اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در گرفتن خروجی برای پرینت درنرم افزار آلتیوم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در گرفتن خروجی برای پرینت درنرم افزار آلتیوم

سلام . نرم افزار آلتیوم 19 را روی یک پی سی نسبتا خوب نصب دارم . موقع گرفتن خروجی برای پرینت روی کاغذ اسکیل آن درپینت بهم میریزد . و با حفظ نسبت هم که تبدیل اندازه میزنم نسبت بهم ریخته است . یعنی از ریشه مشکل دارد و مربوط به تنظیمات التیوم می شود . آیا ربط به رزیلوشون ویندوز دارد ؟ یا تنظیمات داخلی آلتیوم بهم ریخته است ؟ اسکیل یک برگه آچار درنرم افزار پینت باستی 2481در 3508 پیکسل باشد . این خروجی 2481 در 3615 می شود که باعث می شود بعد از چاپ قطعات به سختی جا بروند . همین نرم افزار را روی لپ تاپ دارم که این مشکل را ندارد . مشکل از چیست ؟؟؟
    جدیدترین ویرایش توسط amirtevez2; ۰۹:۳۲ ۱۴۰۰/۰۸/۱۵.

پاسخ : مشکل در گرفتن خروجی برای پرینت درنرم افزار آلتیوم

نوشته اصلی توسط amirtevez2 نمایش پست ها
    سلام . نرم افزار آلتیوم 19 را روی یک پی سی نسبتا خوب نصب دارم . موقع گرفتن خروجی برای پرینت روی کاغذ اسکیل آن درپینت بهم میریزد . و با حفظ نسبت هم که تبدیل اندازه میزنم نسبت بهم ریخته است . یعنی از ریشه مشکل دارد و مربوط به تنظیمات التیوم می شود . آیا ربط به رزیلوشون ویندوز دارد ؟ یا تنظیمات داخلی آلتیوم بهم ریخته است ؟ اسکیل یک برگه آچار درنرم افزار پینت باستی 2481در 3508 پیکسل باشد . این خروجی 2481 در 3615 می شود که باعث می شود بعد از چاپ قطعات به سختی جا بروند . همین نرم افزار را روی لپ تاپ دارم که این مشکل را ندارد . مشکل از چیست ؟؟؟
    سلام مقیاس یا همون SCALE رو شما روی عدد 1 تنطیم میکنی یا نه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi4411 نمایش پست ها
      سلام مقیاس یا همون SCALE رو شما روی عدد 1 تنطیم میکنی یا نه؟
      بله . ابتدا گلوبال گرید رو روی میلی متر و 1 میگذارم . این مشکل در لپتاپ وجود نداره . هر دو یک نسخه و یکی هستند . این پی سی هست که دقیقا عرض مانیتورش هم زیاده و همون در اسکیل مشکل داره . رزیلیشون رو تغییر دادم درست نشد

دیدگاه

نکته اول اینه که به رزولیشن مانیتور یا ویتدوزت ربطی نداره چون اون صرفا برای نمایش تصاویر به تو هست و تنظیمات خود آلتیوم هست که توی خروجی تاثیر میزاره بنظر من شما برای اینکه مطمئن بشی رزولیشن ویندوزت رو روی یک عدد استاندارد مثلا 1280×720 تنظیم کن در این حالت اگه باز هم مشکلی وجود داشته باشه به هیچ عنوان مشکل از رزولیشن نخواهد بود.این رو تست کن من بازم بررسی میکنم میگم بهت دیگه چه کارایی میشه کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi4411 نمایش پست ها
          نکته اول اینه که به رزولیشن مانیتور یا ویتدوزت ربطی نداره چون اون صرفا برای نمایش تصاویر به تو هست و تنظیمات خود آلتیوم هست که توی خروجی تاثیر میزاره بنظر من شما برای اینکه مطمئن بشی رزولیشن ویندوزت رو روی یک عدد استاندارد مثلا 1280×720 تنظیم کن در این حالت اگه باز هم مشکلی وجود داشته باشه به هیچ عنوان مشکل از رزولیشن نخواهد بود.این رو تست کن من بازم بررسی میکنم میگم بهت دیگه چه کارایی میشه کرد
          سلام . الان گذاشتم این رزیلوشن . خروجی گرفتم شد 2481 در 3615 . طول کاغذ اچار 100 پیکسل تقریبا اختلاف داره

