اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای تعمیر آداپتور 7.5 ولت با آمپر 3.5

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای تعمیر آداپتور 7.5 ولت با آمپر 3.5

سلام و درود بر کاربران عزیز فروم
    ممنون میشم راهنمایی کنید ، شاید بتونم این آداپتور را تعمیر کنم

آداپتور 7.5 ولت و 3.5 آمپر هست ، شبیه به آداپتورهای لپ تاپی
    بعد از دو سال استفاده نکردن آداپتور را به دستگاه متصل کردم و متوجه شدم دستگاه کار نمیکنه ، بعد از تست زدن با مولتی متر متوجه شدم آداپتور به جای 7.5 ولت 6 ولت خروجی میده و چراغ سبز رنگ آداپتور مثل حالت چشمک زدن مدام کم نور و پر نور میشه
    از اونجایی که آداپتور دیگری با همین مشخصات و همین شکل دارم با مولتی متر تست زدم که بین 7 تا 8 ولت خروجی داره ( مولتی متری که دارم اعشار را نشون نمیده ) ، بنابراین آداپتور خراب 1 تا 2 ولت خروجی کمتری داره و به همین خاطر دستگاه را روشن نمیکنه
    ممنون میشم حتی اگر در حد حدس زدن هم هست راهنمایی کنید کدوم قطعه روی برد خراب یا ضعیف شده ، اما مطمئنم دوستان حرفه ای که در این فروم هستن مشکل را میتونن متوجه بشن . ممنونم از شما عزیزان

پاسخ : راهنمایی برای تعمیر آداپتور 7.5 ولت با آمپر 3.5

نوشته اصلی توسط ali1400 نمایش پست ها
    سلام و درود بر کاربران عزیز فرومممنون میشم راهنمایی کنید ، شاید بتونم این آداپتور را تعمیر کنمآداپتور 7.5 ولت و 3.5 آمپر هست ، شبیه به آداپتورهای لپ تاپیبعد از دو سال استفاده نکردن آداپتور را به دستگاه متصل کردم و متوجه شدم دستگاه کار نمیکنه ، بعد از تست زدن با مولتی متر متوجه شدم آداپتور به جای 7.5 ولت 6 ولت خروجی میده و چراغ سبز رنگ آداپتور مثل حالت چشمک زدن مدام کم نور و پر نور میشهاز اونجایی که آداپتور دیگری با همین مشخصات و همین شکل دارم با مولتی متر تست زدم که بین 7 تا 8 ولت خروجی داره ( مولتی متری که دارم اعشار را نشون نمیده ) ، بنابراین آداپتور خراب 1 تا 2 ولت خروجی کمتری داره و به همین خاطر دستگاه را روشن نمیکنهممنون میشم حتی اگر در حد حدس زدن هم هست راهنمایی کنید کدوم قطعه روی برد خراب یا ضعیف شده ، اما مطمئنم دوستان حرفه ای که در این فروم هستن مشکل را میتونن متوجه بشن . ممنونم از شما عزیزان
    با سلام*و عرض وقت بخیر به شما خوبان........تنها قطعه*ای که بعد از گذشت چند سال بلا استفاده ماندن دستگاه احتمال خرابی دارد ....در ابتدا خازنهای الکترولیتی آلومینیم شیمیایی هستند و. بعد از آن احتمال کمی دارد که مقاومت،، کم اهمی،،، خراب و...تغییر کرده باشد .....
    جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۰۶:۰۶ ۱۴۰۰/۰۴/۲۵.

دیدگاه

سلام و درود بر کاربران عزیز فروم
      ممنون میشم راهنمایی کنید ، شاید بتونم این آداپتور را تعمیر کنم

آداپتور 7.5 ولت و 3.5 آمپر هست ، شبیه به آداپتورهای لپ تاپی
      بعد از دو سال استفاده نکردن آداپتور را به دستگاه متصل کردم و متوجه شدم دستگاه کار نمیکنه ، بعد از تست زدن با مولتی متر متوجه شدم آداپتور به جای 7.5 ولت 6 ولت خروجی میده و چراغ سبز رنگ آداپتور مثل حالت چشمک زدن مدام کم نور و پر نور میشه
      از اونجایی که آداپتور دیگری با همین مشخصات و همین شکل دارم با مولتی متر تست زدم که بین 7 تا 8 ولت خروجی داره ( مولتی متری که دارم اعشار را نشون نمیده ) ، بنابراین آداپتور خراب 1 تا 2 ولت خروجی کمتری داره و به همین خاطر دستگاه را روشن نمیکنه
      ممنون میشم حتی اگر در حد حدس زدن هم هست راهنمایی کنید کدوم قطعه روی برد خراب یا ضعیف شده ، اما مطمئنم دوستان حرفه ای که در این فروم هستن مشکل را میتونن متوجه بشن . ممنونم از شما عزیزان

