اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی استپر موتور 25 میلی امپر بدون درایور با آردینو نامو(لطفا کمکم کنید)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی استپر موتور 25 میلی امپر بدون درایور با آردینو نامو(لطفا کمکم کنید)

سلام به همه عزیزان

دوستان بنده یک میکرو استپر موتور دو فاز چهار سیم دارم که حداکثر جریان مصرفی آن 25 میلی امپر هست که اصلا نیازی به درایور نداره.
    من میخوام با اردینو سیگنال دور موتور خودرو را توسط این میکرو استپر موتور نمایش بدم دقیقا عین آمپر خودرو.لطفا ازتون خواهش میکنم اگر اطلاعاتی در این مورد دارین به من بدین
    حتی اگه کد خواندن سیگنال دور موتور خودرو را هم به بنده بدین خیلی واسم مفیده پس لطفا هر اطلاعاتی در این مورد دارین بهم بدین بسیار سپاس گذارم

پاسخ : راه اندازی استپر موتور 25 میلی امپر بدون درایور با آردینو نامو(لطفا کمکم کنید)

سلام علیکم
    با اینکه موتور کم مصرفیه احتیاطاََ مستقیم وصلش نکن
    یه ترانزیستورنیم وات با یه مقاومت 10 اهم و یه مقاومت رئوسا یا متغیر هم میتونه مفید باشه

دیدگاه

پاسخ : راه اندازی استپر موتور 25 میلی امپر بدون درایور با آردینو نامو(لطفا کمکم کنید)

سلام مجدد
      بسم الله الرحمن الرحیم
      من چیزی راجب میکرو استپر موتور دوفاز نمیدونم
      فقط فرض کردم یه موتور کوچک عادی با مصرف جریانی شبیه به لامپ LED

با این مدار خطر فشار اومدن روی لگولاتور خیلی کم میشه و این مدار چیزی بیشتر از یکی دوتا
      LED مصرف نمیکنه
      سر اول ... مثبت موتور رو وصل میکنی به 5 ولت یا 3 ولت آردوینو
      سر دوم ...پایه آزاد مقاومت 25K رو به پایه ای که میخوای باهاش قدرت موتور رو کنترل کنی
      سر سوم ... مشخصاََ باید به GND وصل کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ichigo نمایش پست ها
        سلام مجدد
        بسم الله الرحمن الرحیم
        من چیزی راجب میکرو استپر موتور دوفاز نمیدونم
        فقط فرض کردم یه موتور کوچک عادی با مصرف جریانی شبیه به لامپ LED

با این مدار خطر فشار اومدن روی لگولاتور خیلی کم میشه و این مدار چیزی بیشتر از یکی دوتا
        LED مصرف نمیکنه
        سر اول ... مثبت موتور رو وصل میکنی به 5 ولت یا 3 ولت آردوینو
        سر دوم ...پایه آزاد مقاومت 25K رو به پایه ای که میخوای باهاش قدرت موتور رو کنترل کنی
        سر سوم ... مشخصاََ باید به GND وصل کنی
        سلام جناب ارادتمندم
        بسیار متشکرم بابت اطلاعات مفیدتون اما خب استپر موتور به نحوی هست که تغذیه مثبت و منفی ان مشخص نیست و خود اردینو تعیین میکنه که هر کدوم از چهار پایه در چه زمانی چه ولتاژی روی ان اعمال میشه
        در مورد مصرف موتور خیالم راحت هست که بیشتر از 25 میلی امپر مصرف نمیکنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali98740 نمایش پست ها
          سلام جناب ارادتمندم
          بسیار متشکرم بابت اطلاعات مفیدتون اما خب استپر موتور به نحوی هست که تغذیه مثبت و منفی ان مشخص نیست و خود اردینو تعیین میکنه که هر کدوم از چهار پایه در چه زمانی چه ولتاژی روی ان اعمال میشه
          در مورد مصرف موتور خیالم راحت هست که بیشتر از 25 میلی امپر مصرف نمیکنه.
          سلام خدمت دوستان
          از این لینک توی این لینک استفاده کنین ( چی شد؟؟؟!):
          راه اندازی استپر موتور سی دی رام (دو قطبی) با میکرو بدون نیاز به مدار واسط (eca.ir)

همراه با سورس کد
          موفق باشین

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط electromohammad نمایش پست ها
          سلام خدمت دوستان
          راه اندازی استپر موتور سی دی رام (دو قطبی) با میکرو بدون نیاز به مدار واسط (eca.ir)

همراه با سورس کد
          موفق باشین
          اگه لینک خراب بود فایل HTML زیر رو دانلود کنین و با مرورگر بازش کنین
          دانلود کنید.
          همیشه کامل توضیح بدهیم تا جواب کامل بگیریم.
          لطفا برای تشکر روی دکمه تشکر بزنید و بخاطر این پست نزنید که تایپیک شلوغ نشود
          تایپیک های من:
          حل تمام مشکلات atmega128a (eca.ir)
          آموزش کار با سایت (eca.ir)

