به یک با اب ، خیلی عالی و سریع مس رو خورد ولی رنگ روی طرح(در روش چاپ سیلک) رو هم نابود کرد همینطور جوهر سابلیمیشن(در روش اتو) رو
    در مورد اسید کاری کارگاهی هم اگر دوستان اطلاعی دارند لطفا بفرمایند(بحث خطرناکی کار خیلی مهم نیست ، چون در محیط کارگاهی و فضای مناسب انجام میشه )
    تقریبا میشه گفت چند ماهی هست که درگیر هستم و دارم سعی و خطا میکنم تا به نتیجه مطلوب برسم ، کارگاه چاپ pcb هم میخواستم برم برای شاگردی یا دوره دیدن ولی قبول نمیکنن کارگاهها
    جدیدترین ویرایش توسط vaheeed; ۰۸:۵۳ ۱۴۰۰/۰۴/۱۰.

پاسخ : سوالات در مورد راه اندازی کارگاه چاپ pcb

با درود
    اول از همه بگم که من بعد سال ها هنور یکبار اقدام به چاپ pcb نکردم و فقط یکبار لمنیت امتحان کردم و نیمه کاره ولش کردم
    اولا این روش های که شما میگید روش های خانگی چاپ با اتو دیگه چیه ؟ لمنیت ؟ حالا سیلک شاید بشه پذیرفت به عنوان یه روش کارگاهی قدیمی
    دوما احتمالا از لمنیت استفاده نمیکنن و اگر بکنند از اسپری پسیتیو اینا استفاده میکنن نه خود لمنیت
    من از لمنیت استفاده کردم و لمنیت تاریخ مصرف گذشته بود بهم داده بودن و نور خورده و کلی پارامتر بود که باید بدست میاوردم مثل زمان میزان نور یووی وو
    که دیگه بی خیالش شدم
    و اینکه شما در مورد چاپگر ام دی اف تحقیق کنید اون مستقیما روی برد چاپ میکنه و توی انجمن هم در موردش صحبت های شده
    روش دیگه انتقال تصویر هست مثل روش استون که اونم تست کردم و جواب راندومی میداد بخاطر قلابی بودن اقلام و جوهر و غیره
    و اینکه مشکلات دیگه ای مثل برد های متالیزه در پیش دارید
    ولی شاید بتونید در حد کارگاه ای ساده و با امکانات کم نیاز ابتدایی برخی ها رو براورده کنید
    شاگردی ؟ طرف که نمیاد نون خودشو آجر کنه
    براتون ارزوی موفقیت دارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
      با درود
      اول از همه بگم که من بعد سال ها هنور یکبار اقدام به چاپ pcb نکردم و فقط یکبار لمنیت امتحان کردم و نیمه کاره ولش کردم
      اولا این روش های که شما میگید روش های خانگی چاپ با اتو دیگه چیه ؟ لمنیت ؟ حالا سیلک شاید بشه پذیرفت به عنوان یه روش کارگاهی قدیمی
      دوما احتمالا از لمنیت استفاده نمیکنن و اگر بکنند از اسپری پسیتیو اینا استفاده میکنن نه خود لمنیت
      من از لمنیت استفاده کردم و لمنیت تاریخ مصرف گذشته بود بهم داده بودن و نور خورده و کلی پارامتر بود که باید بدست میاوردم مثل زمان میزان نور یووی وو
      که دیگه بی خیالش شدم
      و اینکه شما در مورد چاپگر ام دی اف تحقیق کنید اون مستقیما روی برد چاپ میکنه و توی انجمن هم در موردش صحبت های شده
      روش دیگه انتقال تصویر هست مثل روش استون که اونم تست کردم و جواب راندومی میداد بخاطر قلابی بودن اقلام و جوهر و غیره
      و اینکه مشکلات دیگه ای مثل برد های متالیزه در پیش دارید
      ولی شاید بتونید در حد کارگاه ای ساده و با امکانات کم نیاز ابتدایی برخی ها رو براورده کنید
      شاگردی ؟ طرف که نمیاد نون خودشو آجر کنه
      براتون ارزوی موفقیت دارم
      با سلام و احترام
      روش چاپ توسط پرینتر لیزری روی کاغذ گلاسه و انتقال اون به روی مس با حرارت اتو یکی از راحتترین و تمیزترین راههای تهیه برد pcb خونگی هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط evergreen نمایش پست ها
        با سلام و احترام
        روش چاپ توسط پرینتر لیزری روی کاغذ گلاسه و انتقال اون به روی مس با حرارت اتو یکی از راحتترین و تمیزترین راههای تهیه برد pcb خونگی هست.
        با درود
        با سپاس از شما
        برخی مواقع نیاز هست برد های بسازیم که انچندان هم مهم نیستن و فقط میخوایم کارمون راه بیوفته که این روش مذکوره میتونه کمک کنه
        من برد های مهم تره میدم شرکت ها و از اون طرف کشور برام پست میکنن
        روش اتو رو امتحان نکردم و شاید تمایلی به این همه زحمت ندارم مثل سوراخ کاری و اسید کاری و چون چاپگر هم ندارم مشکلات چاپ و اقلام مصرفی
        یه پرینت ساده تا 10 هزار از ادم میگیرن و تازه میبینی جوهرش نرمال نیست وو یا کاغذش
        در کل معمولا از برد های مزخرف هزار سوراخ استفاده میکنم برای نیاز های غیر مهم
        چون این پروسه کمی وقت گیر و چند جانبه ست تمایل ندارم وگرنه تا حالا انواع اقسام روش ها رو استفاده کرده بودم
        ای کاش مراکزی بود که میرفتی و فایلتو میدادی و 20 دقیقه ای بردتو بهت میدادن و میومدی
        البته اگه به تورمات توجه کنیم میبینیم نیاز ما هم به درست کردن برد کمتر شده یا بهتر دیگه کمتر حرکتی در این راستا ها انجام میدیم

