اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا به این آمپلیفایر می شود تریبل اضافه کرد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آیا به این آمپلیفایر می شود تریبل اضافه کرد؟

با درود
    توی یوتیوب چند تا ویدیو دیدم که با ولوم و چند تا خازن و مقاومت به آمپلی فایرها باس و تریبل اضافه می کردن
    ولی در همه ی اونا ولومی توی آمپلی فایر نبود لذا منم که راه اونا رفتم آخرش گیج شدم خدایا چطوری تریبل که ساختم رو با این ولوم خود آمپلی فایر سری کنم و بدتر اینکه چطور دوباره به مدار وصل کنم چون ولوم دوبل 6 پایه داره حالا دوتا پایه که مشترکن میگیم 5 پایه درحالیکه توی اون ویدیوها فقط سه رشته سیم خروجی ولوم-تریبل وجود داشت تا به مدار وصل کنه
    خلاصه با اینکه ساختم گیج شدم و انگار کار هم نکرد
    لطفا راهنمایی کنین مثلا امپ زیر رو چطور دارای تریبل کنم لطفا مثل موارد دیگه لینک به بقیه ی تاپیکها یا سایتهای دیگه ندین که گیجی بر گیجی اضافه میشه و بازم سوال بدون راه حل عملی میشه ممنون

پاسخ : آیا به این آمپلیفایر می شود تریبل اضافه کرد؟

نوشته اصلی توسط Electr0nics نمایش پست ها
    با درودتوی یوتیوب چند تا ویدیو دیدم که با ولوم و چند تا خازن و مقاومت به آمپلی فایرها باس و تریبل اضافه می کردنولی در همه ی اونا ولومی توی آمپلی فایر نبود لذا منم که راه اونا رفتم آخرش گیج شدم خدایا چطوری تریبل که ساختم رو با این ولوم خود آمپلی فایر سری کنم و بدتر اینکه چطور دوباره به مدار وصل کنم چون ولوم دوبل 6 پایه داره حالا دوتا پایه که مشترکن میگیم 5 پایه درحالیکه توی اون ویدیوها فقط سه رشته سیم خروجی ولوم-تریبل وجود داشت تا به مدار وصل کنهخلاصه با اینکه ساختم گیج شدم و انگار کار هم نکردلطفا راهنمایی کنین مثلا امپ زیر رو چطور دارای تریبل کنم لطفا مثل موارد دیگه لینک به بقیه ی تاپیکها یا سایتهای دیگه ندین که گیجی بر گیجی اضافه میشه و بازم سوال بدون راه حل عملی میشه ممنون
    با عرض سلام به شما دوست محترم ..........لازمست به عرض شما برسانم که اضافه کردن ولوم ...باس BASS .....و تریبل TERIBL.... .
    در مرحله قبل از ورود به امپلیفایر .....به قسمت پری امپلیفایر ......pre ...amplifier...مربوط..هست....و به امپلیفایر مربوط نمیشه...... و نباید به ساختار و بورد آن دست زد و تغییرش داد....
    جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۲۲:۳۲ ۱۴۰۰/۰۴/۲۲.

دیدگاه

https://s18.picofile.com/file/843805...B%B3%DB%B1.jpgدلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپمبا سلام به شما .......در عکس،........پری امپلیفایر. و. دارای .ولوم ورودی کم و زیاد کردن صدا به مقدار 100k ...و. دوعدد ولوم دیگر به مقدار 50k برای .....باس BASS .....و TERIBL. تریبل ....صدا می باشد ترانزیستور هم می تواند از نوع مشابه باشد...BC108 یا مشابه......خروجی به امپلیفایر وصل می*شودو زمین یا منفی هر دو مدار به هم متصل می*شوند.......این مدار مونو است و برای استریو ...باید دو عدد ساخته شود ..البته برای کیفیت بالاتر صدا بهتراست که تمام خازنهای کوپلاژ از نوع تانتالیوم باشند.........سلامت باشید........
      جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۰۵:۵۰ ۱۴۰۰/۰۴/۲۳.

دیدگاه

با درود
        توی یوتیوب چند تا ویدیو دیدم که با ولوم و چند تا خازن و مقاومت به آمپلی فایرها باس و تریبل اضافه می کردن
        ولی در همه ی اونا ولومی توی آمپلی فایر نبود لذا منم که راه اونا رفتم آخرش گیج شدم خدایا چطوری تریبل که ساختم رو با این ولوم خود آمپلی فایر سری کنم و بدتر اینکه چطور دوباره به مدار وصل کنم چون ولوم دوبل 6 پایه داره حالا دوتا پایه که مشترکن میگیم 5 پایه درحالیکه توی اون ویدیوها فقط سه رشته سیم خروجی ولوم-تریبل وجود داشت تا به مدار وصل کنه
        خلاصه با اینکه ساختم گیج شدم و انگار کار هم نکرد
        لطفا راهنمایی کنین مثلا امپ زیر رو چطور دارای تریبل کنم لطفا مثل موارد دیگه لینک به بقیه ی تاپیکها یا سایتهای دیگه ندین که گیجی بر گیجی اضافه میشه و بازم سوال بدون راه حل عملی میشه ممنون
        سلام و درود،
        تقریبا به 98 درصد آمپلی فایر های بازاری ،
        میشه تن کنترل اضافه کرد.
        اینم یه مدار تن کنترل با پیش تقویت کننده کاملا عملی:

https://s18.picofile.com/file/843807...6252649363.png
        موفق و پیروز باشید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

فقط اون خازنی که با رنگ قرمز مشخص شده،
        باید برعکس قرار بگیره.
        مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
        https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

با سپاس دوستان
          یعنی این مدل تریبل ساده که اگه کار کنه برای کار من کافیه (تصویر پایین) بنظرتون الکیه و کار نمیکنه؟ اینو دیدم با ولوم صدا یجورایی سری بست بیرون برد. بعد با سه تا سیم وصلش کرد به برد

دیدگاه

با سپاس دوستانیعنی این مدل تریبل ساده که اگه کار کنه برای کار من کافیه (تصویر پایین) بنظرتون الکیه و کار نمیکنه؟ اینو دیدم با ولوم صدا یجورایی سری بست بیرون برد. بعد با سه تا سیم وصلش کرد به بردhttp://s6.uplod.ir/i/01024/rfj1pr138dtj.jpg
            با سلام*به شما....ولوم تریبل و. باس صدا باید جدا از ولوم کم و زیاد کردن صدا باشد........

دیدگاه

با سپاس دوستان
              یعنی این مدل تریبل ساده که اگه کار کنه برای کار من کافیه (تصویر پایین) بنظرتون الکیه و کار نمیکنه؟ اینو دیدم با ولوم صدا یجورایی سری بست بیرون برد. بعد با سه تا سیم وصلش کرد به برد

کارکردنش که کار میکنه، ولی چون پیش تقویت کننده
              نداره ،فقط رو بعضی دستگاه ها کار میکنه و کیفیت خوبی
              هم نداره.
              موفق و پیروز باشید.
              مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
              https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X