اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتقال دیتا از میکرو به کامپیوتر با ماژول بلوتوث

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتقال دیتا از میکرو به کامپیوتر با ماژول بلوتوث

سلام اساتید
    اول از همه بگم من توی برنامه نویسی مبتدی هستم
    میخواستم مقدار خوانده شده یکی از ADC هارو به کامپیوتر ارسال کنم
    جدیدترین ویرایش توسط morteza.slk; ۰۰:۵۲ ۱۴۰۰/۰۴/۳۰.

پاسخ : انتقال دیتا از میکرو به کامپیوتر با ماژول بلوتوث

نوشته اصلی توسط morteza.slk نمایش پست ها
    سلام اساتید
    میخواستم مقدار خوانده شده یکی از ADC هارو به کامپیوتر ارسال کنم اونم از طریق ماژول بلوتوث

من الان مقدار خوانده شده adc رو که 8 بیتی هستش از 0 تا 255 رو توی ال سی دی میتونم بخونم فقط میخوام همین 0 تا 255 رو از طریق ماژول بلوتوث hc05 به کامپیوتر یا موبایل ارسال کنم
    نرم افزار موبایل و کامپیوتر هم دارم فقط باید اون 0 تا 255 رو به طریقی به ماژول بدم تا بتونم ازانور توی کامپیوتر ببینم
    دوستان اگر کسی اطلاعاتی داره به صورت خیلی روان و ساده بهم بگه که بتونم انجام بدم
    پیشاپیش از راهنماییتون تشکر میکنم
    با سلام
    ماژول HC05 از طریق سریال به میکرو متصل میشود و شما هر چیزی توسط پورت سریال میکرو به این ماژول منتقل کنید این ماژول هم همان را از طریق بلوتوث به وسیله ایی که قبلا به آن وصل شده ارسال میکند. فقط توجه داشته باشید که پایه های TX و RX ماژول HC05 در سطح ولتاژ 3.3 ولت کار میکنند پس اگر میکروی شما با ولتاژ 5 ولت کار میکند باید توسط تقسیم ولتاژ مقاومتی سطح ولتاژ ارسالی را به محدوده مجاز برسانید که ماژول آسیب نبیند ولی اگر میکروی شما هم با ولتاژ 3.3 ولت کار میکند نیازی به اینکار نیست. Baud rate دیفالت هم 9600 میباشد.
    این ماژول یک حالت AT Command هم دارد که برای تغییر تنظیمات ماژول میباشد. در صورتیکه کلید فشاری روی ماژول را فشار دهید و نگه دارید وارد اینحالت میشود. در اینحالت Baud rate دیفالت 38400 میباشد و میتوانید از طریق یک ترمینال و با فرستادن دستورات AT تنظیمات ماژول را تغییر دهید که برای شروع نیازی به آن نخواهید داشت.

دیدگاه

ممنونم بابت توجهتون
      این فرمایشاتون رو کمی باهاش اشنا هستم مشکل من فقط نحوه برنانه نویسی میکرو هستش که چطور باید مثلا مقدار متغیری که adc روی اون کپی شده رو به ماژول بدم
      محیط کاری هم کد ویژن هستش

دیدگاه

ممنونم بابت توجهتون
        این فرمایشاتون رو کمی باهاش اشنا هستم مشکل من فقط نحوه برنانه نویسی میکرو هستش که چطور باید مثلا مقدار متغیری که adc روی اون کپی شده رو به ماژول بدم
        محیط کاری هم کد ویژن هستش
        با سلام
        من با محیط کدویژن آشنا نیستم ولی هر طور که یک مقدار را به پورت سریال میکرو ارسال میکنید، اینجا هم باید همانگونه رفتار کنید. شما باید ابتدا پورت سریال میکرو را برای Baud rate 9600 تنظیم کنید و بعد مقدار خوانده شده توسط ADC را به پورت سریال بفرستید. هنگام فرستادن میتوانید عدد خوانده شده را بصورت رشته عددی مثلا "125" ارسال کنید و یا میتوانید بصورت بایتی ارسال نمایید و یا اینکه با هر ترتیبی که خودتان در برنامه صلاح بدانید. به هر حال هر چه ارسال کنید همان را در پورت سریال دستگاهی که با ماژول بلوتوث در ارتباط است دریافت خواهید کرد.
        موفق باشید.

