اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ماژول ترموستات دیجیتال xh-w1219

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی ماژول ترموستات دیجیتال xh-w1219

با سلام دوستان اگر کسی با ماژول ترموستات دیجیتال XH-W1219 کار کرده روش کار با ماژول توضیح بده می*خوام برای یخچال استفاده کنم و دما بین یک و هفت درجه ثابت باشه یعنی می*خوام بالای ۷ درجه روشن بشه و دما رسید به یک درجه خاموش بشه ،دمای تحریک و پارامترها رو ، روی چه عددی باید تنظیم کنم ضمنا اطلاعات ماژول در فروشگاه موجوده من که هرکاری کردم فقط رو درجه تحریک روشن یا خاموش میشه (بسته به انتخاب پارامتر H یا c ) ولی نمیتونم مابین درجه ای که گفتم تنظیم کنم یا من بلد نیستم یا دستگاه مشکل داره لطفا زود جواب بدید یخچال خونه معطل همینه تشکر

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

برا دوستان اصل اطلاعات ماژول بشرح ذیل هست
    یخچال
    .ولتاژ کاری 12 ولت DC و جریان خروجی رله 7A
    اندازه ابعاد 40x48x16mm
    نحوه استفاده

با فشار لحظه ای کلید SET می توان دمای تحریک را تعیین کرد. برای تنظیم دمای تحریک با فشار دادن لحظه ای کلید SET نمایشگر آبی شروع به چشمک زدن می کند و مقدار پیش فرض بر روی 28 درجه تنظیم شده که می توان با کلیدهای +/- تغییر داد. برای تنظیم پارامترهای مورد نیاز چند ثانیه کلید SET را فشار داده و وارد مد تنظیم پارامتر شوید. با رها کردن کلید صفحه تنظیم مدهای کاری در نمایشگر قرمز نمایش داده می شود که به صورت پیش فرض P1 می باشد. با دوبار زدن کلید SET به مدت 3 ثانیه نیز حالت های موجود برای مدهای کاری در نمایشگر سیز نمایش داده می شود.

مدهای کاری و پارامترهای قابل تنظیم

پp0 ماژول در این مد دارای دو حالت سرد(cool) و (hat) می باشد که رله را در دمای تعیین شده(دمای تحریک) قطع یا وصل کند.
    (سرد) وقتی دما از حد مجاز تعیین شده بیشتر باشدرله وصل می شود و بالعکس(هدف کنترل سیستم سرمایشی).
    (گرم) وقتی دما از حد مجاز تعیین شده کمتر باشد رله وصل می شود و بالعکس(هدف کنترل سیستم گرمایشی).
    پی 1p هیسترزیس، که برای تعیین تلورانس حساسیت به کار می رود. تغییرات وضعیت رله با حساسیت تعیین شده برای سیستم مرتبط است و بعد از تغییر وضعیت رله تغییرات جزئی دما موجب تغییر وضعیت رله نمی شود تا زمانی که حساسیت تعیین شده رفع شود. به طور مثال دمای تعیین شده 30 درجه است بعد از گذشتن از این دما سیستم رله را قطع می کند در صورتی که حساسیت سیستم روی 2 درجه تنظیم شده باشد تا 28 درجه رله تغییر وضعیت نمی دهد.
    پ p2حداکثر مجاز دما را تعیین می کند.
    پp3حداقل مجاز دما را تعیین می کند.
    پp4 برای کالیبره کردن مورد استفاده قرار می گیرد، به این صورت که با توجه به اختلاف دمای اندازه گیری شده با دمای واقعی یک Offset برای سیستم تعریف می شود. که در صورت نداشتن دماسنج دقیق برای مقایسه مقدار پیش فرض صفر مطلوب می باشد.
    وp5 تعیین زمان تاخیر برای تغییر وضعیت رله بعد از گذشتن از حد مجاز دما(قابل تنظیم از 0 تا 10 دقیقه با دقت 1 دقیقه).
    وp8 برای ریست کردن تنظیمات با +/- و انتخاب on بعد از ذخیره تنظیمات ریست می شود. برای بازگردانی تنظیمات کارخانه هر دو کلید + و – را به مدت 5 ثانیه فشار دهید.
    مد P6,P7 برای کاربردهای بعدی رزرو شده اند.
    برای ذخیره تنظیمات 3 ثانیه کلید SET را فشار داده و یا 5 ثانیه صبر کنید.
    در صورتی که سنسور متصل نشده باشد و یا داده ای ارسال نکند پیام “LLL” بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود.

