اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

توضیح PLL

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

توضیح PLL

با سلام.
    من یه search تو انجمن کردم ولی جایی ندیدم که PLL رو کامل توضیح داده باشه...
    اگه میشه کلا یه بحث و توضیح کلی در مورد PLL (که چه حوری کار میکنه،کجاها کاربرد داره ،...)انجام بدین.
    ممنون...

پاسخ : توضیح PLL

توی ویکی سایت در مورد PLL مقالهآ‌ای هست
    بخونید شاید مفید باشه

اینجاست
    چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

با سلام و ممنون از جوابتون...
      چندتا سوال داشتم
      اون طوری که من فهمیدم تو PLL خروجی رو قبل از VCO (بعد از آشکار ساز فاز و فیلتر) میگیریم.پس این خروجی یه مقدار DC هست؟؟و دقیقا به چه دردی میخوره؟؟
      چه طوری تو مدولاسیون FM از PLL استفاده میشه؟
      ممنون...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهیار یغمایی
        اون طوری که من فهمیدم تو PLL خروجی رو قبل از VCO (بعد از آشکار ساز فاز و فیلتر) میگیریم.پس این خروجی یه مقدار DC هست؟؟و دقیقا به چه دردی میخوره؟؟
        چه طوری تو مدولاسیون FM از PLL استفاده میشه؟
        راستش من اینارو نمیآ‌دونم :sad:

ولی اگر فهمیدید لطف کنید توی ویکی هم اضافه کنید
        ممنون
        چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

سلام ..................

لینک زیر رو ملاحظه کنید ببینید میتونه کمکتون کنه ..

http://www.uoguelph.ca/~antoon/gadgets/pll/pll.html

موفق باشید ..
          دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

لینک زیر رو ملاحظه کنید ببینید میتونه کمکتون کنه ..

http://www.uoguelph.ca/~antoon/gadgets/pll/pll.htm
            ممنون...این لینک رو قبلا یه نگاه کرده بودم... تو شکلی که تو این لینک واسه PLL گذاشته ،خروجی رو از VCO گرفته که فکر کنم واسه سینتی سایزر باشه(تو PLL ولتاژ خروجیه)...(اگه اشتباه میگم تصحیح کنین) و من میگم این ولتاژ به چه دردی میخوره...
            در ضمن کاربردش تو FM رو هم اگه میشه توضیح بدین
            ممنون...

دیدگاه

شما می تونی از PLL یک فرکانس خاصی رو که می خواین ( فرضا 700MHz ) بگیرید ( سینوسی ). خوب اگه اینو در سیگنال داده خودتون کانوالو کنید یک مدولاسیون فرکانس اون موج رو بدست میارین. این طور نیست؟

این هم کاربرد اون در FM!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadyan
                شما می تونی از PLL یک فرکانس خاصی رو که می خواین ( فرضا 700MHz ) بگیرید ( سینوسی ). خوب اگه اینو در سیگنال داده خودتون کانوالو کنید یک مدولاسیون فرکانس اون موج رو بدست میارین. این طور نیست؟

این هم کاربرد اون در FM!

اگه میشه یکم بیشتر توضیح بدین...(بالاخره PLL خروجی فرکانس میده یا ولتاژ؟!)
                ممنون.

دیدگاه

سلام .............

ببینید مطالب زیر میتونه کمکتون کنه؟

http://hem.passagen.se/communication/fm_pll_vco.html

http://eesof.tm.agilent.com/pdf/eagleware/uan100.pdf
                  دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

:سلام به همه
                    آقایون توجه کنند که خروجی فیلتر (ورودی VCO ) وقتی یه مقدار DC هست که فرکانس ورودی مقدار ثابتی داشته باشه . در غیر این صورت : اگر مقدار فرکانس ورودی افزایش پیدا کنه این مقدار DC افزایش پیدا می کنه تا فرکانس خروجی VCO هم افزایش پیدا کنه و سیستم کنترلی حلقه بسته کنترل فاز ، فرکانس رو کنترل کنه ولی مساله ای هم که وجود داره و من وارد بحث دلیلش نمی شم این هست که وقتی فرکانس ورودی تغییر می کنه دیگه اختلاف فاز صفر نیست بلکه اختلاف فرکانس صفره .
                    حالا بگذریم :
                    وقتی سیگنال ورودی با FM مدوله شده یعنی سیگنالی با ضابطه زیر داریم
                    V(t) = Vm * cos(Wc* t + φ +Mc* cos(Wm*t))
                    Wm : فرکانس زاویه ای مسیج
                    Wc : فرکانس زاویه ای کریر
                    وقتی فرکانس ورودی ثابته خروجی آشکار ساز مقدار DC هست که باعث می شه فرکانس خروجی VCO فرکانس ثابت داشته باشه ولی در سیگنال بالا خروجی آشکار ساز باید با زمان تغییر کنه تا فرکانس خروجی VCO هم فرکانس سیگنال بالا رو دنبال کنه . حالا مشخصه که فرکانس این تغییر باید Wm باشه.واین همون دمدولاسیون FM هستش .
                    البته به این سادگی ها هم نیست و باید توجه کرد که این فرکانس در فیلتر حذف نشه و باید در گستره نگهداری قرار بگیره و ... oo:
                    ای با من و پنهان چو دل از دل سلامت میکنم توکعبه ای هر جا روم قصد مقامت می کنم
                    هر جا که هستی حاضری از دور در ما نا ظری شب خانه روشن میشود چون یاد نامت میکنم
                    گه همچو باز آشنا بر دست تو پر میزنم گه چون کبوتر پرزنان آهنگ بامت می کنم

مرا گویی تورا با این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم اگر مرغ هوایی این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم من چه دانم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X