اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چاه ارت برای دستگاه برش لیزر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چاه ارت برای دستگاه برش لیزر

با سلام خدمت اساتید.
    برای دستگاه برش لیزر نیاز به چاه ارت داریم.
    آیا راه حل جایگزین مناسب و ارزان قیمت وجود دارد ؟
    با تشکر.

پاسخ : چاه ارت برای دستگاه برش لیزر

نوشته اصلی توسط Elmidor نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید.
    برای دستگاه برش لیزر نیاز به چاه ارت داریم.
    آیا راه حل جایگزین مناسب و ارزان قیمت وجود دارد ؟
    با تشکر.
    با درود
    راحت ترین کار این از این چاه ارت صرف نظر کنید
    بیشتر خونه ها و کارگاه های ایران ارت ندارن
    همینجوری که میدونید بیشترین عامل مرگ ما ایرانی ها برق گرفتگی نیست بلکه سکته قلبی و مغزی و خودکشی و بیماری های فانتیزی مثل کرونا و غیره ست
    و این دستگاه شما با ارت که کار نمیکنه و ارت فقط برای حفاظت که برای همه دستگاه ها لازم
    و راه حل مناسب دیگه ای نیست مثل وصل کردن ارت به لوله اب اینا همه خطرناک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
      با درود
      راحت ترین کار این از این چاه ارت صرف نظر کنید
      بیشتر خونه ها و کارگاه های ایران ارت ندارن
      همینجوری که میدونید بیشترین عامل مرگ ما ایرانی ها برق گرفتگی نیست بلکه سکته قلبی و مغزی و خودکشی و بیماری های فانتیزی مثل کرونا و غیره ست
      و این دستگاه شما با ارت که کار نمیکنه و ارت فقط برای حفاظت که برای همه دستگاه ها لازم
      و راه حل مناسب دیگه ای نیست مثل وصل کردن ارت به لوله اب اینا همه خطرناک
      سپاس.
      منظور شما اینه ارت تنها برای حفاظت جان کاربر هست ؟ پس این موارد کاربرد ارت که برای کاهش نویز و کارکرد بهتر دستگاه ها عنوان میشه به چه صورت است ؟
      تشکر.

دیدگاه

سپاس.
        منظور شما اینه ارت تنها برای حفاظت جان کاربر هست ؟ پس این موارد کاربرد ارت که برای کاهش نویز و کارکرد بهتر دستگاه ها عنوان میشه به چه صورت است ؟
        تشکر.
        اول اینکه تعجب کردم کاربر تازه واردی که تشکر میکنه و کتبی از کلمه سپاس استفاده میکنه .. جالب بود افرین
        ببین این دستگاه یه اسباب بازی نیست بلکه کلی قیمت داره و حتما در مدارات خودش اینگونه حافظت ها از جمله نویز رعایت شده و تدابیری براش اندیشه شده
        ولی خب این موردی هم که گفته باز میتونه کاربرد داشته باشه
        ولی کلیت ارت برای حفاظت که فیوز و یا کلید محافظ از جان بتونن از ما حفاظت کنن و ما دچار برق گرفتگی در زمان اتصالی فاز به بدنه نشیم
        و اینکه من راحت ترین کار گفتم و نگفتم حتما ارت نزن و ارت برای همه دستگاه های برقی لازم و نه فقط این دستگاه
        خب نظر من این بود یا چاه ارت بزن یا کلا بی خیال شو
        حالا شاید دوستان نظر دیگه داشته باشن و بخوان به شما ارائه بدن ولی هیچ جایگزین ارزان و راحت تری وجود نداره مگه اینکه کار چاه ارت برای ما درست انجام نده

