اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی منبع تغذیه High Voltage متغیر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی منبع تغذیه High Voltage متغیر

با عرض سلام خدمت اساتید گرامی
    بنده میخواهم یک منبع تغذیه متغیر که از 0 تا 25000 ولت یا از 0 تا 2500 ولت متغیر باشه و بشه خروجی اونو تغییر داد درست کنم من تحقیقاتی انجام دادم و به منابع تغذیه سوئیچینگ رسیدم و چنتا سوال برام پیش اومد
    1 - ایا میشه با موج مربعی ترانس رو راه اندازی کرد و ولتاژ خروجی اونو تغییر داد
    2 - اگر میشه با موج مربعی ولتاژ خروجی ترانس سوئیچینگ رو تغییر داد چون من میخوام ولتاژ خروجی دائم در حال تغییر باشه بهتره از تپولوژی فلای بک استفاده کنم و مقدار مقاومت رو با میکرو تغییر بدم یا اینکه با پایه pwm میکرو فرکانس رو تغییر بدم تا ولتاژ خروجی تغییر کنه و اینکه سرعت تغییر ولتاژ در هر کدام از روش ها چقدر میباشد
    3 - آیا میشه با تغییر ولتاژ ورودی ترانس سوئیچینگ ولتاژ خروجی رو تغییر داد
    4 - برای رسیدن به ولتاژ 25 کیلو ولت بهتره از یک ترانس 25 کیلو ولتی استفاده کنم یا اینکه از ده تا ترانس 2.5 کیلو ولتی استفاده کنم و با یه الگوریتم خاصی هر کدوم رو تو مدار بیارم که بتونم ولتاژ رو در مدت زمان معین از 0 تا 25 کیلو ولت برسه کدوم روش بهتره و دقت بیشتری داره

واینکه ولتاژ تغذیه 220 ولت شهری هست و از خروجی میخوام برای یونیزه کردن استفاده کنم(نمیدونم چه باری حساب میشه ) و اینکه جریان خروجی پائین میباشد

ممنون میشم راهنماییم کنید
لطفا صبر کنید...
X