اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن کردن SDM ولتاژ 12 با پاور بانک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن کردن SDM ولتاژ 12 با پاور بانک

سلام دوستان
    بنده یه لامپ شارژی داشتم که باتری هاش خراب شد
    متوجه شدم که SMD ها 12 ولت هستن
    حالا سوال من اینه چجوری میتونم اینا رو بوسیله پاوربانک روشن کنم
    البته بدلیل این میگم که حین برق رفتن ، بتونم روشنایی داشته باشم
    مورد دیگه هم این که آیا SMD با ولتاژ 5 هست و کجا گیر میاد؟؟

پاسخ : روشن کردن SDM ولتاژ 12 با پاور بانک

نوشته اصلی توسط YasserDivaR نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با سلام
    دوست عزیز برای اینکار شما باید توان مصرفی led ها و حداکثر توان خروجی پاور بانک رو درنظر بگیرید و با هم مقایسه کنید درصورتی که برای پاور بانک مشکلی پیش نیاد با یک عدد مبدل بوست افزاینده میشه ولتاژ رو تا 12 ولت ولت افزایش داد.P=V*I=توان=ولتاژ *جریان
    برای مثال:ولتاژ خروجی پاوربانک=5 ولت حداکثر میزان جریان دهی=2 آمپر 2*5=10وات=حداکثر توان خروجی پاوربانک
    ولی بنظرم بهتره از led های 3.3 ولت استفاده کنید.(ال ای دی 5 ولت نداریم) وبا مقاومت اونا رو با 5 ولت روشن کنید(همه اون ال ای دی هایی که با usb روشن میشن 3.3 ولتن).حتما هم لازم نیست smd باشه که لحیم کاریش سخت بشه میتونید برای مثال از power led ها استفاده کنید و اونا رو روی هیت سینک مخصوصشون نصب کنید.تو همه جا هم گیر میاد از جمله تو بخش فروشگاه همین سایت انواع led های باکیفیت هست
    خرید انواع LED های کلاهی و اوال،مات و خودرنگ،SMD ، هایبرایت و لیزری، COB ، LED POWER، نواری، قابدار و سایرLED های پرکاربرد الکترونیک با قیمت های مناسب

برای محاسبه مقاومتی هایی که با led ها سری میشن هم اگه نیاز داشتین در خدمتم.
    جدیدترین ویرایش توسط msm_a_b_e; ۱۶:۳۰ ۱۴۰۰/۰۵/۱۴.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط msm_a_b_e نمایش پست ها
      با سلام
      دوست عزیز برای اینکار شما باید توان مصرفی led ها و حداکثر توان خروجی پاور بانک رو درنظر بگیرید و با هم مقایسه کنید درصورتی که برای پاور بانک مشکلی پیش نیاد با یک عدد مبدل بوست افزاینده میشه ولتاژ رو تا 12 ولت ولت افزایش داد.P=V*I=توان=ولتاژ *جریان
      برای مثال:ولتاژ خروجی پاوربانک=5 ولت حداکثر میزان جریان دهی=2 آمپر 2*5=10وات=حداکثر توان خروجی پاوربانک
      ولی بنظرم بهتره از led های 3.3 ولت استفاده کنید.(ال ای دی 5 ولت نداریم) وبا مقاومت اونا رو با 5 ولت روشن کنید(همه اون ال ای دی هایی که با usb روشن میشن 3.3 ولتن).حتما هم لازم نیست smd باشه که لحیم کاریش سخت بشه میتونید برای مثال از power led ها استفاده کنید و اونا رو روی هیت سینک مخصوصشون نصب کنید.تو همه جا هم گیر میاد از جمله تو بخش فروشگاه همین سایت انواع led های باکیفیت هست
      خرید انواع LED های کلاهی و اوال،مات و خودرنگ،SMD ، هایبرایت و لیزری، COB ، LED POWER، نواری، قابدار و سایرLED های پرکاربرد الکترونیک با قیمت های مناسب

