اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با ولتاژ دوم فلای بک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با ولتاژ دوم فلای بک

سلام دوستان
    من یه منبع تغذیه فلای بک دارم تک ولتاژه 48 ولت 2 امپر
    حالا یه سیم پیچ ثانویه اضافه کردم گه یه 5 ولت هم بگیرم
    5 ولت رو دارم ولی جریان خیلی کمی میده حتی تو حالت بی باری از 48 ولته
    قطر سیم هم به اندازه کافی هست نیم امپرم بیشتر نمیخام ولی 50 میلی امپر بیشتر نمیده به نظرتون مشکل از کجاست؟

پاسخ : مشکل با ولتاژ دوم فلای بک

نوشته اصلی توسط amin3gp نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه منبع تغذیه فلای بک دارم تک ولتاژه 48 ولت 2 امپر
    حالا یه سیم پیچ ثانویه اضافه کردم گه یه 5 ولت هم بگیرم
    5 ولت رو دارم ولی جریان خیلی کمی میده حتی تو حالت بی باری از 48 ولته
    قطر سیم هم به اندازه کافی هست نیم امپرم بیشتر نمیخام ولی 50 میلی امپر بیشتر نمیده به نظرتون مشکل از کجاست؟
    با سلام
    چون کنترل ولتاژ روی 48 ولت هست عملا وقتی بار روش نباشه 5 ولت هم توان مناسبی نداره،
    در واقع ولتاژ دوم رگولاسیون نداره و سطحش با مقدار بار خروجی اصلی تغییر میکنه و بستگی به تعداد دورش هم داره.
    یه بار نیم آمپری روی خط 48 ولت بذارین و 5 ولت رو تست کنید. اگه ولتاژ صاف و ثابت میخواید باید بعد از تنظیم دور، یه رگولاتور هم براش بذارید.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

توی خروجی 48 ولت یه مقاومت 5 کیلو هست که جریان رو بکشه اکثر مواقع رگولاسیون فقط روی ولتاژ اول میزارن یعنی راه دیگه ای نداره ؟

دیدگاه

توی خروجی 48 ولت یه مقاومت 5 کیلو هست که جریان رو بکشه اکثر مواقع رگولاسیون فقط روی ولتاژ اول میزارن یعنی راه دیگه ای نداره ؟
        سلام
        قاعده سر نقطه دار در فلای بک برای سیم پیچ ثانویه ای که خودتون پیچیدین رو نسبت به سر نقطه دار سیم پیچ اولیه رعایت کردید؟ اگه نه که باید دو سر سیم پیچ ثانویه خودتون رو جابجا کنید.
        جدیدترین ویرایش توسط som1234; ۱۱:۱۹ ۱۴۰۰/۰۸/۰۴.

دیدگاه

معمولا فیدبک از یکی از خروجیها که تثبیت ولتاژش اهمیت داره و جریان بیشتری مصرف میکنه گرفته میشه.
          تعداد دور بقیه، روی حداقل بار خروجی اصلی تنظیم میشه و اگه تثبیت ولتاژشون مهم باشه از رگولاتور استفاده میشه. مثلا توی یک سیستم 3.3 ولت که تغذیه ی میکرو هست مقدارش اهمیت داره. اما 12 ولت فرمان رله ها یا تغذیه ی آپ امپها، معمولا یکی دو هم ولت بالا و پائین بشه مشکلی ایجاد نمیکنه.
          اگر خروجیها از هم ایزوله نباشن میشه، رگولاسیون ترکیبی ایجاد کرد. اما تثبیت خوبی مثل سیستم تک فیدبک بدست نمیاد.
          کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

سر نقطه دار رعایت شده
            نه یکی دو ولت مهم نیست
            مقاومت خروجی رو کمترش کردم که جریان اصلی تو حالت بی باری بیشتری بکشه تا حدودی مشکل حل شد
            فقظ یه مشکل دیگه که دارم اینه که از وقتی سیم پیچ اضافه کردم تو حالت بی باری ترانس صدا میده
            فکر کنم باید مقاومت خروجی رو کمترش کنم اگه چیزی به ذهنتون میرسه بگین

دیدگاه

فقظ یه مشکل دیگه که دارم اینه که از وقتی سیم پیچ اضافه کردم تو حالت بی باری ترانس صدا میده
              فکر کنم باید مقاومت خروجی رو کمترش کنم اگه چیزی به ذهنتون میرسه بگین
              یکی از سرهای سیم پیچ خودتون رو موقتا قطع کنید، ببینید صدا بر طرف می شه.
              از چه دیودی برای یکسوسازی استفاده کردید؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X