اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در خصوص تغییر پارامتر خوانده شده از سنسور فشار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در خصوص تغییر پارامتر خوانده شده از سنسور فشار

سلام دوستان.
    من یک سنسور فشار روغن روی موتور اتومبیل بستم . این سنسور به صورت مقاومتی کار میکند . وقتی فشار روغن کم هست مقاومت پایین هست و هر چه فشار بالاتر میرود سنسور مقاومت بالاتری را نشان میدهد.
    الان میخوام یکاری کنم که مقاوت معکوس بشه . یعنی میخوام کارکرد سنسور را برعکس کنم که وقتی فشار روغن کم هست مقاومت زیاد باشد و وقتی فشار بالا میرود مقاومت کم شود.

برای اینکار هیچ ایده ای به دهنم نرسیدکه چطور میشود مقاومت خوانده شده را برعکس کرد .
    ممنون میشم اگر راهنماییم کنید...

پاسخ : راهنمایی در خصوص تغییر پارامتر خوانده شده از سنسور فشار

نوشته اصلی توسط arash2005 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من یک سنسور فشار روغن روی موتور اتومبیل بستم . این سنسور به صورت مقاومتی کار میکند . وقتی فشار روغن کم هست مقاومت پایین هست و هر چه فشار بالاتر میرود سنسور مقاومت بالاتری را نشان میدهد.
    الان میخوام یکاری کنم که مقاوت معکوس بشه . یعنی میخوام کارکرد سنسور را برعکس کنم که وقتی فشار روغن کم هست مقاومت زیاد باشد و وقتی فشار بالا میرود مقاومت کم شود.

برای اینکار هیچ ایده ای به دهنم نرسیدکه چطور میشود مقاومت خوانده شده را برعکس کرد .
    ممنون میشم اگر راهنماییم کنید...
    2 راه دارین.
    1. سنسورو نعویض کنید.
    2. یک سر سنسور رو وصل کنین به زمین و سر دیگشو پول آپ کنین. اونجوری وقتی مقاومت کم میشه ولتاژ خروجی بین سنسور و مقاومت کاهش پیدا می کنه و برعکس
    موفق باشید

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی در خصوص تغییر پارامتر خوانده شده از سنسور فشار

نوشته اصلی توسط Matin_Mirzadeh نمایش پست ها
      2 راه دارین.
      1. سنسورو نعویض کنید.
      2. یک سر سنسور رو وصل کنین به زمین و سر دیگشو پول آپ کنین. اونجوری وقتی مقاومت کم میشه ولتاژ خروجی بین سنسور و مقاومت کاهش پیدا می کنه و برعکس
      موفق باشید
      خیلی خیلی سپاسگزارم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X