دیدگاه

سپاس.
          تشکر.
          با سلام و احترام
          اول بگم مطلبی که در ادامه مینویسم منظورم با شما نیست ولی چون اینجا مطرح شد دیدم بد نیست عنوان بشه.
          من نمیدونم چرا ما در کارگاهها و حتی در منازل اینقدر نسبت به ایمنی وسایل برقی کوتاهی میکنیم. اگر شما در بعضی از کارگاهها به صاحب اونجا بگی اگه ارت رو وصل نکنی عمر دستگاهت کوتاه میشه یا مثلا اون دستگاه درست کار نخواهد کرد سریعا و با هر هزینه ایی به فکر وصل کردنش میفته ولی اگه به همون فرد بگی اگه ارت رو وصل نکنی و یه اتصال کوتاه بین فاز و بدنه دستگاهت رخ بده میتونه باعث مرگ خودت یا یکی دیگه بشه اونقدر براش مهم نیست و فکر میکنه احتمال این اتفاق کم و یا غیرممکنه! باور کنید در محیطهای صنعتی و یا حتی در منزل امکان چنین اتفاقاتی هست و کوچکترین سهل انگاری میتونه به قیمت جان یک انسان تمام بشه. به شخصه من در محیطهای صنعتی مختلف موارد زیادی را دیده و یا شنیده ام که به دلایلی ساده و بخاطر سهل انگاریهایی باور نکردنی ، در اثر برق گرفتگی انسانهایی فوت کرده اند. نمونه ایی براتون مینویسم که ببینید چقدر میتونه یک سهل انگاری ساده خطرناک باشه. یک دستگاه سبزی خرد کن که در آشپزخانه مورد استفاده قرار میگرفت برای تعویض کابل به کارگاه میرود موقع تعویض کابل ، لاستیک محافظ دور کابل مربوط به محلی که سیم به داخل دستگاه میرود گذاشته نمیشود به مرور زمان و در اثر زخمی شدن کابل بدلیل تیز بودن بدنه دستگاه ، اتصالی بین فاز و بدنه دستگاه ایجاد میشود و بخاطر نبود و یا عدم عملکرد کلید محافظ جان فردی که به آن دست میزند در دم فوت میکند این در حالیست که اگر ارت به بدنه دستگاه وصل بود با اولین اتصال فاز به بدنه فیوز عمل میکرد.
          دوستان همیشه در کارهاتون ایمنی را در اولویت قرار دهید.
          موفق باشید.
          جدیدترین ویرایش توسط evergreen; ۰۱:۵۷ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
            اول اینکه تعجب کردم کاربر تازه واردی که تشکر میکنه و کتبی از کلمه سپاس استفاده میکنه .. جالب بود افرین
            ببین این دستگاه یه اسباب بازی نیست بلکه کلی قیمت داره و حتما در مدارات خودش اینگونه حافظت ها از جمله نویز رعایت شده و تدابیری براش اندیشه شده
            ولی خب این موردی هم که گفته باز میتونه کاربرد داشته باشه
            ولی کلیت ارت برای حفاظت که فیوز و یا کلید محافظ از جان بتونن از ما حفاظت کنن و ما دچار برق گرفتگی در زمان اتصالی فاز به بدنه نشیم
            و اینکه من راحت ترین کار گفتم و نگفتم حتما ارت نزن و ارت برای همه دستگاه های برقی لازم و نه فقط این دستگاه
            خب نظر من این بود یا چاه ارت بزن یا کلا بی خیال شو
            حالا شاید دوستان نظر دیگه داشته باشن و بخوان به شما ارائه بدن ولی هیچ جایگزین ارزان و راحت تری وجود نداره مگه اینکه کار چاه ارت برای ما درست انجام نده
            ممنون از شما. لطف دارید. بنده تازه وارد نیستم. کم فعالیتم و متاسفانه هروقت سوال داریم یاد انجمن میافتیم.
            من قصد حذف کردن چاه ارت رو ندارم. بدنبال گزینه جایگزین هستم.
            تشکر.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط evergreen نمایش پست ها
            با سلام و احترام
            اول بگم مطلبی که در ادامه مینویسم منظورم با شما نیست ولی چون اینجا مطرح شد دیدم بد نیست عنوان بشه.
            من نمیدونم چرا ما در کارگاهها و حتی در منازل اینقدر نسبت به ایمنی وسایل برقی کوتاهی میکنیم. اگر شما در بعضی از کارگاهها به صاحب اونجا بگی اگه ارت رو وصل نکنی عمر دستگاهت کوتاه میشه یا مثلا اون دستگاه درست کار نخواهد کرد سریعا و با هر هزینه ایی به فکر وصل کردنش میفته ولی اگه به همون فرد بگی اگه ارت رو وصل نکنی و یه اتصال کوتاه بین فاز و بدنه دستگاهت رخ بده میتونه باعث مرگ خودت یا یکی دیگه بشه اونقدر براش مهم نیست و فکر میکنه احتمال این اتفاق کم و یا غیرممکنه! باور کنید در محیطهای صنعتی و یا حتی در منزل امکان چنین اتفاقاتی هست و کوچکترین سهل انگاری میتونه به قیمت جان یک انسان تمام بشه. به شخصه من در محیطهای صنعتی مختلف موارد زیادی را دیده و یا شنیده ام که به دلایلی ساده و بخاطر سهل انگاریهایی باور نکردنی ، در اثر برق گرفتگی انسانهایی فوت کرده اند. نمونه ایی براتون مینویسم که ببینید چقدر میتونه یک سهل انگاری ساده خطرناک باشه. یک دستگاه سبزی خرد کن که در آشپزخانه مورد استفاده قرار میگرفت برای تعویض کابل به کارگاه میرود موقع تعویض کابل ، لاستیک محافظ دور کابل مربوط به محلی که سیم به داخل دستگاه میرود گذاشته نمیشود به مرور زمان و در اثر زخمی شدن کابل بدلیل تیز بودن بدنه دستگاه ، اتصالی بین فاز و بدنه دستگاه ایجاد میشود و بخاطر نبود و یا عدم عملکرد کلید محافظ جان فردی که به آن دست میزند در دم فوت میکند این در حالیست که اگر ارت به بدنه دستگاه وصل بود با اولین اتصال فاز به بدنه فیوز عمل میکرد.
            دوستان همیشه در کارهاتون ایمنی را در اولویت قرار دهید.
            موفق باشید.
            ممنون از شما.
            کاملا" صحیح و بجا میفرمایید.