دیدگاه

با درود
          با سپاس از شما
          برخی مواقع نیاز هست برد های بسازیم که ا.....
          با سلام مجدد
          اون دردسرای سوراخ کاری و اسید و ... رو واقعا قبول دارم. الان دیگه تقریبا همه جای دنیا برای کارای شخصی هم دیگه نمیصرفه کسی برد بسازه. یه شرکت معروف چینی به اسم JLCPCB هست که شما میری نقشه PCB خودتو تو سایتش آپلود میکنی همونجا بهت قیمت میده و در اسرع وقت با بهترین کیفیت PCB رو براتون ارسال میکنه ولی متاسفانه اینجا بهش دسترسی نیست.

دیدگاه

با سلام مجدد
            اون دردسرای سوراخ کاری و اسید و ... رو واقعا قبول دارم. الان دیگه تقریبا همه جای دنیا برای کارای شخصی هم دیگه نمیصرفه کسی برد بسازه. یه شرکت معروف چینی به اسم JLCPCB هست که شما میری نقشه PCB خودتو تو سایتش آپلود میکنی همونجا بهت قیمت میده و در اسرع وقت با بهترین کیفیت PCB رو براتون ارسال میکنه ولی متاسفانه اینجا بهش دسترسی نیست.
            خب اینجا هم که هست
            منم همین کار میکنم و فایل ارسال میکنم و بعد از چند روز از اون سر کشور برام پست میکنن
            همچنین مراکزی تو ایران هست و در حال افزایش هستن
            هر چند قیمت هاشون افزایش پیدا کرده ولی باز بدک نیستن مراکزی که قیمت مناسب تری دارن
            اگه به همچین مراکزی نیاز دارید بگید تا من لینکشونو براتون بفرستم
            قیمت برد نمونه 10 در 10 سانت دو لایه و متالیزه میشه 65 هزار و 20 تومن هم پول پست
            دو لایه فایبر گلاس غیر متالیزه 45 هزار
            تک لایه فیبرگلاس 38 هزار
            تک لایه استخوانی 30 هزار
            جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۱۵:۳۶ ۱۴۰۰/۰۴/۱۰.

