اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بررسی ساختار ماژول یون ساز منفی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بررسی ساختار ماژول یون ساز منفی

با سلام خدمت اساتید
    قبلا یه نمونه ایرانی این دستگاه رو دیده بودم که یه تقویت کننده ولتاژ ac بود 600 ولت که قطب مثبت و منفی توسط سوطن ته گرد با یه فاصله ای از هم قرار گرفته بودن که البته جرقه نمیزد و فن پشتش
    ولی :
    الان ماژولی خارجی که مطمئنا"اصولیتره رو دیدم که فقط یک سیم خروجی داره که اونم انگار جنسش پلاستیک یا نخه یا حده اعقل به اخرش یه رشته نخ پلاستیکی متصل شده که پشت فن قرار گرفته
    مشخصات ماژول دقیقا اینه :
    SUNYOU
    Negative Ion Generator
    I/P: 180-220V AC 50-60Hz 1W
    O/P: 2.5-4.5Kv d.c
    یه مکعب کوچیک دو ورودی 220 و یه (سیم) خروجی
    حالا سوالی که واسم پیش اومده اینه واسه یونیزه کردن منفی هوا فقط سیم منفی لازمه ؟ پس اون دستگاه ایرانی یه جورایی خنثی ساز بوده ؟

پاسخ : بررسی ساختار ماژول یون ساز منفی

نوشته اصلی توسط Reza Azimy_RW نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید
    قبلا یه نمونه ایرانی این دستگاه رو دیده بودم که یه تقویت کننده ولتاژ ac بود 600 ولت که قطب مثبت و منفی توسط سوطن ته گرد با یه فاصله ای از هم قرار گرفته بودن که البته جرقه نمیزد و فن پشتش
    ولی :
    الان ماژولی خارجی که مطمئنا"اصولیتره رو دیدم که فقط یک سیم خروجی داره که اونم انگار جنسش پلاستیک یا نخه یا حده اعقل به اخرش یه رشته نخ پلاستیکی متصل شده که پشت فن قرار گرفته
    SUNYOU
    Negative Ion Generator
    حالا سوالی که واسم پیش اومده اینه واسه یونیزه کردن منفی هوا فقط سیم منفی لازمه ؟ پس اون دستگاه ایرانی یه جورایی خنثی ساز بوده ؟
    دوست عزیز
    برای انتشار یون منفی حتما به یک جسم نوک تیز نیاز داریم و هر چقدر هم نوک تیزتر باشه یون بیشتری را منتشر میکنه ....علاوه بر اینکه باید تلاش بشه بقیه قسمتهای ولتاژ بالا در مدار قسمتهای تیز ( مثل لحیم نا مناسب ) نداشته باشند .... همچنین باید دقت کرد گرچه سوزنهای بیشتر باعث انتشار بون بیشتری میشوند ولی انتشار یون منفی همیشه با ایجاد گاز سمی اوزون همراه است که در اصل عامل محدود کننده در گسترش این قبیل دستگاهها به شمار میرود .... اکثر تولید کنندگان تلاش میکنند میکنند تا نسبت تولید بیشترین مقدار یون به کمترین مقدار اوزون را بهینه نمایند که نکته کلیدی تکنولوژی ساخت دستگاههای یون ساز است و به این منظور عوامل بسیاری مثل طرح مدار ، شکل و تعداد سوزنها ، ولتاژ کار دستگاه و ....در نظر گرفته میشود
    پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

با سلام خدمت اساتید
      ولی :
      SUNYOU
      Negative Ion Generator
      سلام و درود،
      احتمالا منظورتون از دستگاه ایرانی DH هست.
      در واقع اون دستگاه برای ضد عفونی و پاک کردن هوا
      طراحی شده که کار خودش رو نسبتا خوب انجام میده.
      حالا نمیدونم شاید تو بازار به غلط بهش بگن دستگاه
      یون منفی ساز!
      برای تولید یون منفی یک سوزن نوک تیز فلزی کافیه و ولتاژ از
      2 کیلو ولت بالاتر باشه.
      موفق و پیروز باشید.
      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

خیلی خیلی ممنون
        من دیدم توی مدارایی که تو نت هست آخر کار یه مقاومت میزارن شنیدم واسه آسیب نزدن به و... طراحی شده آیا میزان جریان تاثیری در میزان تولید یون منفی داره ؟ یعنی اگه مقاومت نزاریم یون بیشتری تولید میشه ؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

خیلی خیلی ممنون
        من دیدم توی مدارایی که تو نت هست آخر کار یه مقاومت میزارن شنیدم واسه آسیب نزدن به و... طراحی شده آیا میزان جریان تاثیری در میزان تولید یون منفی داره ؟ یعنی اگه مقاومت نزاریم یون بیشتری تولید میشه ؟

دیدگاه

خیلی خیلی ممنون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

خیلی خیلی ممنون

دوست عزیز
          مقاومت چند مگا اهمی همانطور که فرمودید به منظور حفاظت مدار و احیانا لمس احتمالی سوزنها در نظر گرفته میشود و در تنها درصد کمی باعث کاهش یون در خروجی مدار است ( البته در ولتاژهای معمولی این نوع دستگاهها یعنی زیر 10kv ) ... مقدار یون خروجی را میتوان با افزایش ولتاژ و تعداد سوزنها نیز افزایش داد ولی همانطور که گفته شد ممکن سبب ایجا د گاز سمی اوزون گردد
          پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X