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

کاغذ را در پبج ستاپ به صورت عرضی قرار دادم . این بار شد 3532 و تا 3508 تنها 24 پیکسل اختلاف داره . هر میلی متر 11/814 پیکسل می شود . پس تقریا 2 میلی متر در طول کاغذ اچار اختلاف داریم که در مدارات معمولی قابل قبول هست . اما به نظر من مشکل از لایسنس و تنظیمات پیج ستاپ التیوم هست . که البته در نرم افزار توی پیج ستاپ چیز خاصی نیست که بخواهیم تنظیم بدیم بهش. الان قصد دارم لایسنی رو عوض کنم نتیجه شو ببینم . و سوال بعد این که ایا این نرم افزار من که این مشکل را داره برای خروجی های دیگر مثل گربر ، دریلینگ و ... هم این اختلاف کوچک وجود خواهد داشت ؟

دیدگاه

با درود
            این مشکلات بیشتر به تنظیمات چاپ و چاپگر مربوط
            وقتی میخواید از التیوم پرینت بگیرید همه تنظیمات چک کنید و همه تیک ها
            و اینکه این موضوع رو تو همین انجمن سرچ کنید

دیدگاه

سلام . الان گذاشتم این رزیلوشن . خروجی گرفتم شد 2481 در 3615 . طول کاغذ اچار 100 پیکسل تقریبا اختلاف داره

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

کاغذ را در پبج ستاپ به صورت عرضی قرار دادم . این بار شد 3532 و تا 3508 تنها 24 پیکسل اختلاف داره . هر میلی متر 11/814 پیکسل می شود . پس تقریا 2 میلی متر در طول کاغذ اچار اختلاف داریم که در مدارات معمولی قابل قبول هست . اما به نظر من مشکل از لایسنس و تنظیمات پیج ستاپ التیوم هست . که البته در نرم افزار توی پیج ستاپ چیز خاصی نیست که بخواهیم تنظیم بدیم بهش. الان قصد دارم لایسنی رو عوض کنم نتیجه شو ببینم . و سوال بعد این که ایا این نرم افزار من که این مشکل را داره برای خروجی های دیگر مثل گربر ، دریلینگ و ... هم این اختلاف کوچک وجود خواهد داشت ؟
              اونو نمیدونم ک تو خروجی های دیگه مشکل باشه یا ن ولی شما ی بارم بده بیرون برات چاپ کنن ممکنه مشکل از چاپگرت باشه و در مورد لایسنس هم به اون ربطی نداره اگه لایسنس نداشته باشی کلا نمیزاره ازش استفاده کنی. با همه اینها اگه بازم نشد ی ویندوز جدید بزن و دوباره آلتیومو از منابع معتبر نصب و کرک کن.

دیدگاه

سلام دوستان
                من مشکل چاپ پد به شکل گرد دارم در صفحه نمایش چاپ ، نمایش می دهد ولی در زمان چاپ ، پدها چاپ نمی شوند و فقط ترک ها چاپ می شوند ، و وقتی به شکل های دیگر تنظیم میکنم مشکلی ندارد و چاپ می شوند ؟؟؟؟
                لطفا راهنمایی کنید ( نرم افزار من آلتیوم ورژن 17.1.9 و ورژن 21 را دارم )
                باتشکر
                جدیدترین ویرایش توسط mohammadspeed; ۲۱:۳۳ ۱۴۰۰/۰۸/۲۷.

دیدگاه

اون تیکه پینت رو من نفهمیدم یعنی چی !! چرا پینت
                  بعدشم، چرا نسخه 19 ؟ آخرین نسخه رو نصب کن
                  خروجی هم pdf بگیر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadspeed نمایش پست ها
                    سلام دوستان
                    من مشکل چاپ پد به شکل گرد دارم در صفحه نمایش چاپ ، نمایش می دهد ولی در زمان چاپ ، پدها چاپ نمی شوند و فقط ترک ها چاپ می شوند ، و وقتی به شکل های دیگر تنظیم میکنم مشکلی ندارد و چاپ می شوند ؟؟؟؟
                    لطفا راهنمایی کنید ( نرم افزار من آلتیوم ورژن 17.1.9 و ورژن 21 را دارم )
                    باتشکر
                    اون تیکه آخ که انتخاب می کنیم چه چیزهایی چاپ بشند
                    اونجارو چک کنید
                    اختمالا یه لایه هایی حذف شده

