اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک سوال کوچک در مورد دشارژ سلف

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک سوال کوچک در مورد دشارژ سلف

دوستان ببینید یک مدار داریم که وقتی ورودیش قطع میشه، برای اینکه ولتاژ و جریان القایی سلف هدایت کنه از دیود استفاده کرده. من دو تا سوال دارم:
    1- سلف اینجا ولتاژ القایی تولید میکنه یا جریان القایی یا هردوش؟ یکجا میگن ولتاژ القایی یکجا میگن جریان القایی یعنی کدومش آخر؟
    2- بعد ببینید کتاب داره میگه ما دیود برای عبور جریان القایی گذاشتیم. خب سوال اینجاست که این دیود فقط در جهت بالا جریان از خودش عبور میده؟ چطوری میخواد جریان القایی برای دفع، به زمین هدایت کنه؟

پاسخ : یک سوال کوچک در مورد دشارژ سلف

نوشته اصلی توسط hadimargo نمایش پست ها
    دوستان ببینید یک مدار داریم که وقتی ورودیش قطع میشه، برای اینکه ولتاژ و جریان القایی سلف هدایت کنه از دیود استفاده کرده. من دو تا سوال دارم:
    1- سلف اینجا ولتاژ القایی تولید میکنه یا جریان القایی یا هردوش؟ یکجا میگن ولتاژ القایی یکجا میگن جریان القایی یعنی کدومش آخر؟
    2- بعد ببینید کتاب داره میگه ما دیود برای عبور جریان القایی گذاشتیم. خب سوال اینجاست که این دیود فقط در جهت بالا جریان از خودش عبور میده؟ چطوری میخواد جریان القایی برای دفع، به زمین هدایت کنه؟
    با سلام
    در زمانی که کنترل کننده PWM در حالت وصل است دیود در بایاس معکوس میباشد و جریان پس از عبور از سلف خازن را شارژ مینماید. زمانی که کنترل کننده قطع میشود دیود در بایاس مستقیم قرار میگیرد و جریان القایی سلف در مسیری برعکس فلش قرمزی که رسم نموده اید در مدار برقرار میگردد و مجددا باعث شارژ خازن میشود.

دیدگاه

دست شما درد نکنه از توضیح.
      من یک چیزی نفهمیدم. الان در حالت که مدار خاموش باشه، دیود باعث میشه یک حلقه در جهت عکس فلش قرمز ایجاد بشه.
      الان این سلف ولتاژ یا جریان القاییش باید جایی خالی کنه. در این حالت که داره توی خازن خالی میکنه. ما موقعی که مدار قطع میکنیم خازن و سلف و اینا هم باید تخلیه بشن.
      پس اینجا که هیچ کدوم تخلیه نشدن؟
      بعد یک سوال. الان وقتی این مدار عکس فلش ایجاد بشه، سلف ولتاژشو در خازن خالی میکنه. اگه خازن پر بشه، بقیه ولتاژ سلف کجا خالی میشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadimargo نمایش پست ها
        دست شما درد نکنه از توضیح.
        من یک چیزی نفهمیدم. الان در حالت که مدار خاموش باشه، دیود باعث میشه یک حلقه در جهت عکس فلش قرمز ایجاد بشه.
        الان این سلف ولتاژ یا جریان القاییش باید جایی خالی کنه. در این حالت که داره توی خازن خالی میکنه. ما موقعی که مدار قطع میکنیم خازن و سلف و اینا هم باید تخلیه بشن.
        پس اینجا که هیچ کدوم تخلیه نشدن؟
        بعد یک سوال. الان وقتی این مدار عکس فلش ایجاد بشه، سلف ولتاژشو در خازن خالی میکنه. اگه خازن پر بشه، بقیه ولتاژ سلف کجا خالی میشه؟
        بطور ساده اگه بخواهم برایتان توضیح دهم ، جریان القایی سلف بخاطر خاصیت مغناطیسی و اون هم فقط در لحظه قطع جریان میباشد و گرنه پس از طی مدت زمانی کوتاه دیگر جریانی وجود نخواهد داشت به همین خاطر هست که PWM باید فرکانس بالایی داشته باشد.
        سلف در لحظه قطع، جریان القایی را در مسیر خازن و دیود برقرار مینماید. اگر مصرف کننده ایی به مدار وصل نباشد و کنترل کننده هم مجددا وصل نشود پس از مدتی کوتاه ولتاژ دو سر خازن توسط دیود و خود سلف دشارژ خواهد شد.

دیدگاه

آها الان گرفتم. من فک کردم این ولتاژ و جریان به زمین هدایت میکنه و یا اینکه باید حتما یک مقاومت بزاریم اونجا.
          پس در دیود و خازن هم مصرف میشه بعد از مدتی. تشکر.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X