همچنین p2 حداکثر دما بین ۱۰ تا منهای ده و p3 حداقل بین یک تا ۱۰ قابل تنظیم هست

پاسخ : راه اندازی ماژول ترموستات دیجیتال xh-w1219

نوشته اصلی توسط smmojab نمایش پست ها
    با سلام دوستان اگر کسی با ماژول ترموستات دیجیتال XH-W1219 کار کرده روش کار با ماژول توضیح بده می*خوام برای یخچال استفاده کنم و دما بین یک و هفت درجه ثابت باشه یعنی می*خوام بالای ۷ درجه روشن بشه و دما رسید به یک درجه خاموش بشه ،دمای تحریک و پارامترها رو ، روی چه عددی باید تنظیم کنم ضمنا اطلاعات ماژول در فروشگاه موجوده من که هرکاری کردم فقط رو درجه تحریک روشن یا خاموش میشه (بسته به انتخاب پارامتر H یا c ) ولی نمیتونم مابین درجه ای که گفتم تنظیم کنم یا من بلد نیستم یا دستگاه مشکل داره لطفا زود جواب بدید یخچال خونه معطل همینه تشکر

برا دوستان اصل اطلاعات ماژول بشرح ذیل هست
    یخچال
    .ولتاژ کاری 12 ولت DC و جریان خروجی رله 7A
    اندازه ابعاد 40x48x16mm
    نحوه استفاده

با فشار لحظه ای کلید SET می توان دمای تحریک را تعیین کرد. برای تنظیم دمای تحریک با فشار دادن لحظه ای کلید SET نمایشگر آبی شروع به چشمک زدن می کند و مقدار پیش فرض بر روی 28 درجه تنظیم شده که می توان با کلیدهای +/- تغییر داد. برای تنظیم پارامترهای مورد نیاز چند ثانیه کلید SET را فشار داده و وارد مد تنظیم پارامتر شوید. با رها کردن کلید صفحه تنظیم مدهای کاری در نمایشگر قرمز نمایش داده می شود که به صورت پیش فرض P1 می باشد. با دوبار زدن کلید SET به مدت 3 ثانیه نیز حالت های موجود برای مدهای کاری در نمایشگر سیز نمایش داده می شود.

مدهای کاری و پارامترهای قابل تنظیم

پp0 ماژول در این مد دارای دو حالت سرد(cool) و (hat) می باشد که رله را در دمای تعیین شده(دمای تحریک) قطع یا وصل کند.
    (سرد) وقتی دما از حد مجاز تعیین شده بیشتر باشدرله وصل می شود و بالعکس(هدف کنترل سیستم سرمایشی).
    (گرم) وقتی دما از حد مجاز تعیین شده کمتر باشد رله وصل می شود و بالعکس(هدف کنترل سیستم گرمایشی).
    پی 1p هیسترزیس، که برای تعیین تلورانس حساسیت به کار می رود. تغییرات وضعیت رله با حساسیت تعیین شده برای سیستم مرتبط است و بعد از تغییر وضعیت رله تغییرات جزئی دما موجب تغییر وضعیت رله نمی شود تا زمانی که حساسیت تعیین شده رفع شود. به طور مثال دمای تعیین شده 30 درجه است بعد از گذشتن از این دما سیستم رله را قطع می کند در صورتی که حساسیت سیستم روی 2 درجه تنظیم شده باشد تا 28 درجه رله تغییر وضعیت نمی دهد.
    پ p2حداکثر مجاز دما را تعیین می کند.
    پp3حداقل مجاز دما را تعیین می کند.
    پp4 برای کالیبره کردن مورد استفاده قرار می گیرد، به این صورت که با توجه به اختلاف دمای اندازه گیری شده با دمای واقعی یک Offset برای سیستم تعریف می شود. که در صورت نداشتن دماسنج دقیق برای مقایسه مقدار پیش فرض صفر مطلوب می باشد.
    وp5 تعیین زمان تاخیر برای تغییر وضعیت رله بعد از گذشتن از حد مجاز دما(قابل تنظیم از 0 تا 10 دقیقه با دقت 1 دقیقه).
    وp8 برای ریست کردن تنظیمات با +/- و انتخاب on بعد از ذخیره تنظیمات ریست می شود. برای بازگردانی تنظیمات کارخانه هر دو کلید + و – را به مدت 5 ثانیه فشار دهید.
    مد P6,P7 برای کاربردهای بعدی رزرو شده اند.
    برای ذخیره تنظیمات 3 ثانیه کلید SET را فشار داده و یا 5 ثانیه صبر کنید.
    در صورتی که سنسور متصل نشده باشد و یا داده ای ارسال نکند پیام “LLL” بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود.