دیدگاه

سلام خدمت دوستان

همراه با سورس کد
            موفق باشین

دانلود کنید.
            سلام و ارادت قربان حالتون خوبه؟
            تو این انجمن فقط شما به فریاد این حقیر میرسید
            توی تایپیک قبلی با اطلاعاتی که دادین بنده متوجه شدم اصلا نیازی به درایور ندارم و واقعا ازتون متشکرم
            با این لینکی هم که گذاشتین مشکل کنترل استپر موتور حل شد اما خب قسمت خواندن فرکانس سنسور دورموتور و نشان دادن اون به وسیله استپر موتور هنوز باقی هست که واقعا موندم چه کنم.همه زمینه های الکترونیک رو بلدم فقط همین برنامه نویسه آدرینو شر شده برام کسایی هم که در این کار استاد هستن همکاری نمیکنن شاید اصلا بیخیال استپ موتور شدم و با یه سروو موتور کارو حل کردم
            در کل متشکرم که واسه بنده وقت میذارین

سلام خدمت دوستان

همراه با سورس کد
            موفق باشین

دانلود کنید.
            البته این مدل کنترل رو به صورت ساده تر توی یوتیوب پیدا کردم که دیگه کلا هیچ مداری رو نخواد و مستقیما به موتور وصل بشه اما نمیدونم به کار شما بیاد یا خیر

https://m.youtube.com/watch?v=xEjfAWV3WWU

دیدگاه

سلام دوستان.
              من برای یه مدرا نیاز به کمک دارم.
              یه میکرو PIC18F4550 دارم که وصلش کردم به یک L293D تا باهاش موتور رو کنترل کنم. زد و میکرو داغ کرد و پین CCP1 کلا از کار افتاد. کلا میگرو رو از آیسی جدا کردم بازم داغ شد. مدارو چک کردم هیچ اتصالی نداره
              میکروهم بدون آیسی درایور به خوبی کار می کنه.
              رگولاتوور هم سالمه
              اگر کمک کنید ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Matin_Mirzadeh نمایش پست ها
                سلام دوستان.
                من برای یه مدرا نیاز به کمک دارم.
                یه میکرو PIC18F4550 دارم که وصلش کردم به یک L293D تا باهاش موتور رو کنترل کنم. زد و میکرو داغ کرد و پین CCP1 کلا از کار افتاد. کلا میگرو رو از آیسی جدا کردم بازم داغ شد. مدارو چک کردم هیچ اتصالی نداره
                میکروهم بدون آیسی درایور به خوبی کار می کنه.
                رگولاتوور هم سالمه
                اگر کمک کنید ممنون میشم
                سلام قربان ارادت والا بنده که اطلاعاتی در مورد میکروی شما ندارم اما خب در نهایت اگر مشکلتون حل نشد و از هیچ راهی جواب نگرفتین بهتره با قطعاتی کار کنین که در اینترنت راه اندازیشون وجود داشته باشه.الان اکثرا روش راه اندازی اکثر درایور های داخل بازار با اردینو داخل گوگل هست.میدونم باعث میشه متحمل هزینه بشین و قطعات فعلیتون بلا استفاده بمونه اما خب چاره چیه.من خودمم کارم راه نیفتاده و چند تا تایپیک ایجاد کردم و بعد از کلی وقت الان میخوام به جای استپر موتور از سروو موتور استفاده کنم که اونم به خاطر پروژه اماده داخل یوتیوبه.امروزه میکرو کنترلر ها کلا تبدیل شدن به معضل برای کسایی که علمشو ندارن و میخوان ازش استفاده کنن.اونایی هم که بلدن کلا به این انجمن ها و تاپیک ها سر نمیزنن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali98740 نمایش پست ها
                  سلام قربان ارادت والا بنده که اطلاعاتی در مورد میکروی شما ندارم اما خب در نهایت اگر مشکلتون حل نشد و از هیچ راهی جواب نگرفتین بهتره با قطعاتی کار کنین که در اینترنت راه اندازیشون وجود داشته باشه.الان اکثرا روش راه اندازی اکثر درایور های داخل بازار با اردینو داخل گوگل هست.میدونم باعث میشه متحمل هزینه بشین و قطعات فعلیتون بلا استفاده بمونه اما خب چاره چیه.من خودمم کارم راه نیفتاده و چند تا تایپیک ایجاد کردم و بعد از کلی وقت الان میخوام به جای استپر موتور از سروو موتور استفاده کنم که اونم به خاطر پروژه اماده داخل یوتیوبه.امروزه میکرو کنترلر ها کلا تبدیل شدن به معضل برای کسایی که علمشو ندارن و میخوان ازش استفاده کنن.اونایی هم که بلدن کلا به این انجمن ها و تاپیک ها سر نمیزنن
                  نه قربان مدار کاملا سالمه و میکرو هم کامل کار می کنه.
                  فیوزبیت ها کاملا دقیق و درست از روی دیتاشیت تنظیم کردم.
                  برنامه هم چندین بار تست کردم.
                  مشکلم اینه که با مولتی متر که می گیرم هیچ کدوم از پایه ها به هم اتصالی ندارن ولی وقتی تغذیه آیسی درابور l293 رو متصل می کنم و با مولتی متر ولتاژ پایه ها رو میگیرم پایه های ورودی آیسی درابور ولتاژی حدود 4.5 ولت داره انگار پول آپ شده
                  و فکر کنم همین باعث سوختن دو پایه از میکروم شده
                  در این باره کمک میخواستم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X