سلام و درود، بله،اینجا بهترین سایت برای پرسیدن
      سوالات در حوزه برق و الکترونیک هست.
      اکثر دستگاه های الکترونیکی در صورتی که مدت
      طولانی بلا استفاده باشن،خراب میشن.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اول از همه جاهایی که با دایره آبی علامت زده
      شده، خوب و با احتیاط با تینر تمیز کنین.
      بعد ولتاژ نقاطی که با بیضی نارنجی مشخص
      شده رو اندازه بگیرین و اعلام کنین،
      ولتاژ ها باید مطابق توضیحات زیر باشن:
      1=حداکثر 5 ولت AC باشه
      2= بین 200 تا 230 ولت AC باشه
      3= چیزی در حدود 310 ولت DC باشه
      4= حدودا 1 ولتDC باشه
      5 و 6 و7= باید حدود 7.5 ولت DCباشه.
      موفق و پیروز باشید.
      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

سلام
        دست شما عزیزان درد نکنه ، خیلی ممنونم
        فعلا دسترسی ندارم ، تا چند روز آینده تست میزنم و نتیجه را اعلام میکنم
        تینر ندارم ، با الکل صنعتی میشه تمیز کرد ؟
        برای بازکردن قاب آداپتور هم تینر نداشتم ، ناچارا با تزریق بنزین به شیارهای دوطرف بازش کردم
        به خاطر وقتی که گذاشتید بی نهایت سپاسگزارم
        جدیدترین ویرایش توسط ali1400; ۲۲:۲۸ ۱۴۰۰/۰۴/۲۵.

دیدگاه

با عرض سلام ........بنظرم الکل طبی بهتر باشد ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرزاد الکترونیک نمایش پست ها
            با عرض سلام ........بنظرم الکل طبی بهتر باشد ...
            ممنون
            استون اوکی هست ؟
            نه تینر دارم نه الکل طبی

دیدگاه

ممنون استون اوکی هست ؟ نه تینر دارم نه الکل طبی
              با سلام. با شما .....الکل صنعتی به الکل طبی نزدیکتره .....

دیدگاه

ممنون
                استون اوکی هست ؟
                نه تینر دارم نه الکل طبی
                استون عالیه بهتر از الکل تمیز میکنه فقط یکم گرونه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 911 نمایش پست ها
                  استون عالیه بهتر از الکل تمیز میکنه فقط یکم گرونه
                  بهترین ماده برای تمیز کردن برد، تینر روغنیه که البته میشه گفت همون نفت سفیده. برای اینکه براحتی بتونید تمام نقاط سطح برد را تمیز کنید بهتره از یک مسواک استفاده کنید.
                  جدیدترین ویرایش توسط evergreen; ۰۳:۱۳ ۱۴۰۰/۰۴/۲۸.

دیدگاه

سلام و درود دوستان ، ممنونم از شما عزیزان
                    با الکل صنعتی کل برد را تمیز کردم ، که خوب هم تمیز شد و نتیجه تست :
                    1 - پراب مشکلی و قرمز را که میزارم عددی بین 1 تا 9 ولت را فقط برای یک لحظه نشون میده و سپس 0 میشه ، یعنی اگر دو سر را بزارم و نگه دارم 0 نشون میده ولی وقتی بردارم و دوباره بزارم بین 1 تا 9 ولت را نشون میده فقط برای یک لحظه ، بارها تست زدم تمام اعداد بین 1 تا 9 ولت را فقط برای یک لحظه نشون میده ، گاهی 5 ولت گاهی 4 ولت گاهی 6 ولت و ... . دو سر را که نگه دارم 0 نشون میده
                    وقتی یه سر را میزارم 12 یا 8 ولت را نشون میده ( بستگی داره مشکی را اول بزارم یا قرمز )
                    2 - 224 ولت
                    3- 315 تا 318 ولت
                    4 - بارها و بارها تست کردم ، فقط دوبار دیدم 1 ولت نشون داد و در 99 درصد 0 نشون داد ، چون این مولتی متری که دارم اعشار را نشون نمیده ممکنه مثلا 0.5 ولت باشه یا مثلا 0.7 ولت که نشون نمیده
                    5 و 6 و 7 = 6 تا 8 ولت و گاهی به ندرت 5 ولت ( چون یه آداپتور دقیقا همین شکل دارم و قبلا تست زدم نباید کمتر از 7 نشون بده ، زمانی که 6 ولت را نشون میده دقیقا همون لحظه ای هست که چراغ سبز کم نور میشه ( قبلا نوشتم که چراغ سبز مثل حالت چشمک زدن کم نور و پر نور میشه )
                    HS1386@

