ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2021/07/24
    27
    11

ساخت هواپیما

سلام
    دوستان من یک موتور دور بالا دارم حدودن دو و نیم در یک و نیم در یک و نیم می خوام یمک هواپیمای مدل که بتونه پرواز کنه از صفر خودم بسازم چه قطعات ی لازم دارم البته احتمالا بیشترشون رو خودم دارم و چه اموزشی دارید که با اون انجام بدم ؟ فقط موتورم فکر کنم هشت یا دوازده ولته و لی جریان زیاد می کشه یعنی به ادابتور ۲ امپر وصل می کنم اگه مهکم سیم ها رو وصل کنم آداپتور به پت پت می افته اگه یکم سیم رو فاصله بدم و سطح تماس کم باشه با دور بالا می چرخه که به زور باید دستت بگیری برای همین مشکل باتری با جریان مثلا ۴ امپر دارم پیشنهادتون برای ساخت این چیه ؟
    2014/10/05
    1,555
    1,126

پاسخ : ساخت هواپیما

نقل قول نوشته اصلی توسط mehr32

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام
    دوستان من یک موتور دور بالا دارم حدودن دو و نیم در یک و نیم در یک و نیم می خوام یمک هواپیمای مدل که بتونه پرواز کنه از صفر خودم بسازم چه قطعات ی لازم دارم البته احتمالا بیشترشون رو خودم دارم و چه اموزشی دارید که با اون انجام بدم ؟ فقط موتورم فکر کنم هشت یا دوازده ولته و لی جریان زیاد می کشه یعنی به ادابتور ۲ امپر وصل می کنم اگه مهکم سیم ها رو وصل کنم آداپتور به پت پت می افته اگه یکم سیم رو فاصله بدم و سطح تماس کم باشه با دور بالا می چرخه که به زور باید دستت بگیری برای همین مشکل باتری با جریان مثلا ۴ امپر دارم پیشنهادتون برای ساخت این چیه ؟
    با سلام و درود
    این کتاب برای شروع یادگیری ساخت هواپیمای مدل مناسب هست، همراه کتاب یک نقشه کاغذی هواپیما مدل موجود است و همچنین در CD همراه کتاب چند نقشه ی دیگر برای ساخت هواپیمای مدل وجود دارد.
    مشخصات کتاب:
    عنوان: هواپیمای مدل رادیو کنترل ساخت و آماده سازی برای پرواز
    نویسنده: سيد محمد مهدي حامی (مهندس هوانوردی - مراقبت پرواز)
    شابک: 9789640432778
    انتشارات: مولف

همچنین منابع انگلیسی زبان متعددی جهت یادگیری نحوه ی ساخت هواپیمای مدل وجود دارد که با جستجوی عباراتی همانند این موارد یافت می شود:
    DIY RC Airplane
    How to Make RC Airplane
    Handmade RC Airplane
    Homemade RC Airplane
    2020/01/14
    113
    75

نقل قول نوشته اصلی توسط فکر

با سلام و درود
    این کتاب برای شروع یادگیری ساخت هواپیمای مدل مناسب هست، همراه کتاب یک نقشه کاغذی هواپیما مدل موجود است و همچنین در CD همراه کتاب چند نقشه ی دیگر برای ساخت هواپیمای مدل وجود دارد.
    مشخصات کتاب:
    عنوان: هواپیمای مدل رادیو کنترل ساخت و آماده سازی برای پرواز
    نویسنده: سيد محمد مهدي حامی (مهندس هوانوردی - مراقبت پرواز)
    شابک: 9789640432778
    انتشارات: مولف

همچنین منابع انگلیسی زبان متعددی جهت یادگیری نحوه ی ساخت هواپیمای مدل وجود دارد که با جستجوی عباراتی همانند این موارد یافت می شود:
    DIY RC Airplane
    How to Make RC Airplane
    Handmade RC Airplane
    Homemade RC Airplane
    باسلام
    کتابی که معرفی کردید یکی از بهتریییین کتابها در زمینه اطلاعات و ساخت هواپیمای مدل هستش. داخلش یک نقشه هم برای ساخت مدل هست ولی مدل سوختی هستش البته میشه با همون مقیاس ساخت و موتور الکتریکی بهش وصل کرد. من قبلا یک بار ساختم و پرواز هم دادم البته با نقشه هایی که در اینترنت هست ساخته بودم. این کتاب اولین کتاب من بود! یادش بخیر

موفق باشید.
    2021/07/24
    27
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط shahinb007

باسلام
    کتابی که معرفی کردید یکی از بهتریییین کتابها در زمینه اطلاعات و ساخت هواپیمای مدل هستش. داخلش یک نقشه هم برای ساخت مدل هست ولی مدل سوختی هستش البته میشه با همون مقیاس ساخت و موتور الکتریکی بهش وصل کرد. من قبلا یک بار ساختم و پرواز هم دادم البته با نقشه هایی که در اینترنت هست ساخته بودم. این کتاب اولین کتاب من بود! یادش بخیر

موفق باشید.