همچنین p2 حداکثر دما بین ۱۰ تا منهای ده و p3 حداقل بین یک تا ۱۰ قابل تنظیم هست
    با درود
    امکان داره تنظیمات کمی با هم تفاوت داشته باشن ولی هسته اصلی تنظیمات یکی هستن
    مشکل عمده شما در تنظیمات برداشت اشتباه شما از گزینه های پی 2 و پی 3 است
    شما برای تنظیم دما از این گزینه استفاده میکنید که اشتباه است جانم
    این گزینه ها برای تعیین دمای مجاز تعیین شدن و نه ست پوینت ما
    که بازم به اشتباه اون ها رو میخونید
    کلا برای تنظیم دمای مورد نظر شما باید از گزینه پی 0 استفاده کنید و اون رو در حالت سی قرار بدین
    و برای تعیین بازه دمایی از گزینه پی 1استفاده کنید و اون رو روی عدد 4 قرار بدین
    و دمای ست پوینت رو روی عدد +5 قرار بدین
    و دیگر پارامتر ها
    پی 2 رو روی 100 قرار بدین
    پی 3 رو روی -50 قرار بدین
    پی 4 روی صفر
    پی 5 روی صفر
    پی 6 و 7 میتونه متفاوت باشه .. بهتره کاری بهشون نداشته باشید
    و پی 8 ریست میکنه که بازم کاری بهش نداشته باشین

و اینکه این ماژول دقت زیادی نداره و در بازه های دمایی خطا های متفاوتی ایجاد میکنه من شخصا خطای 5 درجه ای هم مشاهده کردم
    و برخی ها از این ماژول برای دستگاه جوجه کشی استفاده میکردن
    و یادش بخیر این ماژول چند سال پیش 3 تومن بود
    و یخچال 10 ملیونی رو نسوزونی خیلی خوبه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
      با درود
      و اینکه این ماژول دقت زیادی نداره و در بازه های دمایی خطا های متفاوتی ایجاد میکنه من شخصا خطای 5 درجه ای هم مشاهده کردم
      و برخی ها از این ماژول برای دستگاه جوجه کشی استفاده میکردن
      و یادش بخیر این ماژول چند سال پیش 3 تومن بود
      و یخچال 10 ملیونی رو نسوزونی خیلی خوبه
      همین الان هم بخواهید قطعاتش رو جدا جدا بخرید و سرهمش کنید قیمتش خیلی بیشتر در میاد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط evergreen نمایش پست ها
        همین الان هم بخواهید قطعاتش رو جدا جدا بخرید و سرهمش کنید قیمتش خیلی بیشتر در میاد
        با درود
        درسته
        من با حالی که مشکلی در ساختن همچین ترمستاتی ندارم ولی سعی میکنم از مدل های اماده استفاده کنم
        دست رو دلم نذار که دستت خونی میشه
        البته این موضوع قطعات و قیمت هاشون بحث جداگانه ای داره ..
        ولی دپرسی من سر این چقدر وقت تلف کردیم که همچین چیزی بسازیم و نمیرفتیم 3 تومن بدیم یکی بخریم که اینقدر تلف نشیم
        شما چرا بیشتر طرف پی ال سی نرفتید ؟ و تمرکزتون رو روی الکترونیک و میکرو گذاشتید؟