دیدگاه

1 - پراب مشکلی و قرمز را که میزارم عددی بین 1 تا 9 ولت را فقط برای یک لحظه نشون میده و سپس 0 میشه ، یعنی اگر دو سر را بزارم و نگه دارم 0 نشون میده ولی وقتی بردارم و دوباره بزارم بین 1 تا 9 ولت را نشون میده فقط برای یک لحظه ، بارها تست زدم تمام اعداد بین 1 تا 9 ولت را فقط برای یک لحظه نشون میده ، گاهی 5 ولت گاهی 4 ولت گاهی 6 ولت و ... . دو سر را که نگه دارم 0 نشون میده
                      وقتی یه سر را میزارم 12 یا 8 ولت را نشون میده ( بستگی داره مشکی را اول بزارم یا قرمز )
                      2 - 224 ولت
                      3- 315 تا 318 ولت
                      4 - بارها و بارها تست کردم ، فقط دوبار دیدم 1 ولت نشون داد و در 99 درصد 0 نشون داد ، چون این مولتی متری که دارم اعشار را نشون نمیده ممکنه مثلا 0.5 ولت باشه یا مثلا 0.7 ولت که نشون نمیده
                      5 و 6 و 7 = 6 تا 8 ولت و گاهی به ندرت 5 ولت ( چون یه آداپتور دقیقا همین شکل دارم و قبلا تست زدم نباید کمتر از 7 نشون بده ، زمانی که 6 ولت را نشون میده دقیقا همون لحظه ای هست که چراغ سبز کم نور میشه ( قبلا نوشتم که چراغ سبز مثل حالت چشمک زدن کم نور و پر نور میشه )
                      HS1386@
                      سلام مجدد،
                      پس همه موارد OK هست
                      غیر از موارد 4 تا 7 .
                      پس با تعویض اپتو کوپلر و C9 با یه خازن 100 نانو فاراد و
                      تعویض U3 مشکل حل میشه.
                      سوالی داشتین در خدمتم
                      موفق و پیروز باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                        سلام مجدد،
                        پس همه موارد OK هست
                        غیر از موارد 4 تا 7 .
                        پس با تعویض اپتو کوپلر و C9 با یه خازن 100 نانو فاراد و
                        تعویض U3 مشکل حل میشه.
                        سوالی داشتین در خدمتم
                        موفق و پیروز باشید.
                        سلام ، ممنونم
                        شماره 1 اوکی هست ؟
                        ممنون میشم روی برد مشخص کنید کدوم قطعات باید تعویض بشن ، دست شما درد نکنه

دیدگاه

2 - 224 ولت
                          3- 315 تا 318 ولت
                          HS1386@

c6 قلع مردگی مویی بنظر میاد با روغن لحیم لحیم رو تازه کنید
                          R6 مقاومتش قطه
                          u3 ایسی tl431 رو تست کنید دیود زنر zd1 بالای رو برو رو تست کنیدبنده بیشترین احتمالی که میدم قطی مقاومت r6 مدار pwm و مدار فیدبک هست که نوسان ولتاژ دارید

دیدگاه

سلام ، ممنونم
                            شماره 1 اوکی هست ؟
                            ممنون میشم روی برد مشخص کنید کدوم قطعات باید تعویض بشن ، دست شما درد نکنه
                            سلام مجدد،بله مورد 1 طبیعیه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                              سلام مجدد،بله مورد 1 طبیعیه.
                              دوستمون 911 هم درست میگن.
                              [Iح

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

قطعاتی که با رنگ سبز مشخص شده رو عوض کنین.
                              ببینید اون خازنی که با رنگ نارنجی مشخص کردم باد کرده یا نه؟
                              معمولا تو 85 درصد موارد،با تعویض این قطعات مشکل حل میشه.
                              موفق و پیروز باشید.
                              جدیدترین ویرایش توسط HS1386; ۰۱:۲۲ ۱۴۰۰/۰۵/۰۲.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X