دیدگاه

خب اینجا هم که هست
              منم همین کار میکنم ....
              سلام مجدد
              من هم مثل شما بیشتر از فیبرهای سوراخدار استفاده میکنم ولی جاهایی که حساسه و جواب نمیده اگه یکرو باشه خودم درست میکنم ولی اگه جایی سراغ دارید که امتحان کردید و کیفیت فیبرهای دو روش خوبه لطفا برای من هم مشخصاتش رو بفرستید.
              با تشکر

دیدگاه

سلام مجدد
                من هم مثل شما بیشتر از فیبرهای سوراخدار استفاده میکنم ولی جاهایی که حساسه و جواب نمیده اگه یکرو باشه خودم درست میکنم ولی اگه جایی سراغ دارید که امتحان کردید و کیفیت فیبرهای دو روش خوبه لطفا برای من هم مشخصاتش رو بفرستید.
                با تشکر
                شاید دوستان مراکز بهتری سراغ داشته باشن ولی با توجه به قیمت و کیفیت معمولی من از این مرکز استفاده میکنم
                که برای شما توی پیام خصوصی ارسال کردم { چهت تبلیغ نشدن }

دیدگاه

خیلی ممنون از چت دوستان ولی یه راهنمایی در این مواردی که سوال شده بود به ما می کردید بهتر میشد ، البته یه نتیجه گرفتم که منم کار از مشتری بگیرم بدم این شرکت هایی که گفتید

دیدگاه

با درود بر دوستان

کجا مدار چاپی با کیفیت و قیمت مناسب چاپ می کنن
                    برای چاپ برد می خوام استفاده کنم در سایت
                    کد HTML:
                    <a href="https://mytronic.ir/"> مایترونیک </a>
                    جدیدترین ویرایش توسط Mytronic; ۰۹:۵۲ ۱۴۰۰/۰۴/۱۲.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vaheeed نمایش پست ها
                      با سلام
                      مشغول راه اندازی کارگاه چاپ pcb هستم یه سری کارها و خرید تجهیزات رو هم انجام دادم ، ولی چند جا به مشکل خوردم
                      اول : برای چاپ روی فیبر:
                      روش چاپ سیلک رو تست کردم ، دقتش در حدی که میخوام نیست
                      روش لمینت رو تست کردم ، خیلی دردسر داره و زمان بر هست
                      روش پرینت با اتو هم که مشخصه اصلا دقت خوبی نداره و زمان بر هست ، با کاغذهای مختلف هم تست کردم ، کالک ، گلاسه و با طلق ترنسپرنت هم تست کردم ، یا طرح روی کاغذ خوب چاپ نمیشد ، یا موقع انتقال خوب منتقل نمیشد یا کاغذ به کار میچسبید و برای کار تیراژ نمیشه کاغذ رو با اب شست و جدا کرد
                      ولی یکی از دوستان که یه بار رفته داخل کارگاه چاپ pcb میگه ، پرینت میگرفت و با اتو پرس هم کار میکرد و برگه کاغذی هم به فیبر نمیچسبیده ، با تحقیقی که انجام دادم دیدم میشه از جوهر سابلیمیشن با کاغذ سابلیمیشن استفاده کرد ولی باز هم طرح بصورت خیلی خوبی روی مس منتقل نمیشه ، با جستجو تو اینترنت دیدم که میشه از مایع کوتینگ استفاده کرد ، اونو هم امتحان کردم ولی مشکل اینه که یه لایه روی مس ایجاد میکنه و چاپ بصورت عالی روش منتقل میشه ولی اون لایه کل مس رو میگیره و اگر بخواید قسمت های بدون چاپ رو جدا کنید کل کوتینگ جدا میشه و عملا مس خام تحویل میگیرید
                      دوستان کسی در جریان هست که کارگاهها دقیقا از چه روشی استفاده میکنند؟