دیدگاه

سلام،با تشکر از همکاری و مساعدت شما ،همانطور که دوست عزیز بنام کاکو گفتن این مورد رو هم انجام داده بودم مشکل اصلی از اطلاعات دیتاشیت ماژول هست که عملکرد متفاوتی دارد مثلا صرفا ۵ تا **پارامتربیشتر نداره و یا پی ۵ صرفا جهت تبدیل درجه و فارنهایت است که در اصلاحات ماژول چیز دیگری گفته و اصلا به تعیین واحد دما اشاره نکرده ،لذا جهت دوستانی که میخان استفاده کنند بدین ترتیب است اول پی صفر رو نسبت به استفاده روی c یا h میداریم که اینجا من رو حالت سرد c گذاشتم و پی ۱ رو روی عدد ۶ بقیه پارامترها بدون تنظیم بعد در مرحله بعدی دمای تحریک رو تنظیم میکنیم که من گذاشتم رو یک نتیجه این شد روی ۷ روشن و روی یک خاموش یعنی دما بین یک تا ۷ ثابت بشه یعنی زمان روشن =دمای تحریک و زمان خاموش شدن = دمای تحریک+عدد پی یک.
          ضمنا دوست عزیز من هم با یک ترمومتر دیگر مقایسه کردم عملا ۴ درجه اختلاف داشت که با توضیحات شما مبنی بر عدم دقت کاملا درست بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط smmojab نمایش پست ها
            سلام،با تشکر از همکاری و مساعدت شما ،همانطور که دوست عزیز بنام کاکو گفتن این مورد رو هم انجام داده بودم مشکل اصلی از اطلاعات دیتاشیت ماژول هست که عملکرد متفاوتی دارد مثلا صرفا ۵ تا **پارامتربیشتر نداره و یا پی ۵ صرفا جهت تبدیل درجه و فارنهایت است که در اصلاحات ماژول چیز دیگری گفته و اصلا به تعیین واحد دما اشاره نکرده ،لذا جهت دوستانی که میخان استفاده کنند بدین ترتیب است اول پی صفر رو نسبت به استفاده روی c یا h میداریم که اینجا من رو حالت سرد c گذاشتم و پی ۱ رو روی عدد ۶ بقیه پارامترها بدون تنظیم بعد در مرحله بعدی دمای تحریک رو تنظیم میکنیم که من گذاشتم رو یک نتیجه این شد روی ۷ روشن و روی یک خاموش یعنی دما بین یک تا ۷ ثابت بشه یعنی زمان روشن =دمای تحریک و زمان خاموش شدن = دمای تحریک+عدد پی یک.
            ضمنا دوست عزیز من هم با یک ترمومتر دیگر مقایسه کردم عملا ۴ درجه اختلاف داشت که با توضیحات شما مبنی بر عدم دقت کاملا درست بود
            با درود
            تنظیمات ها متفاوت هستن
            و هر بار دستخوش تغییرات میشن و مثلا اصلاحاتی انجام میدن و برای منم مثل شما نیست
            اگر این خطا ی دما یکسان بود خوب بود .. در بازه های دمایی خطا متفاوت میشه و نمیشه کالیبره ش کرد
            تنظبمات پی 1 شما هم امکان صحیح بودنش هست و این مربوط به برنامه که هی تغییر داده میشه
            با جرعت میگم که هر کی این برد برنامه نویسی و طراحی کرده خوش ذوق نبوده و غیره

دیدگاه

میکروکنترلر روی این برد های ترموستات چی هست؟
              ماژول ترموستات w1209 میخواهم برنامه را تغییر بدم.

دیدگاه

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت تمام بزرگواران مجموعه
                بنده یک ترموستات دما و رطوبت مدل XH-W1219 خریدم که بعد از وصل کردن آدابتور ۱۲ ولت و تنظیمات رله ها باز و بسته میشن چراغهای سبز و قرمز روشن و خاموش میشن اما هیچ فرمانی به فن یا بخارساز داده نمیشه که عمل بکن یعنی نه فن روشن میشه نه بخارساز . در ضمن بخار ساز رو با شارژر موبایل روشن کردم کار کرد بعد از وصل کردن به ترموستات هر دوتاشون کلا از کار افتادن . بنده اینا رو از سایت خریداری کردم ۳ روز هست که به دستم رسیدن برای سالن پرورش طوطی ولی اصلاً کار نمیکنن . اگر استادان گرامی اجازه بفرمائید بنده تبریز هستم میتونم برای راحتی و سریعتر برطرف شدن مشکل حضورا خدمت برسم . با تشکر و سپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X