دیدگاه

در انتخاب لایه ها برای چاپ Bottom layer و multi layer را انتخاب کردم و تیک های
                      surface mount
                      Through-hole
                      Holes
                      TT fonts
                      Design Views
                      را علامت زدم
                      و لی باز هم چاپ نمی شود و همینطور تیک holes را برداشتم باز هم پد های گرد چاپ نمی شوند .
                      در واقع اگر شکل پد را Round انتخاب شود و دارای یک x , y یکسان باشد که شکل دایره را تشکل دهد چاپ نمی شود .

با تشکر از دوستان
                      جدیدترین ویرایش توسط mohammadspeed; ۰۶:۰۵ ۱۴۰۰/۰۸/۳۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی نمایش پست ها
                        اون تیکه پینت رو من نفهمیدم یعنی چی !! چرا پینت
                        بعدشم، چرا نسخه 19 ؟ آخرین نسخه رو نصب کن
                        خروجی هم pdf بگیر
                        سلام . مخلصم آقای مهندس اکرمی ، مدیر کل سایت افتخار دادید .ممنون .ببینید نرم افزار پینت برای ادیت کردن راحته وگرنه حرفه ای نیست . برای راحتی کار تو اون باز میکنم ساایز دقیق اچار میزنم .اما اسکیل از خروجی نرم افزار به همراه فایل ایجاد میشه . پس ربط به التیوم داره . خروجی emf میگیرم ببعد تو پیسنت که بتونم ادیت بزنم متنی بنویسم و ... تو پینت راحت تره . الان میرم دنبال نسخه جدید . چون کلی متابخونه اد کردم تو این و زمان بر هست برای همین باهاش کار میکنم . ولی حرفتون درسته جدیدترین رو میریزم نتیجه رو بهتون میگم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadspeed نمایش پست ها
                          در انتخاب لایه ها برای چاپ Bottom layer و multi layer را انتخاب کردم و تیک های
                          surface mount
                          Through-hole
                          Holes
                          TT fonts
                          Design Views
                          را علامت زدم
                          و لی باز هم چاپ نمی شود و همینطور تیک holes را برداشتم باز هم پد های گرد چاپ نمی شوند .
                          در واقع اگر شکل پد را Round انتخاب شود و دارای یک x , y یکسان باشد که شکل دایره را تشکل دهد چاپ نمی شود .

با تشکر از دوستان
                          عکس بدید
                          از صفحه تنظیمات هم عکس بدید تا دوستان بهتر بتونند راهنمایی بکنند

دیدگاه

سلام . مخلصم آقای مهندس اکرمی ، مدیر کل سایت افتخار دادید .ممنون .ببینید نرم افزار پینت برای ادیت کردن راحته وگرنه حرفه ای نیست . برای راحتی کار تو اون باز میکنم ساایز دقیق اچار میزنم .اما اسکیل از خروجی نرم افزار به همراه فایل ایجاد میشه . پس ربط به التیوم داره . خروجی emf میگیرم ببعد تو پیسنت که بتونم ادیت بزنم متنی بنویسم و ... تو پینت راحت تره . الان میرم دنبال نسخه جدید . چون کلی متابخونه اد کردم تو این و زمان بر هست برای همین باهاش کار میکنم . ولی حرفتون درسته جدیدترین رو میریزم نتیجه رو بهتون میگم
                            ارادتمندم،
                            حتما نسخه جدید بزن و تست کن

دیدگاه

سلام

عکس اول تنظیمات چاپ

عکس دوم پیش نمایش چاپ

عکس سوم چاپ شده همان پیش نمایش هست

عکس چهارم چاپ شده همان پیش نمایش بدون سوراخ پدها است

عکس پنجم تغییر پدها به شکل های دیگر که چاپ می شوند !!!!

در عکس ها برای راهنمایی مشخص کردم که چطور مشکلاتی هست مثلا پایه های آی سی به علت بیضی بودن چاپ شده و هرچه پد به شکل دایره هست چاپ نشده

ممنون از پیگیری شما

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X