اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لینوکس مینت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لینوکس مینت

سلام خدمت دوستان
    من برای اینکه بتونم سیستم قدیمیمون رو دوباره راه اندازیش کنم به نظرم لینوکس مینت مناسب تر اومد.
    از این جهت که سبک تر است و حداقل سخت افزار مورد نیازش کمتر از سیستم قدیمیمونه.
    و همچنین برای من که مبتدی هستم و تازه می خوام بیام و با لینوکس کار کنم، به نظر گزینه ی بهتری بود نسبت به اوبونتو
    اما برام چندتا سوال پیش اومده که ممنون میشم جواب بدین:

1- لینوکس مینت تا چه حد شبیه ویندوزه؟ همونطور که با ویندوز کار می کنیم میشه با مینت هم کار کرد؟ (البته با صرف نظر کردن از بعضی موارد)
    2- از کدک های تصویری و صوتی پشتیبانی می کنه؟ و نرم افزار پیشفرض نصب شده در این مورد چیه؟
    3- نرم افزار های پیشفرض چیا داره؟
    4- آیا نرم افزار های ویندوز رو میشه روش اجرا کرد؟ (مثلا با شبیه سازی یا استفاده از wine که بعضی موارد در موردش صحبت شده بود.)
    5- نرم افزار های برنامه نویسی برای avr چیا هستن؟ (توی این لینوکس) و آیا ممکنه با استفاده از شبیه ساز (wine) پروتئوس رو روش اجرا کرد؟
    6- شبیه ساز اندروید (anbox) روی این لینوکس نصب میشه؟ نرم افزار دیگه ای هم هست؟ (صرفا برای نرم افزار های ساده (مثلا واتساپ) می خوام)
    7- از کجا میشه نرم افزار هاشو بررسی کرد و دید که چه نرم افزار های برای چه کار هایی داره؟ یعنی حدس زدن کاربرد نرم افزاری که توشه به سادگی ویندوز هست؟
    8- برای جستجو کردن در مورد مشکلات، راه حل ها، پیدا کردن نرم افزار مورد نظر یا مشابه نسخه ی ویندوزی چه کاری میشه کرد؟ آیا به راحتی ویندوز میشه توی گوگل سرچ کرد برای اینکار؟

در کل من از سیستمی که دارم توقعات زیادی ندارم و فقط در حد پروتئوس ، دیدن فیلم و صدا، نرم افزار آفیس، ویرایشگر تصویر (نه خیلی ساده و نه خیلی قدرتمند. در حد paint.net)، اتمل استودیو (یا شایدم نرم افزار های دیگه ای مثل win avr(!!! نسخه ی لینوکس داره؟) می خوام ازش کار بکشم. همچنین کاری ممکنه؟ (به خصوص استفاده از پروتئوس)

در ضمن میشه لطف کنین حداقل مشخصات سخت افزاری لینوکس مینت رو هم ذکر کنین؟ آخه اطلاعات زیادی در این مورد دستگیرم نشد.

خیلی ممنون بابت وقتی که برای جواب دادن به سوالاتم می ذارین
    ببخشید که سوالام زیاد شد
    همیشه کامل توضیح بدهیم تا جواب کامل بگیریم.
    لطفا برای تشکر روی دکمه تشکر بزنید و بخاطر این پست نزنید که تایپیک شلوغ نشود
    تایپیک های من:
    حل تمام مشکلات atmega128a (eca.ir)
    آموزش کار با سایت (eca.ir)

پاسخ : لینوکس مینت

سلام خدمت دوستان
    یه سوال دیگه هم داشتم.ممنون میشم جواب بدین
    لینوکس مینت نسخه 64 بیتی داره یا 32 بیتی؟ من نتونستم از سایت لینوکس مینت پیداش کنم.
    ممنون از دوستان
    تایپیک های من:

دیدگاه

سلام دوست عزیز برای توزیع سبک می تونید برید انجمن اوبونتو فارسی اونجا توی ویکیش نوشته شده به گنو/لینوکس خوش اومدی اگه توی انجمن اوبونتو سوالت رو پرسیده بودی سریع تر به جواب می رسیدی حالا من جوابت رو می دهم
      1 با تفکر ویندوزی نمیتونی با گنو /لینوکس کار کنی بهتره کار باهاش رو یاد بگیری ولی از نظر شکلش شبیه به ویندوز هست
      ۲ بله من مینت نداشتم
      ۳ من مینت نداشتم ولی به راحتی می تونید برنامه خودتون رو از فروشگاه برنامه دانلود کنید
      ۴ نیازی ندارید گنو/لینوکس برنامه های زیادی داره اگه برنامه مورد نظر رو پیدا نکردید می تونید جایگزین بهترش رو پیدا کنید
      ۵ من در این باره نمی دونم ولی برنامه های توزیع های مختلف مثلا همین مینت بر پایه اوبونتو هست و برنامه هاشون روی هم نصب میشه
      ۶ این نرم افزار رو امتحان نکردم نرم افزار جنی موشن هست که پیشنهاد نمی کنم چون انحصاری هست پیشنهادم اندروید ایکس ۸۶ است
      ۷ البته ویندوز ساده نیست گنو/لینوکس اگه باهاش کار کنی می فهمی چقدر ساده است توی فروشگاه برنامه دستبندی داره و میشه جستجو کرد
      8 توی گوگل فکر می کنم پیدا میشه توی انجمن اوبونتو فارسی ایران هم می تونید بپرسید خیلی سریع به جواب می رسید

۹ فکر می کنم مینت ۳۲ بیت نداره باید توزیع ۳۲ بیت پیدا کنید توزیع های گنو/لینوکس خیلی زیادن
      سیستمتون ؟ ۳۲ بیت هست با فقط رمش کمه ؟
      جدیدترین ویرایش توسط mehr32; ۱۲:۰۶ ۱۴۰۰/۰۵/۰۳.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehr32 نمایش پست ها
        سلام دوست عزیز برای توزیع سبک می تونید برید انجمن اوبونتو فارسی اونجا توی ویکیش نوشته شده به گنو/لینوکس خوش اومدی اگه توی انجمن اوبونتو سوالت رو پرسیده بودی سریع تر به جواب می رسیدی حالا من جوابت رو می دهم
        1 با تفکر ویندوزی نمیتونی با گنو /لینوکس کار کنی بهتره کار باهاش رو یاد بگیری ولی از نظر شکلش شبیه به ویندوز هست
        ۲ بله من مینت نداشتم
        ۳ من مینت نداشتم ولی به راحتی می تونید برنامه خودتون رو از فروشگاه برنامه دانلود کنید
        ۴ نیازی ندارید گنو/لینوکس برنامه های زیادی داره اگه برنامه مورد نظر رو پیدا نکردید می تونید جایگزین بهترش رو پیدا کنید
        ۵ من در این باره نمی دونم ولی برنامه های توزیع های مختلف مثلا همین مینت بر پایه اوبونتو هست و برنامه هاشون روی هم نصب میشه
        ۶ این نرم افزار رو امتحان نکردم نرم افزار جنی موشن هست که پیشنهاد نمی کنم چون انحصاری هست پیشنهادم اندروید ایکس ۸۶ است
        ۷ البته ویندوز ساده نیست گنو/لینوکس اگه باهاش کار کنی می فهمی چقدر ساده است توی فروشگاه برنامه دستبندی داره و میشه جستجو کرد
        8 توی گوگل فکر می کنم پیدا میشه توی انجمن اوبونتو فارسی ایران هم می تونید بپرسید خیلی سریع به جواب می رسید

۹ فکر می کنم مینت ۳۲ بیت نداره باید توزیع ۳۲ بیت پیدا کنید توزیع های گنو/لینوکس خیلی زیادن
        سیستمتون ؟ ۳۲ بیت هست با فقط رمش کمه ؟
        سلام خدمت دوستان
        خیلی ممنون
        میشه لطف کنین یه سری تصویر از محیطش بذارین؟
        مثلا الان مهم ترین مساله برای من تغییر رزولیشین صفحه اشه

linuxmint-19.3-cinnamon-32bit
        اینو از سایت خودش linux mint دانلود کردم و فعلا روی شبیه ساز باهاش کار می کنم. ولی اصلا نتونستم رزولیشنشو تغییر بدم
        فقط همین نسخه اش 32 بیتی داشت. ولی مساله اینه که تا سال 2023 پشتیبانی میشه. یعنی بعد از این زمان دیگه در برابر ویروس مقاوم نخواهد بود؟ آخه یسره با اینترنت کار می کنم.