دیدگاه

ممنونم مهندس الان من مقدار خوانده شده از adc رو تونستم با پورت سریال به کامپیوتر انتقال بدم و اون مقدار رو توی قسمت ترمینال کدویژن میتونم ببینم
          با هر بار زدن یک دکمه مقدار adc رو توی قسمت ترمینال کدویژن میبینم اما مشکلی که هست اون مقدار پشت سر هم میاد برای مثال:مقدار adc از 155 هستش
          155 155 155 155 155 155 . . . . . به این صورت نشون میده اما من میخوام بصورت زیر باشه
          155
          155
          155
          155
          155
          .
          .

دیدگاه

ممنونم مهندس الان من مقدار خوانده شده از adc رو تونستم با پورت سریال به کامپیوتر انتقال بدم و اون مقدار رو توی قسمت ترمینال کدویژن میتونم ببینم
            با هر بار زدن یک دکمه مقدار adc رو توی قسمت ترمینال کدویژن میبینم اما مشکلی که هست اون مقدار پشت سر هم میاد برای مثال:مقدار adc از 155 هستش
            155 155 155 155 155 155 . . . . . به این صورت نشون میده اما من میخوام بصورت زیر باشه
            155
            155
            155
            155
            155
            .
            .
            با سلام مجدد
            باید یک line feed یا به عبارتی n\ آخر رشته بگذارید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط evergreen نمایش پست ها
              با سلام مجدد
              باید یک line feed یا به عبارتی n\ آخر رشته بگذارید.
              ممنونم مهندس درست شد
              باز دوباره به یک مشکل عجیب خوردم
              توی محیط پروتوس وقتی شبی سازی میکنم دقیقا همون فرمتی که میخوام نمایش داده میشه
              155
              155
              155
              اما وقتی روی برد بورد میبندم و ماژول بلوتوث رو به موبایل کانکت میکنم و با نرم افزار ترمینال دیتا رو میبینم باز بصورت پشت سر هم قرار میگیره 155 155 155 155 در صورتی که توی پروتوس درسته
              وقتی n\ به رشته اضافه میکنم (38400 Baud rate )علاوه بر مقدار adc یک سری کاراکترهای نا مفهوم هم در ادامه میاره مثلا 155M^M^ 155^M^M^ 155^M^M
              وقتی هم Baud rate رو روی 9600 میزارم مقدار adc رو نشون نمیده و کاراکترهای نامفهوم دیگه نشون میده یا حروف چینی

دیدگاه

ممنونم مهندس درست شد
                باز دوباره به یک مشکل عجیب خوردم
                توی محیط پروتوس وقتی شبی سازی میکنم دقیقا همون فرمتی که میخوام نمایش داده میشه
                155
                155
                155
                اما وقتی روی برد بورد میبندم و ماژول بلوتوث رو به موبایل کانکت میکنم و با نرم افزار ترمینال دیتا رو میبینم باز بصورت پشت سر هم قرار میگیره 155 155 155 155 در صورتی که توی پروتوس درسته
                وقتی n\ به رشته اضافه میکنم (38400 Baud rate )علاوه بر مقدار adc یک سری کاراکترهای نا مفهوم هم در ادامه میاره مثلا 155M^M^ 155^M^M^ 155^M^M
                وقتی هم Baud rate رو روی 9600 میزارم مقدار adc رو نشون نمیده و کاراکترهای نامفهوم دیگه نشون میده یا حروف چینی
                ان قسمت که تو ترمینال زیر هم نشون نمیده اگه بجای n\ از r\n\ استفاده کنید احتمالا درست بشه ولی در مورد کاراکترهای ^M^M^ باید قسمت ارسال اطلاعات برنامتون رو بگذارید تا بشه فهمید مشکلش چیه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط evergreen نمایش پست ها
                  ان قسمت که تو ترمینال زیر هم نشون نمیده اگه بجای n\ از r\n\ استفاده کنید احتمالا درست بشه ولی در مورد کاراکترهای ^M^M^ باید قسمت ارسال اطلاعات برنامتون رو بگذارید تا بشه فهمید مشکلش چیه.
                  خیلی ممنون مهندس مشکلم با لطف شما حل شد n\r\ اضافه کردم درست شد الان هموم چیزی که میخواستم شده
                  فقط این n\r\ چی هست؟ و کارش چیه اگر مقدوره واستون یک توضیح بدین

دیدگاه

سلام اساتید
                    میخواستم مقدار خوانده شده یکی از ADC هارو به کامپیوتر ارسال کنم
                    سلام اگر
                    منم میخواستم ارسال کنم آیا کدی که نوشتید رو برای منم میفرستید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X