دوم : بحث اسید کاری (که اصلا فکر نمیکردم قرار باشه اذیتم کنه )
                      با پرکلردوفر انجام دادم برای یه برد خیلی خوبه ولی واسه تعداد سرد میشه و دیگه کار نمیده ، بخاری اکواریم گرفتم و داخلش گذاشتم بازم خیلی جالب کار نکرد ، مخصوصا که خیلی زمانبر هست
                      از ترکیب اسید کلریدریک و اب اکسیژنه استفاده کردم ، وضعیت خیلی بهتر شد ولی اونم با زدن 3 تا برد A4 دیگه کار نداد ، نسبت استفاده هم 250 میلیلیتر اب اکسیژنه ، 500 میلیلیتر اسید کلریدریک و 1000 میلیلیتر آب استفاده کردم
                      با دوستان شیمی مشورت کردم که گفتن از اسید نیتریک استفاده کن با نسبت یک به یک با اب ، خیلی عالی و سریع مس رو خورد ولی رنگ روی طرح(در روش چاپ سیلک) رو هم نابود کرد همینطور جوهر سابلیمیشن(در روش اتو) رو
                      در مورد اسید کاری کارگاهی هم اگر دوستان اطلاعی دارند لطفا بفرمایند(بحث خطرناکی کار خیلی مهم نیست ، چون در محیط کارگاهی و فضای مناسب انجام میشه )
                      تقریبا میشه گفت چند ماهی هست که درگیر هستم و دارم سعی و خطا میکنم تا به نتیجه مطلوب برسم ، کارگاه چاپ pcb هم میخواستم برم برای شاگردی یا دوره دیدن ولی قبول نمیکنن کارگاهها
                      سلام دوست عزیز ،
                      با توجه به بازدیدی که خودم از کارگاههای تولید PCB داشتم ، ازدو روش فتو ایمیج (فیلم حساس به نور مثله لمینت) و سیلک برای چاپ استفاده میکنن ، برای چاپ لایه های دیگه مثله چاپ راهنما و چاپ سولدرماسک هم از این دو روش استفاده میشه ، که هر کدوم مزایا و معایب خودش رو داره ،
                      برای مرحله ی اچینگ(مس بری) از همون اسید معروف پرکلردوفر پودری استفاده میکنن ، که در حوضچه های پلاستیکی اینکار صورت میگیره و من دیدم زیرش یه مشعل گازی قرار میدن با فاصله ، دماش رو تا حدود 50 درجه نگه میدارن که حوضچه پلاستیکی ذوب نشه ،
                      بعد از استفاده کامل از اسید که رنگ اسید از قهوه ای به سبز تغییر میکنه ، مجددا اون مایع رو با مواد شیمیایی احیا میکنن و مجددا مورد استفاده قرار میدن.
                      به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                      الکترونیک قدرت
                      الکترونیک آنالوگ
                      طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                      ---------------------BMCELEC@-------------------
                      ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                      ---------------www.bmc-elec.com--------------
                      ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

