ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    2013/09/30
    25
    0

Question سوالات در مورد راه اندازی کارگاه چاپ pcb

با سلام
    مشغول راه اندازی کارگاه چاپ pcb هستم یه سری کارها و خرید تجهیزات رو هم انجام دادم ، ولی چند جا به مشکل خوردم
    اول : برای چاپ روی فیبر:
    روش چاپ سیلک رو تست کردم ، دقتش در حدی که میخوام نیست
    روش لمینت رو تست کردم ، خیلی دردسر داره و زمان بر هست
    روش پرینت با اتو هم که مشخصه اصلا دقت خوبی نداره و زمان بر هست ، با کاغذهای مختلف هم تست کردم ، کالک ، گلاسه و با طلق ترنسپرنت هم تست کردم ، یا طرح روی کاغذ خوب چاپ نمیشد ، یا موقع انتقال خوب منتقل نمیشد یا کاغذ به کار میچسبید و برای کار تیراژ نمیشه کاغذ رو با اب شست و جدا کرد
    ولی یکی از دوستان که یه بار رفته داخل کارگاه چاپ pcb میگه ، پرینت میگرفت و با اتو پرس هم کار میکرد و برگه کاغذی هم به فیبر نمیچسبیده ، با تحقیقی که انجام دادم دیدم میشه از جوهر سابلیمیشن با کاغذ سابلیمیشن استفاده کرد ولی باز هم طرح بصورت خیلی خوبی روی مس منتقل نمیشه ، با جستجو تو اینترنت دیدم که میشه از مایع کوتینگ استفاده کرد ، اونو هم امتحان کردم ولی مشکل اینه که یه لایه روی مس ایجاد میکنه و چاپ بصورت عالی روش منتقل میشه ولی اون لایه کل مس رو میگیره و اگر بخواید قسمت های بدون چاپ رو جدا کنید کل کوتینگ جدا میشه و عملا مس خام تحویل میگیرید
    دوستان کسی در جریان هست که کارگاهها دقیقا از چه روشی استفاده میکنند؟

دوم : بحث اسید کاری (که اصلا فکر نمیکردم قرار باشه اذیتم کنه )
    با پرکلردوفر انجام دادم برای یه برد خیلی خوبه ولی واسه تعداد سرد میشه و دیگه کار نمیده ، بخاری اکواریم گرفتم و داخلش گذاشتم بازم خیلی جالب کار نکرد ، مخصوصا که خیلی زمانبر هست
    از ترکیب اسید کلریدریک و اب اکسیژنه استفاده کردم ، وضعیت خیلی بهتر شد ولی اونم با زدن 3 تا برد A4 دیگه کار نداد ، نسبت استفاده هم 250 میلیلیتر اب اکسیژنه ، 500 میلیلیتر اسید کلریدریک و 1000 میلیلیتر آب استفاده کردم
    با دوستان شیمی مشورت کردم که گفتن از اسید نیتریک استفاده کن با نسبت یک به یک با اب ، خیلی عالی و سریع مس رو خورد ولی رنگ روی طرح(در روش چاپ سیلک) رو هم نابود کرد همینطور جوهر سابلیمیشن(در روش اتو) رو
    در مورد اسید کاری کارگاهی هم اگر دوستان اطلاعی دارند لطفا بفرمایند(بحث خطرناکی کار خیلی مهم نیست ، چون در محیط کارگاهی و فضای مناسب انجام میشه )
    تقریبا میشه گفت چند ماهی هست که درگیر هستم و دارم سعی و خطا میکنم تا به نتیجه مطلوب برسم ، کارگاه چاپ pcb هم میخواستم برم برای شاگردی یا دوره دیدن ولی قبول نمیکنن کارگاهها
    ویرایش توسط vaheeed : 2021/07/01 در ساعت 07:53
    2020/09/04
    419
    253

