اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت سنسور نوری یا لیزری برای دزدگیر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت سنسور نوری یا لیزری برای دزدگیر

سلام
    یک پنل دزدگیر گرفتم (مارکش کلاسیک هست اگر دونستنش اهمیت داره)
    دنبال سنسوری میگشتم که بشه روی دیوار های دور خونه گذاشت که اگر کسی از بالا ی دیوار اومد خبر بده
    اسمشون بیم خطی هست که ظاهرا یک جفت فرستنده و گیرنده مادون قرمز هستن که اگر چیزی بین این دو قرار بگیره و گیرنده نتونه امواج فرستنده رو دریافت کنه آژیر به صدا در میاد
    حالا مشکل اینجاست که این سنسورها یا اصطلاحا بیم های خطی جنس خوبشون گیر نمیاد و اگر چیزی باشه که فروشنده بگه خوبه قیمتهای بالایی دارن(برای فواصل زیاد مثل 100 و 150 متر که من نیاز دارم)
    تو یوتیوب میگشتم ..یه چیزایی پیدا کردم که با بردهای الکترونیک که فک کنم اسمش اردینو بود و ترکیبش با لیزر هایی که بچه ها باش بازی میکنن چیزی شبیه به این درست کردن
    مثل لینک زیر:

مشکل اینجاست که من میخوام وصلش کنم به پنل دزدگیر..نمیدونم چطور باید این کار رو کرد
    و اینکه آیا راه بهتری هست؟ چون نور لیزر قابل مشاهده هست..تو این فکر بودم که از لیزر مادون قرمز استفاده کنم که متاسفانه نمیدونم اصلا شدنیه یا قیمتش به صرفه هست یا نه
    سنسورهای حرکتی بیرونی به درد نمیخورن ..خیلی خطا دارن..مخصوصا که باغ هست و مرتب گربه و .. میان میرن
    سه بار دزد زده خیلی استرس دارم
    جدیدترین ویرایش توسط 7703160; ۰۴:۴۹ ۱۴۰۰/۰۵/۲۳.

پاسخ : ساخت سنسور نوری یا لیزری برای دزدگیر

نوشته اصلی توسط 7703160 نمایش پست ها
    سلام
    دنبال سنسوری میگشتم که بشه روی دیوار های دور خونه گذاشت که اگر کسی از بالا ی دیوار اومد خبر بده
    اسمشون بیم خطی هست که ظاهرا یک جفت فرستنده و گیرنده مادون قرمز هستن که اگر چیزی بین این دو قرار بگیره و گیرنده نتونه امواج فرستنده رو دریافت کنه آژیر به صدا در میاد
    حالا مشکل اینجاست که این سنسورها یا اصطلاحا بیم های خطی جنس خوبشون گیر نمیاد و اگر چیزی باشه که فروشنده بگه خوبه قیمتهای بالایی دارن(برای فواصل زیاد مثل 100 و 150 متر که من نیاز دارم)
    تو یوتیوب میگشتم ..یه چیزایی پیدا کردم که با بردهای الکترونیک که فک کنم اسمش اردینو بود و ترکیبش با لیزر هایی که بچه ها باش بازی میکنن چیزی شبیه به این درست کردن
    مثل لینک زیر:

مشکل اینجاست که من میخوام وصلش کنم به پنل دزدگیر..نمیدونم چطور باید این کار رو کرد
    و اینکه آیا راه بهتری هست؟ چون نور لیزر قابل مشاهده هست..تو این فکر بودم که از لیزر مادون قرمز استفاده کنم که متاسفانه نمیدونم اصلا شدنیه یا قیمتش به صرفه هست یا نه
    سنسورهای حرکتی بیرونی به درد نمیخورن ..خیلی خطا دارن..مخصوصا که باغ هست و مرتب گربه و .. میان میرن
    سلام
    اول میشه یکم مشخصات بیشتری از بردتون و یه عکس ازش بفرستید؟
    چون باید ببینم اصلا بردتون قابلیت اینکارو داره یا نه
    چون اگر بخواین با مادون قرمز کار کنین خیلی با نور محیط تداخل خواهد داشت
    پس باید با 38KHz کار کنه که اونجوری اگر کسی کنترل تلویزیونشو بزنه فعال میشه
    باید با یه میکرو یک پروتوکول ارتباطی بین فرستانده و گیرنده بسازید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Matin_Mirzadeh نمایش پست ها
      سلام
      اول میشه یکم مشخصات بیشتری از بردتون و یه عکس ازش بفرستید؟
      چون باید ببینم اصلا بردتون قابلیت اینکارو داره یا نه
      چون اگر بخواین با مادون قرمز کار کنین خیلی با نور محیط تداخل خواهد داشت
      پس باید با 38KHz کار کنه که اونجوری اگر کسی کنترل تلویزیونشو بزنه فعال میشه
      باید با یه میکرو یک پروتوکول ارتباطی بین فرستانده و گیرنده بسازید
      سلام
      سعی میکنم برد رو کامل بگیرم اگر وضوح بیشتر لازم بود هم بگید
      ممنون از توجهتون

