اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پین های ERC و پین هدر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پین های ERC و پین هدر

سلام.
    ببخشید یک سوال داشتم. تو یک مدار، پین هایی از میکروکنترلرمون که لازم نداره رو اورده به نام نت OX گذاشته و به یک پین هدر 12 تایی وصل کرده به صورت زیر.

به این دلیل که اگه خواستیم استفاده کنیم از پین هدر اتصال بگیریم.
    2 تا سوال داشتم:
    1- اینکه ما پین های میکرو وصل می کنیم به پین هدر، این باعث نمیشه نویز بگیره اون پین هدر و بعد نویزش منتقل بشه به پین میکرو؟
    2- اگه ما پین های غیر ضروری میکرو ERC بزنیم، چه تمهیدی برای اون پایه ها باید در ننظر بگیریم در طراحی پی سی بی؟ چون وقتی ERC می خوره یعنی پین میکروکنترلر به جایی وصل نیست؟ این درسته که به هیچ جا وصلش نکنیم و رها بزاریم اون پین های ERC خورده رو؟ تدابیر پین های ERC خورده چیه؟
    جدیدترین ویرایش توسط hadimargo; ۲۰:۳۴ ۱۴۰۰/۰۷/۰۸.

پاسخ : پین های ERC و پین هدر

نوشته اصلی توسط hadimargo نمایش پست ها
    سلام.
    ببخشید یک سوال داشتم. تو یک مدار، پین هایی از میکروکنترلرمون که لازم نداره رو اورده به یک پین هدر 12 تایی وصل کرده به صورت زیر.
    به این دلیل که اگه خواستیم استفاده کنیم از پین هدر اتصال بگیریم.
    2 تا سوال داشتم:
    اینکه ما پین های میکرو وصل می کنیم به پین هدر، این باعث نمیشه نویز بگیره اون پین هدر و بعد نویزش منتقل بشه به پین میکرو؟
    اگه ما پین های غیر ضروری میکرو ERC بزنیم، چه تمهیدی برای اون پایه ها باید در ننظر بگیریم در طراحی پی سی بی؟ چون وقتی ERC می خوره یعنی پین میکروکنترلر به جایی وصل نیست؟ این درسته که به هیچ جا وصلش نکنیم و رها بزاریم اون پین های ERC خورده رو؟ تدابیر پین های ERC خورده چیه؟
    با درود
    یا باید خروجی تعریفش کنی و مقدار low
    من خودم ورودی و بالا کش میکنم

ERC خورده دیگه چیه ؟

دیدگاه

خیلی ممنونم راهنمای کردید. منظورم از Erc همون علامت ضربدره هست که به پایه های بیکار می زنیم.
      پس برای پایه های ERC میکرو باید پول آپ داخلیشون فعال کنیم درسته؟
      اون پایه هایی که I/O نیست چی؟
      بعد اون سوال اولمو میدونید؟
      نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
      با درود
      یا باید خروجی تعریفش کنی و مقدار low
      من خودم ورودی و بالا کش میکنم

ERC خورده دیگه چیه ؟

جدیدترین ویرایش توسط hadimargo; ۲۰:۳۵ ۱۴۰۰/۰۷/۰۸.

دیدگاه

خیلی ممنونم راهنمای کردید. منظورم از Erc همون علامت ضربدره هست که به پایه های بیکار می زنیم.
        پس برای پایه های ERC میکرو باید پول آپ داخلیشون فعال کنیم درسته؟
        اون پایه هایی که I/O نیست چی؟
        بعد اون سوال اولمو میدونید؟
        راستش من کاری ندارم ایشون چیکار کردن
        فقط اینو بدونید پایه های بیکار رو باید خروجی و low تعریف کرد تا کمتر نویز به میکرو منتقل بشه
        گفتم من وردی تعریف میکنم و بالاکش

پایه های که ای او نیست بستگی داره ولی نباید رو هوا بذاریشون
        مثلا پایه ریست باید بالاکش بشه و همچنین از خازن نویز گیر هم استفاده بشه
        پایه های ورف این ها هم فیلتر مربوطه
        پایه های تغذیه هم تغذیه بهشون وصل بشه و بیکار نمونن
        جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۲۰:۵۷ ۱۴۰۰/۰۷/۰۸.

دیدگاه

خیلی ممنونم از راهنمایی خوبتون.
          منظورتون از پایه های ورف چی بود؟
          میشه یک کمکی هم تو این تاپیک بکنید:
          سلام خوب هستید؟ من دو تا سوال داشتم. سوال اول: من یک میکرو aTMEGA128 دارم. طبق دیتاشیت: من الان از یک کریستال خارجی استفاده می کنم ، پس طبق دیتاشیت باید اون CKSEL اعمال کنم. حالا من از کریستال با فرکانس 14.7456 مگاهرتز استفاده می کنم. اینجا سوال اولم این هست که چرا برای 14 مگاهرتز مقدار دقیق CKSEL نگفته: سوال دومم این هست

ممنونم ازتون.
          نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
          راستش من کاری ندارم ایشون چیکار کردن
          فقط اینو بدونید پایه های بیکار رو باید خروجی و low تعریف کرد تا کمتر نویز به میکرو منتقل بشه
          گفتم من وردی تعریف میکنم و بالاکش

پایه های که ای او نیست بستگی داره ولی نباید رو هوا بذاریشون
          مثلا پایه ریست باید بالاکش بشه و همچنین از خازن نویز گیر هم استفاده بشه
          پایه های ورف این ها هم فیلتر مربوطه
          پایه های تغذیه هم تغذیه بهشون وصل بشه و بیکار نمونن

دیدگاه

خیلی ممنونم از راهنمایی خوبتون.
            منظورتون از پایه های ورف چی بود؟
            میشه یک کمکی هم تو این تاپیک بکنید:
            سلام خوب هستید؟ من دو تا سوال داشتم. سوال اول: من یک میکرو aTMEGA128 دارم. طبق دیتاشیت: من الان از یک کریستال خارجی استفاده می کنم ، پس طبق دیتاشیت باید اون CKSEL اعمال کنم. حالا من از کریستال با فرکانس 14.7456 مگاهرتز استفاده می کنم. اینجا سوال اولم این هست که چرا برای 14 مگاهرتز مقدار دقیق CKSEL نگفته: سوال دومم این هست

ممنونم ازتون.

در موقع استفاده از پایه های پورت میکروکنترلر به عنوان ADC نباید دیگر پایه های پورت در زمان تبدیل با فرکانس بالا سوئیچ کنند. در انواع میکروکنترلر ها معمولا پورت ها به عنوان ورودی و خروجی قابل استفاده هستند. اما به هر پورت میکرو کنترلر قابلیت های دیگری با توجه به نیاز ، از جمله ارتباط سریال ، وقفه ها ، کانتر و یا ADC اضافه شده است و تنها با توجه به تنظیمات درون برنامه ای می توان از آنها استفاده کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X