پاسخ : سوالات در مورد راه اندازی کارگاه چاپ pcb

با درود
    اول از همه بگم که من بعد سال ها هنور یکبار اقدام به چاپ pcb نکردم و فقط یکبار لمنیت امتحان کردم و نیمه کاره ولش کردم
    اولا این روش های که شما میگید روش های خانگی چاپ با اتو دیگه چیه ؟ لمنیت ؟ حالا سیلک شاید بشه پذیرفت به عنوان یه روش کارگاهی قدیمی
    دوما احتمالا از لمنیت استفاده نمیکنن و اگر بکنند از اسپری پسیتیو اینا استفاده میکنن نه خود لمنیت
    من از لمنیت استفاده کردم و لمنیت تاریخ مصرف گذشته بود بهم داده بودن و نور خورده و کلی پارامتر بود که باید بدست میاوردم مثل زمان میزان نور یووی وو
    که دیگه بی خیالش شدم
    و اینکه شما در مورد چاپگر ام دی اف تحقیق کنید اون مستقیما روی برد چاپ میکنه و توی انجمن هم در موردش صحبت های شده
    روش دیگه انتقال تصویر هست مثل روش استون که اونم تست کردم و جواب راندومی میداد بخاطر قلابی بودن اقلام و جوهر و غیره
    و اینکه مشکلات دیگه ای مثل برد های متالیزه در پیش دارید
    ولی شاید بتونید در حد کارگاه ای ساده و با امکانات کم نیاز ابتدایی برخی ها رو براورده کنید
    شاگردی ؟ طرف که نمیاد نون خودشو آجر کنه
    براتون ارزوی موفقیت دارم
    2007/08/25
    472
    330

نقل قول نوشته اصلی توسط کاکو

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

با درود
    اول از همه بگم که من بعد سال ها هنور یکبار اقدام به چاپ pcb نکردم و فقط یکبار لمنیت امتحان کردم و نیمه کاره ولش کردم
    اولا این روش های که شما میگید روش های خانگی چاپ با اتو دیگه چیه ؟ لمنیت ؟ حالا سیلک شاید بشه پذیرفت به عنوان یه روش کارگاهی قدیمی
    دوما احتمالا از لمنیت استفاده نمیکنن و اگر بکنند از اسپری پسیتیو اینا استفاده میکنن نه خود لمنیت
    من از لمنیت استفاده کردم و لمنیت تاریخ مصرف گذشته بود بهم داده بودن و نور خورده و کلی پارامتر بود که باید بدست میاوردم مثل زمان میزان نور یووی وو
    که دیگه بی خیالش شدم
    و اینکه شما در مورد چاپگر ام دی اف تحقیق کنید اون مستقیما روی برد چاپ میکنه و توی انجمن هم در موردش صحبت های شده
    روش دیگه انتقال تصویر هست مثل روش استون که اونم تست کردم و جواب راندومی میداد بخاطر قلابی بودن اقلام و جوهر و غیره
    و اینکه مشکلات دیگه ای مثل برد های متالیزه در پیش دارید
    ولی شاید بتونید در حد کارگاه ای ساده و با امکانات کم نیاز ابتدایی برخی ها رو براورده کنید
    شاگردی ؟ طرف که نمیاد نون خودشو آجر کنه
    براتون ارزوی موفقیت دارم
    با سلام و احترام
    روش چاپ توسط پرینتر لیزری روی کاغذ گلاسه و انتقال اون به روی مس با حرارت اتو یکی از راحتترین و تمیزترین راههای تهیه برد pcb خونگی هست.
    2020/09/04
    419
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط evergreen

با سلام و احترام
    روش چاپ توسط پرینتر لیزری روی کاغذ گلاسه و انتقال اون به روی مس با حرارت اتو یکی از راحتترین و تمیزترین راههای تهیه برد pcb خونگی هست.
    با درود
    با سپاس از شما
    برخی مواقع نیاز هست برد های بسازیم که انچندان هم مهم نیستن و فقط میخوایم کارمون راه بیوفته که این روش مذکوره میتونه کمک کنه
    من برد های مهم تره میدم شرکت ها و از اون طرف کشور برام پست میکنن
    روش اتو رو امتحان نکردم و شاید تمایلی به این همه زحمت ندارم مثل سوراخ کاری و اسید کاری و چون چاپگر هم ندارم مشکلات چاپ و اقلام مصرفی
    یه پرینت ساده تا 10 هزار از ادم میگیرن و تازه میبینی جوهرش نرمال نیست وو یا کاغذش
    در کل معمولا از برد های مزخرف هزار سوراخ استفاده میکنم برای نیاز های غیر مهم
    چون این پروسه کمی وقت گیر و چند جانبه ست تمایل ندارم وگرنه تا حالا انواع اقسام روش ها رو استفاده کرده بودم
    ای کاش مراکزی بود که میرفتی و فایلتو میدادی و 20 دقیقه ای بردتو بهت میدادن و میومدی
    البته اگه به تورمات توجه کنیم میبینیم نیاز ما هم به درست کردن برد کمتر شده یا بهتر دیگه کمتر حرکتی در این راستا ها انجام میدیم
    2007/08/25
    472
    330