چه خوب می تونید فایل این کتاب رو برام بزارید ؟
    از چه جنسی بود بدنش ؟ چه اندازه ؟ با چه نقشه ای ؟
    برقی درست کردید؟ چه باتری ای ؟
    لطفا کمکم کنید خیلی دوست دارم درست کنم
    2021/07/24
    27
    11

دوستان موتورم عمرش به سر رسیده بود میله اش هم کوتاه بود اون دوتا سیم که برق رو به سیم پیچ ها منتقل می کنند کلا سوخته بودند تعمیرش کردم ولی برای پرواز نمیشه بهش تکیه کرد
    یک موتور دیگه دارم ۱۲ ولت خیلی قویه ولی مشکل سرعته با دوتا دنده تونستم سرعتش رو بیشتر کنم اما هم وزنش زیاده هم اندازه ویله های دنده ها موتور پره و... این ها همه لرزش ایجاد می کنه و به این دنده های پلاستیکی هم هیچ اطمینانی نمیشه کرد با دست نگه داری خورد می شوند پس نتیجه می گیریم که با این موتور نمیشه کاری کرد (چه قدر این ایموجی لوسه )
    چه کنم چه موتوری بگیرم که بتونه هوا پیما برو بلند کنه ؟
    هما پیما از چه جنسی باشه ؟
    2021/07/24
    27
    11

سلام وسایلم رو گشتم یک موتور براشلس که مال دی وی دی رام بوده پیدا کردم خودش ۱۱ تا سیم ازش خارج میشه ۳ تا برای سیم پیچ های موتور بقیه هم مال ۳ تا سنسور هستند حالا من می خوام این موتور رو مثل این فیلم راه بندازم

" allowfullscreen="true" quality="high" name="aparattv" id="aparattv" style="" src="https://www.aparat.com/public/public/player/aparattv" type="application/x-shockwave-flash">
    ولی من اسپید کنترلر ندارم اینجا توی این لینک

گفته که
    سلام من یه بار اینجوری راه اندازی کردم:
    اول باید قسمت متحرک موتور که همون استاتور هست دربیاری برای این کار ببین باید از پشت یه خار فنری داشته باشه اونو که در بیاری پوسته موتور همون که فلزیه راحت در میاد بعد سه تا سیم از سیم پیچ به روی برد لحیم شده که معمولا با u v x مشخص میشه مسیر سیمی رو که از اون لحیم ها روی برد هست دنبال کن تا برسی به سیم های اون فلت سفیده.از اونجا سه تا سیم ضخیمتر لحیم کن به عنوان سیم های موتور.بعد اگه دقت کنی سه تا سنسور اثر حال به رنگ سیاه هست روی برد مسیر اونها رو هم دنبال کن و یه جا یادداشت کن.الا دوباره موتور رو سر هم کن و ببند.برای راه اندازی باید مثل موتور براشلس ها که برای ساخت کواد کوپتر و .. استفاده میشه عمل کنی یعنی اگه اسپید کنترلر داری سه تا سیمشو وصل کنی به اون سه تا سیم موتور و به اسپید کنترلر pwm بدی.اگه اسپید کنترلر نداری با سه تا ترانزیستور مثلا bd139 یا هر ترانزیستور دیگه که بتونه جریان حداقل یک آمپر رو تحمل کنه به اون سه تا سیم موتور نوبتی ولتاژ بده مثل موتور پله ای یعنی 001 بعد 010 و بعد 100 با این کار موتور میپرخه و جهتش به ترتیب ولتاز دادن بستگی داره یعنی اگه 001 010 100 بدی تو یه جهت میپرخه و اگه 100 010 001 بدی تو جهت برعکس فقط این ولتاژ که بهتر 12 ولت بیشتر نباشه رو باید با ترانزیستور بدی میکرو مستقیما جریان زیادی نمیده و شاید اصلا نچرخه و هر چی این 0 و 1 هارو سریعتر بری سرعتش بیشتر میشه از اون سنسور های اثر هال هم برای یدبک میتونی استفتده کنی موفق باشی
    اگه باز متوجه نشدی کد میکرو بذارم :rolleyes:
    ۱ حالا من چطور با سه تا ترانزیستور این رو راه بندازم ؟
    ۲ سرعتش برای هواپیما خوبه دیگه ؟
    دوستان لطفا جواب بدید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6