اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماژول کنترل شارژ برای توربین بادی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ماژول کنترل شارژ برای توربین بادی

سلام. دوستان برای کنترل شارژ سلولهای خورشیدی دستگاه کنترلر آماده زیاد هست اما من برای توربین بادی که در خروجی ولتاژ متغیر داره نیاز به یک ماژول دارم. اگر امکان شارژ چند نوع باتری مثل اسیدی و لیتیومی رو هم داشته باشه که عالیه. اگر نظری دارید ممنون میشم در میان بذارید در ضمن ولتاژ تا ۳۰ و جریان هم بین ۵ تا ۸ آمپر ساپورت کنه. با تشکر

پاسخ : ماژول کنترل شارژ برای توربین بادی

نوشته اصلی توسط ehsanx نمایش پست ها
    سلام. دوستان برای کنترل شارژ سلولهای خورشیدی دستگاه کنترلر آماده زیاد هست اما من برای توربین بادی که در خروجی ولتاژ متغیر داره نیاز به یک ماژول دارم. اگر امکان شارژ چند نوع باتری مثل اسیدی و لیتیومی رو هم داشته باشه که عالیه. اگر نظری دارید ممنون میشم در میان بذارید در ضمن ولتاژ تا ۳۰ و جریان هم بین ۵ تا ۸ آمپر ساپورت کنه. با تشکر
    دوست عزیز
    از نظر اصولی توربین بادی و سلولهای خورسیدی هر دو دارای ولتاژ متغیر میباشند که در توربین بادی وابسته به شدت وزش باد و در سلول خورسیدی متاثر از شدت نور خورشید در ساعات مختلف میباشد ... البته استفاده از سلولهای خورشیدی در عمل مشکلات بسیار کمتر ایجاد میکنند چرا که تنها لازم است در زاویه مناسب با نور خورشید نصب گردیده و گاه به گاه روی آنها از گزد و غبار و عوامل محیطی تمیز گردند .... در حالی که توربین بادی علاوه بر نصب مناسب قسمتهای مکانیکی بسیاری دارد که نیازمند رسیدگی دائمی میباشد علاوه بر اینکه سیستمهای محافظ داخلی آن به منظور کنترل سرعت و ....باید همیشه فعال باشند .....

نمونه بسیار ساده

An operation basics and circuit diagrams of small wind powered generators.

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

سلام. با تشکر از توضیح و همچنین مدار
      توربین بادی را به این دلیل انتخاب کردم که هزینه ساخت آن بسیار کمتر از سلول خورشیدی است همچنین بازدهی مناسبی دارد. من برای این کار از یک پنکه سقفی و آهنربا استفاده کرده که انشاالله به زودی با تکمیل پروژه و به دست آوردن ارقام بازدهی آنها را به همراه روش ساخت همینجا منتشر خواهم کرد.
      یک مسئله*ی دیگر که وجود دارد مسئله overcharge باتری است که باید حل کنم، که اصطلاحا dump circuit گفته میشود. یعنی بعداز شارژ کامل باتری انرژی تولیدی اضافی وارد یک مصرف کننده دیگر مثل لامپ یا هیتر میشود. مزایای آن محافظت از باتری و خود توربین است.
      چراکه در صورتی که بار روی توربین بصورت مداوم باشد مانع از چرخش سریع پره*ها و شکستن انها میشود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanx نمایش پست ها
        سلام. با تشکر از توضیح و همچنین مدار
        توربین بادی را به این دلیل انتخاب کردم که هزینه ساخت آن بسیار کمتر از سلول خورشیدی است همچنین بازدهی مناسبی دارد. من برای این کار از یک پنکه سقفی و آهنربا استفاده کرده که انشاالله به زودی با تکمیل پروژه و به دست آوردن ارقام بازدهی آنها را به همراه روش ساخت همینجا منتشر خواهم کرد.
        یک مسئله*ی دیگر که وجود دارد مسئله overcharge باتری است که باید حل کنم، که اصطلاحا dump circuit گفته میشود. یعنی بعداز شارژ کامل باتری انرژی تولیدی اضافی وارد یک مصرف کننده دیگر مثل لامپ یا هیتر میشود. مزایای آن محافظت از باتری و خود توربین است.
        چراکه در صورتی که بار روی توربین بصورت مداوم باشد مانع از چرخش سریع پره*ها و شکستن انها میشود.
        با سلام درصورت انجام اینکار حتما گزارش انجام آن را در انجمن آپلود کنید تا ما هم استفاده کنیم. ممنون.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X