سلام
                        تولید برد مدارچاپی کار حساس و تخصصی هست. نکات فنی زیادی داره که اگه رعایت نشه بردی با کیفیت تولید نمیشه. اگر به روش خانگی قصد تولید دارید از کاغذ های ترانسپرنت استفاده کنید که لوازم تحریری ها میفروشند. البته چاپ لیزری لازم دارید و رزولوشن بالا. چون اگر رزلوشن بالا نباشه لبه ترک ها موجدار میشه.
                        در استفاده از اسید کلردریک بسیار دقت کنید که گاز کلر ایجاد شده بسیار خطرناک هست. خطرات مواد قلیایی برای پوست از اسید هم بیشتر هست. مراقب آن ها هم باشین.
                        تنظیم دقیق مرکز سوراخ ها، چسبندگی کافی فیلم و مهمتر از همه اکسید نشدن سطح مس پس از کار، اسید خور نشدن مس و ... نکات مهمی هستند که در اشل غیر صنعتی کمی سخت هست.
                        در اشل صنعتی هم این کار نیازمند سرمایه گذاری بالایی هست. دستگاه سی ان سی مخصوص داره. (فکر خرید سی ان سی های معمولی نباشید. دور موتور اسپیندل باید بالای 80000 دور باشد تا سوراخ ها پلیسه نکنه. اگه پلیسه کنه دور سوراخ ها در مرحله اسید کاری به مشکل می خورید) یک سری شرکت ها دستگاه های سی ان سی رومیزی را برای این کار می فروشند که قطعا جوابگوی کار تیراژ نیست/
                        همچنین دستگاه ویکات و دیولوپر و چند دستگاه تخصصی دیگه هم لازمه.
                        ما خودمون 10 ساله این کار را از صفر شروع کردیم الان تازه میتونیم تیراژ در کیفیت شرکت های خوب بزنیم. هیچ کارخانه ای به ما دانش این کار رو نداد و نذاشت ازشون بازدید کنیم.
                        اگر می خواهید به این صنعت ورود کنید حتما بیزینس پلن داشته باشین و با سرمایه خوب وارد بشید که خدای ناکرده متضرر نشین.
                        سایت ما karnomadar

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
                          سلام دوست عزیز ،
                          با توجه به بازدیدی که خودم از کارگاههای تولید PCB داشتم ، ازدو روش فتو ایمیج (فیلم حساس به نور مثله لمینت) و سیلک برای چاپ استفاده میکنن ، برای چاپ لایه های دیگه مثله چاپ راهنما و چاپ سولدرماسک هم از این دو روش استفاده میشه ، که هر کدوم مزایا و معایب خودش رو داره ،
                          برای مرحله ی اچینگ(مس بری) از همون اسید معروف پرکلردوفر پودری استفاده میکنن ، که در حوضچه های پلاستیکی اینکار صورت میگیره و من دیدم زیرش یه مشعل گازی قرار میدن با فاصله ، دماش رو تا حدود 50 درجه نگه میدارن که حوضچه پلاستیکی ذوب نشه ،
                          بعد از استفاده کامل از اسید که رنگ اسید از قهوه ای به سبز تغییر میکنه ، مجددا اون مایع رو با مواد شیمیایی احیا میکنن و مجددا مورد استفاده قرار میدن.
                          روش فتو ایمیج رو میشه توضیح بدید ؟
                          حوضچه پلاستیکی با شعله مستقیم (البته با فاصله ) نمیسوزه ؟! یا جنس خاصی داره ، شاید نوع خاصی از پلاستیک باشه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Sharif yoAr نمایش پست ها
                          سلام
                          تولید برد مدارچاپی کار حساس و تخصصی هست. نکات فنی زیادی داره که اگه رعایت نشه بردی با کیفیت تولید نمیشه. اگر به روش خانگی قصد تولید دارید از کاغذ های ترانسپرنت استفاده کنید که لوازم تحریری ها میفروشند. البته چاپ لیزری لازم دارید و رزولوشن بالا. چون اگر رزلوشن بالا نباشه لبه ترک ها موجدار میشه.
                          در استفاده از اسید کلردریک بسیار دقت کنید که گاز کلر ایجاد شده بسیار خطرناک هست. خطرات مواد قلیایی برای پوست از اسید هم بیشتر هست. مراقب آن ها هم باشین.
                          تنظیم دقیق مرکز سوراخ ها، چسبندگی کافی فیلم و مهمتر از همه اکسید نشدن سطح مس پس از کار، اسید خور نشدن مس و ... نکات مهمی هستند که در اشل غیر صنعتی کمی سخت هست.
                          در اشل صنعتی هم این کار نیازمند سرمایه گذاری بالایی هست. دستگاه سی ان سی مخصوص داره. (فکر خرید سی ان سی های معمولی نباشید. دور موتور اسپیندل باید بالای 80000 دور باشد تا سوراخ ها پلیسه نکنه. اگه پلیسه کنه دور سوراخ ها در مرحله اسید کاری به مشکل می خورید) یک سری شرکت ها دستگاه های سی ان سی رومیزی را برای این کار می فروشند که قطعا جوابگوی کار تیراژ نیست/
                          همچنین دستگاه ویکات و دیولوپر و چند دستگاه تخصصی دیگه هم لازمه.
                          ما خودمون 10 ساله این کار را از صفر شروع کردیم الان تازه میتونیم تیراژ در کیفیت شرکت های خوب بزنیم. هیچ کارخانه ای به ما دانش این کار رو نداد و نذاشت ازشون بازدید کنیم.
                          اگر می خواهید به این صنعت ورود کنید حتما بیزینس پلن داشته باشین و با سرمایه خوب وارد بشید که خدای ناکرده متضرر نشین.
                          سایت ما karnomadar
                          روش های صنعتی و دستگاهها رو دیدم ، زیاد جستجو کردم برای روش های مختلف و ... درسته میخوام کارگاه راه اندازی کنم ولی نه برای انواع بردها ، در حال حاضر برای بردهای یک لایه فقط پیشبینی کردم و در حد کارگاه کوچک
                          حالا یه بازدید از کارگاه خودتون به ما میدید ؟

