ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
    2016/05/28
    896
    106

اتصال دو نقطه A و B با میکرو ؟

سلام طبق شکل زیر میخوام دو قسمت از مدار را که با A و B مشخص کردم را به هم وصل کنم نمیخوام از راه مکانیکی و یا ssr استفاده کنم فقط میخوام الکترونیکی باشه با آی سی 4016 و 4066 تست کردم اما جواب نداد یعنی کاملا وصل بود و پایه کنترلی 4066 اصلا تاثیری نداشت .حالا اگر بخوام طبق شکل پایه های A و B را به دو پین میکروکنترلر وصل کنم مثلا PD.0 و PD.1 در برنامه نویسی چطور باید عمل کنم ؟
    خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....
    2010/05/24
    آمل
    869
    137

پاسخ : اتصال دو نقطه A و B با میکرو ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fmicro

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام طبق شکل زیر میخوام دو قسمت از مدار را که با A و B مشخص کردم را به هم وصل کنم نمیخوام از راه مکانیکی و یا ssr استفاده کنم فقط میخوام الکترونیکی باشه با آی سی 4016 و 4066 تست کردم اما جواب نداد یعنی کاملا وصل بود و پایه کنترلی 4066 اصلا تاثیری نداشت .حالا اگر بخوام طبق شکل پایه های A و B را به دو پین میکروکنترلر وصل کنم مثلا PD.0 و PD.1 در برنامه نویسی چطور باید عمل کنم ؟
    با درود به شما دوست گرامی.
    یه نکته که من قبلا امتحانش کردم سرعت سوییچ 4066 بود که برای اتصال کیبورد کامپیوتر که سرعت پایینی داشت مناسب بود ولی وقتی برای سوییچ مونیتور کامپیوتر ازش استفاده کردم جواب نداد چون ظاهر کار نشون داد که تو سوییچ سرعت بالا دیتا رو از دست میدادم .
    نکته دوم جریان دهی 4066 بود که برای انتخاب دو ولتاژ متفاوت از دو رگولاتور ولتاژ بود که بازم جواب نداد و در پایان بعد از کلی وقت هدر دادن و خوندن دیتاشیت فهمیدم محدودیت جریان و ولتاژ هم باید توش رعایت بشه که برای 4066 فکر کنم زیر 30 میلی امپر باشه.
    یه سوال از شما دارم.
    ولتاژ و جریان برای اتصال دو نقطه A,B چقد هست و اگه بالا باشه 4066 یکسره میشه و چیزی به اسم سوییچ زنی دیگه معنی نداره پس لطفا جریان میان AB رو مشخص کنید.
    برای اتصال به میکرو مشکل نداره ولی نکات بالا رو در نظر داشته باشید و اگه امکان داره یخورده بیشتر توضیح بدید که این نقاط به کدام ابزار وصل میشن و اگه نمیتونید اطلاعاتی از پروژتون بدید فقط نکات بالا رو در نظر داشته باشته باشید.
    ضمنا بسته به کاری که انجام میدید میتونید از دو ترانزیستور برای سوییچ دو طرفه استفاده کنید و محدودیت سرعت و جریان رو ازاد کنید.
    پاینده باشید
    2016/05/28
    896
    106

نقل قول نوشته اصلی توسط saeiddiod

با درود به شما دوست گرامی.
    یه نکته که من قبلا امتحانش کردم سرعت سوییچ 4066 بود که برای اتصال کیبورد کامپیوتر که سرعت پایینی داشت مناسب بود ولی وقتی برای سوییچ مونیتور کامپیوتر ازش استفاده کردم جواب نداد چون ظاهر کار نشون داد که تو سوییچ سرعت بالا دیتا رو از دست میدادم .
    نکته دوم جریان دهی 4066 بود که برای انتخاب دو ولتاژ متفاوت از دو رگولاتور ولتاژ بود که بازم جواب نداد و در پایان بعد از کلی وقت هدر دادن و خوندن دیتاشیت فهمیدم محدودیت جریان و ولتاژ هم باید توش رعایت بشه که برای 4066 فکر کنم زیر 30 میلی امپر باشه.
    یه سوال از شما دارم.
    ولتاژ و جریان برای اتصال دو نقطه A,B چقد هست و اگه بالا باشه 4066 یکسره میشه و چیزی به اسم سوییچ زنی دیگه معنی نداره پس لطفا جریان میان AB رو مشخص کنید.
    برای اتصال به میکرو مشکل نداره ولی نکات بالا رو در نظر داشته باشید و اگه امکان داره یخورده بیشتر توضیح بدید که این نقاط به کدام ابزار وصل میشن و اگه نمیتونید اطلاعاتی از پروژتون بدید فقط نکات بالا رو در نظر داشته باشته باشید.
    ضمنا بسته به کاری که انجام میدید میتونید از دو ترانزیستور برای سوییچ دو طرفه استفاده کنید و محدودیت سرعت و جریان رو ازاد کنید.
    پاینده باشید

سلام مهندس ممنون از پاسخگویی خوب شما
    اول اینکه جریان و ولتاژ نقاطA,B بسیار پایین است
    ودر حقیقت نقاط A, B دو سر یک میکروسوئیچ است و کلا 12 میکرو سوئیچ داریم . (پس 12 سری دو نقطه A و B ) داریم هر کدام از این میکروسوئیچ ها برای پخش یک ترک (فایل صوتی ) استفاده می شود .مثلا اگر میکروسوئیچ 1 رو بزنم ترک اول پخش میشه ، اگر میکروسوئچ دو رو بزنم ترک دوم پخش میشه .حالا من نمیخوام برای این 12 تا میکروسوئیچ بذارم ، میخوام تمامی این پایه ها رو به یک میکروکنترلر دیگر وصل کنم و مثلا اگر یک سنسور درون آن میکرو فعال شد مثلا ترک 2 یا.... پخش بشود نمیدونم متوجه منظورم شدید یا نه ؟!
    ویرایش توسط fmicro : 2021/10/06 در ساعت 13:05
    خدایا یکی بزرگترین آرزویهایم در این دنیا این است که همه مردم حالشان خوب باشد و احساس خوشبختی داشته باشند....
    2020/11/17
    417
    165

سلام مهندس ممنون از پاسخگویی خوب شما
    اول اینکه جریان و ولتاژ نقاطA,B بسیار پایین است
    ودر حقیقت نقاط A, B دو سر یک میکروسوئیچ است و کلا 12 میکرو سوئیچ داریم . (پس 12 سری دو نقطه A و B ) داریم هر کدام از این میکروسوئیچ ها برای پخش یک ترک (فایل صوتی ) استفاده می شود .مثلا اگر میکروسوئیچ 1 رو بزنم ترک اول پخش میشه ، اگر میکروسوئچ دو رو بزنم ترک دوم پخش میشه .حالا من نمیخوام برای این 12 تا میکروسوئیچ بذارم ، میخوام تمامی این پایه ها رو به یک میکروکنترلر دیگر وصل کنم و مثلا اگر یک سنسور درون آن میکرو فعال شد مثلا ترک 2 یا.... پخش بشود نمیدونم متوجه منظورم شدید یا نه ؟!
    سلام خدمت دوستان
    چرا از ترانزیستور استفاده نمی کنین؟
    همیشه کامل توضیح بدهیم تا جواب کامل بگیریم.
    لطفا برای تشکر روی دکمه تشکر بزنید و بخاطر این پست نزنید که تایپیک شلوغ نشود
    تایپیک های من:
    Hidden Content
    Hidden Content
    2016/05/28
    896
    106

نقل قول نوشته اصلی توسط electromohammad

سلام خدمت دوستان
    چرا از ترانزیستور استفاده نمی کنین؟

مهندس چطور از ترانزیستور استفاده کنم ؟
    2020/11/17
    417
    165

سلام خدمت دوستان
    از اونجایی که شما می خواین یه کلید الکترونیکی داشته باشین ترانزیستور می تونه کمکتون کنه
    (البته نمی دونم روی کیفیت نت پخش شده تاثیر می ذاره یا نه. بهتره اول با یکی تست کنین)
    یه همچین مداری فکر کنم کارتو راه بندازه:
    تایپیک های من:
    Hidden Content
    Hidden Content
    2016/05/28
    896
    106

سلام خدمت دوستان
    از اونجایی که شما می خواین یه کلید الکترونیکی داشته باشین ترانزیستور می تونه کمکتون کنه
    (البته نمی دونم روی کیفیت نت پخش شده تاثیر می ذاره یا نه. بهتره اول با یکی تست کنین)
    یه همچین مداری فکر کنم کارتو راه بندازه:
    ممنون تست میکنم نتیجه رو میگم
    2020/11/17
    417
    165

ممنون تست میکنم نتیجه رو میگم
    سلام
    فقط یه نکته
    اون پایه ای که ولتاژ مثبت توش هست به کلکتور وصل کنین
    اون پایه ای که ولتاژ منفی داره به امیتر
    تایپیک های من:
    Hidden Content
    Hidden Content
    2016/05/28
    896
    106

سلام
    فقط یه نکته
    اون پایه ای که ولتاژ مثبت توش هست به کلکتور وصل کنین
    اون پایه ای که ولتاژ منفی داره به امیتر

مهندس جواب نداد ! ، BC546 هم گذاشتم یکبار با مقاومت 1 کیلو در بیش و یکبار کلا مقاومت بیس ورودی رو بر داشتم .
    فک کنم دلیل جواب ندادنش طبیعیه میدونید چرا ، چون ترانزیستور باید در ناحیه اشباع باشه که بصورت سوئیچ عمل کنه
    ولتاژ نقطه A و B هم با مولتی اندازه گرفتم حدود 4.8 ولته
    ویرایش توسط fmicro : 2021/10/08 در ساعت 11:49
    2020/07/17
    گلستان ،گنبد کاووس
    2,858
    2,254

مهندس جواب نداد ! ، BC546 هم گذاشتم یکبار با مقاومت 1 کیلو در بیش و یکبار کلا مقاومت بیس ورودی رو بر داشتم .
    فک کنم دلیل جواب ندادنش طبیعیه میدونید چرا ، چون ترانزیستور باید در ناحیه اشباع باشه که بصورت سوئیچ عمل کنه
    ولتاژ نقطه A و B هم با مولتی اندازه گرفتم حدود 4.8 ولته
    اگر خواسته شما واقعی باشه،
    یه راه حل دارم.
    البته اگه واقعی باشه....
    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
    Hidden Content
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17