دیدگاه

سلام
        سعی میکنم برد رو کامل بگیرم اگر وضوح بیشتر لازم بود هم بگید
        ممنون از توجهتون

سلام
        من یه جست و جویی کردم. ببینید مدلتون مثل اینه؟ https://parsasecurity.com/product/cl...-ultra-64-pro/

خب حالا پایه های Z1 , Z2 , ... در واقع ورودی ها از طریق سنسور تشخیص حرکته. یکیش منفی و یکی ورودیشه که تو دفترچه راهنماش نوشته و شما اونارو به هم وصل کردید.
        حالا شما برای استفاده از مادون قرمز باید یک فرستنده و یک گیرنده مادون قرمر داشته باشید. فرستنده باید 38KHz باشه
        ماژول آماده یا دست ساز. برای ماژول آماده لینک نمیدم تبلیغ نشه . برای دست ساز: https://s4.uupload.ir/files/ir-trans...-diag_pqiu.gif

برای گیرنده هم : https://s4.uupload.ir/files/ir-recei...c.ir__viyx.png فقط مقاومت 10K و ترانزیستور و LED رو حذف کنید و مستقیم به ورودی برد وصل کنید و منفی هم به منفی مدار و فرستنده و گیرنده روبروی هم. اگر فاصله بین سنسور ها زیاده از فرستده 8mm استفاده کنید.
        موفق باشید

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Matin_Mirzadeh نمایش پست ها
        سلام
        من یه جست و جویی کردم. ببینید مدلتون مثل اینه؟ https://parsasecurity.com/product/cl...-ultra-64-pro/

خب حالا پایه های Z1 , Z2 , ... در واقع ورودی ها از طریق سنسور تشخیص حرکته. یکیش منفی و یکی ورودیشه که تو دفترچه راهنماش نوشته و شما اونارو به هم وصل کردید.
        حالا شما برای استفاده از مادون قرمز باید یک فرستنده و یک گیرنده مادون قرمر داشته باشید. فرستنده باید 38KHz باشه
        ماژول آماده یا دست ساز. برای ماژول آماده لینک نمیدم تبلیغ نشه . برای دست ساز: https://s4.uupload.ir/files/ir-trans...-diag_pqiu.gif

برای گیرنده هم : https://s4.uupload.ir/files/ir-recei...c.ir__viyx.png فقط مقاومت 10K و ترانزیستور و LED رو حذف کنید و مستقیم به ورودی برد وصل کنید و منفی هم به منفی مدار و فرستنده و گیرنده روبروی هم. اگر فاصله بین سنسور ها زیاده از فرستده 8mm استفاده کنید.
        موفق باشید
        حالا من لینک این تاپیک رو نشر دادم امیدوارم افراد باتجربه تر بتونن کمک بیشتری کنن
        جدیدترین ویرایش توسط Matin_Mirzadeh; ۱۰:۴۴ ۱۴۰۰/۰۵/۲۴.

دیدگاه

سلام
          مثل لینک زیر:

سلام و ارادت
          قربان شما به ماژول های لیزر و ماژول گیرنده های لیزری نیاز دارین.نحوه کار سادست.اگر نور لیزر قطع شد آردینو یک رله را فعال میکنه و یک محرک به دزدگیرتون ارسال میشه و آژیر به صدا درمیاد.بنده فقط از سخت افزارای مورد نیازتون اطلاع دارم که قیمتاشون خیلی بالا نیست.نهایتا چند تا ماژول لیزر و گیرنده و اردینو نیاز دارین.برنامه نویسی اون هم بنده بلد نیستم ولی اساتید حرفه ای در این جا هستن
          و در اخر بگم که فقط صدا در جلوگیری از سرقت تاثیر نداره.اگر دوربین مدار بسته و سگ نگهبان و فنس های بلند بذارید و قفل های محکم هیچکس نمیتونه وارد شه
          جدیدترین ویرایش توسط ali98740; ۲۰:۰۹ ۱۴۰۰/۰۵/۲۴.

دیدگاه

اگه میخوای میتونی پیج اینستات رو واسم بفرستی تا از دایرکت کد رو واست بفرستم و جورکنیم بره دزدگیرت رو

دیدگاه

درود
              نکته ای که خیلی ا ز دوستان به آن توجه نکردند فاصله ایست که ایشان در پست اول ذکرکرده اند 100 الی 150 متر تا آنجایی که من اطلاع دارم هیچ منبع مادون قرمز یا لیزر و سنسور آن برای 150 متر جواب نمیدهد چون مادون قرمز که هیچ حتی در این فاصله هم لیزر دچار افتراق (پراکندگی) میشود و دیگر سنسور بیم آنرا بدرستی تشخیص نمیدهد مگر آنکه از لنز های مخصوصی که کانون آن درست در همان فاصله قرار داشته باشد استفاده نمود که باز هم من بعید میدانم وجود داشته باشد اگر هم باشد باید بسیار گرانقیمت باشد تازه مسئله روز و شب هم بجای خود و مزاحمت های نور خورشید و طیف نوری گسترده آن به کنار معمولا برای چنین فضاهای بزرگی باید بصورت منطقه ای (زون) سنسور بکار برد و درگاه های حساس را پوشش داد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X