دیدگاه

از بازدید چیزی بدست نمیارید چون دانش تولید این کار فقط ماشین آلاتش نیست. اینترنت سرچ کنید فیلم های کارخانجات هندی و چینی را ببینید. میتونم براتون عکس بفرستم کارگاه را ببینید. 09125615383 واتساپ پیام بدین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vaheeed نمایش پست ها
                              خیلی ممنون از چت دوستان ولی یه راهنمایی در این مواردی که سوال شده بود به ما می کردید بهتر میشد ، البته یه نتیجه گرفتم که منم کار از مشتری بگیرم بدم این شرکت هایی که گفتید
                              خب ما که هر چیزی میدونستیم گفتیم
                              اگر قرار بود که زیاد بدونیم که خودمون یه کارگاه میزدیم 10 سال پیش
                              میدونی چقدر ادم تو این انجمن عضو ؟ حدود 300 هزار نفر که حداقل 100 هزار نفرش این ایده رو داشته
                              میدونی چه نابغه های که تو این انجمن رفت امد میکنن ؟
                              میدونی چقدر بیکار داره این رشته ؟
                              من و شما که هنوز نتونستیم یه برد خونگی بزنیم بهتره این کار نکنیم و به این فکر کنیم که چرا اون 100 هزار نفر این کار نکردن
                              بیش از هر چیزی سرمایه و ادوات میخواد
                              روش خانگی که 99000 نفر از این 100هزار نفر خودشون انجام میدن
                              اگه فقط بخاطر من میخوای این کارگاه بزنی که همون جور که میدونی منم میدم اون شرکت با نازل ترین قیمت
                              حساب کنی خودم بسازم برام هزینه ش بیشتره

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Sharif yoAr نمایش پست ها
                              از بازدید چیزی بدست نمیارید چون دانش تولید این کار فقط ماشین آلاتش نیست. اینترنت سرچ کنید فیلم های کارخانجات هندی و چینی را ببینید. میتونم براتون عکس بفرستم کارگاه را ببینید. 09125615383 واتساپ پیام بدین.
                              با درود
                              قیمت برد 10 *10 ؟
                              ددو لایه متالیزه ؟
                              دو لایه غیر متالیزه ؟
                              تک لایه فایبر گلاس ؟
                              تک لایه استخوانی ؟
                              هزینه پست ؟
                              میشه قیمتتونو بفرماید شاید مشتری شدیم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X