با درود
    با سپاس از شما
    برخی مواقع نیاز هست برد های بسازیم که ا.....
    با سلام مجدد
    اون دردسرای سوراخ کاری و اسید و ... رو واقعا قبول دارم. الان دیگه تقریبا همه جای دنیا برای کارای شخصی هم دیگه نمیصرفه کسی برد بسازه. یه شرکت معروف چینی به اسم JLCPCB هست که شما میری نقشه PCB خودتو تو سایتش آپلود میکنی همونجا بهت قیمت میده و در اسرع وقت با بهترین کیفیت PCB رو براتون ارسال میکنه ولی متاسفانه اینجا بهش دسترسی نیست.
    2020/09/04
    419
    253

با سلام مجدد
    اون دردسرای سوراخ کاری و اسید و ... رو واقعا قبول دارم. الان دیگه تقریبا همه جای دنیا برای کارای شخصی هم دیگه نمیصرفه کسی برد بسازه. یه شرکت معروف چینی به اسم JLCPCB هست که شما میری نقشه PCB خودتو تو سایتش آپلود میکنی همونجا بهت قیمت میده و در اسرع وقت با بهترین کیفیت PCB رو براتون ارسال میکنه ولی متاسفانه اینجا بهش دسترسی نیست.
    خب اینجا هم که هست
    منم همین کار میکنم و فایل ارسال میکنم و بعد از چند روز از اون سر کشور برام پست میکنن
    همچنین مراکزی تو ایران هست و در حال افزایش هستن
    هر چند قیمت هاشون افزایش پیدا کرده ولی باز بدک نیستن مراکزی که قیمت مناسب تری دارن
    اگه به همچین مراکزی نیاز دارید بگید تا من لینکشونو براتون بفرستم
    قیمت برد نمونه 10 در 10 سانت دو لایه و متالیزه میشه 65 هزار و 20 تومن هم پول پست
    دو لایه فایبر گلاس غیر متالیزه 45 هزار
    تک لایه فیبرگلاس 38 هزار
    تک لایه استخوانی 30 هزار
    ویرایش توسط کاکو : 2021/07/01 در ساعت 14:36
    2007/08/25
    472
    330

خب اینجا هم که هست
    منم همین کار میکنم ....
    سلام مجدد
    من هم مثل شما بیشتر از فیبرهای سوراخدار استفاده میکنم ولی جاهایی که حساسه و جواب نمیده اگه یکرو باشه خودم درست میکنم ولی اگه جایی سراغ دارید که امتحان کردید و کیفیت فیبرهای دو روش خوبه لطفا برای من هم مشخصاتش رو بفرستید.
    با تشکر
    2020/09/04
    419
    253

سلام مجدد
    من هم مثل شما بیشتر از فیبرهای سوراخدار استفاده میکنم ولی جاهایی که حساسه و جواب نمیده اگه یکرو باشه خودم درست میکنم ولی اگه جایی سراغ دارید که امتحان کردید و کیفیت فیبرهای دو روش خوبه لطفا برای من هم مشخصاتش رو بفرستید

با تشکر
    شاید دوستان مراکز بهتری سراغ داشته باشن ولی با توجه به قیمت و کیفیت معمولی من از این مرکز استفاده میکنم
    که برای شما توی پیام خصوصی ارسال کردم { چهت تبلیغ نشدن }
    2013/09/30
    25
    0

خیلی ممنون از چت دوستان ولی یه راهنمایی در این مواردی که سوال شده بود به ما می کردید بهتر میشد ، البته یه نتیجه گرفتم که منم کار از مشتری بگیرم بدم این شرکت هایی که گفتید
    2021/07/03
    1
    0

با درود بر دوستان

کجا مدار چاپی با کیفیت و قیمت مناسب چاپ می کنن
    برای چاپ برد می خوام استفاده کنم در سایت
    کد HTML:
    <a href="https://mytronic.ir/"> مایترونیک </a>
    ویرایش توسط Mytronic : 2021/07/03 در ساعت 08:52
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16