برای محاسبه مقاومتی هایی که با led ها سری میشن هم اگه نیاز داشتین در خدمتم.
      با سپاس از پاسخ شما دوست گرامی
      ولی مشکل اینه میزان نور SMD ها چندین برابر این LED ها هست
      من میخوام موقع قطع برق برای روشنایی موقت از همون SMD ها استفاده کنم
      چون باتری هاش بی کیفیت بودن و بدرد نمیخورن
      هدفم اینه با پاوربانک همون رو روشن کنم

دیدگاه

با سپاس از پاسخ شما دوست گرامی
        ولی مشکل اینه میزان نور SMD ها چندین برابر این LED ها هست
        من میخوام موقع قطع برق برای روشنایی موقت از همون SMD ها استفاده کنم
        چون باتری هاش بی کیفیت بودن و بدرد نمیخورن
        هدفم اینه با پاوربانک همون رو روشن کنم
        با سلام مجدد
        باعرض پوزش این حرف شما اشتباه هست
        شما باید میزان نوردهی هر led رو با توجه به مشخصاتش بسنجید همه این led ها هم انواع مختلفی دارن از کم نور گرفته تا پر نور و توان مصرفی بالا که با توجه به نیازتون میتونید از هرکدوم که خواستید استفاده کنید.
        مبنای نوردهی رو هم بزارید برحسب وات و لومن
        درصورتی که بخواین از هرنوعی استفاده کنید باید اول میزان نوری که میخواین رو تعیین کنید.(مثلا چند وات باشه و برحسب لومن چقدر نوردهی داشته باشه)برای مثال عرض میکنم:
        یک عدد لامپ led 220 , شهری رو درنظر بگیرید که به طور استاندارد با 10 وات مصرف 800 لومن روشنایی ایجاد میکنه.همین رو مبنا درنظر بگیرید و ببینید به چند لومن روشنایی احتیاج دارید و کدوم نوع led ها بازدهی خوبی نسبت به وات مصرفی دارن
        من فکر میکنم که شما power led هارو با led های پایه دار کم نور اشتباه گرفتید.این led ها روی هیت سینک مخصوص نصب میشن و نور خیلی خوبی هم دارن بخاطر همین پیشنهاد دادمشون چون لحیم کاریشون نسبت به smd آسون تره
        برای نمونه:
        خرید LED POWER 1W سفید مهتابی 160- 140 لومن چیپ بزرگ با قیمت و کیفیت مناسب در فروشگاه ECA. مرجع انواع POWER LED و سایر قطعات جدید الکترونیکی

و هیت سینک مخصوص:
        خرید هیت سینک POWER LED با قیمت و کیفیت مناسب در فروشگاه ECA. مرجع انواع POWER LED و سایر قطعات جدید الکترونیکی

اگه شما بخواید از led های smd پرنور و توان بالا هم استفاده کنید باید اون هارو روی pcb آلومینیومی نصب کنید تا حرارتشون دفع شه.
        اما اگه حتما مدل smd مدنظرتون هست (برای اینکه بجای led های روی برد لحیمشون کنید) باید به این نکته توجه داشته باشید که احتمالا روی برد چراغ قوه مورد نظر شما led ها به صورت سری با هم بسته شدن تا ولتاژشون به حدود 12 ولت برسه و هر چند led هم احتمالا به صورت ردیفی به هم متصل هستن وشما اگه led های جدید رو جایگزین کنید هم تفاوتی در ولتاژ کار نخواهد کرد
        بهتره که بخش اتصالات led بردتون رو یک چک بکنید که آیا led های سری داره یا نه.

دیدگاه

سلام دوستان
          سلام و درود،
          معمولا LED های SMD در ولتاژ های
          3.3 و 6 و 9 و 10 ولت ساخته میشن.
          LED پاور ها هم اکثرا 3.5 و 6 ولتی هستن.
          اول باید بدونین که باتری های داخل
          لامپ،چند ولتی بودن؟ 4.2 ولت
          یا خود ولتاژ لامپ؟
          بهتره از برد لامپ عکسی بذارین.
          ولی معمولا نیاز به ماژول افزاینده هست.
          مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
          https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه