اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشورت در مورد تهیه ترانس برای یک موتور جارو شارژی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشورت در مورد تهیه ترانس برای یک موتور جارو شارژی

سلام
    ما یک جارو شارژی داریم باتری هاش خراب شده و خیلی گرونه میخواستم یک ترانس کاهنده بخرم مرتب بزارم داخل یک جعبه پلاستیکی با فیوز و وصلش کنم به موتور جارو شارژی و ادامه داستان...
    من عکس موتور رو میزارم اینجا:

مدل آرمیچر اینه:
    12V DC - Class 120
    RS540-5538

می خواستم ببینم اگر من یک ترانس 12 ولت و 5 آمپر بگیرم میتونه اینو جواب بده؟ که البته خروجیش تبدیل میزارم و DC می کنم ولتاژ رو...
    یعنی سوالم اینه... قدرت حرکت این موتور با مقدار جریان خروجی تغذیه کنترل میشه؟ یعنی اگر 12 ولت 1 آمپر بدم کمتر میچرخه مثلا بشه 5 آمپر بیشتر؟ یا باید ولتاژ رو ببرم بالا؟
    حقیقتا من الکترونیک خوندم , ولی چون کارم و عوض کردم تمام این چیزا یادم رفته... یه چیزایی در مورد شار و جریان موتور DC خونده بودیم ولی کامل یادم رفته...
    با تشکر
    جدیدترین ویرایش توسط buglessir; ۱۲:۰۳ ۱۴۰۰/۰۷/۲۶.

پاسخ : مشورت در مورد تهیه ترانس برای یک موتور جارو شارژی

درود
    باید ابتدا ببنید باتری های خراب شده چه جریانی را تامین میکرده اند و آداپتور با همان جریان تهیه کنید البته فکر نمیکنم این موتور بیشتر از 5 آمپر جریان کشی داشته باشد و بنظر کافی میآید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
      درود
      باید ابتدا ببنید باتری های خراب شده چه جریانی را تامین میکرده اند و آداپتور با همان جریان تهیه کنید البته فکر نمیکنم این موتور بیشتر از 5 آمپر جریان کشی داشته باشد و بنظر کافی میآید .
      خیلی ممنونم... حقیقتا من باتری رو چک کردم 10 تا 1500 میلی آمپر هستش
      فکر کنم مجموع همون نزدیک 1.5 آمپر ازش جریان بگیره؟ نظرتون چیه ترانس 2 آمپر بخرم و هزینه اش کمتر بشه؟

دیدگاه

درود
        اگر 1.5 آمپر است آداپتور 2 آمپر با همان ولتاژ کافیست .

دیدگاه

درود
          اگر 1.5 آمپر است آداپتور 2 آمپر با همان ولتاژ کافیست .
          ولی چیزی ... تعداد 10 عدد باتری 1500 mA میشه 15 هزار یعنی 15 آمپر؟ عجیبه ...

دیدگاه

درود
            اگر باتری ها سری شده باشند جریان همان 1.5 آمپر است و فقط ولتاژ افزایش میابد .

دیدگاه

درود
              اگر باتری ها سری شده باشند جریان همان 1.5 آمپر است و فقط ولتاژ افزایش میابد .
              بله سری هستن.. . البته اینجا مدل همون باتری هستش برای فروش:

یعنی ولتاژ بیشتر 12 ولت؟ به موتور که آسیب میزنه...

دیدگاه

روی پلاک جارو چند وات زده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط buglessir نمایش پست ها
                  خیلی ممنونم... حقیقتا من باتری رو چک کردم 10 تا 1500 میلی آمپر هستش
                  فکر کنم مجموع همون نزدیک 1.5 آمپر ازش جریان بگیره؟ نظرتون چیه ترانس 2 آمپر بخرم و هزینه اش کمتر بشه؟
                  سلام
                  به خاطر جریان راه اندازی به نظرم یکم آمپر بالاتر بزارید بهتر.اگه هم ترانس موجود دارید چک کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط buglessir نمایش پست ها
                    بله سری هستن.. . البته اینجا مدل همون باتری هستش برای فروش:

یعنی ولتاژ بیشتر 12 ولت؟ به موتور که آسیب میزنه...
                    درود
                    باتری های شارژی که لینک آنرا ذکر کرده اید مجموعا 12 ولت 1500 میلی آمپر است که ولتاژ آن با موتور جاروی شما که 12 ولت است یکی میباشد لذا آداپتور شما باید حداقل 12 ولت 1.5 آمپر باشد و برای احتیاط 2 آمپر بگیرید چون لوازم برقی بازار اکثر چینی هستند ومشخصات آنها استاندارد نیست. ولتاژ بیشتر میتواند به موتور آسیب بزند. البته باید ولتاژ آداپتور را زیر بار اندازه بگیرید نه در حالت بی باری ، در حالت بی باری معمولا ولتاژ بیشتری نشان میدهد.

دیدگاه

درود
                      باتری های شارژی که لینک آنرا ذکر کرده اید مجموعا 12 ولت 1500 میلی آمپر است که ولتاژ آن با موتور جاروی شما که 12 ولت است یکی میباشد لذا آداپتور شما باید حداقل 12 ولت 1.5 آمپر باشد و برای احتیاط 2 آمپر بگیرید چون لوازم برقی بازار اکثر چینی هستند ومشخصات آنها استاندارد نیست. ولتاژ بیشتر میتواند به موتور آسیب بزند. البته باید ولتاژ آداپتور را زیر بار اندازه بگیرید نه در حالت بی باری ، در حالت بی باری معمولا ولتاژ بیشتری نشان میدهد.
                      خیلی ممنون
                      فقط من بنظرتون ترانس بخرم یا آداپتور آماده؟ چون میخواستم ترانس بخرم تازه براش جعبه و تبدیل به DC درست کنم
                      البته تو خیابون جمهوری تهران انواع آداپتور وجود داره ولی می ترسیدم آمپر واقعی نداشته باشه و خروجی متناسب رو نده ؟؟؟

دیدگاه

درود
                        اگر به الکترونیک آشنا هستید و میتوانید خودتان درست کنید ارزان تر و مطمئن تر است وگرنه آماده آنرا بخرید ضمنا برای کوچکتر شدن حجم آن میتوانید از نوع سویچینگ خریداری نمایید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X