اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روبات میکرو موس !!!!!

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روبات میکرو موس !!!!!

سلام دوستان.
    من می خواهم یک میکرو موس بسازم و میدونم که این ربات باید از یک نقطه شروع کنه و به مرکز برسه.

ولی میخواهم یکی از دوستان به طور کامل توضیح بده که قوانیین این ربات چیه و چه الگوریتمی باید استفاده کرد.

در این سایت در مورد این نوع ربات خیلی خیلی کم صحبت و بحث شده.

پس بهتره که با هم همکاری کنیم تا بتونیم در مورد این ربات هم مطالب مفیدی را قرار بدیم.

پاسخ : روبات میکرو موس !!!!!

سلام
    همانطور که می دونید این ربات در یک لابیرنت قرار داره و باید به نقطه ای که به عنوان مقصد تعیین شده برسه. تو این رشته از الگوریتم های ساده (مثلا مدام به راست پیچیدن تا به بن بست رسیدن) تا الگوریتم های پیچیده ی ریاضی استفاده می شه اما مسئله اینه که این رشته به خاطر مشکلاتی که داشت داره فراموش می شه و کمتر می شه که مسابقاتش برگزار بشه به خاطر همین فکر نمی کنم بررسی و بحثی در موردش لازم باشه.
    :job:

دیدگاه

دوست عزیز .
      اتفاقا میکروماوس جزو رشته هایی هست که نیاز به تخصص های زیادی داره و تقریبا ساده ترین رشته ای است که هنوز به صورت بین المللی مسابقاتش برگزار میشه و خیلی معتبر هست.

و اما یک توضیح کلی درباره میکروماوس :
      در قسمت سنسور ها یا از نوع بالا به پایین استفاده میشود که دیوار ها را از بالای آن میبیند یا از روش روبرو استفاده میشود که در این صورت دیوار ها از داخل سنس میشوند.
      در قسمت محرک ها بسته به طراحی میتوان از موتورهای Stepper یا DC یا Servo به شکلهای مختلف استفاده کرد.

اگر مشتاق بودید بحثی تخصصی تر درباره این روبات شروع میکنیم.

میکرو ماوس ساده ترین روباتی است که اگر کسی بخواهد در این زمینه موفق شود باید تمام اصول روباتیک و مکاترونیک را رعایت کند.

دیدگاه

یکی از بهترین تالار ها برای ربات میکروماوس:
        http://www.micromouseonline.com/forum/

من خودم خیلی زیاد از این تالار استفاده کردم واسه رباتم
        آموزش نرم افزار Matlab برای دانشجویان رشته های مهندسیhttp://alidoost.ir/news.php?readmore=22

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X