اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دادن pwm به عنوان ورودی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دادن pwm به عنوان ورودی

با سلام خدمت دوستان عزیز من میخوام یک ماشین کنترلی درست کنم که از رادیو کنترل ربات پرنده دارم استفاده میکنم که خروجی گیرنده به صورت pwm کار میگنه و من میخوام این خروجی ها رو بدم به ورودی های میکرو کنترلر atmega8 و با تغییر دیوتی سایکل این میکرو دستورات رو ارسال کنه ولی سوال من اینکه با چه دستوری میشه این دیوتی سایکل رو خوند در ضمن زبان برنامه نویسی هم بیسیک است و تعداد کانال های مورد استفاده در این پروژه 4 کانال pwm هست و 2 کانال صفر ویک
    ممنون میشم اگر کمکم کنید
    جدیدترین ویرایش توسط Porya 0121; ۲۰:۳۹ ۱۴۰۰/۰۹/۰۷.

پاسخ : دادن pwm به عنوان ورودی

دوستان اگر میشه لطفا زود تر جواب بدهید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Porya 0121 نمایش پست ها
      دوستان اگر میشه لطفا زود تر جواب بدهید
      سلام
      در مورد input capture تایمر تحقیق کنید. من بسکام بلد نیستم و دقیق نمیدونم نحوه پیاده سازیش چجوریه.
      جدیدترین ویرایش توسط hossein.m98; ۲۱:۱۶ ۱۴۰۰/۰۹/۰۶.

دیدگاه

ممنونم ولی ای کاش بسکام رو بلد بودید و میتونستید کمکم کنید
        نوشته اصلی توسط hossein.m98 نمایش پست ها
        سلام
        در مورد input capture تایمر تحقیق کنید. من بسکام بلد نیستم و دقیق نمیدونم نحوه پیاده سازیش چجوریه.

دیدگاه

ممنونم ولی ای کاش بسکام رو بلد بودید و میتونستید کمکم کنید
          حقیقتا من زبان بیسیک رو زیاد مناسب برنامه نویسی سطح پایین مثل برنامه ریزی میکروکنترلر نمیدونم، به خاطر همینم هیچ وقت طرفش نرفتم.

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز من میخوام یک ماشین کنترلی درست کنم که از رادیو کنترل ربات پرنده دارم استفاده میکنم که خروجی گیرنده به صورت pwm کار میگنه و من میخوام این خروجی ها رو بدم به ورودی های میکرو کنترلر atmega8 و با تغییر دیوتی سایکل این میکرو دستورات رو ارسال کنه ولی سوال من اینکه با چه دستوری میشه این دیوتی سایکل رو خوند در ضمن زبان برنامه نویسی هم بیسیک است و تعداد کانال های مورد استفاده در این پروژه 7 کانال pwm هست
            ممنون میشم اگر کمکم کنید
            با سلام و احترام
            وقتی دیوتی سایکل یک موج PWM تغییر میکنه مقدار ولتاژ DC اون متناسب با دیوتی سایکل تغییر میکنه بنابراین یکی از آسونترین راه ها اینه که از مبدل آنالوگ به دیجیتال میکرو استفاده کنید که 10 بیتی میباشد و بنظر میاد برای پروژه شما کافی باشد. فقط مشکل اینه که atmega8 اگر از نوع DIP باشد تنها 6 مبدل ADC دارد ولی انواع smd آن دارای 8 مبدل ADC میباشد البته اگر اجبار در استفاده از نوع DIP باشد و تعداد کانالهای PWM هم 7 عدد باشد میتوانید از مالتی پلکسر استفاده کنید.
            موفق باشید.

دیدگاه

با عرض پوزش متن رو اشتباه نوشتم تعداد کانال pwm چهار تا میباشد و دو کانال به صورت صفر و یک میباشد
              نوشته اصلی توسط evergreen نمایش پست ها
              با سلام و احترام
              وقتی دیوتی سایکل یک موج PWM تغییر میکنه مقدار ولتاژ DC اون متناسب با دیوتی سایکل تغییر میکنه بنابراین یکی از آسونترین راه ها اینه که از مبدل آنالوگ به دیجیتال میکرو استفاده کنید که 10 بیتی میباشد و بنظر میاد برای پروژه شما کافی باشد. فقط مشکل اینه که atmega8 اگر از نوع DIP باشد تنها 6 مبدل ADC دارد ولی انواع smd آن دارای 8 مبدل ADC میباشد البته اگر اجبار در استفاده از نوع DIP باشد و تعداد کانالهای PWM هم 7 عدد باشد میتوانید از مالتی پلکسر استفاده کنید.
              موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X