اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب موتور مناسب برای جک برقی خطی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب موتور مناسب برای جک برقی خطی

سلام دوستان
    بنده برای یک پروژه ای جک برقی ( اکچویتور خطی) لازم دارم که حداقل کورس 400 میلیمتر داشته باشه که خب لاله زار و حسن اباد رفتم پیدا نکردم

از اونجایی که نحوه کارکرد این جک ها پیچیده نیست خواستم خودم یه بررسی کنم اگر امکانش بود خودم بسازم
    سوالی که هست برای مثال اگر من قرار باشه یک جسم حداکثر 100 کیلو رو با دوتا جک بالا ببرم از چه نوع موتور با چه مشخصاتی استفاده کنم بهتره ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ : انتخاب موتور مناسب برای جک برقی خطی

نوشته اصلی توسط Aramus نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده برای یک پروژه ای جک برقی ( اکچویتور خطی) لازم دارم که حداقل کورس 400 میلیمتر داشته باشه که خب لاله زار و حسن اباد رفتم پیدا نکردم

از اونجایی که نحوه کارکرد این جک ها پیچیده نیست خواستم خودم یه بررسی کنم اگر امکانش بود خودم بسازم
    سوالی که هست برای مثال اگر من قرار باشه یک جسم حداکثر 100 کیلو رو با دوتا جک بالا ببرم از چه نوع موتور با چه مشخصاتی استفاده کنم بهتره ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    با درود
    اول از همه ساختن میتونه اسون باشه بشرطی که کلی دم دستگاه داشته باشی .. در غیر این صورت چند برابر هم برات میوفته و تو باید کلی پول واسطه بدی
    و همچنین قطعاتی که نمیتونی تولید کنی حتی اگر یه چرخدنده باشه
    شما الان فکر میکند ساختن این جک راحت ؟ باید یه کارگاه یا یه کارخونه داشته باشی تا اینو بسازی
    و گویا این جک مناسب کار شما نیست و قدرتی نداره و شاید بزور یه درب هم رو باز کنه
    شما برای این نیازتون باید از جک هیدرولیکی استفاده کنید البته هزینه هم بالا میره
    و موتور ها هم اونجا برای پمپاژ استفاده میشن که همراه جمک هستن
    یا اینکه از موتور گیبرکس صنعتی به همراه مکانیزمی مثل بالابر نیاز دارید و همچنین محاسبات لازم وزن و نیرو و گشتاور

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
      با درود
      اول از همه ساختن میتونه اسون باشه بشرطی که کلی دم دستگاه داشته باشی .. در غیر این صورت چند برابر هم برات میوفته و تو باید کلی پول واسطه بدی
      و همچنین قطعاتی که نمیتونی تولید کنی حتی اگر یه چرخدنده باشه
      شما الان فکر میکند ساختن این جک راحت ؟ باید یه کارگاه یا یه کارخونه داشته باشی تا اینو بسازی
      و گویا این جک مناسب کار شما نیست و قدرتی نداره و شاید بزور یه درب هم رو باز کنه
      شما برای این نیازتون باید از جک هیدرولیکی استفاده کنید البته هزینه هم بالا میره
      و موتور ها هم اونجا برای پمپاژ استفاده میشن که همراه جمک هستن
      یا اینکه از موتور گیبرکس صنعتی به همراه مکانیزمی مثل بالابر نیاز دارید و همچنین محاسبات لازم وزن و نیرو و گشتاور

موفق باشید
      ممنون از جواب کاملتون
      فقط یه سوال دیگه درمورد اینکه فرمودید این جک قدرت کافی نداره
      این مقدار نیرویی که روش مینویسن درست نیست یا من درست حساب نمیکنم ، چون برای مثال مینویسن 1000 نیوتن و مگر این مقدار حدودا معادل 100 کیلوگرم نمیشه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Aramus نمایش پست ها
        ممنون از جواب کاملتون
        فقط یه سوال دیگه درمورد اینکه فرمودید این جک قدرت کافی نداره
        این مقدار نیرویی که روش مینویسن درست نیست یا من درست حساب نمیکنم ، چون برای مثال مینویسن 1000 نیوتن و مگر این مقدار حدودا معادل 100 کیلوگرم نمیشه ؟
        سرچ کنید در موردش تو نت هست
        واحد های مختلفی براش هست نیوتن متر ؟ نیوتن بر سانتی متر ووو سرچ کنید متوجه میشید
        ولی به طور کلی این جکی که گذاشتید اصلا مناسب این وزن نیست
        البته قابل محاسبه ست که شما به چه میزان نیرو و گشتاور نیاز دارید

واحد اندازه گیری جرم یا وزن ؟

در اصطلاح علمی، وزن به نیرویی گفته میشود که از طرف زمین به جسم وارد میشود. اما در محاوره عادی و آنگونه که جا افتاده، واژه وزن را به جای مفهوم جرم به کار می برند. در واقع کیلوگرم نیز که واحد جهانی اندازه گیری است، واحد جرم است و نه واحد وزن!یکای وزن چیست ؟

یکای وزن در واقع همان یکای اندازه گیری نیرو است. در نتیجه یکای وزن در سیستم SI، نیوتن است. این در حالی است که بسیاری به اشتباه یکای وزن را کیلوگرم فرض می*کنند.همواره باید به تفاوت های واحد اندازه گیری جرم و وزن توجه شود. با یک مثال، تفاوت مفهوم جرم و وزن را دقیق تر توضیح میدهیم.

تصور کنید فردی جرمی معادل 80 کیلوگرم داشته باشد. این فرد زمانی که روز کروه زمین است، به طور تقریبی از طرف مرکز کره زمین به اندازه 800 نیوتن به او نیرو وارد می شود.(این نیرو در واقع همان وزن وی است) بدین معنا که وزن او روی کره زمین، 800 نیوتن است. زمانی که این فرد به کره ماه برود، وزن او تقریبا 128 نیوتن خواهد بود. زیرا نیروی کمتری از سمت مرکز کره ماه به او وارد می شود. به همین دلیل هم هست که فضانوردان روی کره ماه، می توانند گام های بلند برداشته و با هرگام مقدار زیادی از زمین فاصله می گیرند. (در حالی که جرم آنها همچنان 80 کیلوگرم است)

واحد اندازه گیری گشتاور چیست؟
        واحد اندازه گیری SI برای گشتاور، نیوتن متر (Nm) است.
        در برخی مناطق از واحد، پوند-فوت (ft-lb یا Foot-pound) استفاده می شود.
        ممکن است این موضوع کمی گیج کننده به نظر برسد؛
        زیرا به طور عامیانه پوند گاهی به عنوان یک واحد جرم و گاهی نیرو استفاده می شود.
        اما منظور در این جا نیروی پوند است؛ یعنی نیرویی که به دلیل گرانش زمین بر روی یک جسم یک پوندی ایجاد می شود.

اندازه گیری گشتاور ایستا در سیستم های غیر چرخان (non-rotating) معمولا بسیار آسان است و
        با اندازه گیری نیرو انجام می شود.

سپس با توجه به طول بازوی گشتاور، میزان گشتاور را می توان مستقیما به دست آورد.
        اما اندازه گیری گشتاور در سیستم های چرخان بسیار دشوارتر است.
        یک روش برای به دست آوردن گشتاور پویا، اندازه گیری فشار در داخل فلز شافت محرک است که گشتاور را منتقل می کند.
        جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۱۶:۲۹ ۱۴۰۰/۰۹/۰۹.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X