دیدگاه

سپاس.
              تشکر.
              درود
              بسیاری (تقریبا تمامی ) دستگاههای الکترونیکی حساس مجهز به سیم اتصال زمین (Earth) هستند نه برای حفاظت جان و شوک الکتریکی بلکه از این اتصال زمین در بورد های الکترونیکی استفاده شده اگربه ناگاه اتصالی و یا صاعقه به خطوط انتقال الکتریکی زد و یا حتی اگر شما لباس پشمی برتن داشتید که براثر حرکت در بدن شما الکتریسیته ساکن با ولتاژ بالا تولیدشد و دستگاه یا بوردهای الکتریکی را لمس کردید این بوردها آسیب نبینند حتی در Technical Manual تمامی آنها به تعمیرکاران که روی این بوردها کارمیکنند توصیه اکید میگردد که از مچ بند متصل به زمین استفاده نمایند تا قطعات حساس آسیب نبیند من خودم که کارم تعمیر دستگاههای حساس آزمایشگاهی است بارها دیده ام که بوردها بر اثر عدم اتصال دستگاه به زمین سوخته و کلا دستگاه از کار افتاده است لذا بدلیل گران و حساس بودن دستگاه برش لیزر تاکید بسیارمیکنم برای جلوگیری از خسارت های آتی قبل از راه اندازی دستگاه حتما از سیم اتصال زمین مناسب برای آن استفاده نمایید لذا کندن چاه ارت برای شبکه برق متصل به این دستگاه الزامی است . از اتصال سیم ارت به لوله آب خوداری کنید چون علاوه بر ا اینکه اتصال زمین مناسبی نیست باعث خوردگی و سوراخ شدن ونشتی آب از آنها میگردد . همچنین بعضی سیم ارت را به نول متصل مینمایند که این هم اشتباه بزرگی است . موفق باشید .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X