CPU = pentium(R) D 2.666GHz
        memory = 2G
        graphic = GeForce 9500 GT
        graphic memory = 1G
        البته بگم که این سیستم خیلی وقته گوشه خونه افتاده. می خواستم احیاش کنم دیدم دیگه ویندوز XP روش کارساز نیست و اصلا خیلی چیز ها حتی سایت ها رو باز نمی کنه
        برای همین خواستم از لینوکس استفاده کنم. شما پیشنهادی برای سیستم 32 بیتی دارین؟
        جدیدترین ویرایش توسط electromohammad; ۱۳:۳۳ ۱۴۰۰/۰۵/۰۳.
        تایپیک های من:

دیدگاه

راستش من الان مینت نداشتم
          در برابر ویروس فکر نمی کنم مشکلی باشه ولی بهتره همیشه اخرین نسخه رو نصب کنید
          این سوال من تجربه ندارم بهتره این سوال رو توی انجمن اوبونتو بپرسید دوستان و خودم اونجا هستیم
          واسه معماری پردازنده این دستور رو بزن تو ترمینال خروجیش رو همینجا بفرست
          مشکلی نداره راحت می تونی دوباره از سیستمت استفاده کنی توی گنو/لینوکس یک پارتیشن هست به اسم سواپ اون مثل رم عمل می کنه و نمی گذاره سرعت سیستم کم بشه

دیدگاه

راستش من الان مینت نداشتم
            در برابر ویروس فکر نمی کنم مشکلی باشه ولی بهتره همیشه اخرین نسخه رو نصب کنید
            این سوال من تجربه ندارم بهتره این سوال رو توی انجمن اوبونتو بپرسید دوستان و خودم اونجا هستیم
            واسه معماری پردازنده این دستور رو بزن تو ترمینال خروجیش رو همینجا بفرست
            مشکلی نداره راحت می تونی دوباره از سیستمت استفاده کنی توی گنو/لینوکس یک پارتیشن هست به اسم سواپ اون مثل رم عمل می کنه و نمی گذاره سرعت سیستم کم بشه
            سلام خدمت دوستان
            میشه لطف کنین لینک انجمن اوبونتو رو بذارین؟
            در ضمن سیستمی که دارم 32 بیتی هستش و الان مساله ای که دارم اینه که هرچی تو لینک های رسمی سایت لینوکس مینت گشتم فقط از نسخه ی 19.3 به پایین 32 هم داره
            اما 19.3 به پایین فقط تا 2023 پشتیبانی میشه.
            یعنی نصب آخرین نسخه که الان 20.2 (فکر کنم 20.3 بود) می تونه روش جواب بده؟ آخه کنارش ننوشته 64 بیتی یا 32 بیتی. البته موقع دانلود توی اسم فایل iso 64 بیتی نوشته.
            خیلی ممنون
            پ.ن: مساله ی تغییر رزولیشن حل شد.
            تایپیک های من:

دیدگاه

درسته دیگه ۳۲ بیت پشتیبانی نمیشه نه اون ۶۴ بیتی هست نمی تونید نصب کنید

توزیع ۳۲ بیتی دبیان و ارچ هست البته چون تازه کار هستید کار باهاشون سخته
              مشکلی نداره توزیع ۳۲ بیتی پیدا می کنم بهتون می گم
              البته دبیان یک نسخه دیگه هم داره که نصابش خوشگله اگه پیدا نکردم لینک اون رو می دهم
              جدیدترین ویرایش توسط mehr32; ۱۲:۴۹ ۱۴۰۰/۰۵/۰۴.

دیدگاه

برات پیدا کردم این توزیع عالی هست هم قشنگه هم کامل من قبلا داشتمش راستی شبیه به ویندوز هم هست اصلا برای تازه کار ها ساخته شده
                نسخه سبکش که ۳۲ بیت هم داره

زورین او اس لایت

فقط سایتش شیلتر فکن می خواد

این هم هست

البته من اوی رو دیشنهاد می دهم چون امتحانش کردم اگه می خوای بگو لینک اون دبیان رو هم بدم
                جدیدترین ویرایش توسط mehr32; ۱۳:۱۶ ۱۴۰۰/۰۵/۰۴.

دیدگاه

...
                  ...
                  سلام دوستان
                  اندروید ایکس ۸۶ یه سیستم عامله.
                  ممکنه که بشه مثل نرم افزار اجراش کرد؟ مثل anbox؟

الان دارم از لینوکس مینت ۲۰.۳ استفاده می کنم. خدا رو شکر خیلی خوب بوده تا الان
                  فقط توی شبیه سازی پروتیوس با wine مشکل دارم. خطای vgdvc.dll می ده.

و اینکه چطور می تونم کیبوردم رو سفارشی کنم؟ مثلا الان کیبوردم گیومه نداره. نمی دونم چطوری سفارشی کنم
                  خیلی ممنون
                  تایپیک های من:

دیدگاه

سلام الان وقت ندارم توضیح بدم همین سوال رو توی انجمن اوبونتو بپرسید چواب میدن دوستان

دیدگاه

یکم ظاهر انجمنش قدیمی به نظر میاد اما ادمای خوبی داره بگید mehr32 من رو فرستاده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X